Šta je novo?

Razni projekti

c4_a-1920x1080.jpg


Gardenia apartmani

Nažalost, nigde ne pominju kada će početi izgradnju.
 
Ne verujem da ce skoro,alpha vil u okolini im je velika konkurencija.

Dobio je render onaj objekat koji se gradi kod nadvoznjaka u Dimitrijali.Uslikacu kada budem prolazio,bice neko plavo,belo crveno cudo.A finansijer je neka banka.

Po planu za gardeniu,pravice je po fazama.

detaljnamapa.jpg
 
Živka davidovića na Zvezdari. Jučerašnja. Radi se ubitačno, grđevinari rade od 7 do 7.


38189800.jpg


27042012641.jpg


27042012643.jpg


27042012650.jpg


27042012651.jpg


27042012664.jpg


27042012665.jpg


Pogled sa prvog sprata.

92524569.jpg


Kroz jedan on pendžera.

27042012644copy.jpg

Који је ово пројекат од она два слична?

Сликао Могамбо , ССЦ
 
Delija":18l6zprm je napisao(la):
Živka davidovića na Zvezdari. Jučerašnja. Radi se ubitačno, grđevinari rade od 7 do 7.


38189800.jpg


27042012641.jpg


27042012643.jpg


27042012650.jpg


27042012651.jpg


27042012664.jpg


27042012665.jpg


Pogled sa prvog sprata.

92524569.jpg


Kroz jedan on pendžera.

27042012644copy.jpg

Који је ово пројекат од она два слична?

Сликао Могамбо , ССЦ

Alfa grad od pasine cesme do bulevara koji se radi na osnovu projekta nasih drugara iz CEP-a.Onaj drugi projekat kod toplane nije ni zapocet.
 
Srbima ne treba praviti terase koje mogu da zastakljuju i/ili sa njih moraju da ciste sneg jer ce tu na kraju svasta da bude. Moze to OK da izgleda u startu ali se uvek plasim za duzi rok. Jos jedan razlog zasto je onaj projekat u Novopazarskoj vanvremenski i vasionski dobar za nase uslove, naravno sa prednje strane ulice jer su i tamo odzadi napravili glupost. Ili u startu zastakli odnosno obezbedi bilo kakav mehanizam zatvaranja tog prostora zimi ili nista.
 
Srusena je zgrada u krunskoj prekoputa one alu bond skalamerije.Homer je postavljao ranije rendere pa bi bilo lepo da ih ponovo postavi.

P1020401.jpg
 
Hvala Vucko! Evo uociti poslednji sprat na ovoj zgradi cirka 60-tih. Uvek se nadje neko da zastakli cak i terasu koja je toliko uska da je prakticno samo jedna dekorativna lodja, i to cesto pocinje od gornjeg sprata. Verovatno tu nije u pitanju toliko ni dodatni prostor koliko nameti snega, sto je na gornjem spratu najveci problem...

Inace ova nova zgrada o kojoj je drugde pisano (i nekima paneli, odnosno njihove boje, izgledaju malo problematicno pogotovo izbliza) meni sasvim lepo izgleda. I lepo je legla. Arhitekta se pobrinuo da se donja masa lepo uklopi sa susednom zgradom a onda i ovaj volumen izdvojen iznad sasvim lepo sedi tu gde sedi. :kk: I nema mamljenja vlasnika da zastakljuju neke lodje/terase :rolleyes:
 
Belgrader;":1mmv44dz je napisao(la):
Evo današnje male ture po Vračaru.

Skerlićeva

P1020370.jpg


Bore Stankovića

P1020373.jpg


P1020374.jpg


Braničevska, izgleda prilično smelo videćemo kako će biti kada je završe.

P1020375.jpg


Lamartinova

P1020376.jpg


P1020377.jpg


P1020378.jpg


Nastavak sledi

Belgrader;":1mmv44dz je napisao(la):
Patrijarha Varnave

P1020379.jpg


kičerica, ima i toga :lol:

P1020380.jpg


P1020381.jpg


P1020382.jpg


Graničarska

P1020383.jpg


P1020384.jpg


Dubljanska

P1020386.jpg


P1020387.jpg


Stojana Protića

P1020389.jpg


P1020391.jpg


Cara Nikolaja 2.

P1020392.jpg


postavili render i ogradili

P1020393.jpg


P1020394.jpg


P1020395.jpg

Belgrader;90913768":1mmv44dz je napisao(la):
nastavak

Krunska kod pijace

P1020396.jpg


P1020397.jpg


Baba Višnjina, zgrada je bila napuštena ali su u poslednje vreme inenzivirani radovi

P1020398.jpg


Krunska, zgrada koja je izazvala polemike ovde na forumu, meni je ok, mada su mogli bolje materijale da koriste

P1020399.jpg


Preko puta iste su srušili neke kućice i već prave temelje nove zgrade, mada nema rendera

P1020401.jpg


Koče Kapetana, ne znam kada je završena ova zgrada, mada deluje prilično novo, a i super je

P1020402.jpg


P1020403.jpg


Smiljanićeva, skoro su počeli da grade i dobro napreduju, a čini mi se prema malom renderu da zgrada može da bude baš super

P1020404.jpg


P1020405.jpg

Има солидних пројеката.
 
drago mi je da se toliko gradi na vračaru....


mada ima tu još dosta udžerica da se sruši.....
 
Воистину има добрих пројеката, а ни кичерица као да више није страшна као што је раније умела да буде :kk:

Мене одушеви кад видим спој функционалности и естетике. А функционалност у нашим условима стварно није лака, треба и добра заштита од снега/зимчуге, и од сунца, а и да кад је феноменалан дан можеш да све раствориш, наравно ако не гледаш на неку прометну улицу, у ком случају ти треба добра заштита од буке а и чађи...
 
@vučko

Evo rendera:

Beograd,%20Ugao%20Krunske%20i%20Koce%20Kpetana%2001.jpg


Ne znam, meni ona Vojvodićeva kontroverzna kockica prekoputa mnogo, mnogo bolji projekat :)

Sudeći prema gornjoj reportaži, ima sve više dobrih novogradnji po Vračaru :kk:
 
Ne razumem otkud tolika hajka na Vojvodićevu kockicu. Materijali su možda diskutabilni (naročito kad se umetnu u te klasične, pretežno prirodne, okvire), ali po mom mnenju svojim je oblikom ova kućica sasvim fino sela u taj prostor.

Što se ostalih čardaka tiče, zaista ima pristojnih (nekoliko mi se čak veoma dojmi). Eh, još samo kad ih ne bi nakitili silnim klimama, kakva bi to radost bila. Ovih dana skoro da sam počeo da pričam sam sa sobom kako ću svoj glas odmah dati onome ko obeća da će doneti zakon o zabrani postavljanja klima na fasade. :)

Najveće razočaranje mi je zgrada na možda najosetljivijem mestu od svih: odmah iza Hrama. Oblik nije sporan, ali zar su baš morala ogledala?
 
Minnheima":15s70e8h je napisao(la):
Ne razumem otkud tolika hajka na Vojvodićevu kockicu. Materijali su možda diskutabilni (naročito kad se umetnu u te klasične, pretežno prirodne, okvire), ali po mom mnenju svojim je oblikom ova kućica sasvim fino sela u taj prostor.
Такође делим мишљење. Вероватно је проблем што нема дорске стубове.
И спратност је одлично легла. Последњи спрат, којим висински надвисује је визуелно издвојен тј. основна маса објекта прати уличну висинску линију. И у време СФРЈ се тако решавао проблем спратности на много локација у граду. И све су то јако пристојна решења.

Minnheima":15s70e8h je napisao(la):
Najveće razočaranje mi je zgrada na možda najosetljivijem mestu od svih: odmah iza Hrama. Oblik nije sporan, ali zar su baš morala ogledala?
Напротив, мени је то феноменалан ефекат. Поготово ноћу. Рефлексија најбитније грађевине, Храма. Тиме је практично максимално анулирано постојање те зграде и додатно наглашен Храм.
 
Kako mozete da izjavite da je ova kuca sasvim fino legla u taj prostor?
1: Ne uklapa se gabaritno sa ostalim zgradama i ako postoji prorez izmedju zadnjeg sprata i dela ispod
2: Koriscenje alukobond panela u urbanom jezgru gde ga nema uopste.
3: Bela boja koja totalno sljasti u odnosu na ostale(da se samo ja vidim u ovom sivilu, ja sam izuzetak, ja sam taj bitan faktor u celom kraju, tu sam, gledajte svi u mene!!!!)
4: Potpuno ravna fasada bez ikakvog reljefa u okruzenju gde su fasade veoma zive i razradjene
5: Postoje zaista lepse realizacije cak i na ovoj strani, tako da ne vidim sta je spektakularno u ovoj zgradi.

Nema potrebe padati u lake zamke i hvaliti nesto samo iz razloga sto je moderno i potpuno drugacije, to ne mora da znaci da je kvalitetno i da se lepo uklopilo.
 
stf":2fbx47jh je napisao(la):
Напротив, мени је то феноменалан ефекат. Поготово ноћу. Рефлексија најбитније грађевине, Храма. Тиме је практично максимално анулирано постојање те зграде и додатно наглашен Храм.

slazem se sa stf-om. nadam se da ce ta i zgrada koja se zavrsava dijagonalno od nje u skorijoj buducnosti dobiti drustvo koje ce biti u rangu sa njima i da ce one prizemljuse okolo polako nestajati. zna li neko sta bi sa onim projektom umesto kvazi trznog centa iz hrama?
 
spatiotecte":i1shbr1j je napisao(la):
Kako mozete da izjavite da je ova kuca sasvim fino legla u taj prostor?
1: Ne uklapa se gabaritno sa ostalim zgradama i ako postoji prorez izmedju zadnjeg sprata i dela ispod
2: Koriscenje alukobond panela u urbanom jezgru gde ga nema uopste.
3: Bela boja koja totalno sljasti u odnosu na ostale(da se samo ja vidim u ovom sivilu, ja sam izuzetak, ja sam taj bitan faktor u celom kraju, tu sam, gledajte svi u mene!!!!)
4: Potpuno ravna fasada bez ikakvog reljefa u okruzenju gde su fasade veoma zive i razradjene
5: Postoje zaista lepse realizacije cak i na ovoj strani, tako da ne vidim sta je spektakularno u ovoj zgradi.

Nema potrebe padati u lake zamke i hvaliti nesto samo iz razloga sto je moderno i potpuno drugacije, to ne mora da znaci da je kvalitetno i da se lepo uklopilo.
Ух....

1. а Крунска је складна улица од почетка до краја? Све зграде су исте висине? Ова зграда је испоштовала суседну управо одвојеним горњим спратом. Осим тога, ова улица има улични фронт са прекинутим низом, те овај један спрат више никако не смета. Да је улица са затвореним уличним фронтом, овде би постојали калкани, и то би било ружно.

2. па шта ако га нема? Па шта ако је алукобонд? Да није можда требала да буде пикована фасада у 21- веку?

3. шљашти зато што се остале зграде не одржавају, а не зато што је неко "битан". Ова кућа поред ње сигурно није била чађава када је саграђена.... :rolleyes:

4. аха, значи недостају дорски стубови....

5. ништа није спектакуларно, али ништа није ни тако црно као што се представља...

Такође не треба пљувати по свему новом само зато што нема колонаде.
 
stf":31n8mx8r je napisao(la):
spatiotecte":31n8mx8r je napisao(la):
Kako mozete da izjavite da je ova kuca sasvim fino legla u taj prostor?
1: Ne uklapa se gabaritno sa ostalim zgradama i ako postoji prorez izmedju zadnjeg sprata i dela ispod
2: Koriscenje alukobond panela u urbanom jezgru gde ga nema uopste.
3: Bela boja koja totalno sljasti u odnosu na ostale(da se samo ja vidim u ovom sivilu, ja sam izuzetak, ja sam taj bitan faktor u celom kraju, tu sam, gledajte svi u mene!!!!)
4: Potpuno ravna fasada bez ikakvog reljefa u okruzenju gde su fasade veoma zive i razradjene
5: Postoje zaista lepse realizacije cak i na ovoj strani, tako da ne vidim sta je spektakularno u ovoj zgradi.

Nema potrebe padati u lake zamke i hvaliti nesto samo iz razloga sto je moderno i potpuno drugacije, to ne mora da znaci da je kvalitetno i da se lepo uklopilo.
Ух....

1. а Крунска је складна улица од почетка до краја? Све зграде су исте висине? Ова зграда је испоштовала суседну управо одвојеним горњим спратом. Осим тога, ова улица има улични фронт са прекинутим низом, те овај један спрат више никако не смета. Да је улица са затвореним уличним фронтом, овде би постојали калкани, и то би било ружно.

2. па шта ако га нема? Па шта ако је алукобонд? Да није можда требала да буде пикована фасада у 21- веку?

3. шљашти зато што се остале зграде не одржавају, а не зато што је неко "битан". Ова кућа поред ње сигурно није била чађава када је саграђена.... :rolleyes:

4. аха, значи недостају дорски стубови....

5. ништа није спектакуларно, али ништа није ни тако црно као што се представља...

Такође не треба пљувати по свему новом само зато што нема колонаде.

Da pojasnim neke stvari:
Ja uopste nisam za kolonade i onske stubove u novogradnji, ja to samo podrzavam kad je u pitanju rekonstrukcija jednog vrednog objekta koji je postojao i koji je bio od neke arhitektonske vrednosti.

STF znas da podrzavam rekonstrukciju poste br 2 pored zeleznicke stanice, zamka iz 15og veka na kalisu, u objektima koji su imali jednu veliku arhitektonsku vrednost i koji bi trebali da se rekonstruisu bi dodao i potkovicastu zgradu izmedju starog i novog dvora, narodnu biblioteku i jos po koji objekat srusen u 2gom svetskom ratu.

No sto se tice ove bele zgrade ne bi nikad tu zamislio kopiju iz 19og veka.
Kad kazem da fasada nije u reljefu to ne znaci odmah da mislim na kolonade i arabeske, vec je moglo to mnogo subtilnije da se uradi.
Kad vidim ovaj izvedeni projekat kao da vidim radove studenata druge godine arhitektonskog fakulteta u Parizu, od prilike je taj nivo.

I naravno da sljasti beli alukobond, pa i kad bi se okrecile sve fasade pored i dalje bi se samo video taj beli objekat.

Kao sto se digla buka oko crkve u bloku 26 zato sto se ne uklapa u moderno okruzenje, tako se i digla buka oko ove zgrade koja se takodje ne uklapa u ovo starije okruzenje.

Ne pljuje se sve sto je moderno, naprotiv, lepo je da se grade moderne stvari, kritikuje se samo degradiranje nasledja.

Problem nekih arhitekata u beogradu je sto hoce po svaku cenu da svojim projektom naprave neki dogadjaj tako sto ce ga napraviti da se sto vise razlikuje od ostalih zgrada i na taj nacin naprave neki "gradski heppening" da bi se pricalo o njima. Ovaj sto je projektovao ovu belu zgradu sigurno nije isao u smer da postuje okruzenje i da se uklopi u postojece tako sto bi mozda izabrao neku manje upadljivu boju ili mozda kad bi obradio svoje fasade umesto sto je nabacio jedan obican kubus preko drugog kubusa, dodao neke zelene panele da kaze, eto imam neku "hajp" fasadu i to je to.

Mnogo subtilnosti fali ovom projektu, previse je zdepast i osmisljen bez mnogo razmisljanja.
A rezultat se vidi, silovanje urbane matrice od strane jednog projektanta koji je zeleo po svaku cenu da bude "in" i da se prica o njegovom projektu.

Trash i skandali nisu samo rezervisani muzickoj estradi, ima toga i u arhitekturi.
Nije bitno kako ce da ispadne objekat, vazno je da se prica o njemu.
Nazalost, uspeo je u tome...
 
Мени лично је много већи проблем сама чињеница да се толико критикује ова зграда, која је по архитектонском квалитету сам врх "модерне архитектуре" на Врачару. На жалост, тако је.

Тачно, изгледа као пројекат студента друге године, и ја то не спорим. Мени смета то, што се она критикује, а 98% новоградњи се потпуно кулира, а дно дна су, чак и за нпр. периферију Лесковца после апокалипсе....

Толике прелепе улице су занавек унакажене разним архитектонским ужасима о којима нико негативну реч није рекао, али се зато наложено пљује по овој згради, која је, руку на срце, 10 класа изнад поменутих.

Опет се запитам, у чему је фора? У Улици? То је опет нефер према Београду, таква фанатична борба о очувању неких урбаних врагмената док са друге стране цео Београд мутира у паланку па ништа. Битно је да нам нико не пипа Калемегдан и Крунску...остало јбг. ...то је погрешно.

Зграда је бела. И ова поред ње је некада вероватно била бела. Када се окречи, не видим разлог да ова нова "шљашти" Виша је за један спрат? Па шта онда? У истој улици имате и предратне зграде више од околине за по 3-4 спрата...па се нико не буни, ваљда зато што имају колонаде и арабеске. У истој улици имамо и СФРЈ зграде више од околине....па се опет нико не буни.
 
stf":3pph8t3c je napisao(la):
Мени лично је много већи проблем сама чињеница да се толико критикује ова зграда, која је по архитектонском квалитету сам врх "модерне архитектуре" на Врачару. На жалост, тако је.

Reci mi sta u toj zgradi vidis kao "sam vrh moderne arhitekture"?
Mozda mislis na konstruktivnu tehnologiju koja je, slozicu se, moderna (staklo, alukobond paneli, staklena vuna, betonski konstruktivni sklop i alu stolarija)

stf":3pph8t3c je napisao(la):
Тачно, изгледа као пројекат студента друге године, и ја то не спорим.
Kako onda moze biti sam vrh moderne arhitekture ako jedan student bez iskustva moze da projektuje nesto slicno?

stf":3pph8t3c je napisao(la):
Мени смета то, што се она критикује, а 98% новоградњи се потпуно кулира, а дно дна су, чак и за нпр. периферију Лесковца после апокалипсе.....
To je tacno, ima definitivno mnogo gorih zgrada od ove i ne kritikuju se.
Zasto?
Ne znam...
 
О по мени лепом волуменском уклапању не бих дужио. База у линији суседне куће а онда издвојен додатак горе, по мени је то чак и ПРИЈАТНА варијација, и у духу је Крунске улице, и јаки је важно напоменути да је зграда која је доста близу са друге стране доста виша од ове десно. А и улица у којој је све под конац би ми и тако била досадна. Наравно сметају ми "бабини зуби" а ла Краља Милана према Славији, али некаква нормална варијација ми прија. Ако ми ишта смета рецимо у Паризу и поготово немачким и швајцарским градовима је управо тај ефекат висинске монотоније и "постројавања".

Е сад, белина. Са једне стране то можда и није лоше у смислу да можда стимулише обнову фасада за које је сада изненада постало уочљиво колико су посивеле и туробне (видели смо по Булевару кад се нека фасада обнови да се обнављају и друге које почну да штрче својим сивилом). И зашто да не и бела зграда? Па овај град се зове Београд! Fiat lux / нека буде светлости!

Мени више сметају зелени акценти који су ту мало "пали са Марса". Уместо њих су по мени могли да одаберу нагласке у бојама суседних кућа и тада ми се чини да би било идеално. Да су ишли "до даске" са идејом колоритног уклапања, комбиновали би панеле у бојама две суседне куће (окерасто и црвенкасто колико видим са слика) али се ја плашим да би то билo пуно лошије. Некаква претерана мимикрија, а и не знам колико би било која од те две боје (као главна) ишла са овим модерним обликом зграде и могла да га "изнесе".

Све у свему један од најуспешнијих објеката у последње време, барем се мени тако чини. Ако ме ишта дотукло на овој страници је то да таман кад сам се понадао да ни "кичерица" више није страшна као што је некад била, овај рендер који нам је дао Хомер ме мало поколебао ;)
 
spatiotecte":2ehkj8vt je napisao(la):
stf":2ehkj8vt je napisao(la):
Мени лично је много већи проблем сама чињеница да се толико критикује ова зграда, која је по архитектонском квалитету сам врх "модерне архитектуре" на Врачару. На жалост, тако је.

Reci mi sta u toj zgradi vidis kao "sam vrh moderne arhitekture"?
Mozda mislis na konstruktivnu tehnologiju koja je, slozicu se, moderna (staklo, alukobond paneli, staklena vuna, betonski konstruktivni sklop i alu stolarija)
без само једне речи добијамо потпуно другачије значење. Рекао сам: "врх модерне архитектуре Врачара" :)

spatiotecte":2ehkj8vt je napisao(la):
stf":2ehkj8vt je napisao(la):
Мени смета то, што се она критикује, а 98% новоградњи се потпуно кулира, а дно дна су, чак и за нпр. периферију Лесковца после апокалипсе.....
To je tacno, ima definitivno mnogo gorih zgrada od ove i ne kritikuju se.
Zasto?
Ne znam...
Не знам ни ја али предпостављам.... због просечности. Једноставно, највећи број тих зграда је толико небитан и неуочљив, да се нико њима ни не бави. А са друге стране, ова зграда је искочила својом белином усред чађавих фасада и одмах је проблем.....Значи, њен квалитет је проблем. Она је много више критикована од оног кичераја који је планиран у истој улици, оног повампиреног неокласицизма са инокс оградама....језиво нефер.
 
direktor":3dh4fz6z je napisao(la):

Људи, у жару дискусије око Војводићеве зграде у Крунској као да вам је промакао пројекат надзиђивања биоскопа Звезда у Краља Милана који је поставио газда Директор. По мени, изненађујуће успешно - чини ми се фасадом од пескираног стакла - чува се сецесионистичко наслеђе важне зграде у Београду, која нажалост висином јако штрчи од окружења и регулационе линије.

Ваше мишљење?
 
Vrh