Šta je novo?

Razni projekti

gigi ja znam da su kod arene cene te 2008 išle mnogo mnogo više... cene u blokovima su tih godina išle oko 1700-1800 evra..

cene novogradnje na vračaru oko južnog bulevara može da se nađe ispod 2000 u oglasima. ako bi imao pare na gomili to bi išlo još jeftinije.....

elem mogu oni da traže i 10.000 po kvadratu ali šta će dobiti to je druga priča. imperial gradnja je tražila 3500 soma za gajbe de su dinkić i toma kupili stan, a sada te iste stanove daju za 2100.


moja pretpostavka je da im je to neka početna cena, pa ako vide da ste stvarno zainteresovani ta cena će ići dole, i to dosta, i to je već gomilu puta viđeno na gomili novogradnja pogotovu te što traže preko 2000 po kvadratu, (koling, imperial gradnja,infinity,belvil...)
 
I evo uzasa u Krunskoj

durlevic;86989704":3lqu1qt0 je napisao(la):
Prodjoh danas Krunskom ulicom na početku kod Kalinić pijace radi se fasada jedne predratne vile....a evo i izgradiše nekakvu metalno plastičnu kocku pored.....






 
MilisaV":39p3m30s je napisao(la):
elem mogu oni da traže i 10.000 po kvadratu ali šta će dobiti to je druga priča. imperial gradnja je tražila 3500 soma za gajbe de su dinkić i toma kupili stan, a sada te iste stanove daju za 2100.

Odakle ti ova (dez)informacija,ja konkretno bas znam coveka koji se skoro interesovao za stan u toj "Dinkicevoj"zgradi i ,verovao ti meni(njemu) ili ne trazili su mu vise od tih 3.500 evra/m2! :rolleyes: Jel ti znas neki konkretan slucaj da je neko u toj zgradi kupio stan za tih 2.100evra ili samo predpostavljas?I da li govorimo o istoj zgradi?Bas cu da ponovo pitam ovog mog poznanika,suvise je velika razlika izmedju tvoje i njegove info.
 
MilisaV":357dijna je napisao(la):
http://www.elitemadzone.org/t434349-28-Isplativost-kupovine-stana-kuce

deseti post na ovoj strani.


možeš da pročitaš celu temu veoma je edukativna.
Hvala ti za link,odlican je,ali tvoja tvrdnja da su cene u toj zgradi 2100e/m2 se zasniva na tvrdnji jednih od forumasa tamo"keve mi tamo nude stanove po 2000-2100",sto nije nikakva proverena info,a ja sam kod onog mog poznanika proverio,njemu su pre 20ak dana trazili 3800evra/m2 za stan od oko 100m2.E sad mozes da mi(mu) verujes,a i ne moras,a mozemo obojica da sutra lepo okrenemo tu firmu sto prodaje te stanove i resimo dilemu. ;)
Pozdrav
 
Da na njegovoj tvrdnji.

Čoveka znam (preko neta) više godina tako da mu verujem.


btw tamo nemaju stanove od 100 kvadrata, najmanji je valjda 170.
 
Meni se dopada nova zgrada u Krunskoj. Mislim cak da vise odskace svojom belinom, nego modernim dizajnom. Arhitekta je Goran Vojvodic, nama najpoznatiji po projektu za hotel "Jugoslavija", mada ima on jos sjajnih izgradjenih zgrada u Beogradu - "Porsche" na Zrenjanincu ili zgrada u Resavskoj :)
 
Мени је такође зграда солидна,само мислим да су материјали могли бити бољи.Можда комбинација дрво-мермер или неки други "јачи" материјал.
 
Meni zgrada izgleda previse montazno pogotovu za ulicu koja je Krunska.
 
Homer Jay":2ffefvr0 je napisao(la):
Meni se dopada nova zgrada u Krunskoj. Mislim cak da vise odskace svojom belinom, nego modernim dizajnom. Arhitekta je Goran Vojvodic, nama najpoznatiji po projektu za hotel "Jugoslavija", mada ima on jos sjajnih izgradjenih zgrada u Beogradu - "Porsche" na Zrenjanincu ili zgrada u Resavskoj :)

Zgrada izgleda jako dobro i odlican je primer savremene arhitekture :kk: Mozda malo prejaka za okolinu, ali sasvim pristojan i moderan objekat.
 
Зграда је сасвим ок. Не знам шта се очекује? Тачно, она друга, је много боље уклопљена у ту улицу, и бојама и фасадом, са малом маном.....кичерај.

Све више сам убеђен да ће се управо оваквом наглашеном модерном зградом, заправо истовремено и нагласити околни амбијент, јер се зграда не уклапа у шаблон, већ искаче из њега и наглашава различитост између 20 века и 21.
 
Evo proveren info u vezi bloka 11a i imperijal gradnje-cena po m2 krece od 2800E!!!To se odnosi na zgradu GP6,cisto da ne pricate neproverene price,a ti stanovi su toliko dobro uradjeni da je suludo porediti ih sa bilo cim drugim u bgdu.Standar zavrsnih radova i koncept, odnosno rasporeda unutar stana jos nigde u ovom gradu nije uradjen,barem koliko ja znam. Najmanji stan je 155m2,a najmanji koji je slobodan 163m2!Bez obzira na sve,puno je to!
 
Jel se radi o onim Tominim i Dinkicevim gajbama u zutim zgradama?
 
boca-ica":34y3tn0u je napisao(la):
A da nije malo obajatio stil :p
Јесте, то нико не спори. То кашњење је у самом Београду константност, ткз. Београдски стил.
Јер, најинтересантније од свега је чињеница да је највећи број предратних зграда, које толико волимо, заправо стилски каснио за западом и истоком. Одувек каснимо.

Није ни чудо, када видимо реакције на могућност појаве неких здања нашег времена. Говорим о Бетон хали и Центру за промоцију науке, Мосту на Ади.....нпр.
 
Београд је тада каснио пре свега због ратова у којима је сваки трећи станоник погинуо а око 50% целокупне инфраструктуре Србије било уништено.Многа здања из тог времена су започета на самом почетку 20. века а завршена тек 30их.
 
Zanimljiv stambeni projekat kompanije "NeimarV" na Senjaku.

buduci_izgled_1.jpg


buduci_izgled_2.jpg


buduci_izgled_3.jpg


Visokokvalitetan stambeno-poslovni objekat u elitnom delu Beograda, u ugodnom prirodnom okruženju. Iako prepoznatljive arhitekture, vešto uklopljen u lokalnu geografiju i ambijent. Objekat raznovrsne strukture stambenih jedinica i poslovnih prostora.

Lokacija: Beograd, Senjak
Adresa: Koste Glavinića 12, 11000 Beograd
Vrsta: Stambeno-poslovni objekat
Spratnost: Lamela A – P+4+3Pe / Lamela B – P+4+Pe do P+6
Karakteristike: Lokali, poslovni apartmani i stambene jedinice

Izvor Neimar V

Projekat potpisuje DVA Studio (Đurić i Vuja arhitekti) iz Beograda koji su inače pre nekoliko godina pobedili na konkursu za ovu lokaciju. Nažalost, videćete i sami da je projekat znatno uprošćen u odnosu na prvobitnu zamisao, mada i ovako dosta odskače od beogradskog proseka.
 
ovo je lažni render. koste glavinića na žalost nije ni nalik ovoj ulici. i zanima me kako su uspeli da dobiju dozvole za ovoliki objekat na senjaku. mislio sam da je senjak predviđen za individualnu gradnju ali eto prevario sam se.
 
Jes malo glomazno ali verovatno je lakse doci do dozvole u tom donjem delu blize Sajmu, posto u neposrednom okruzenju vec ima nekoliko gabaritnih zgrada. Ako je uopste smisleno pricati o dozvolama u Srbiji.
 
MilisaV":au2xg218 je napisao(la):
ovo je lažni render. koste glavinića na žalost nije ni nalik ovoj ulici. i zanima me kako su uspeli da dobiju dozvole za ovoliki objekat na senjaku. mislio sam da je senjak predviđen za individualnu gradnju ali eto prevario sam se.
Pa taj deo Senjaka već vrvi od zgradurina, ova se neće ni primetiti. ;)
http://binged.it/wE3Tll
A jel sadašnji broj 12 za rušenje i koja je to zgrada?
 
Bobb":2u784y1k je napisao(la):
MilisaV":2u784y1k je napisao(la):
ovo je lažni render. koste glavinića na žalost nije ni nalik ovoj ulici. i zanima me kako su uspeli da dobiju dozvole za ovoliki objekat na senjaku. mislio sam da je senjak predviđen za individualnu gradnju ali eto prevario sam se.
Pa taj deo Senjaka već vrvi od zgradurina, ova se neće ni primetiti. ;)
http://binged.it/wE3Tll
A jel sadašnji broj 12 za rušenje i koja je to zgrada?

Mislim da je to zgrada IMT-a.
 
Vrh