Šta je novo?

Razni projekti

@sizif

Nažalost, mislim da taj projekat ostaje samo na papiru :( Sudbina bioskopa "Beograd filma" je još uvek vrlo maglovita... Ne znam, doduše, da li je onaj dripac u međuvremenu nekome uvalio "Zvezdu" za velike pare i šta će uopšte biti sa objektima koje je preprodao.
 
sizif":jqweewfm je napisao(la):
direktor":jqweewfm je napisao(la):

Људи, у жару дискусије око Војводићеве зграде у Крунској као да вам је промакао пројекат надзиђивања биоскопа Звезда у Краља Милана који је поставио газда Директор. По мени, изненађујуће успешно - чини ми се фасадом од пескираног стакла - чува се сецесионистичко наслеђе важне зграде у Београду, која нажалост висином јако штрчи од окружења и регулационе линије.

Ваше мишљење?

Јако интересантан приступ и идеја, само ми се не свиђа третман овог старог дела непосредно изнад натписа "Звезда". Архитекти, а то видимо и у пројекту хотела у Рајићевој, и на несрећном централном тргу у Нишу, имају тенденцију да фасаде старих зграда у најбољем случају толеришу. "Сачуваћу те" није исто што и "па добро, нећу баш да те срушим".

Ако нешто већ остављаш немој да ти то буде терет него га искористи као прилику. Чини ми се да је овде пропуштена прилика да се са тим старим делом (највероватније преко дела зграде изнад) направи нека интересантна конверзација (никако литерално уклапање, то би било бљак). Овако је архитекта "избацио" своју главну поруку на делу фасаде који му је дозвољен за исказивање а део где, Боже мој, није имао толику слободу, овај стари фрагмент зграде је само истолерисао/отаљао. Према конверзацији са металном оградом немам толико негативан став мада ми се чини да би и то могло боље. Или чак и без ње.
 
odlicna!...jedini stvar koja mi se nesvidja print na staklu koji brzo dosadi a i umanjuje odlican spoj/kontrast stakla i ograde.
 
Јако елегантано решење. Врло успешно надзиђивање. :kk:
 
Alpha city na Zvezdari:

ac1.jpg

ac2.jpg

ac3.jpg

ac4.jpg

ac5.jpg


Na Gardeniji u komšiluku još uvek nije ništa počelo da se radi:

gardenia1.jpg

gardenia2.jpg


Malo dalje, zgrada na uglu Bulevara i Jagićeve još uvek nije izvirila iz zemlje, ali stigao je kran na gradilište:

jagic1.jpg

jagic2.jpg


I poslednja fotka za ovu temu, zgrada na uglu Bulevara i Sinđelićeve, završena prošle godine:

sindjelic.jpg
 
CBRE je na svom sajtu postavio fotke završene zgrade u Šantićevoj 12:

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg


Izvor: CBRE

I render jedne zgrade koja se gradi u Kursulinoj 29 na vračaru, a čiji je prodavac takođe CBRE:

zgrada1.jpg


Izvor: PK29
 
Napredak :kk: I pored toga sto su unazadili ovu zgradu u Santicevoj sa horizontalnim linijama i parnim brojem i drugacijim rasporedom prozora u odnosu na render :( Ne da nam se, a bas su imali sve uslove za apsolutno "zakucavanje"...
 
џони +1 баш та прича.

оначе ова последња је симпа, мало већи број материјала, али у односу на нашу средину је страва. баш ме подсећа на новију архитектуру у баба вишњиној. не знам каква је обрада тих тераса...плашим се да не буде неки грубо обојени малтер...фуј
 
Само да и ова у Курсулиној не доживи неке ситне трансвормације као ова у Шантићевој, која се спустила на ниво просечне архитектуре....ето колико ситнице значе.
 
Као што имамо годишњу награду за архитектуру, могли би да имамо годишњу награду за ПРОПУШТЕНУ ПРИЛИКУ. У фазону супер пројекат и супер се кренуло али нам се опет није дало. Ово би сигурно ушло у ужи избор.
 
Ništa. Verovatno nikada neće biti ni ostvaren. To je iz vremena kada su Zepter i PSP Farman planirali zajednički nastup u razvoju nekretnina. Taj poslovni centar je bio planiran na mestu stare Centrotextilove robne kuće kod Starog Merkatora.

Posle je došla ekonomska kriza, potražnja za poslovnim prostorom u Beogradu je već godinama mrtva, Grujić i Zepter su prekinuli saradnju i ovaj projekat, poput mnogih drugih, završio zauvek u fioci.

Inače, Nombre, primetio sam da si ljubitelj kula i da si malo nestrpljiv kada je izgradnja istih u pitanju. I to je razumljivo, naročito imajući u vidu (pre)ambiciozne najave od pre 2008. godine, tj. pre ekonomske krize. Ali nema razloga da vadiš jedan po jedan projekat iz arhive i pitaš šta se dešava sa njim jer i sam vidiš da se ne dešava ništa :)

Kada bude bilo novih informacija, budi siguran da će članovi foruma to napisati. Ono što je izvesno jeste da je, posle donošenja Studije o visokim objektima, u toku izrada planova detaljne regulacije za nekoliko projekata koji su najavljeni pre krize.
 
Interesantno izgleda i Marmil Land,
glavna.jpg

Gradi se na mestu gde su nekada bile perionice,automehanicarske radnje otprilike preko puta Klasa u Juznom Bulevaru... mada nisu skoro upgradeovali informacije o daljim radovima... Pa ako je nekom usput,neka skljocne,a tamo se i na mestu gde je bila "Savremena" knjizara na raskrsnici Juznog Bulevara i Maksima Gorkog isto pocelo sa izgradnjom(http://harmonyapartments.rs/) , postavljen render i zapoceto kopanje...

izvor: http://www.marmilland.rs/
 
gygy11":3o0rl0bx je napisao(la):
Koja je cena ovih stanova u J.Bulevaru?

To svi kriju k'o zmija noge, ali ce ih trziste (odnosno slaba prodaja) na kraju naterati da kao Belvil krenu da reklamiraju nesto odredjenije, kao 104 kE + PDV za 67 kvadrata plus garazno mesto, mada i to cujem da je specijalna ponuda za stanove od 9 do 13-og sprata. Ovo ce sigurno biti dosta skuplje, i zbog lokacije i zbog gradnje...

Najsmesniji su mi kad na sajtu napisu "pronadjite svoj stan" i daju ti sve podatke i plan ali bez cene :D
Kao da je to sitnica/formalnost a ne glavna stvar.
 
Malo smesno izgleda ovaj ''golubarnik'' na vrhu ali u sustini svaka lamela ce imati zaseban ulaz i sve ce biti podzemne garaze(174 gar.mesta za 159 stanova) ne znam ja ovo je extra lokacija,ispod 2200-2300E ih ne cene sad sigurno :D... One 3 zgrade ''Okruglica'' gde je tahirovic i roda blizu okr tramvaja na ustanickoj su se prodavali valjda po 2000E a ta lokacija je smesna za ovu gde ce biti marmilland...
 
možda su se prodavali nekada.

u tom kraju sam nalazio novogradnju za oko 1800 evra.
 
Homer Jay":22z9fa35 je napisao(la):
Taj poslovni centar je bio planiran na mestu stare Centrotextilove robne kuće kod Starog Merkatora.


Kada bude bilo novih informacija, budi siguran da će članovi foruma to napisati. Ono što je izvesno jeste da je, posle donošenja Studije o visokim objektima, u toku izrada planova detaljne regulacije za nekoliko projekata koji su najavljeni pre krize.



Moram priznati da prvi put vidim i cujem za ovaj projekat i na zalost jos jedna od bezbroj konstatacija o zavrsetku jednog odlicnog, modernog, naprednog projekta u fijoku nekog birokratskog stola..

Kad smo kod izrade planova koji su u toku jel imas informacije o kojim se konkretno lokacijama radi?
 
Pa meni je vrh Ustanicke po nekim parametrima pozeljniji od Juznog bulevara, koji mi je nekako ruzan, haotican, prljav... uz Sarajevsku, Despota Stefana, Vojvode Stepe, ok Brankova je van konkurencije :rolleyes: , medju ruznijim ulicama za zivot...
 
prigradski":3b2byhyb je napisao(la):
Interesantno izgleda i Marmil Land,
glavna.jpg

Gradi se na mestu gde su nekada bile perionice,automehanicarske radnje otprilike preko puta Klasa u Juznom Bulevaru... mada nisu skoro upgradeovali informacije o daljim radovima... Pa ako je nekom usput,neka skljocne,a tamo se i na mestu gde je bila "Savremena" knjizara na raskrsnici Juznog Bulevara i Maksima Gorkog isto pocelo sa izgradnjom(http://harmonyapartments.rs/) , postavljen render i zapoceto kopanje...

izvor: http://www.marmilland.rs/

Izgleda kao da je trebalo da bude simetrična sa ovim kupolama, ali da im vlasnici dotičnih kuća nisu hteli prodati placeve, pa su malo "secnuli" projekat :D Smešno
 
^^^
Ili će celom dužinom jednog dana da nikne nova zgrada i tako napravi "lep pogled" na komšijske terase kupcima stanova u Marmillendu :D

@nebojša

Ovo sa Zepterom nema veze toliko sa birokratijom koliko su njihove ambicije u sektoru nekretnina pukle.

Što se planova detaljne regulacije tiče, mogu samo da potvrdim ono o čemu se pisalo i na forumu - a to je da su u toku izrade PDR-a za Blok 41a i hotel "Jugoslaviju". Nezvanično se pominju još dva projekta, ali su te informacije nepouzdane, pa je glupo dizati nepotrebnu euforiju na forumu.

Ostaje ipak pitanje koliku će spratnost dozvoljavati ti PDR-ovi. To što su u izradi nije garancija da će se na tim mestima graditi i kule.
 
sta ce da bude sa depoom na bulevaru ?
i sa onim raznim kucicicama i barakicama ?
iima li neki zakon koji obavezuje vlasnike da moraju da odrazvaju to :grand:
i sta se desava sa nelegalnom gradnom na 1 i ekstra kategoriji ?
 
Vrh