Šta je novo?

Razne gradske vesti, Topic II

To je ovde u planu,99 je bila pivara to jest kafana u planu sa stambenom izgradnjom a sada se to zove kafic.Plus sa njima naravno to sve radi zavod za zastitu spomenika,sve je to ista bag**.
 
PROBLEMI SA ODRŽAVANJEM U KBC „ZVEZDARA”
I najmanja kiša opasnost po pacijente

Ivan Mišković | 07. 03. 2010. - 00:02h | Komentara: 0
Dok ne stigne novac koji je Grad opredelio za sanaciju krova na Očnoj klinici svaka kiša biće rizična po operacione sale i bolesničke sobe u KBC „Zvezdara”. Trenutno, u teškom stanju je i zgrada gde je smeštena Neurologija, ali je tehničko osoblje ustanove uspelo da zakrpi šta se zakrpiti može i operacije se ne odlažu.



Najkritičniji je objekat u kojem su smešteni Odeljenje kliničke neurologije i Služba za psihijatriju. Ova dva odeljenja primaju oko 70 pacijenata, koji su ugroženi čim padne manja kiša. Zato se KBC „Zvezdara” obratio Sekretarijatu za zdravstvo u julu nakon obilnih kiša za pomoć kako bi rešili problem sa prokišnjavanjem.

Prema rečima šefa Tehničke službe Miroslava Ninkovića, treba sanirati i krovove Očne klinike i ambulante, nefrologije, interne klinike, kao i dva ulaza i terasu na lokaciji u Preševskoj ulici.
- Novac moramo da sačekamo, jer za sve postoje procedure. Grad ga jeste odobrio, ali pravne procedure su neizbežne. Na sreću, i pre tog novca tehnička služba je sve osposobila, pa sada operacione sale na Očnom više ne prokišnjavaju. Nema govora o tome da na Očnom ili Neurologiji držimo kofe po sobama. Pacijenti zaista ne trpe - tvrdi Ninković.
Česti problemi u KBC „Zvezdara” uzrokovani su starošću objekata, jer osim nove zgrade poliklinike sve ostale su veoma stare. Primera radi, Odeljejnje neurologije je smešteno u montažnom objhektu iz 1970. godine, a amortizacioni vek mu je istekao pre 15 godina! Zgrada gde je smešteno Očno sagrađena ja daleke 1929. godine.

Sekretarijat za zdravstvo izdvojio je 2,2 miliona dinara da se ovi problemi reše, a novac bi trebalo da stigne po okončanju svih procedura početkom sledeće godine. Ove godine je za potrebe investicionog održavanja KBC „Zvezdara” izdvojeno oko 4,3 miliona dinara.
- Problema će biti sve dok se bolnica ne locira na jedno mesto, jer je sistem u tri dvorišta veoma teško održavati, a i mnogo košta. Objekti su stari i može biti veoma opasno kad prokišnjava voda, jer dolazi u kontakt sa instalacijama - upozorava Ninković.

Ova rešenja su kratkoročna, dok bi trajnija podrazumevala izgradnju novih objekata gde će biti smeštena odeljenja za dijalizu i gerontologiju. Prvobitno je bilo planirano da te zgrade budu izgrađene u delu Zvezdarske šume. Od toga se odustalo, jer su se građani Zvezdare okupljeni oko inicijative „Zaštitimo Zvezdarsku šumu“ pobunili protiv seče šume, pa makar i u svrhu izgradnje bolničkih kapaciteta. Zato će nove zgrade biti građene u okviru postojećeg kompleksa KBC „Zvezdara”. Trenutno se ne može ni pretpostaviti početak izgradnje ovih zdravstvenih objekata.
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/179699/I-najmanja-kisa-opasnost-po-pacijente-

Najzad objektivan clanak u kome napominju kao sto je i zvanicna situacija da nece poseci nijedno drvo zbog prosirenja bolnice vec ce praviti zgrade u sklopu trenutnog kompleksa :vops:
 
vucko":at3kv5a0 je napisao(la):
.Plus sa njima naravno to sve radi zavod za zastitu spomenika,sve je to ista bag**.
Kad smo vec koz Zavoda za zastitu spomenika, bio je juce clanak u "Novostima", o zeni iz Vreoca. Naime, u njenom dvoristu je visevekovna kuca, koju je Zavod zastitio. Dobila je upozorenje da na njoj ne sme izvoditi nikakve radove inace ce platiti kaznu. Naravno, Zavod nista ne cini da zastiti kucu i ona je pocela da se urusava. Medjutim, vrhunac svega je upozorenje gradskih vlasti da ako nesto sa kuce padne i povredi prolaznika, ta zena ide u zatvor. :lool: :lool: :vops:
 
Privedeni protivnici rušenja grila

10. mart 2010. | 16:56 | Izvor: B92 Beograd -- Šest osoba je uhapšeno pri rušenju grila “Loki“ u centru Beograda.

Sudski izvršitelj je do nelegalnog objekta došao oko podneva u pratnji oko 50 policajaca. U tom trenutku u objektu su se zatvorili vlasnik objekta, njegov sin i nekoliko radnika, a oko obruča koji je napravila policija okupile su se komšije koje se protive rušenju.

Posle dva sata, policija je uhapsila i izvela šest osoba iz lokala, posle čega je objekat srušen.
ode loki :)
 
Porusen Loki? :(

OK, ako je nelegalno, ali brate ima toliko toga drugog u BGu za rusenje, mogli su da ostave Lokija za kasnije...kapiram da je neko bacio oko na taj prostor.
 
Tako je,neku zgradu ce praviti pisao je bosko(skabo) iz Beogradskog Sindikata u kolumni u novostima o tome.Sigurno ce napisati i ove nedelje neki red o tome...
 
Локи, мар10
DSC_4899.jpg

DSC_4904.jpg

DSC_4919.jpg

DSC_4912.jpg
 
Dakle, Loki je imao takav promet da su mogli bez problema na vreme da rentiraju neki prostor u blizini, ili čak na samom ćošku. Da su iole inteligentni, to bi uradili.
 
Početak današnje kolone od 4.5 kilometra na uključenju kod Čukaričke padine. Obratiti pažnju na jugića u dnu fotografije koji je odustao od poduhvata.

zl3fpc.jpg
 
Ambassador":3bhzf1kr je napisao(la):
Dakle, Loki je imao takav promet da su mogli bez problema na vreme da rentiraju neki prostor u blizini, ili čak na samom ćošku. Da su iole inteligentni, to bi uradili.
Zasto milis da su bili neinteligentni i da to nece vec sutra da urade ?
Pokusali su do zadjeg casa da sacuvaju to sto su dobili verovatno na komkursu , na kome smo mogli svi mi da se prijavimo.
Licno mi je bezveze da tamo stoje metalni kiosci, nekako mi to nije za centar grada, vise mi to prilici beogradskom sajmu.
 
Pa zato što ti treba vremena da nađeš prostor i da ga pripremiš. Uosotalom, kontinuitet u takvim stvarima je vrlo važan, ja eto dođem sutra u Beograd, i oću kod Lokija, a on ne radi . vrlo frustrirajuće. Ovo je tipična vafijanta guraću do kraja, pa je*******iga.
 
Na stranu to sto su imali dobru hranu i sada vec status 'kultnog mesta', ali ja mislim da tom kiosku nije mesto tamo.
Tacno je da se puno toga nelegalnog ne dira, ali tamo gde moze da se ukloni nelegalni objekat - treba da se ukloni.
Donekle mi je zao zbog dobre hrane, ali svejedno... i ako se nadjem na Dorcolu bez Lokija, necu umreti od gladi.
 
Loki je imao dobru klopu i steta bi bilo da na duze vreme budemo liseni za jedan od omiljenih izvora holesterola kod Beogradjana. Slazem se sa Ambassadorom, ionako u gradu gotovo vise i da nema kioska sa fast foodom, sve je preseljeno u ljudske lokale. A ranije si imao metalnu kutiju sa dimnjakom na svakom cosku.
 
Ma nismo normalni ako smatramo da u strogom centru grada treba da imamo metalne kante aa dimnjakom.
I taj koji im je omogucio da tu imaju kiosk se ovajdio kao i oni sami. Umesto da cute i da otvore lokal na nekoj slicnoj lokaciji,
zinulo im dupe pa da probaju ako mogu vlasnistvo da dobiju. Licno mi se gade takvi likovi, a vi ako volite.
 
Ja sam tek sad pročitao ovo... ijoj tuge...

Kao prvo, Bulevarac, obično se slažem sa tobom, ali sad sam toliko ljut (ne na tebe, nego na Đilkoša) da moram da odgovorim:

a) Kako je moguće da se ne obraća pažnja na peticiju koju je potpisalo 6000 građana, uključujući zaslužne javne ličnosti?
b) Upravo sam prekjuče upoznao dvoje ljudi u baru centralnog Ilinoisa koji su jeli u Lokiju. To im je jedna od omiljenih uspomena putovanja po Evropi.
c) Mislim da ideja o tome šta treba šta ne treba da bude u centru grada apsolutno nema nikakve veze sa modernim tendencijama u urbanizmu (barem od kasnih 80tih, pokreta protiv gentrifikacije, i nadalje)

spreman sam da diskutujemo o sve tri tačke, jer mi je Loki prirasao srcu.
 
Ma tu marvu sa metalnim udžericama koji se raskalašno posadili gde im se svidelo treba najuriti,a zarađivali su enormno zahvaljujući takvom mestu,i sad još da ih žalimo,što na leto ne idu na Havaje,a znate da se u takve objekte meso dovlači iz Brazila i Albanije teško a teško ih je kontrolisati da li nas truju,e pa ako su se lepo okoristili neka u okolini iznajme lokal kao većina,pa neka plaćaju kiriju i dadžbine državi a ne da kukamo što se mafiji srušio još jedan objekat u nizu.... :cool: a ima još relikata iz Miloševićevih vremena po gradu,pa neka krenu redom....
 
jovanovm":20z97j8r je napisao(la):
Ja sam tek sad pročitao ovo... ijoj tuge...

Kao prvo, Bulevarac, obično se slažem sa tobom, ali sad sam toliko ljut (ne na tebe, nego na Đilkoša) da moram da odgovorim:

a) Kako je moguće da se ne obraća pažnja na peticiju koju je potpisalo 6000 građana, uključujući zaslužne javne ličnosti?
b) Upravo sam prekjuče upoznao dvoje ljudi u baru centralnog Ilinoisa koji su jeli u Lokiju. To im je jedna od omiljenih uspomena putovanja po Evropi.
c) Mislim da ideja o tome šta treba šta ne treba da bude u centru grada apsolutno nema nikakve veze sa modernim tendencijama u urbanizmu (barem od kasnih 80tih, pokreta protiv gentrifikacije, i nadalje)

spreman sam da diskutujemo o sve tri tačke, jer mi je Loki prirasao srcu.
Ne znam da li je potrebno da ulazimo u sitna crevca zasto Loki nije dobar, pokusacu ukratko da skrenem paznju na par stvari.
Peticija od 6000 potpisa po meni nista ne znaci, jer samo u ovom gradu imamo mnogo vise njih koji i dan danas zive od podmicivanja, mita i poznanstava. Samo oni da potpisuju peticije, svaka peticija bi imala hiljade potpisa. Siguran sam da su Legija i preprodavci na kartonskim kutijama mogli da sakupe mnogo vise poptisa. Da li i njih treba onda da podrzavamo ?
Drago mi je kada cujem da neko nosi lepa secanja iz ovog grada., nazalost nemogu se sloziti da treba forsirati metalne kioske sa "dobrom" hranom. Ne bih zeleo da moj grad bude prepoznatljiv po tome. Znam da ovaj grad moze da ponudi mnogo vise od toga, a sada sto je njima bas hrana na tom mestu zapala za oko, nece promeniti moj stav. Preporuci im neku Beogradsku kafanu, u kojoj sigurno mozes da jedes mnogo kvalitetnije, a mozes i ruke da operes.
Vlasnici Lokija su samo zaposlene placali preko 4000 e mesecno (ako im je verovati da su imali 20 zaposlenih). U prethodnim godinam su mogli da ustede kao malo ko u Srbijij. Ta lokacija za Loki nije koliko znam bila na nekom tenderu pa oni ponduili najvise i dobili, nego ni oni sami nikada ne kazu kako su zaposeli tu lokaciju. Po meni ako je nesto u startu nelegalno, kriminalno, nemoze postati legalno a da neko prvo ne odgovara za ono kriminalno na pocetku. Kada malo razmislis shvatices da je vecina uspesnih biznisa zapoceta na kriminalnom, pa posle uvedena u neke "legalne"tokove. Zbog toga danas 80% mog drustva vise nije ovde. Nisu uspeli da se snadju sa takvim pravilima igre. Nisu znali koga da podmite da bi im bilo bolje. Svi do jednog danas zive na zapadu , istoku, i to zive jakoo dobro. Niko nije propao, naprotiv.
Da si me pitao da cuvamo karirane stolnjake i mesingane piklse, pristao bih odmah.
 
Tako je kao što rekoh jadni vlasnici Lokija ovog leta ne mogu Havaje već Tursku ili Grčku,baš im je pao standard posle rušenja,a možda učine veliki napor pa u blizini iznajme lokal koji su i onako poluprazni a kirija dratično manja nego nekada,a li naviklo se na bahatost... :kafa:
 
vucko":35pe7nof je napisao(la):
Kazu na blic komentarima da se ovo zena vlasnika lokija hvalila na facebooku da je dobila svarovski prsten,evo vidite,ja nemam facebook

http://www.facebook.com/search/?q=loki&init=quick#!/photo.php?pid=75735 &o=all&op=1&view=all&subj=326508885353&aid=-1&id=10 0000275012623&fbid=10295906305659
Razmisli malo, 20 godina neplacanje ekonomske kirije, na tom mestu minimum 1000e mesecno (blizina skola, cosak,izlog, prostor ispred objekta), i dodjes do cifre od 250 000 eura. Gde je tu zarada + sto svi znamo kako su izdavali racune sada, a kamoli nekada.
Tako da taj prsten po meni nista ne znaci, sem da su jos i glupi.
 
Swarowski :shok: ,p**** jedna,trebalo je policija da joj da malo pop... :D
 
Pozdravljam rusenje ovakvih konzervi podignutih na parkicima i cije su konstrukcije zakivene na platane!
Medjutim, postovacu ih tek kad krenu u rusenje fantomskih nadgradnji po celom Beogradu....
 
Vrh