Šta je novo?

Razne gradske vesti, Topic II

cosmic":15nqz57l je napisao(la):
Delta je tu prvo nameravala da otvori neku od Inditex-ovih radnji koje vec postoje u DC, ali se od toga odustalo jer ce uglavnom te radnje otvarati u Uscu. Zara ce u Uscu biti 100%, a najverovatnije se tamo otvara i prva muska Bershka.
Ako stvarno Delta ubaci Inditexove brendove u Usce, a MPC im to dozvoli onda je to po meni cist idiotluk sa obe strane. Delti ce onda u mnogome da opadne promet ljudi u DC-u, a sa druge strane MPC-ovi brendovi iz grupacije Cortefiel jednostavno nece moci da se nose sa Inditexovim brendovima ukoliko se ovi pojave u USC. Imace oni fin promet, ali ce im brendovi koje Delta zastupa jednostavno uzeti mnogo veci deo kolaca. Moj savet ljudima iz MPC-a je da pokusaju da dovedu jos neki modni lanac koji ce moci da se ravnopravno nosi sa brendovima koje Delta zastupa. Iako nemam neko fino misljenje o GAP-u (to ukljucuje i Old navy i Banana republic) mislim da bi uz adekvatan marketing mogli da se dobro snadju na ovim podnebljima. Nazalost H&M jos ne vidi trziste u nas.
 
Protiv toga sam da se pravi skejt park na ušću. Ušće je izuzetno mesto. Tamo treba da postoji samo drveće, cveće, staze sa šetnju i klupe. Neka se niko ne nađe uvređen ali ti skejteri su uglavnom tinejdzeri, obično galame a i "skejtovanje" dize veliku buku. Ako se ta ideja ostvari skupljaće se iz celog grada, biće ih na stotine. Potpuno ih razumem,mladi su i puni energije, izvode zaista izvanredne vratolomije. Sve to moze ali ne na tom mestu. Eno im ona poljana iza Parka prijateljstva gde gori večna vatra
 
Петак, 15. aвгуст 2008.
Нацрт плана детаљне регулације дела Булевара краља Александра – Блок Д6
Нацрт плана детаљне регулације дела Булевара краља Александра – Блок Д6 изложен је на јавни увид у просторијама Градске управе, 27. марта 43-45, као и у просторијама општине Звездара до 19. септембра. Нацрт плана обухвата простор ограничен следећим улицама: Булевар краљa Александра, Брачка и Воје Вељковића до раскрснице са Устаничком улицом. Детаљна регулација односи се на површину од око 7,3 хектара, од чеха је 3,3 хектара у оквиру јавног грађевинског земљишта, а четири хектара у оквиру осталог грађевинског земљишта. Део јавног грађевинског земљишта намењен је за саобраћајне и пешачке површине, као и за мерно-регулациону станицу. Остало грађевинско земљиште, које је подељено по зонама, намењено је за становање и привредне и комерцијалне делатности.

Информације о предложеним решењима могу се добити уторком и четвртком од 11 до 15 часова у Градској управи и средом и петком од 11 до 15 часова у општини Звездара. Јавна презентација заказана је за 21. август у 14 часова у великој сали ове општине. Примедбе на предложена решења могу се доставити Секретаријату за урбанизам и грађевинске послове, у чијој је надлежности спровођење процедуре доношења урбанистичких планова.
извор Беоинфо
линк http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1323631
 
Среда, 20. aвгуст 2008.
Уклоњено шест жардињера у улици Краља Петра
На предлог Министарства унутрашњих послова, комунална инспекција општине Стари град уклонила је данас шест бетонских жардињера укупне тежине од око 10 тона на углу улица Краља Петра и Кнез Михаилове. Сада ће бити олакшан прилаз ватрогасним колима у случају опасности од пожара. Осим што је омогућен прилаз за ватрогасце, простор на којем су годинама стајале жардињере сада је очишћен од нагомиланог отпада.

Општинска инспекција ће и убудуће наставити обезбеђивање противпожарног пута и на другим локацијама у центру Београда.

1323904_Uklanjanje_zardinjera.jpg
извор Беоинфо
линк http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1323900

Да, ватрогасна кола сада неће имати никаквих потешкоћа да прелете ову летњу башту.:lol:
 
Postovani posetioci BB foruma jedna vazna vest za nas grad:

Kosarkaska reprezentacija Srbije ce svoje meceve u kvalifikacijama za Eurobasket 2009. u Poljskoj igrati u Areni.

Prilika da vidite zaista jednu sjajnu selekciju igraca i najlepsu dvoranu na Balkanu je vec u sredu od 18 sati.

Ulaz je besplatan.

Ko je od pocetka na Beobuildu i mi koji se znamo jos pre Beobuilda znamo koliko je za nas ovo velika vest.
 
Uskoro zakon o komunalnoj policiji?
Ministar za državnu upravu i lokalnu samoupravu Milan Marković doneo rešenje o osnivanju Posebne radne grupe za pripremu teksta Nacrta zakona o komunalnoj policiji.

Cilj tog zakona je formiranje komunalne policije, kao nove nadležnosti gradova, što će stvoriti uslove za efikasniji rad gradskih uprava i realizaciju politike gradova.

Članovi Posebne radne grupe su predstavnici organa državne uprave, gradova i nevladinog sektora, uključujući Stalnu konferenciju gradova i opština, saopštilo je Ministarstvo za državnu upravu i lokalnu samoupravu.
Izvor: Studio B
Link: http://www.studio-b.co.yu/info/vest.php?id=28136
 
Homer Jay":1qeevuxg je napisao(la):
Postovani posetioci BB foruma jedna vazna vest za nas grad:

Kosarkaska reprezentacija Srbije ce svoje meceve u kvalifikacijama za Eurobasket 2009. u Poljskoj igrati u Areni.

Prilika da vidite zaista jednu sjajnu selekciju igraca i najlepsu dvoranu na Balkanu je vec u sredu od 18 sati.

Ulaz je besplatan.

Ko je od pocetka na Beobuildu i mi koji se znamo jos pre Beobuilda znamo koliko je za nas ovo velika vest.
Taman sam se danas vratio u BG, tako da definitivno idem da uzivam :kafa:
 
Данас уклонише остатке летње баште пицерије Снежана у Краља Петра. Са ватрогасцима се није зезати, ко се нађе на протупожарном путу...
 
A ja se danas ponadao da rascscavaju Kralja Petra zbog rekonstrukcije :p Mada mi ona sa ovom kaldrmom ima odredjeni sarm, a buduci da je najavljen automobilski prilaz iz Rajiceve tesko je ocekivati da ce cela ulica postati pesacka zona. Ipak lepo bi bilo poplocati bar trotoare istim plocama kao u Knez Mihailovoj i istovremeno srediti ukrstanje Knez Mihailove i Kralja Petra (ne znam da li jos nekome to bode oci, ali mene strasno nervira ta improvizacija na tom mestu).

Inace Zmaj Jovina je poplocana od Cika Ljubine do Knez Mihailove, a buduci da je deo od Knez Mihailove do Obilicevog venca ranije rekonstruisan, sada je to fina pesacka ulica. Ostaje pitanje da li ce se deo ispred poste u Zmaj Jovinoj poplocati, ali ne vidim da se tamo odvijaju radovi.

Takodje, Ulica Vuka Karadzica je raskopana od Knez Mihailove do Studentskog Trga i doterane su palete sa granitnim plocama. deonica niti je dugacka, niti je komplikovana i ocekujem da ce je brzo zavrsiti.

Znam da je prikladnije o ovome pricati na temi o obnovi ulica, ali Nurko mi dade, sto bi se reklo, slagvort ;)

BTW. Da se nadovezem na vest o utakmici u Areni - nisam uspeo da udjem. Long story. Ali savet z a masovne dogadjaje je:

- Verujte svom instinktu, iako vas svi ubedjuju da ce sve biti OK.

Enivej, moja sestra se probila (da, bukvalno probila) sa drustvom unutra, sedeli su jedno poluvreme na stepenistu na gornjim tribinama i mislim da vam to daje realan uvid koliko je dvorana bila puna. Ispred je bez preterivanaj ostalo 6.000 ljudi. Kao Zvezdas, apelujem na Grad, Republiku i KSS da obezbede Partriznu termine u Areni za Evroligu. Obrni, okreni, od naredne sezone, po novim propisima Evrolige, Partizan (ili boze zdravlja Zvezda :D ) ce biti prinudjen da igra u Areni.
 
ja dosao do Arene bukvalno u 17:55, usao, prosetao se i nasao mesta za sedenje... i sedeo celu utakmicu na sedistima (ne na tribinama)...

HJ & Sister... jbg, izgleda da niste imali srece :(
 
Mi bili na ulazu u 17.30, jedva nekako našli mesta u pretposlednjem :D redu na severu.
Ovo je odličan potez, ali bi trebalo da razmisle o navijanju - kako animirati masu od 22.000 ljudi koji su došli da gledaju basket, ne da navijaju.

Dobra im nagradna igra za Sitroen, odakle su izvlačili brojeve letaka, iz nekog Worda? :lol:

I da, klima&ventilacija rade odlično :D svaka čast Dudi Ivkoviću što se reprezentacija konačno "iselila" iz Pionira.
 
Dosao ispred Arene u 17:50, usao unutra bez problema i nekako uspeo da nadjem dva mesta za sedenje u drugom redu odeljka 400 :)

Nazalost, opet je organizacija bila vrlo losa.
Vatrogasni inspektori, ili sta su vec, u prvom trenutku nisu dozvoljavali zadrzavanja na stepenistima jer je to protivno zakonu/propisima, medjutim kako se broj ljudi povecavao samo su se sklonili i pustili citave horde da stoje na stepenistu i prilazu istom. Takve stvari se jednostavno ne smeju dozvoljavati. Druga stvar, lepo je sto je ulaz bio besplatan, ipak mozda bi bilo bolje da su odstampane kakve takve karte (mogu da budu i reklame koje ce imati numeraciju) u onom broju koji arena moze da primi, jer je ovako nekoliko hiljada ljudi izvisilo, a opet je tu i bezbedonosni faktor. Izgleda da onaj tender za audio-video opremu nije urodio plodom jer centralnog semafora i dalje nema (tu je samo ogromna rupa, tako da sam opusteno video suprotan kraj arene), a zvuk dolazi iz portabl zvucnika postavljenih na terenu. Evo par slicica, cisto da se nadje



semafor koga nema




 
Чувени семафор:

... и озвучење... :bash:


И још мало феноменалне атмосфере :)
 
Taj semafor je najmalerozniji deo Arene. Koliko ja pratim u toku je treci tender za njega (prva dva puta je raspisivan tender za celu kocku, a sada samo za LED ekrane).

Te improvizacije mi idu na da ne kazem sta - semafor, ozvucenje i sta opet izvode sa tribinama, zasto je sklonjen deo tribina iza jednog kosa!?
 
Homer Jay":9lcr4o1j je napisao(la):
Taj semafor je najmalerozniji deo Arene. Koliko ja pratim u toku je treci tender za njega (prva dva puta je raspisivan tender za celu kocku, a sada samo za LED ekrane).

Te improvizacije mi idu na da ne kazem sta - semafor, ozvucenje i sta opet izvode sa tribinama, zasto je sklonjen deo tribina iza jednog kosa!?
postoje 2 varijante, koncerti pa su "zaboravili" da vrate to pošto su odjednom odlučili da igraju u areni, 2ga varijanta - da bi ušao onaj smešni citroen. Inače tribine su tu ali su sklonjene iza onih "garaža" koje su se videle na zidu.

Ovo je inače obična situacija:

ip6yd3.jpg
 
Da ovo je kompletno otvorena varijanta plus sa popunjenim tj razvucenim bocnim prolazima na sredini tribina.
 
Slusam malopre na "Studiju B" da prosiruju Novo bezanijsko groblje...prikazali snimak, kad ono opet "satanisticki / komunisticki / sektaski" stil postavljanja grobnih mesta u krugove...a PRAVOSLAVNI GROBOVI SE OKRECU KA ISTOKU!!!!!!!!!!

Po negde se na istom groblju mogu videti grobovi koji su bili okrenuti ka zapadu da su preokrenuti ka istoku, ali ne moze to svako jer su neki okrenuti i prema severu i jugu...snalaze se ljudi...ne mogu da se odbrane od satanista!!! :mad:
 
Odbornici Skupštine Beograda na jučerašnjoj sednici usvojili završni račun budžeta za 2007. godinu

Suficit dve milijarde dinara
Na jučerašnjoj sednici Skupštine Beograda dosta polemike izazvao je plan detaljne regulacije u Bulevaru kneza Aleksandra Karađorđevića

Odbornici Skupštine Beograda, osim izbora vršilaca dužnosti direktora pojedinih javnih preduzeća čiji su osnivač, usvojili su na jučerašnjoj sednici Predlog odluke o završnom računu budžeta grada za 2007. godinu. Usvajanje završnog računa izazvalo je i najviše polemike u gradskom parlamentu budući da su opozicioni odbornici Srpske radikalne stranke izneli niz primedbi na odliv novca iz gradskog budžeta.

Tako je Aleksandar Vučić, odbornik SRS, sa skupštinske govornice upitao zbog čega u izveštaju budžeta za 2007. nije detaljno specifikovano trošenje sredstava, već je samo naznačeno da je, na primer, skoro 50 odsto budžeta utrošeno na kapitalne projekte poput putne infrastrukture i obnovu škola. On je zato predložio da se u završni račun detaljno navede gde je potrošen svaki dinar.

Vučić je dodao da je novac neopravdano dodeljivan pojedinim opštinama kao bespovratna sredstva, za akciju "Naša Srbija", te 9,6 miliona dinara za kupovinu inter rejl karata za putovanje po Evropi članova "Evropskog pokreta", koji je prema njegovim rečima u predizbornoj kampanji podržavao kampanju koalicije "Za evropski Beograd".
- Optužbe na račun završnog računa budžeta nisu opravdane, a eventualne savete na manje korekcije ćemo sa zadovoljstvom preispitati. Tačno je da je kupljeno 300 inter rejl karata za putovanje po Evropi, ali ne za članove nekakvog udruženja koje nas je podržavalo u kampanji, već za 300 studenata sa prosečnom ocenom većom od 8,5 a koji ranije nisu izašli van zemlje. Nadamo se da ćemo i sledeće godine obezbediti još više takvih karata, te da nam neće biti potrebne vize koje nam je obezbedila ambasada Austrije - rekao je Dragan Đilas, gradonačelnik Beograda.
Inače, kako je istakla Renata Minić, sekretar za finansije grada, u budžetu za 2007. primetan je suficit od oko dve milijarde dinara koje su prenete u budžet za ovu godinu.

Gradonačelnik Đilas saopštio je da je izabrao svoje najbliže saradnike. Na funkciju zamenika gradonačelnika uskoro će stupiti Radmila Hrustanović koja je juče iz tog razloga razrešena dužnosti u Skupštini Beograda, Živorad Anđelković, dosadašnji direktor JKP "Parking servis", kao i Aleksandar Bjelić. Gradonačelnik je istakao da će uskoro biti izabrani i gradski menadžer i gradski arhitekta.

Osim o završnom računu budžeta za 2007. godinu dosta polemika je izazvalo i usvajanje plana detaljne regulacije u Bulevaru kneza Aleksandra Karađorđevića (nekadašnji Bulevar mira) u kojem treba da se gradi novi kompleks ambasade SAD. Glavni gradski arhitekta Đorđe Bobić je istakao da će na tom prostoru osim ambasade SAD biti sagrađena kompletna infrastruktura za okolne zgrade koje su bespravno nadzidane, a koje će po dobijanju dokumentacije biti legalizovane.
Sa druge strane odbornici SRS osporavaju gradnju ambasade SAD na tom prostoru jer je to prirodno zaštićen kompleks Topčidera. Prema rečima radikala, u neposrednoj blizini se nalazi dvorski kompleks, garda Vojske Srbije, a Topčider je mesto i viševekovne srpske istorije. Radikali zato smatraju da ta lokacija nije mesto za gradnju ambasade zemlje kao što su SAD. R. V. Bibić
Izvor: Danas
Link: danas.co.yu
 
Tako je!! Kakva ambasada SAD-a!?!
Medjutim kad su ti zlikovci mogli da uzmu jednu od najboljih lokacija u Skoplju da izgrade svoje "utvrdjenje" od ambasade, zasto ne bi nama uzeli deo Topcidera. Istoriju su nam i onako krojili, pa nek budu i materijalno medju nasom istorijom :)
Ipak oni su svemocni...
 
25 miliona evra suficit....a kosančićev venac još uvek izgleda kao posle nemačkog bombardovanja 1941...."Okrecite Beograd.... ;)
 
Da stvarno je sramota da se hvale suficitom kao da ce to da ode u nas dzep pa da budemo zahvalni a uostalom to i nije cilj nego da se pare potrose na projekte i uredjenje grada.
 
citav spin ministarstva finansija od 2000. na ovamo je da postoji suficit u budzetu... pa kako i grad to ne bi kopirao. a, inace, sto se mene tice, jako bih voleo da americka ambasada ode u neko predgradje, ako nista drugo da ne bih gledao one specijalce i betonske prepreke u kneza milosa.
 
Amerikanci su tu lokaciju uredno platili, a sagradice reprezentativan objekat sa najvisim mogucim bezbednosnim standardima. Pre vise godina je u Americi donesena odluka da se ambasade (gde je to moguce) sele iz centara gradova. Kneza Milosa ce napokon biti oslobodjena onih bunkera.
 
Meni je tragicno to da ce da legalizuju gomilu izidanih zgrada koje su unistile taj kraj.. A oni dizu frku oko ambasade.. .Uzas.. Pa naravno kad su to gradili njihovi finansijeri...
 
Vrh