Šta je novo?

Razne gradske vesti, Topic II

Оригиналне бетонске клупе на дар Београђанима

На завршној изложби Белефа – Арт2СитОН, која се отвара 3. августа на платоу испред Завода за заштиту споменика на Калемегдану, први пут ће бити приказане јавности необичне бетонске клупе различитих облика и боја, дела неколико домаћих уметника. Овом приликом, на неколико градских локација биће постављено 50 клупа од бетона изведених по ауторским решењима београдских дизајнера и визуелних уметника.

Поклон Београђанима, који ће на трајно коришћење добити јединствен улични намештај на најпосећенијим градским локацијама, омогућила је Теленор фондација, која je помогла да се пројекат оствари.

link: http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1322690
 
Ништа се не дешава на овом градилишту у Хиландарској.Штета.
p3080101gk7.jpg
 
У праву си Амбасадор.Налази се дизалица у средини зграде то је и мени запало за око само што се не види на слици :)
 
Петак, 01. aвгуст 2008.
Завршени обимни радови на јавном и декоративном осветљењу града
Од почетка године кроз програм одржавања и побољшања јавног и декоративног осветљења урађени су бројни послови за које је издвојено више од 350 милиона динара. Ови програми реализовани су на захтеве грађана, месних заједница и општина за побољшање и доградњу јавног осветљења, као и на основу 12 захтева основних и средњих школа за доградњу јавног осветљења.

Такође, уграђено је 15.000 светиљки које је набавио град у седам приградских општина, чиме је у великом броју села извршена доградња и побољшање јавног осветљења. За ове сврхе из градског буџета до сада је издвојено 206 милиона динара.

У оквиру програма реконструкције и изградње јавног и декоративног осветљења, од почетка године изведени су радови изградње декоративног осветљења храма Светог Саве, јавног осветљења у Водоводској улици, насељу „Колонија” код Минелових фабрика у Рипњу, у ОШ „Вук Караџић” у Брђанима и у ОШ „Вељко Дугошевић” у улици Милана Ракића.

У току је извођење радова изградње јавног осветљења интерних саобраћајница, паркинга и парка око зграде Војно-географског иснтитута у улици Мије Ковачевића, а до краја године ће се изградити јавно осветљење у двориштима три основне школе: „Радивој Поповић”, „Петар Кочић” и „Вожд Карађорђе”. У току је и спровођење јавне набавке за извођење радова и набавку опреме за адаптацију и санацију декоративног осветљења Дома Народне скупштине, затим извођење монтажно-демонтажних радова за свечано осветљење града за Божић и Нову годину, а покренуће се јавне набавке и за извођење радова и набавку опреме за изградњу јавног осветљења у Кнеза Вишеслава и декоративног осветљења Конака кнегиње Љубице.

Од почетка године завршени су пројекти декоративног осветљења Конака кнегиње Љубице, јавног осветљења у Кнеза Вишеслава и пројекат за адаптацију и санацију декоративног осветљења Дома Народне скупштине.

У току је израда главних пројеката за Конак кнегиње Љубице и улице Кнеза Вишеслава, затим за изградњу декоративног осветљења моста „Газела”, Земунске гимназије, Железничке станице и пројекта за извођење монтажно-демонтажних радова свечаног осветљења за Божић и Нову годину за нове локације (Булевар Зорана Ђинђића и улице Јурија Гагарина). Такође, у току су јавне набавке за изградњу декоративног осветљења зграда Капетан Мишиног здања и Задужбине Илије М. Коларца.
извор Беоинфо
линк http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1322706
 
cosmic":1q8oj3s2 je napisao(la):
Оригиналне бетонске клупе на дар Београђанима

На завршној изложби Белефа – Арт2СитОН, која се отвара 3. августа на платоу испред Завода за заштиту споменика на Калемегдану, први пут ће бити приказане јавности необичне бетонске клупе различитих облика и боја, дела неколико домаћих уметника. Овом приликом, на неколико градских локација биће постављено 50 клупа од бетона изведених по ауторским решењима београдских дизајнера и визуелних уметника.

Поклон Београђанима, који ће на трајно коришћење добити јединствен улични намештај на најпосећенијим градским локацијама, омогућила је Теленор фондација, која je помогла да се пројекат оствари.

link: http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1322690
video sam te klupe i bio bih blag kad bih rekao da su odvratne, pare koje ce potrositi za te klupe su bacene jer su klupe jednostavno ruzne do bola i uglavnom nefunkcionalne.
 
Ne znam, obozavam minimalizam a ove klupe su meni jednostavno ogromne i suvisne zakomplikovane (uglavnom) za mesta na koja oni hoce da ih stave, treba nesto sto ce zauzimati minimum prostora, a biti krajnje funkcionalno. Jedina klupa koja mi se svidela jeste ona sa nadstresnicom i mislim da bi nekoliko takvih bilo idealno razmesteno po Kalemegdanu, ali iskljucivo na toj lokaciji.
 
Na onoj lokaciji na terazijama gde je ranije bila banka ce da nikne jos jedan objekat costa coffee (lokal blizi mekdonaldsu) dok ce u lokalu blizem albaniji da bude prodavnica sport impuls.
 
Pivo koje traje samo jedan dan
Autor: K. Jovanović | 10.08.2008. - 06:12

pivo_v.jpg


Tamno je i gusto. Gorko kao i svako drugo pivo. Ima alkohola u sebi, ali ne i konzervanse i aditive. A ujutru nema mamurluka… Ovo „specijalno“ pivo proizvodi se u mini-pivari „Kej“ u Zemunu.

Ono što ga posebno izdvaja od ostalih piva je rok trajanja. Nakon otvaranja ono momentalno „provrišti“, pa je poželjno da se popije istog dana jer sutra već - nije isto.
- Pivo bez aditiva, jedinstveno na našim prostorima, pravi se od slada, pivarskog ječma koji se melje u posebnim fabrikama. Mi ga kupujemo i od njega kuvamo pivo - počinje priču Milan Pendić, kuvač piva u zemunskoj pivari „Kej“.
Za pripremu ovakvog piva, jedinstvenog na našim prostorima, potreban je 21 dan, dok sam proces kuvanja traje u proseku oko 10 sati. Najviše vremena ode na previranje koje traje od pet do sedam dana.
- Slad se kuva u prohromatskim, čistim kazanima gde se obavlja prva faza pravljenja piva - komljenje ili kuvanje. Ovaj proces koji se odvija u kuvaoniku podrazumeva razbijanje skroba iz slada. Dobijena masa se onda prebacuje u cedionik u kome se stvara takozvana pogača koja nastaje kada se sva sladovina ocedi. Pogača se onda vraća ponovo u kuvaonik, gde se dodaje hmelj - objašnjava Pendić.
Naredna faza pravljenja piva „kej“ odvija se u bistreniku, da bi se potom pristupilo hlađenju sladovine. U ovoj fazi se dodaje pivski kvasac, a onda se prelazi na dozrevanje piva i otakanje, navodi Pendić, za koga vlasnik pivare Petar Đorđević kaže da je poslednji pravi kuvač piva u Srbiji.
Milan je zanat učio i usavršavao u BIP-u, ali i u pivarama širom cele bivše Jugoslavije. A da je pravi majstor, dokazao je time što nije želeo da oda kompletan recept pravljenja piva.
- Način proizvodnje ovog piva ostao je isti i posle 250 godina, a ono što ga osim načina „kuvanja“, ukusa i vremena trajanja razlikuje od ostalih jeste činjenica da ga nema u slobodnoj prodaji, jer ja proizvodim pivo za svoju dušu i za prijatelje. U Srbiji se kvalitet slabo ceni. Prolaze piva koja imaju super ambalažu, a kad je ukus u pitanju, ne vredi komentarisati. Sva ta piva su razblažena i puna aditiva, ali šta vredi kad reklame prodaju pivo, a ne kvalitet - tvrdi Đorđević.
Zato, kako kaže, ne želi da se reklamira. Oni koji žele kvalitetno pivo, po njemu, moraju malo da se potrude i raspitaju i na kraju pronađu pivaru „Kej“. I da plate za kriglu 100 dinara.
Još jedan od razloga što se ovo pivo ne nalazi na tržištu je i mala količina koja se proizvede - 200 litara dnevno, što je nedovoljno da se isplati, pa se sva količina popije na obližnjem brodu na zemunskom keju.

Izvor: Blic
http://www.blic.co.yu/reportaza.php?id=52499

Dragane, ovo moraš da degustiraš, hoćemo izveštaj :D
 
Izveštaj mogu da dam odmah, jer sam pravio pivo u Libiji - sličan recept, a

mogu da ti ga i napišem za količinu od 20lit. - toliki je pogodan kanister. :)
 
Ikarbus prodat za 7 miliona evra

17:34 | Izvor: B92

Beograd -- Ruski Avtodental servis danas je kupio 39,22 odsto akcija beogradskog proizvođača Ikarbus [IKRB] za 7,12 miliona evra.

Ikarbus je prošle godine imao gubitak od 517 miliona dinara što je gotovo osam puta više nego 2006. godine

Direktor Ikarbusa Srećko Nijemčević je nakon potpisivanja ugovora rekao da je ruska kompanija ponudila investicije od 1,4 miliona evra u prvoj godini od preuzimanja i socijalni program od 200 evra po godini radnog staža ukoliko bude viška radnika.

Avtodental servis iz Uljanovska bio je jedini ponuđač na tenderu za prodaju 149.624 akcije Ikarbusa, koje su u vlasništvu Akcijskog fonda i Fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje.

Ponuđač je bio u obavezi da na tenderu raspisanom u decembru 2007. godine ponudi cenu za sve akcije Ikarbusa jer će posle potpisivanja Ugovora mali akcionari biti pozvani da prodaju akcije.

Grupa SEE kapital (Capital) ima 8,4 odsto udela u Ikarbusu, Delta đenerali osiguranje 5,95 odsto, a ostali akcionari imaju po manje od pet odsto, pokazuju podaci Centralnog registra za hartije od vrednosti.

Cena akcija Ikarbusa na berzi danas iznosi 4.050 dinara a tržišna vrednost je 1,5 milijardi dinara odnosno 20,3 miliona evra po današnjem srednjem kursu, što znači da je tržišna vrednost 39,2 odsto Ikarbusa danas 7,9 miliona evra.

Za ovu godinu Ikarbus je planirao isporuku 600 autobusa, od čega je prema informacijama te kompanije do sada isporučeno približno 300 vozila, od čega 80 u Dubai, 50 u Rusiju, 10 Veoliji-Litas, 36 Lasti, tri u Suboticu, a 100 Gradskom saobraćajnom preduzeću.

Ikarbus zapošljava 720 radnika, a proizvodi autobuse za gradski, prigradski, međugradski i turistički saobraćaj.
Ode nam Ikarbus :(
 
za pocetak bi trebalo da naucis razliku izmedju pismenosti i materijalne greske.
 
shmeksi":25w6etc3 je napisao(la):
Na onoj lokaciji na terazijama gde je ranije bila banka ce da nikne jos jedan objekat costa coffee (lokal blizi mekdonaldsu) dok ce u lokalu blizem albaniji da bude prodavnica sport impuls.
ево их

 
jbt jos jedan costa coffee :/

doduse, do sada nisu imali objekat u samom centru.

ipak, moram priznati, da sam ocekivao neke brendove iz Delta citya kojih nema u gradu (New yorker, pull & bear, bershka...), jerbo me bas nesto mrzi kad legne platica da se cimam do Bloka 67 za majicu ili pantalone....

PS Sport impuls je najdosadnija prodavnica na svetu :rolleyes:
 
Homer Jay":qbp4r0sc je napisao(la):
Sport impuls je najdosadnija prodavnica na svetu :rolleyes:
Jel' mene secanje dobro sluzi pa sam uveren da postoji vec jedna prodavnica Sport impulsa u Kralja Petra???
 
U pravu si shmeksi.....

Ma ima ih svuda, izgleda da su preimenovali sve Delta sport radnje u Sport impuls.

Ali mene to nesto smara, sorcici, trenerke, tegici, kacketi, NIKE patike itd. Mislim super je to za ljude koji zive sportski zivot, ali mene te radnje asociraju na neke druge ljude....
 
Iskreno mislim da se Delta malo zeznula oka odabira prodavnice koju ce tu da stavi. Sport impuls nema neku prepoznatljivost medju klijentelom na koju cilja, a pozicioniranje na 20 metara od Djaka (koji je mnogo jace ime medju tom istom klijentelom) je u najmanju ruku diskutabilno. Sumnjam da ce ta radnja da ostvari profit (ako ga uopste i ostvari) koji ce Deltin menadzment zadovoljiti.

Bolja opcija bi po meni bila da su tu stavili prodavnicu Bershke. Kad god idem sa devojkom u DC od svih prodavnica odece u Bershki je uvek najveca guzva. Onaj prostor na Terazijama bi im legao kao porucen, mislim da bi cak mogli i da usrece i muski deo populacije pa da tu stave i musku Bershku. Profit je zagarantovan, a verujem da bi i dalje bilo dovoljno musterija koji bi posecivali lokal u DC-u.

Videcemo sta ce da se desi u narednih 6 meseci do godinu dana, ako ne budu menjali namenu lokala onda ce ipak biti da sam omanuo u proceni.
 
Delta je tu prvo nameravala da otvori neku od Inditex-ovih radnji koje vec postoje u DC, ali se od toga odustalo jer ce uglavnom te radnje otvarati u Uscu. Zara ce u Uscu biti 100%, a najverovatnije se tamo otvara i prva muska Bershka.
 
Hm, kada je u pitanju Sport impuls, ne bih bas rekao danije popularan. Prvo, prodavnice su sveprisutne u gradu - Centar, Bulevar, trzni centri itd, a drugo, odes na utakmicu ili protest protiv hapsenja dr Dabica i vidis da je vise od pola "uniformi" pribalvljeno u Sport impulsu.

Osvrcem se na njih i iz razloga sto se jedan otvara, verovali ili ne, na raskrsnici Smederevskog i kruznog puta.
 
Vrh