Šta je novo?

Razne gradske vesti, Topic II

bojim se da bager neće tamo gde su jaki mentori. Naime setih se sad nešto onog starog dobrog vica
Sedi zeka u šumi i nešto piše.
Naidje lisica i upita ga:
" Šta to pišeš ?"
" Doktorsku disertaciju !" - odgovori zeka.
" A šta ti je tema ?" - upita ga lisica.
" Kako odrati lisicu" - odgovori zeka.
" Idiote jedan, kako se usudjujes !" - poviče lisica, uhvati zeku i odvuče
ga u grmlje iz kojeg se tada začuše izbezumljeni krici.
Potom zeka izadje iz grmlja i nastavi da piše.
Malo kasnije naidje vuk.
" Šta ti to pišeš ?" - upita vuk.
" Doktorsku disertaciju !"
" A o čemu ?"
" Kako odrati vuka?" - odgovori zeka.
" Kako se usudjuješ !" - zaurla vuk, pa i on odvuče zeku u grmlje. Začuše se
ponovo krici i onda se sve umiri.
Izadje potom zec iz grmlja, a s njim i meda koji mu reče:
" E, jesi video? Nije važno šta ti je tema, važno je ko ti je mentor !!!"
 
Nazalost istina odlican vic srb stvarnosti na nasu zalost
 
2012":1fbu3g5b je napisao(la):
Ne verujem u priču o "građanin inspektor", posebno dok su u tim službama oni koji su dozvolili da se ovako nešto gradi, u srcu NBG na najvidljivijem mestu, jer ovako nešto možete sagraditi samo ako cveta korupcija.Ovo mesto i objekat divlje gradnje je za medalju,moglo je i ispred Arene da sa sagradi.Tek kada nove vlasti preuzmu kontrolu i najure ove koji su tako nešto tolrelisali,imaćemo kome da se žalimo. :kafa:
P.S da li je ovaj objekta nelegalan?Pa slika sve govori..ako je legalan ,dajte da svi krenemo redom da zauzimamo divlje placeve pa sve do Sava centra.. :kafa:

А у коју онда причу верујеш, ако не верујеш у ову причу „грађанин инспектор“ ? Сви они који су у службама, општинским и градским, кад се и ако се промени власт, ће остати на својим радним местима. Зар мислиш да ће променом власти да се отпусте, рецимо сви инспектори у општини Нови Београд, и онда да се запосле други, рецимо „инспектори који су из нове власти“. Дај молим те.

Ја ето верујем у причу „грађанин инспектор“. Све случајеве које сам пријавио овој установи, су решени и нелегални објекти срушени-уклоњени или су при крају у поступку решавања. Јесте да траје неки пут мало дуже, али на жалост тако је. Тако јесте јер тужени покушавају да траже везу да их та веза заштити у њиховој нелегалности, али на крају ипак правда победи. Све то ипак нема толико везе ко је тренутно на власти, као што ми можда мислимо. Људи (инспектори) само раде свој посао за коју су плаћени и наравно по закону, бар већина. На жалост има и оних инспектора који мувају и који се огреше о закон, или оних који раде онако како им "тата" каже, али тога ће бити увек (пара је увек слатка, па ма како дошла).

И кад дође нова власт, опет ће многи да мувају да покушају да истрају у својим нелегалним радњама.
 
To je tvoje mišljenje ,ja ostajem pri svom.Ali,u tome je i ključna stvar,zašto bi bilo koji građanin izigravao "inspektora"kada je to posao onih koji su za to plaćeni u opštini NBG?,pa da je taj objekat sagrađen u nekom sokačetu kod Tošinog Bunara pa da razumem da neko treba da "prijavi" ,jer eto inspektori ne mogu baš sve da vide (mada i za to nema opravdanja, jer je metod orto foto snimaka iz aviona delotvoran)u ovom slučaju radi se o objektu koji je na najvidljivijem mestu, glavnoj raskrsnici preko puta merkatora na samo 300 m od oopštine NBG i građevinske inspekcije.
P.S nova vlast je stavila borbu protiv korupcije na prvom mestu,tako da je unapred stavljeno svima na znanje da korupcija neće biti tolerisana. :kafa:
 
Одлично!!!
Напокон!!! :gobb:

То сигурно значи да ће "нова власт" оличена у СНС-у порушити неколико стотина сличних објеката који су на истоветним површинама подигнути у време када су као радикали владали Земуном. Ти "привремени објекти" од блокова и бетона се већ петнаестак година шире зеленим површинама, од Улице Џона Кенедија, до насеља Сава Ковачевић. Било је довољно да препоштеном Шекију, Томи или Вучку покажеш уплатницу :dil: која сведочи да си дао донацију СРС-у и бесплатно си могао да запоседнеш део парковске или зелене површине. Мрски "жути" :bash: су 2001-2. стисли петљу да поруше само оне који су били на обалном појасу од Југославије до Венеције, али за даље нису имали храбрости. Претило се и убиствима и самоубиствима. Ево, 2012. најављује да ту храброст поседују они који су својевремено узимали паре да би припустили олош да запоседне заједничке површине. :mrgreen:

Баш сам срећан :mrgreen: . 2012, имаш муштулук за ову вест. Позови ме чим крену багери да заједно гледамо и снимимо како руше оно што су твоји данашњи "беспоговорни борци против корупуције" дозволили у време када то нису били. :violina:
 
@2012-це, ја и не покушавам да променим твоје мишљење и да те убедим да ипак пријавиш ову нелегалну градњу. Само сам желео да ти укажем на начин како то можеш да урадиш, пошто си већ споменуо овај случај.
А зашто да грађани не пријављују нелегалне радње, без обзира које су врсте ? Инспектори виде све, веруј ми, али ни они људи не могу да интервенишу у свакој нерегуларности, јер им је за поједине случајеве "татица" рекао да се то не дира или чак због "непослушности" добију по прстима !

Навешћу ти само један пример, можда не баш најбољи, али: зашто рецимо Гангула (знаш на кога мислим) није реаговао везано за једну коцкарницу (сад популарно назване кладионице) у мом бившем крају у блоку 38 одмах уз Омладинских бригада, која је била удаљена на мање од 201 метар од основне школе "Ратко Митровић" ? Тад још он није био председник Новог Београда, него само обичан БоТин и Ђикијев потрчко, што је и сад ?
Зашто је то дозволио и зажмурио над овим то он зна, а зна и већина људи из овог блока.

Сад ту више није ова коцкарница, (у саставу је била и пекара и кафе-бар са баштом), објекат је при крају реновирања и проширења, стигла нека опрема из Немачке, а шта ће бити......можда опет нека пекара,... Ето имаш прилику да пријавиш ову нерегуларност, а ту је још један објекат који је скоро реновиран и проширен (на паркингу) "нека брза храна" (држи је бивши спортски радник), а објекти имају додирних тачака један са другим !

Да ти будем искрен и ја једва чекам да се промени градска власт, али малих помака ће бити у "тренирању строгоће". Али нећемо о политици, мрска ми је и избегавам такве теме, посебно не што наш форум није намењен за такве тешке теме.

Е да, за објекат на који си се жалио, данас сам аутобусом прошао поред и да видиш баш се ударнички ради, јако пуно радника (више него малте не на изградњи Батајничке петље :p ), поставља се још на неким местима столарија (улазна врата), гланца се , уређује се около,..., а то значи да ускоро следи и отварање, односно пресецање црвене траке :( . Можда позову и Гангулу на отварање :lol: .
Ај уздравље :vops:
 
Korupciji se mora iskoreniti,dotiče se svih nas..u to ime :vops:
 
1461083_10201840991239805_1105701999_n.jpg


Budale drogirane :bash: :twisted:
 
Ovo je uradjeno juče. Pismeni vandal je juče ujutru ponovo napao objekat.

dsc0892.jpg


dsc0892pos.jpg


dsc0893.jpg


dsc0893pos.jpg
 
Nadam se da ce najzad jednog od tih skrabatora da uhvate, naplate mu dobro to sto je radio, a onda nastave da ga smaraju barem godinu dana, zivkajuci ga da dodje u stanicu da da izjavu kada se pojavi neki novi grafit u gradu. I drustveno koristan rad bi trebalo da im se uvede, uhvate ga da je ispisao jedan grafit, mora da obrise 10.
 
Гага":3cnzp87c je napisao(la):
@2012-це, ја и не покушавам да променим твоје мишљење и да те убедим да ипак пријавиш ову нелегалну градњу. Само сам желео да ти укажем на начин како то можеш да урадиш, пошто си већ споменуо овај случај.
А зашто да грађани не пријављују нелегалне радње, без обзира које су врсте ? Инспектори виде све, веруј ми, али ни они људи не могу да интервенишу у свакој нерегуларности, јер им је за поједине случајеве "татица" рекао да се то не дира или чак због "непослушности" добију по прстима !

Навешћу ти само један пример, можда не баш најбољи, али: зашто рецимо Гангула (знаш на кога мислим) није реаговао везано за једну коцкарницу (сад популарно назване кладионице) у мом бившем крају у блоку 38 одмах уз Омладинских бригада, која је била удаљена на мање од 201 метар од основне школе "Ратко Митровић" ? Тад још он није био председник Новог Београда, него само обичан БоТин и Ђикијев потрчко, што је и сад ?
Зашто је то дозволио и зажмурио над овим то он зна, а зна и већина људи из овог блока.

Сад ту више није ова коцкарница, (у саставу је била и пекара и кафе-бар са баштом), објекат је при крају реновирања и проширења, стигла нека опрема из Немачке, а шта ће бити......можда опет нека пекара,... Ето имаш прилику да пријавиш ову нерегуларност, а ту је још један објекат који је скоро реновиран и проширен (на паркингу) "нека брза храна" (држи је бивши спортски радник), а објекти имају додирних тачака један са другим !

Да ти будем искрен и ја једва чекам да се промени градска власт, али малих помака ће бити у "тренирању строгоће". Али нећемо о политици, мрска ми је и избегавам такве теме, посебно не што наш форум није намењен за такве тешке теме.

Е да, за објекат на који си се жалио, данас сам аутобусом прошао поред и да видиш баш се ударнички ради, јако пуно радника (више него малте не на изградњи Батајничке петље :p ), поставља се још на неким местима столарија (улазна врата), гланца се , уређује се около,..., а то значи да ускоро следи и отварање, односно пресецање црвене траке :( . Можда позову и Гангулу на отварање :lol: .
Ај уздравље :vops:

Нелегални објекат још мало па скроз готов тј. сређен. Данас су радили стазе испред улаза, а колико сам видео то ће бити и мали тржни центар, локали доле-кафана горе !!!!!

 
I to sve na zelenoj povrsini vjerovatno bez dozvola i papira
 
Да, а иза је направљен и путићћћ за аутомобиле и доставна возила, а и мали паркинг !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
objekat se još nalazi u veoma lepom delu novog beograda.


gangula se pravi blesav.
 
Što je najgore, da je majmun prošao okolo video bu tačno ko je tu sahranjen, "čiji je sanduk". Mislim, ima tabla, jbm mu život.

Čovek je bio derviš (monah), pesnik, i Beograđanin. :(
 
jovanovm oooo dobbro nam se vratio , a da stave koji kameru i navataju majmune vec jednom vidi se da provociraju ,pajkani otisli na burek
 
Obrok za beskućnike: Humani internet izazov dvojice mladih Beograđana VIDEO

M.P. | 26. 11. 2013. - 18:49h izmena vesti 18:51h | Komentara: 98
U moru zabavnih jutjub izazova, dvojica mladića iz Beograda napravili su jedan koji vas čika da budete - humani! Studenti Marko Pajić (22) i Matija Rodić (23) odlučili su da pomognu onima kojima je dolaskom zime najteže, odnosno ljudima koji hladne dane provode na ulici.
405347_beskucnici_ig.jpg

Marko i Matija su kupovali hranu i piće za beskućnike na ulicama Beograda. Od toga su napravili kratak klip i pozvali sve da učine nešto slično.

- Ideja postoji već mesec dana, ali sad smo uspeli da je realizujemo i nadamo se da će i drugi slediti naš primer. Kako smo i u samom videu naglasili, želeli smo da u ove hladne dane unesemo malo radosti onima kojima je potrebna - kaže Marko, student menadžmenta i biznisa.
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/422888 ... eogradjana
 
Vrh