Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Pitanje za Deku,
Zasto sisteme provetravanja nude samo neki prodavci i to samo za pvc stolariju? Cak i kad prodaju iste prozore od istog proizvodjaca profila ne nude svi. Ima sistema geneo smart inovent ili gecco ventilisani sistem, postoje i drugi sistemi.
Zato slicni sistemi ne postoje i za aluminijumsku stolariju?
 
Kakav je kvalitet Alumica u odnisu na Alumil,Etem i Elvial? Jel se Alumico profili prave u Bugarskoj,Srbiji ili Grckoj? Za PVC sam shvatio iz pisanja na forumu da Aluplast,Thyssen, Roloplasto, Veka i Gealan se profili prave u Nemackoj, dok KOMMERING,Trocal,KBE,Baufen, Rollplast , KMG i Knipping u Bugarskoj, Teraplast u Rumuniji, Feal iz Bosne,dok Aliplast,Roloplast,Tehnomarket u Srbiji? Sve ove firme iz inostranstva nemaju pogone u Srbiji?Molim te poredjaj firme po kvalitetu po klasama kao i rangiranje unutar klasa po merilu cena-kvalitet. Jel si cuo za proizvodjaca Samarice, rade stolariju u Srbiji drvo-aluminijum i aluminijum drvo?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823932#p823932:1qhp85v9 je napisao(la):
Milan7725 » Uto Feb 16, 2021 6:52 pm[/url]":1qhp85v9]Pitanje za Deku,
Zasto sisteme provetravanja nude samo neki prodavci i to samo za pvc stolariju? Cak i kad prodaju iste prozore od istog proizvodjaca profila ne nude svi. Ima sistema geneo smart inovent ili gecco ventilisani sistem, postoje i drugi sistemi.
Zato slicni sistemi ne postoje i za aluminijumsku stolariju?
Sistemi za provetravanje su univerzalni, i za aluminijum i za pvc. Nisam ispratio zadnjih par godina, ali su ranije imali varijante samo za dvoslojno staklo.
Kod nas baš i nisu našli tržište, uglavnom zbog cene.
Okovom može da se reši delimično provetravanje.
 
Molim deku,
Da mi pojasni kako okov moze uticati na provetravanje? Koji su to okovi? I ako moze da odgovori na pitanje oko proizvodjaca profila.
Unapred zahvalan
 
Kod okretno nagibnog okova postoji varijanta da se umesto običnog ugaonog prenosnika stavi drugačiji koji omogućava tkzv noćno provetravanje (night ventilation). Kada je ručica na pola između kip položaja i okretnog položaja, pod 45 stepeni, krilo se kipuje samo oko 1 cm. Dovoljno da postoji razmena vazduha, a da se baš ne ohladi prostor.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823940#p823940:ofiiecnm je napisao(la):
Milan7725 » Uto Feb 16, 2021 7:04 pm[/url]":ofiiecnm]Kakav je kvalitet Alumica u odnisu na Alumil,Etem i Elvial? Jel se Alumico profili prave u Bugarskoj,Srbiji ili Grckoj? Za PVC sam shvatio iz pisanja na forumu da Aluplast,Thyssen, Roloplasto, Veka i Gealan se profili prave u Nemackoj, dok KOMMERING,Trocal,KBE,Baufen, Rollplast , KMG i Knipping u Bugarskoj, Teraplast u Rumuniji, Feal iz Bosne,dok Aliplast,Roloplast,Tehnomarket u Srbiji? Sve ove firme iz inostranstva nemaju pogone u Srbiji?Molim te poredjaj firme po kvalitetu po klasama kao i rangiranje unutar klasa po merilu cena-kvalitet. Jel si cuo za proizvodjaca Samarice, rade stolariju u Srbiji drvo-aluminijum i aluminijum drvo?
Poštovani, vrlo je nezahvalno praviti neku rang listu, jer jedan proizvođač profila ima mnoštvo serija (od 5 do 150), i te serije se mogu delimično upoređivati sa približnim serijama drugih proizvođača. Vrlo slično kao u auto industriji, imate i nemačke kompanije koje sklapaju automobile ili prave delove na bliskom ili dalekom istoku, u manje razvijenim zemljama. Isto tako, ne možete porediti Audi i BMW generalno, već samo određeni model jednog sa odgovarajućim modelom drugog proizvođača.
To otprilike važi i za proizvođače profila.
Od ovih što ste pomenuli, napisaću gde se proizvode, i, po mom skromnom mišljenju, neki redosled generalno.

Aluminijum
Aliplast, sedište Belgija, proizvodnja Belgija i Poljska
Feal, Bosna, Široki Brijeg
Aluminco, Grčka
ETEM, Grčka, proizvodnja Bugarska
Elvial, Grčka
Alumil, Grčka, Srbija, Bosna
Tehnomarket, Srbija
Šamarica, Srbija - drvo+aluminijum solidan, aluminijum+drvo među lošijim

PVC
Nemačka
Aluplast
Veka
Gealan
Rehau
Inoutic/Thyssen
Koemmerling/Trocal /KBE
Roplasto

Bugarska
ETEM
BAUFEN
Kmg
Knipping

Rumunija
Terraplast

Srbija
Roloplast - među lošijim profilima u ponudi

Ima tu još puno toga, ovde je pomenuto tek 30 % od onoga što može da se nađe kod nas u ponudi.
 
Hvala deko na pojasnjenju kao infu oko proizvodjaca.
Gde se medju njima nalazi Salamander? Profili se rade samo u Nemackoj i Poljskoj? I sta je bolje,zbog toplotne izolacije spoljna kutija sa roletnama ili sa nadgradnom roletnom? Nisam video da spominjete stublin okov. Misljnje o stublini u odnosu na ostale nemacke okove?
Unapred hvala
 
Salamander je u onih nepomenutih 70%.
Ako je zbog izolacije bilo kakve, apsolutno spoljna kutija za roletne.
Stublina je sada u redu. I to je okov za aluminijum. Tek ponešto imaju za pvc.
Nemački okovi za aluminijum su iza italijanskih, koji su lideri u tehničkim rešenjima, novotarijama, dizajnu. Čak Nemci kradu i prepisuju od Italijana.
 
Deko, nema prodavnice okova u Sarajevskoj to jest Durmitorskoj. Gde drugde kupiti neke male bravice sa šrafom koje su mi se iskrivile na balkonskim PVC vratima?
 
Postovani Deko i ostali sa foruma.

Zanimaju me generalno iskustva i misljenje o pvc stolariji koja nema u sebi celicna ojacanja vec su uglavnom skuplji noviji sistemi u pitanju
sa integrisanim ojacanjima u poprecnom preseku ali nisu metalni profili u pitanju.
Recimo Rehau Geneo nema ta ojacanja , Aluplast ima takodje takve profile u ponudi verovatno i ostali kvalitetniji proizvodjaci...
Da li je po Vama bolja ta prica ,nije bolja ili je to totalno svejedno...
Pricamo o kvalitetnijim profilima sa tri zaptivne gume u oba slucaja i sa ojacanjima i bez ojacanja.

Hvala i pozdrav.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=824195#p824195:33et3zbw je napisao(la):
vucko » Sre Feb 17, 2021 4:02 pm[/url]":33et3zbw]Deko, nema prodavnice okova u Sarajevskoj to jest Durmitorskoj. Gde drugde kupiti neke male bravice sa šrafom koje su mi se iskrivile na balkonskim PVC vratima?


Stublina d.o.o.


Adresa: 34307 Stojnik, Aranđelovac, Srbija

Telefon: +381 34 6707 475
+381 34 6707 160
+381 34 6707 174
+381 34 6707 308
+381 34 6707 475
E-mail: office@stublina.com

Maloprodaja: Višegradska 3, 11000 Beograd, Srbija

Radno vreme 09:00 - 17:00, subotom 09:00 - 13:00

Telefon: +381 11 3610-501

Fax: +381 34 6707 476

GPS: Lat: 44.36231283 / 44° 21' 44,32619" N | Lon: 20.62909866 / 20° 37' 44,75518" E
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=824195#p824195:3du8n9wj je napisao(la):
vucko » Sre Feb 17, 2021 4:02 pm[/url]":3du8n9wj]Deko, nema prodavnice okova u Sarajevskoj to jest Durmitorskoj. Gde drugde kupiti neke male bravice sa šrafom koje su mi se iskrivile na balkonskim PVC vratima?
A šta piše na tim bravicama tj mehanizmima za pvc?
Sigurno ima neko ime, brend, logo....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=824271#p824271:151k5q67 je napisao(la):
Johnny NBg » Sre Feb 17, 2021 8:40 pm[/url]":151k5q67]Postovani Deko i ostali sa foruma.

Zanimaju me generalno iskustva i misljenje o pvc stolariji koja nema u sebi celicna ojacanja vec su uglavnom skuplji noviji sistemi u pitanju
sa integrisanim ojacanjima u poprecnom preseku ali nisu metalni profili u pitanju.
Recimo Rehau Geneo nema ta ojacanja , Aluplast ima takodje takve profile u ponudi verovatno i ostali kvalitetniji proizvodjaci...
Da li je po Vama bolja ta prica ,nije bolja ili je to totalno svejedno...
Pricamo o kvalitetnijim profilima sa tri zaptivne gume u oba slucaja i sa ojacanjima i bez ojacanja.

Hvala i pozdrav.
Ta varijanta se pojavila pre nekoliko godina, i ide u prilog tome da se dobije još više komora, a da bude dovoljno čvrsto kad se zavari. Nije nešto posebno zaživelo, i dalje se uglavnom koriste stare konvencijalne varijante sa čeličnim ojačanjem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=803194#p803194:38evvgp6 je napisao(la):
deka u akciji » Pon Dec 14, 2020 7:59 pm[/url]":38evvgp6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802675#p802675:38evvgp6 je napisao(la):
mstislaw » Ned Dec 13, 2020 6:07 pm[/url]":38evvgp6]Kao i svi, iščitah dobranu temu, te i sam imam neke nedoumice koje bih podelio sa vama. Naime, u stanu u kojem živim, radi se nadogradnja. Između ostalog, investitor će uraditi i terasu 6x2 metra, a ja se dvoumim kakav da bude izlaz na istu. Taj izlaz će biti iz dnevne sobe koja je 15m2 (inače, ceo stan ima 55m2). Tu su sada prozori, a investitor je planirao vrata ka terasi i prozore. Mene interesuje: da li bi tu mogla doći neka balkonska vrata? Trenutno su prozori 250x150, a ceo prostor koji bi ta balkonska vrata zauzela je 250x250. Moram da napomenem da se grejemo na TA peći – jedna je u ovoj dnevnoj sobi, a druga je u trpezariji/kuhinji. Investitor radi i izolaciju, a sami ćemo zameniti prozore u spavaćoj sobi. Da li je uopšte realno da razmišljam o ovom potencijalnom rešenju ili ne? Kako bi se to odrazilo na grejanje i na ponašanje tokom leta (inače, na tu stranu sunce izlazi)? I, koliko bi to finansijski moglo da me košta?
Poštovani, najbolje je da pozovete par bavarskih firmi da snime situaciju i daju Vam predloge, a zatim i ponude. To ne košta ništa, i ne obavezuje.

Poštovani deko,

Dobili smo ponudu od firme koja nam je radila i prozore. Stavili bi klizna PSK balkonska vrata sa troslojnim staklom (Trocal) zajedno sa roletnama i pliširanim komarnikom za 1200 EUR. Šta mislite o ponudi?
 
Poštovani, mislim da je ok ponuda.
Troslojno staklo, roletne, plisirani komarnik.
A za svaki slučaj da tražite ponudu još od neke firme, možda može nešto malo jeftinije.
Jeste da je skup okov za psk otvaranje, i ostalo je ful varijanta, ali za svaki slučaj....
 
Na moje pitanje vlasniku zvezda stakla iz vince koji je koeficijent toplotne provodljivosti troslojnog stakla 4 godišnja doba /float/Ne punjeno argonom kaže ne znam napamet a i nemam taj podatak.kaže čovek meni ništa ne znače brojke znam samo da je troslojni duplo bolji od troslojnog termopana. I taj podatak mi na papiru niko neće dati.
inače je 45e m2 stakla spoljno 4 godišnja doba, float, Ne
40e m2 Ne/float/float
35e m2 float/float/Ne
E pa dao mi je pavle iz pančeva prosledili mi ljudi iz firme koja je uzela mere za stolariju na mail odgovor tj sertifikat u pdf od pavla iz pančeva.
Da li ovakve iz prvog dela zaobilaziti?
 
Da li je neko ugrađivao Veka artline 82, voleo bih da čujem vaša mišljenja, koja su ograničenja, kako su vam se pokazali, na šta treba obratiti pažnju, koji su nedostaci?
Lično mi se sviđa što se može prekriti izolacijom spolja tako da dobijete efekat "staklo ceo otvor" a i dodatno izolujete prozor, plus dobro 3 slojno staklo.
Imam u ponudi 4+16+4+16+4 troslojno SOLAR + niskoemisiono punjeno argonom. Šta je SOLAR?
Molim za mišljenje.Okov SIGENIA... Deka u akciji. Pozdrav
 
Pitanje za deku,
Ponudili su mi okov za aluminijumsku stolariju marke stublina,. Ali su mi rekli da jeste marke stublina ali iz njihove fabrike iz Jagodine. Kaze imaju proizvodnju u Srbiji. Ako zelim mogu okov stublinu iz Italije. Misljenje?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=824585#p824585:2wy7nsfa je napisao(la):
Nikola vg » Čet Feb 18, 2021 9:41 pm[/url]":2wy7nsfa]Da li je neko ugrađivao Veka artline 82, voleo bih da čujem vaša mišljenja, koja su ograničenja, kako su vam se pokazali, na šta treba obratiti pažnju, koji su nedostaci?
Lično mi se sviđa što se može prekriti izolacijom spolja tako da dobijete efekat "staklo ceo otvor" a i dodatno izolujete prozor, plus dobro 3 slojno staklo.
Imam u ponudi 4+16+4+16+4 troslojno SOLAR + niskoemisiono punjeno argonom. Šta je SOLAR?
Molim za mišljenje.Okov SIGENIA... Deka u akciji. Pozdrav
Veka je vrlo kvalitetan nemački proizvođač pvc profila.
Solar je vrsta filma /premaza na staklu, umanjuje prodor sunčeve svetlosti.
Okov Siegenia je nemački, jedan od najboljih na svetu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=824798#p824798:wwvs79fd je napisao(la):
Milan7725 » Pet Feb 19, 2021 5:49 pm[/url]":wwvs79fd]Pitanje za deku,
Ponudili su mi okov za aluminijumsku stolariju marke stublina,. Ali su mi rekli da jeste marke stublina ali iz njihove fabrike iz Jagodine. Kaze imaju proizvodnju u Srbiji. Ako zelim mogu okov stublinu iz Italije. Misljenje?
Neko vas opasno laže.
Stublina je domaća firma, i ima proizvodnju samo u Mladenovcu.
I ne postoji ni jedna druga, a kamoli iz Italije.
Pre nekih 20 godina su i počeli tako što su iskopirali nekoliko italijanskih firmi i rešenja. Kad bi ušli u EU, Stublinu bi tužili i zatvorili.
 
Pozdrav ljudi, imam par pitanja a takodje bi mi i trebao dobar savet. Planiramo ugradnju stolarije na novoj kuci, hocemo da to odradimo kvalitetno dakle, nesto u rangu npr REHAU "Synego" - troslojni staklopaket - tri dihtung gume. E sada, ja sam slao na dosta mesta za ponude, i ponude se razlikuju bas dosta u ceni. Ali otprilike sam suzio izbor ponuda na nekoliko, hocemo jos da pogledamo kako izgleda ALUPLAST Ideal 8000. Dobio sam par slicnih ponuda za REAHU "SYNEGO", GAELAN S9000, ALUPLAST Ideal 8000, INOUTIC PRESTIGE pa me zanima sta biste preporucili. Takodje me zanima da li je neko imao iskustva sa Eurowin, Plastal, Beohram firmama, pitam konkretno za te firme posto su mi one u uzem izboru. Naravno, ukoliko neko ima preporuku za neku firmu u blizini Novog Sada, slobodno neka prosledi.
Da li je realno da je npr za GEALAN S9000 opcija sa 3 stakla skuplja nekih 15% u odnosu na isti profil samo sa dva stakla?
Imam pitanje vezano za staklopaket, ako sam ja dobro iscitao ovu temu, i malo detalje oko stakala, staklo 4 godisnja doba smanjuje prodor svetlosti, sto mi ne odgovara na severnoj strani, tipa na juznoj strani mi je ok staklopaket 4gd/float/niskoemisiono, da li postoji i da li je ok da se npr uzme float/niskoemisiono/niskoemisiono, neki predlog ili gde mogu pronaci tabelu staklopaketa sa karakteristikama, konkretno mi treba staklopaket koji je odlican zimi i provodi maksimalno suncevu svetlost.
 
Ponudila mi firma Alkon za profile od 2 godine. To mi je nesto malo. Na pitanje da ostali daju 5 do 10 godina kazu dzabe vam garancija ako firma prestane da postoji. Oni postoje vec preko 20 godina.
Koliko se otprilike krecu cene okova? Stublina,gu,maco i siggenia..
Kako mogu da prepoznam koje marke su okov sta ili u prozor kada ga donesu?
I kako mogu da razlikujem kakvu unutrasnju drvenu oblogu su doneli, da se uverim da je od hrasta a da nije camovina?
 
Za Deku u akciji,
Pvc stolarija je generalno jeftinija od stolarije izrađene od drugih materijala, međutim kada smo u polju kliznih vrata (podizno kliznih) situacija je drugačija. Da li je moguće da je Vekaslide skuplji od Elvial 6800. Razlika u ceni 1080 € u korist Elviala 6800. (da li je opravdana cena Vekaslajda)? Šta bi ste mi vi preporučili, neko drugo (tj. treće) rešenje možda?
Pozdrav
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=825006#p825006:5krizobg je napisao(la):
dejang » Sub Feb 20, 2021 4:08 pm[/url]":5krizobg]Pozdrav ljudi, imam par pitanja a takodje bi mi i trebao dobar savet. Planiramo ugradnju stolarije na novoj kuci, hocemo da to odradimo kvalitetno dakle, nesto u rangu npr REHAU "Synego" - troslojni staklopaket - tri dihtung gume. E sada, ja sam slao na dosta mesta za ponude, i ponude se razlikuju bas dosta u ceni. Ali otprilike sam suzio izbor ponuda na nekoliko, hocemo jos da pogledamo kako izgleda ALUPLAST Ideal 8000. Dobio sam par slicnih ponuda za REAHU "SYNEGO", GAELAN S9000, ALUPLAST Ideal 8000, INOUTIC PRESTIGE pa me zanima sta biste preporucili. Takodje me zanima da li je neko imao iskustva sa Eurowin, Plastal, Beohram firmama, pitam konkretno za te firme posto su mi one u uzem izboru. Naravno, ukoliko neko ima preporuku za neku firmu u blizini Novog Sada, slobodno neka prosledi.
Da li je realno da je npr za GEALAN S9000 opcija sa 3 stakla skuplja nekih 15% u odnosu na isti profil samo sa dva stakla?
Imam pitanje vezano za staklopaket, ako sam ja dobro iscitao ovu temu, i malo detalje oko stakala, staklo 4 godisnja doba smanjuje prodor svetlosti, sto mi ne odgovara na severnoj strani, tipa na juznoj strani mi je ok staklopaket 4gd/float/niskoemisiono, da li postoji i da li je ok da se npr uzme float/niskoemisiono/niskoemisiono, neki predlog ili gde mogu pronaci tabelu staklopaketa sa karakteristikama, konkretno mi treba staklopaket koji je odlican zimi i provodi maksimalno suncevu svetlost.
Firme upravo tim redom kako ste ih i pomenuli.
Za staklo niste baš dobro razumeli, pročitajte ponovo.
 
Vrh