Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

da se javim sa iskustvom sa Janjic Stolarijom,

pre tacno 7 dana su bili momci da ugrade stolariju a danas smo zavrsili spaletne i molerkse poslove.
ostao sam u cudu kada su mi se javili pre dve nedelje da najave da ce ugradnja biti 16.12. jer su u dan
ispostovali dogovor i rok. Nisu trazili avans pri potpisivanju ugovora - vec placanje po zavrsenom poslu!

momci koji su ugradjivali su veoma profesionalni i poprilicno brzo su odradili, do 17h je sve bilo gotovo uz pauzu cekanja alu stolarije od malo jacih sat vemena.

sto se same stolarije tice, Kömmerling 76, deluje veoma lepo sa sivom zaptivnom gumom, veoma debeo profil od 76mm, sad nemam prostora za daske :ROFLMAO:
ali zato dihtuju za sve pare! neverovatno koliko je spoljna buka utisana - nista se ne cuje unutra, a troslojno staklo iznutra na dodir ruke je maltene toplo 🥰
zvezda dnevne sobe - alu podizno-klizni sitem Alumil S650 je fenomenalan, iskeno nisam ocekivao posle svih procitanih prica da ce toliko dobro da dihtuje i izoluje buku,
moja topla preporuka ko ima vecu povrsinu pri izlazu na terasu. Verovali ili ne, ceo stan je sada topliji sa jednim radijatorom manje od 17 rebara!!!

ako nekoga interesuju neki detalji, detalji stolarije, mehanizma okova ili generalno jos neke fotke neka slobodno pise,
ja cu sad postaviti samo podizno klizni profil jer samo njega imam u telefonu :D
20221216_091429.jpg
20221216_163800.jpg
20221216_183457.jpg
20221216_183433.jpg
 
Posto me gomila ljudi kontaktirala preko privatne poruke za fajlove, evo jos jednom sve na jednom mestu.

- prvo sam izmerio sve prozore, ne brinite za tacne mere jer ce izvodjac svakako izaci na teren i detaljno premeriti pre potpisivanja ugovora.
- zatim sam nacrtao prozore na nekoj besplatnoj aplikaciji koju sam nasao na play store-u
- napravio u excel-u tabelu sa svim pozicijama i slikama koje sam nacrtao, sacuvao kao PDF
- u email sam ubacio taj PDF i poslao na skoro 30 email adresa koje sam nasao na google-u u okolini beograda,
sve sam ih ubacio u BCC tako da ne mogu da vide kome sam sve pisao ;)
- kako su stizale ponude, tako sam ih redjao u excel tabelu, velika vecina je koristila moje pozicije tako da je poredjenje bilo poprilicno lagano
- pre nego sto sam se odlucio ko ce da radi, pretrazio sam ih malo detaljnije po netu i pregledao reference

srecno sa kupovinom, nadam se da cu nekome pomoci da najde najbolje i najpovoljnije ponude :)
 

Prilozi

  • upit za ponude v2.pdf
    249,1 KB · Pregleda: 479
  • poredjenje ponuda v2.pdf
    215,6 KB · Pregleda: 554
hvala :)

i jos jedna iz iskustva, taj mail sam poslao kasno uvece, oko 21h
sve ponude koje su mi sutradan dosle do nekih 15h bile su najbolje - pri samom vrhu.
sve ostale ponude koje su posle jednog dana stizale, bile su losije i losije.
Covek bi pomislio da su samo hteli da me oduvaju ciframa jer su vec bili prezauzeti.

sve u svemu, dobio sam odlican pregled trzista, sta se sve nudi i za koju cenu.
Pre slanja upita, dobro razmislite sta hocete od "dodatne opreme", jer ako kasnije menjate upit, onda sebi komplikujete poredjenje.

Preporuka da saljete upit na sto vise izvodjaca kako bi dobili sto bolji pregled trzista i cena.
Obavezno u mailu naglasite da treba ponuda sa demontazom stare i ugradnjom nove stolarije, odnosenje stare stolarije i suta,
i moze naravno da posebno stave stavku okapnica i daski. Obradu spaletni i molerske radove uglavnom radi druga firma / tim.
 
Da li preporučujete kupovinu polovnih PVC prozora? Vidim da na sve strane iskaču oglasi za njih.
 
Da li preporučujete kupovinu polovnih PVC prozora? Vidim da na sve strane iskaču oglasi za njih.
Teško da ćete naći baš tačnu meru koja Vama odgovara, što znači da će verovatno biti i nekog štemovanja ili doziđivanja.
Ti polovni pvc prozori su uglavnom odradili svoje u Nemačkoj, Austriji, verovatno napravljeni pre sigurno 15-20 ili više godina. Vrlo moguće da su okov ili gume toliko stari da nema zamene. Ne proizvode se više. Skoro je sigurno da su zaštitne kapice, ako uopšte postoje, toliko požutele da dosta odskaču po boji od samog prozora.
Staklo je verovatno dvoslojno, ali tada kada su pravljeni prozori nije bilo baš izbora u smislu niskoemisionih ili nekih drugih kvalitetnijih stakala. Tako da je verovatno samo obično, uz vakum između.
Sigurno je da će i ovakvi prozori biti bolji od starih trulih drvenih koji ne dihtuju. Uz nisku cenu samih prozora dolaze troškovi samog prevoza, skidanje stare i montaža te nove polovne pvc stolarije ( majstori najmanje vole ovakvu kombinaciju), pa spoljne okapnice koje su obavezne a moraju nove, pa nemogućnost da se iskoriste stare roletne i komarnici pa i oni uglavnom moraju novi.....
Jeste na kraju cena nešto manja, ali nema ni garancije, kvalitet je dosta upitan, budževina skoro obavezna.
Čim postoji ponuda, postoji i tržište, ali je, na žalost, to rešenje samo u slučaju da je budžet toliko mali i ograničavajući a potreba velika i hitna da mora na ovaj način da se rešava.
Ako mora, mora, ali ne preporučujem.
 
Da li neko ima iskustva sa Wintech profilima? Roditeljima su na kući ugradili te prozore i prvi put čujem za njih. Znam samo da su Turski profili. Wintech profil i accado okov.
 
Wintech profili su turski, nisu loši. Takođe i Accado okov.
Ima boljih i mnogo boljih, ali ima i lošijih.
Da li su roditelji zadovoljni? Da li postoji neki problem?
 
Wintech profili su turski, nisu loši. Takođe i Accado okov.
Ima boljih i mnogo boljih, ali ima i lošijih.
Da li su roditelji zadovoljni? Da li postoji neki problem?
Prozori i vrata su ugrađeni juče. Deluju ok, za sad nema nikakvih problema. Videćemo kako će se pokazati u budućnosti.
 
Zeleo bih da se zahvalim gospodinu @deka u akciji na pomoci. Na njegovu preporuku u kucu sam ugradio rehau synego troslojnu stolariju sa alu oblogom. Stolarija je kupljena u firmi Mosic, ugradjeno je sve perfektno i cena im je bila najpovoljnija u odnosu na konkurenciju, tako da ih preporucujem. Ispostovani su svi rokovi takodje.
 
Pozdrav svima,

Na pocetku da se zahvalim @lord_bozidar i @deka u akciji , iscitao sam dosta vasih postova i primenio ih pri trazenju ponuda za PVC.
Menjamo stolariju u stanu koji gleda na autoput i buka je jedan od glavnih problema.
Na osnovu ponuda koje sam dobio sveo sam izbor na dve ponude, pa bih vas zamolio za savet za sta se odluciti izmedju 2 ponude u zelenom (ili ako mislite da je neka druga ponuda bolja).
Kommerling 76MD 6 od Janjic stolarije deluje kao pravi izbor, a i Rehau zbog brenda je zanimljiv.

Hvala unapred!

1673542170868.png
 
Da, ponuda od Janjića je odlična.
Ako najviše rešavate problem buke, trebalo bi sva 3 stakla da Vam budu različite debljine.
Recimo 4mm spoljno, srednje 6mm, unutrašnje pamplex 3/3/0,36. Pitajte Janjića da Vam uračuna to staklo, ili vidite šta on predlaže za borbu protiv velike buke.
 
Eventualno vidite i sa Mošićem, jer jedino u Synego može da stane troslojno staklo. Pitajte i njih kakvim staklom da se branite od buke. Ali, tražite nešto napismeno od svih, jer su svi u stanju da obećaju svašta, a problem ostade nerešen....
 
Za izlaz na terasu S 200cm V 230cm da li je bolje staviti uskocno klizni ili podizno klizni sistem. Terasa se nalazi na severnoj strani, zid 20cm termoblok+10cm kamena vuna.
Posto treba da bude u antracit boji, da li bolje uraditi kao PVC ili Al?
Staklo bi u obe kombinacije bilo troslojno-clima guard.
 
Po meni, za ovu situaciju predlažem uskočno-klizni ili nagibno-klizni pvc u antracit boji.
Bolja izolacija, bolje dihtovanje, bolje karakteristike, niža cena.
 
Da li bi profil Gealan S8000 sa okovima ROTO NT mogao ovo da zadovolji (zbog tezine stakla i sl.) ili predlazete nesto drugo?
 
Naravno, ovo je odlična kombinacija.
Okov je nosivosti do 160 kg, a krilo je ovde do max 100 kg.
 
Pitanje za Deku i ostale clanove.
Hocu da stavim PVC drvo dekor vrata u hodniku, da dominira staklo. Jel znate koje su proverene firme u Beogradu za izradu tih vrata? Hvala puno.
Vrata su u prologu kakva planiram da stavim.
Pozdrav.
C48E9C56-7F45-407B-85E8-7F518CA430B8.png
 
Ovo je standard.
Može da napravi bilo koja firma koja proizvodi pvc stolariju.
Jedino je pitanje ko od dobavljača ima na zalihama pvc u drvo dekoru.
 
Ovo je standard.
Može da napravi bilo koja firma koja proizvodi pvc stolariju.
Jedino je pitanje ko od dobavljača ima na zalihama pvc u drvo dekoru.
Jel imate preporuku Deko za neku firmu u Beogradu koja bi mogla to sa uradi.
Stavio sam Rehau prozore pa bih hteo i vrata. Neka proverena firma?
Hvala.
 
Krenite od te firme koja Vam je radila prozore, ako ste zadovoljni.
Probajte i sa ovih nekoliko koje su pominjane na ovoj i prethodnoj strani.
Nezahvalno je užasno preporučiti neku firmu. Danas urade dobro, a već sutra se nešto izblamiraju.
 
Pitanje: koji staklopaket (tri stakla) preporučujete za stan koji je orjentisan na istok, ima centralno grejanje, nedavno je fasada termoizolovana a orjentisan je na prometnu saobraćajnicu.
P.S. nisam ljubitelj zavesa, a imam zgradu preko puta, pa i to treba da se uzme u obzir.
Unapred Hvala
 
Vrh