Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Roletna spoljna je u redu.
Trocal 88 je profil u koji može da stane normalno troslojno staklo.
Za cenu stvarno ne znam, morate da tražite ponudu.
 
Za Deku pitanje( mada i za ostale koji znaju) : Imam PVC stolariju sa vrlo lošom kombinacijom stakala(dva "obična" stakla). Muči me jaka spoljna buka i hteo bi da odradim zamenu stakala. Koja je najbolja kombinacija stakala za najbolju moguću zaštitu od buke sa dva sloja stakla? Ili da se bataljuje sve i postavlja stolarija sa 3 sloja ali to bi me papreno kostalo:(

Hvala unapred...
Prvo morate da vidite sa majstorom koji vam je radio te stare prozore da li je moguće da se za isti profil nađu uže lajsne za stakljenje.
Na osnovu toga definiše se najveća debljina stakla, i naravno, uzmu se mere za staklo.
Onda eventualno ići sa spoljnim staklom pamplex float extra clear 3.3.2, zatim pvc ili thermix između stakala od 14 ili 16 mm i argonom 90%, pa unutrašnje takođe pamplex ali od niskoemisionog 4mm zalepljenog preko antifonske folije za 4mm float extra clear.
Nije ni ovo jeftino, ali jedina varijanta da se ne menjaju prozori komplet.
Trebalo bi ovo da ima oko 38 dB.
 
Bravo za pitanje i mene je to interesovalo, cak to na sajtovima mnogih firmi koji ugradjuju pvc stolariju pise, u fazonu 90 % klijenata ugradjuje dvoslojna stakla, troslojna stakla se ugradjuju kao u kuce i luksuznije objekte gde se taj stepen energetske ustede oseti, u principu pisu da treba do 7 godina da prodje da bi se ta ivesticija isplatila.E sad, u mom slucaju kao sto sam i pisao, imam ponude sa Veka profilima od 2800 eura za to sto meni treba i imam ponudu sa Rehau profilima i troslojnim staklom vrhunskim za 2900 eura, pa naravno da bih uvek pre izabrao troslojna stakla za 100 eura vise.Da je razlika izmedju troslojnog stakla i dvoslojnog ogromna u ceni verovatno bih se i ja odlucio na dvoslojna stakla, pogotovo sto cu mozda morati da idem na unutrasnje kutije od roletni, ovako, stavicu troslojna pa neka ide zivot.)))
Unutrasnje roletne su jeftinije od spoljasnjih.
 
Vrh