Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Niki, hajde molim te citiraj negde moj post u kome je iskazano moje “odusevljenje projektom”, i „velicanje u nebesa”?! Naravno da mi se projekat, onako kako je zamisljen, svidja, inace ne bih kupovala stan tu. To je moj izbor. Ni na koga drugog ne uticem da kupi stan u West-u niti ga promovisem. Ja tvoj izbor ne osudjujem i ne omalovazavam, citirala sam te samo zbog duplih standarda. Ima jos primera ali mislim da je i ovaj jedan sasvim dovoljan. Stvarno ne bih da ulazim u dalje rasprave.

Ako ces vec da komentarises tudje postove, pogotovo ako ih kritikujes, red bi bio da ih bar procitas kako treba.
 
Sto bi rekli, ko sta voli, ili sto bi rekao jedan drugar, volj ti lizalo, volj ti ringispil.
Mogucnost sam naravno imao za Stepu, isto kvadrata za mnogo manje para, al most je most, ko je rodjen na NBg zna da nikad ne bi mogao da zivi preko mosta, ma koliko povoljnije bilo.
Bio, video, narucio plocice i parket, bice odlicno. I meni su rekli da ce i pre NG biti gotovo, tako da cemo, nadam se, za NG piti kafu i rakijati u svojim stanovima :kk:
Drugi sprat se uveliko gradi i na drugoj zgradi, na prvoj je zavrsen, tako da ce siva faza biti brzo i gotova.
 
Postavljaju se oplate za treći sprat zgrade koja je najbliža železničkoj prigi, završava se drugi sprat srednje, a ova najbliža Airport City-ju je čista ploča iz koje viri armatura iz "poda" treće nadzemne etaže.

Istovarene su i palete sa ciglama, a koliko videh danas, kamioni dovoze nove elemente građevinskih skela.

Samo gradilište deluje, ovako spolja, dosta dobro organizovano. Taman kada sam primetio da je ploča između nadzemnog dela zgrade i "Tehnomanije" potpuno rašćišćena od raznog krša, istovarene su te palete, a onda su počele da stižu i skele.

Koliko videh na crtežima, preostale etaže na sve tri zgrade su iste konstrukcije, pa bi trebalo očekivati da se radovi ubrzaju. Naravno, ako prestanu ove provale oblaka.
 
Znaci, nemam zamerki na gradnju. Sinoc, radnja desavanja oko 00.30h ( u prevodu mrkli mrak), prosao pored gradilista da vidim ima li sta novo, kad ono radnici na zgradama, mesalica koja radi i izliva beton. Svaka cast za majstore!
 
slika1178.jpg
 
Pegi":8pb7u5lk je napisao(la):
Ja npr trenutno imam stan od 46 kvadrata, podigla sam pre 5 godina subvencionisani kredit, uz samo 5% ucesca, povratila PDV, dobila sam dobru kamatu, i sada trenutno taj stan mogu (i hocu cim se West zavrsi) da izdam tako da sigurno pokrijem mesecnu ratu i jos nesto i da mi ostane, barem dok EURIBOR ponovo ne poraste. E sad, kredit koji podizem za West mi je znatno nepovoljniji, ali opet mislim da bih i uprkos tome mogla stan da izdam i da pokrijem dobar deo rate, iako ne planiram da ga izdajem vec da zivim u njemu.

St
Pegi":8pb7u5lk je napisao(la):
Ja stvarno ne zelim da ulazim ni u kakve rasprave, niti promovisem West65 (nemam bas nikakve veze sa njima osim sto sam tu kupila stan, niti sam se zaletela, iznosim cinjenice)

Pegi":8pb7u5lk je napisao(la):
Nego, necemo o tome, nego o temama zbog kojih smo ovde. Zvali su me iz Westa, do kraja meseca treba da izaberemo parkete i plocice za kuhinju i kupatilo, pa rekoh eto ako nisi znao da te obavestim. Ja sam isla da vidim, jako lepo i kvalitetno izgleda, tako da nadam se da ce sve biti ok. Takodje mi je receno da u nove ugovore stavljaju datum 31.12.2012. a da ocekuju mozda i u novembru da zavrse.
Pegi":8pb7u5lk je napisao(la):
ali sam ja u januaru kada sam potpisivala predugovor, iako im penali po predugovoru krecu od 31.08., vec bila kalkulisala da nije realno pre NG da bude gotovo, tako da je sto se mene tice to i bio najraniji datum zavrsetka od samog starta. Ja sam cekala da krenu ovi krediti preko Intese i Hypo banke, tako da mi je kredit trenutno jos u obradi.
Da rezimiramo:
Imas stan koji si uzela na kredit.
Poptisujes predugovor za novi stan za koji takodje dizes kredit.
Zovu te da izaberes plocice i parket.
Kredit za novi stan ti je trenutno na obradi.

Zanimljivo :bash:
 
virke":1kbzj1k4 je napisao(la):
Pegi":1kbzj1k4 je napisao(la):
Ja npr trenutno imam stan od 46 kvadrata, podigla sam pre 5 godina subvencionisani kredit, uz samo 5% ucesca, povratila PDV, dobila sam dobru kamatu, i sada trenutno taj stan mogu (i hocu cim se West zavrsi) da izdam tako da sigurno pokrijem mesecnu ratu i jos nesto i da mi ostane, barem dok EURIBOR ponovo ne poraste. E sad, kredit koji podizem za West mi je znatno nepovoljniji, ali opet mislim da bih i uprkos tome mogla stan da izdam i da pokrijem dobar deo rate, iako ne planiram da ga izdajem vec da zivim u njemu.

St
Pegi":1kbzj1k4 je napisao(la):
Ja stvarno ne zelim da ulazim ni u kakve rasprave, niti promovisem West65 (nemam bas nikakve veze sa njima osim sto sam tu kupila stan, niti sam se zaletela, iznosim cinjenice)

Pegi":1kbzj1k4 je napisao(la):
Nego, necemo o tome, nego o temama zbog kojih smo ovde. Zvali su me iz Westa, do kraja meseca treba da izaberemo parkete i plocice za kuhinju i kupatilo, pa rekoh eto ako nisi znao da te obavestim. Ja sam isla da vidim, jako lepo i kvalitetno izgleda, tako da nadam se da ce sve biti ok. Takodje mi je receno da u nove ugovore stavljaju datum 31.12.2012. a da ocekuju mozda i u novembru da zavrse.
Pegi":1kbzj1k4 je napisao(la):
ali sam ja u januaru kada sam potpisivala predugovor, iako im penali po predugovoru krecu od 31.08., vec bila kalkulisala da nije realno pre NG da bude gotovo, tako da je sto se mene tice to i bio najraniji datum zavrsetka od samog starta. Ja sam cekala da krenu ovi krediti preko Intese i Hypo banke, tako da mi je kredit trenutno jos u obradi.
Da rezimiramo:
Imas stan koji si uzela na kredit.
Poptisujes predugovor za novi stan za koji takodje dizes kredit.
Zovu te da izaberes plocice i parket.
Kredit za novi stan ti je trenutno na obradi.

Zanimljivo :bash:


Pa ne znam sta ti tu nije jasno??!
 
Pegi":1im90wqh je napisao(la):
Pa ne znam sta ti tu nije jasno??!
-Imas vec kredit za stan i uzimas novi kredit koji je ja predpostavljam ali ne mora da znaci da sam u pravu verovatno veci nego prvi.
Aj da kazemo da je moguce. Kao sto si rekla zavrsila si fax u Amerikama i brze bolje si se vratila u Srbiju zato sto tu moze da se zaradi lepa kinta i da se dizu super povoljni krediti za stanove a banke jedva cekaju da daju kredite za stanove. Dva pitanja ako nije problem.
1. Posto mozes da dobijes super povoljne kredite pardon vise njih zasto ne bi uzela kredit za 10 stanova npr. 9 izdajes i oni otplacuju sami sebe a u jednom zivis a nakon recimo 30 godina postajes vlasnik 10 stanova.
2. Rekla si da si za prvi stan dobila dobre uslove tj kamatu od 2.5 %. Posle si rekla da si dobila subvencionisani kredit. Znaci ti si 2007 godine dobila subvencionisani kredit za stan sa kamatom od 2.5% uz ucesce od 5%?
-Potpisala si predugovor za stan a nemas novca da ga kupis.
Aj da kazemo da je i to moguce posto je ovo Srbistan i verovatno ne snosis nikakve posledice ako odustanes od kupovine.
-Cekas da ti banka odobri kredit za stan a ti si ga vec kupila posto ti daju da biras plocice i parket.
E pa izvini ali meni ovo nije moguce.
Kako si ga kupila ako ti banka nije odobrila kredit? Sto bi tebi investitor dao da biras plocice i parket i na osnovu cega? Ko njemu garantuje da ces ti kupiti stan? Predugovor mozda?
 
Da si pazljivo citao moje postove ne bi bilo potrebe nista da ti objasnjavam ali ajde redom.

"Imas vec kredit za stan i uzimas novi kredit koji je ja predpostavljam ali ne mora da znaci da sam u pravu verovatno veci nego prvi."
Jeste, stan u Westu je veci, zato se i selim.

"Aj da kazemo da je moguce. Kao sto si rekla zavrsila si fax u Amerikama i brze bolje si se vratila u Srbiju zato sto tu moze da se zaradi lepa kinta i da se dizu super povoljni krediti za stanove a banke jedva cekaju da daju kredite za stanove"
Ovo nigde nisam napisala, to si ti sam zakljucio. O razlozima svog vracanja iz Amerike nisam nigde pisala, niti sam rekla da su u Srbiji super povoljni krediti, ja sam rekla da sam za prvi stan dobila dobar kredit i to je to

"1. Posto mozes da dobijes super povoljne kredite pardon vise njih zasto ne bi uzela kredit za 10 stanova npr. 9 izdajes i oni otplacuju sami sebe a u jednom zivis a nakon recimo 30 godina postajes vlasnik 10 stanova."

10 kredita sve i da hocu ne mogu da podignem jer postoji nesto sto se zove kreditna sposobnost, niti imam potrebu da podizem tolike kredite i uzimam tolike stanove, ne kupujem ovaj stan zbog investicije vec zbog stanovanja u njemu. Vec sam napisala da mi kredit za West nije tako povoljan kao za prvi stan.

"2. Rekla si da si za prvi stan dobila dobre uslove tj kamatu od 2.5 %. Posle si rekla da si dobila subvencionisani kredit. Znaci ti si 2007 godine dobila subvencionisani kredit za stan sa kamatom od 2.5% uz ucesce od 5%? "

Tacno tako, uzela sam subvencionisani kredit, sa kamatom 3M euribor+1.9%, uz ucesce od 5%. Takvi krediti vise ne mogu da se dobiju, pa mi je kamata za stan u Westu znatno veca.

"Potpisala si predugovor za stan a nemas novca da ga kupis.
Aj da kazemo da je i to moguce posto je ovo Srbistan i verovatno ne snosis nikakve posledice ako odustanes od kupovine.
-Cekas da ti banka odobri kredit za stan a ti si ga vec kupila posto ti daju da biras plocice i parket.
E pa izvini ali meni ovo nije moguce.
Kako si ga kupila ako ti banka nije odobrila kredit? Sto bi tebi investitor dao da biras plocice i parket i na osnovu cega? Ko njemu garantuje da ces ti kupiti stan? Predugovor mozda
?"

Naravno da ti bez ikakve garancije niko nece dozvoliti da biras parket i plocice. Predugovor sam potpisala, i uz njega naravno dala kaparu od 15% kao garantni depozit. Taj depozit mi se kasnije priznaje kao ucesce za kredit. Kada kazem kupila sam stan, ja racunam da sam ga kupila iako on jos nije u celosti placen, jer znam kakva mi je kreditna sposobnost i nema nikakve sanse da mi kredit ne bude odobren. A nisam samo plocice i parket birala, vec sam jos neke stvari u planu stana menjala, rusila zidove, spajala sobe i slicno, tako da kad stan bude gotov ne moram nista sama da prekrajam.

Nadam se da je sada sve jasno.
 
Aham, skoro sve mi je sad jasno. U dosadasnjem pisaniju nisi spominjala nikakvu kaparu.
Koliko 15 % kapare izadje u evrima? Onako me informativno zanima.
Rekla si da je stan oko 1900 e/m2. Da li je to cena sa garaznim mestom ili bez?
Da li mora da se uzme mesto u garazi?
Da li je u pitanju samo parking mesto u nekom podrumu ili kupujes garazu u kojoj mozes npr zakljucati auto?
 
virke":4oinv31p je napisao(la):
Aham, skoro sve mi je sad jasno. U dosadasnjem pisaniju nisi spominjala nikakvu kaparu.
Koliko 15 % kapare izadje u evrima? Onako me informativno zanima.
Rekla si da je stan oko 1900 e/m2. Da li je to cena sa garaznim mestom ili bez?
Da li mora da se uzme mesto u garazi?
Da li je u pitanju samo parking mesto u nekom podrumu ili kupujes garazu u kojoj mozes npr zakljucati auto?

Čoveče, da li si ti normalan?!?

Pratim ovaj forum jer sam i ja "kupio" stan u Westu.I toliko ste me iznervirali sa ovolikom količinom mržnje i gluposti da sam morao da se oglasim.
S obzirom da svo vreme mračite ljude koji su kupili stanove, šte te bre briga koliko je garaža i kvadrat?
Nazovi telefonom West pa pitaj!
Da se uopšte razumeš u išta znao bi da kredit ne može da se realizuje dok nekretnina ne dostigne određeni stepen izgrađenosti, tako da svi koji su u kreditnom aranžmanu su na odobrenju.Skoro je odobreno projektno finansiranje i na odobrenju sam iako smatram da sam stan kupio pre 6 meseci i s obzirom da sam ipak dao neki novac i potpisao neki ugovor smatram da sam kupio stan.
Vas ovde izgleda da više interesuje finansijsko stanje i političko opredeljenje ljudi koji su u Westu kupili stanove nego sam projekat, za šta mislim da je poenta ovog foruma.
Zamolio bih moderatore da ovu temu ostave ljudima koji žele da pričaju o tome koliko je spratova niklo i kakve su pločice a za ostale nek otvore neku mišju rupu gde mogu da se zavuku i uživaju u svojoj zlobi i zavisti
 
Mene iskreno zabole za finansijsko stanje ljudi koji su kupili stan u Westu, niti imam razloga da zavidim nekome za koga mislim da je previse platio za stan, pa jos na lokaciji koja nije niti ce ikada da bude super (citaj: daleko od toga da ce cena kvadrata tu rasti)

Ali teme tipa da li se isplati kupiti stan, ukljucujuci i West, na kredit da bi ga onda nekome davao u zakup su sasvim legitimne. Kao sto je legitimna i diskusija o ceni kvadrata u Westu, gde su razlicita misljenja sasvim normalna i niko nema razloga da se ljuti. I ako neko svojim primerom hoce da nam dokaze kako je ovo super "deal" i kako bi jos imalo smisla kupovati pa izdavati stanove onda je u redu da izlozi sve parametre datoga deala. A ako to nece, onda ne treba "svoj slucaj" ni da poteze.

BTW, ja koliko vidim ovo je otvoren forum, kome smetaju oprecna misljenja neka lepo razgovara sa istomisljenicima o plicicama, "lepim penalima", i drugom do mile volje putem privatnih poruka. A ako se bas sve informacije mogu dobiti tako sto se pozove West onda cemu i ovaj forum? Ako neko hoce da nam izlozi uslove svog deala to je svakako dobro doslo, a ko nece, niko ga ne bije po usima da ovde govori bilo sta sto smatra privatnim (mada je forum zapravo anoniman, tako da ni tu nema frke).
 
virke":2gmuxtyf je napisao(la):
Aham, skoro sve mi je sad jasno. U dosadasnjem pisaniju nisi spominjala nikakvu kaparu.
Koliko 15 % kapare izadje u evrima? Onako me informativno zanima.
Rekla si da je stan oko 1900 e/m2. Da li je to cena sa garaznim mestom ili bez?
Da li mora da se uzme mesto u garazi?
Da li je u pitanju samo parking mesto u nekom podrumu ili kupujes garazu u kojoj mozes npr zakljucati auto?


Pa sta ima da spominjem kaparu valjda se to podrazumeva?! Mada mozda treba da pocnem da crtam neke stvari ovde...

A od kakve je tebi koristi informacija koliko mojih 15% izadje u evrima?! 15% je 15%, cene stanova i odgovore na ostala pitanja imas na sajtu Westa, pa ti racunaj koliko hoces, valjda znas da izracunas...
 
E,bio juce da bacim oko.... Treci sprat se zavrsava na jednoj zgradi, na drugoj je drugi sprat gotov, a na trecoj krece drugi. Brzo rade, nema sta :cool:
I ja cu traziti neko prekrajanje zidova, izbijanje vrata i sl. Ovih dana da se vidim i sa njihovim arhitektom da popricamo na tu temu.
A stvarno sto se tice ovih sto bi voleli da komsiji crkne krava, nemam reci. Sta ti je zloba,a?
E, pa mi cemo se useliti, a vi vidite sta cete :laugh: :laugh: :laugh:
A moze da nam bude bas grozno, ali nama ce biti grozno, sta vas sve briga za nas koji smo kupili stanove, da nas odgovorite dzaba.... Meni licno je bas super i jedva cekam da prodje jos ovih 5-6 meseci :kk:
A neznalice koje ne znaju cemu sluzi predugovor i kapara ili ucesce, to je vec njihov problem. Neka odu u banku da se raspitaju.
I jedan mali kurs gramatike za gospodina Virketa, ne kaze se predpostavljam, nego pretpostavljam... :D :lol:
 
vele":2ltc89wh je napisao(la):
A stvarno sto se tice ovih sto bi voleli da komsiji crkne krava, nemam reci. Sta ti je zloba,a?
E, pa mi cemo se useliti, a vi vidite sta cete :laugh: :laugh: :laugh:
Ma da, svi popadasmo od ljubomore što ćete vi da se uselite u nove stanove. :laugh: Mi ''zloće'' sa Beobuilda ćemo kada se bude izgradilo to naselje da napravimo karton siti tačno vama pod balkon, onako iz obesti samo da vam padne cena kvadrata. :p :lol:
 
Glenmorangie":28s0jgon je napisao(la):
Čoveče, da li si ti normalan?!?
Da sam normalan poludeo bih odavno.
Glenmorangie":28s0jgon je napisao(la):
Pratim ovaj forum jer sam i ja "kupio" stan u Westu.I toliko ste me iznervirali sa ovolikom količinom mržnje i gluposti da sam morao da se oglasim.
Bas mi je drago si tako naglo i iznenada dobio zelju da se prikljucis ovom forumu i zelim ti toplu dobrodoslicu.
Glenmorangie":28s0jgon je napisao(la):
S obzirom da svo vreme mračite ljude koji su kupili stanove, šte te bre briga koliko je garaža i kvadrat?
Nazovi telefonom West pa pitaj!
Nema potrebe da mi persiras, ovde na forumu je opusteni nivo konverzacije. Koji moj post je bio mracan? Ja sam samo prirodno radoznao i svasta nesto me interesuje i zanima.
Sto se tice cene m2, garaze i ostalog nesto se ne secam da sam se tebi obratio za informacije? Sta si ti Pegin PR menadzer?
Ne mogu da ne primetim da su pojedini clanovi foruma koji su kako oni sami kazu ,,kupili'' stan u West 65 vrlo osetljivi na pitanja o ceni m2, uslovima kupovine, detaljima iz ugovora itd.
Zaista ne vidim razloge za takvu preosetljivost. Ovde je vecina da nesto nauci, sazna, podeli informacije itd. Ne vidim nista lose u tome.
Glenmorangie":28s0jgon je napisao(la):
Da se uopšte razumeš u išta znao bi da kredit ne može da se realizuje dok nekretnina ne dostigne određeni stepen izgrađenosti, tako da svi koji su u kreditnom aranžmanu su na odobrenju.Skoro je odobreno projektno finansiranje i na odobrenju sam iako smatram da sam stan kupio pre 6 meseci i s obzirom da sam ipak dao neki novac i potpisao neki ugovor smatram da sam kupio stan.
Ja nisam nikad nisam rekao da se razumem i bas zato postavljam neka pitanja.
Danas, sutra kad budem kupovao stan na kredit da budem koliko toliko obavesten.
Evo npr iz ove teme sam naucio da je m2 u west 65 oko 2000e, da mogu da se izbijaju i premestaju zidovi, biraju plocice i parket, da ne treba puno love za te stanove vec da mozes da ga kupis na kredit, mozda sam provalio dobar biznis - dignes 10 kredita za stan i sve ih izdajes a nakon 20-30 god postanes ponosni vlasnik 10 (deset) stanova, da su stanovi u belvilu i Stepi S sr@nje i da su na losim lokacijama i jos mnogo toga.
Nikad se ne zna kad ce mi takva informacija koristiti zar ne?
PS. nemoj da se toliko nerviras, lose je za ten a i duze ces da zivis.
 
Pegi":3pwsz4yw je napisao(la):
Pa sta ima da spominjem kaparu valjda se to podrazumeva?! Mada mozda treba da pocnem da crtam neke stvari ovde...
A od kakve je tebi koristi informacija koliko mojih 15% izadje u evrima?! 15% je 15%, cene stanova i odgovore na ostala pitanja imas na sajtu Westa, pa ti racunaj koliko hoces, valjda znas da izracunas...
Ne spominjes da treba da se da kapara za stan a spominjes da si zavrsila faks u Americi, kamatu, euribor, mogucnost biranja plocica itd. Vidis meni kao potencijalnom kupcu za stan je kapara veoma vazna i koliko ona iznosi te sam te iz tog razloga pitao koliko ona iznosi u evrima.
Nemam nikakve koristi od te informacije naravno ali mozda mi nekad zatreba. Za neke stvari dajes i previse informacija a opet za druge koje koliko vidim zanimaju i druge clanove foruma dajes na kasicicu i izbegavas da pricas o njima ili sam samo ja stekao takav utisak.
 
vele":j52oy7gv je napisao(la):
E,bio juce da bacim oko.... Treci sprat se zavrsava na jednoj zgradi, na drugoj je drugi sprat gotov, a na trecoj krece drugi. Brzo rade, nema sta :cool:
I ja cu traziti neko prekrajanje zidova, izbijanje vrata i sl. Ovih dana da se vidim i sa njihovim arhitektom da popricamo na tu temu.
A stvarno sto se tice ovih sto bi voleli da komsiji crkne krava, nemam reci. Sta ti je zloba,a?
E, pa mi cemo se useliti, a vi vidite sta cete :laugh: :laugh: :laugh:
A moze da nam bude bas grozno, ali nama ce biti grozno, sta vas sve briga za nas koji smo kupili stanove, da nas odgovorite dzaba.... Meni licno je bas super i jedva cekam da prodje jos ovih 5-6 meseci :kk:
A neznalice koje ne znaju cemu sluzi predugovor i kapara ili ucesce, to je vec njihov problem. Neka odu u banku da se raspitaju.
I jedan mali kurs gramatike za gospodina Virketa, ne kaze se predpostavljam, nego pretpostavljam... :D :lol:
Hvala sto si mi ukazao na ,,gramaticku'' gresku u mom postu. Ispravio bih je ali post je ,,zakljucan''. Ne mogu da odolim a da ne uzvratim na ociglednu ljubaznost i dobronamernu ispravku.
Moja greska nije gramatcka nego pravopisna. Sto se tebe tice mogao malo da poradis na gramatici,rasporedu reci u recenici kao i na pravopisu posto ti skoro svaka recenica pocinje sa samoglasnicima. Bitno je da znas da kupis stan na kredit a ne znas da se oci ne bacaju.
Nikad nisam bio u fazonu neka komsiji crkne krava i mislim da se iz mojih postova to ne moze zakljucitii. Moj fazon bi bio:,, neka je komsijina krava ziva i zdrava''.
vele":j52oy7gv je napisao(la):
Sta ti je zloba,a?
E, pa mi cemo se useliti, a vi vidite sta cete :laugh: :laugh: :laugh:
Zloba kazes? Zar ovo sto si ti napisao nije podsmevanje, zloba...
 
virke":29vw0qz3 je napisao(la):
Ne spominjes da treba da se da kapara za stan a spominjes da si zavrsila faks u Americi, kamatu, euribor, mogucnost biranja plocica itd. Vidis meni kao potencijalnom kupcu za stan je kapara veoma vazna i koliko ona iznosi te sam te iz tog razloga pitao koliko ona iznosi u evrima.
Nemam nikakve koristi od te informacije naravno ali mozda mi nekad zatreba. Za neke stvari dajes i previse informacija a opet za druge koje koliko vidim zanimaju i druge clanove foruma dajes na kasicicu i izbegavas da pricas o njima ili sam samo ja stekao takav utisak.

Pa covece, sad stvarno i ja moram da te pitam da li si ti normalan? Naravno da treba kapara, to je suvisno da se pominje, sigurno ti na lepe oci nece dati da menjas plan stana! Isto kao sto ti treba kapara kada kupujes auto, namestaj, i sl.

A sto se iznosa kapare tice, sve i da ti zatreba informacija, valjda ti je dovoljno ako ti neko kaze 15%, sta te briga koliko to eura u MOM SLUCAJU iznosi??!!! Lepo sam ti rekla odes na sajt, tamo mozes da biras stanove, imas pojedinacne cene za svaki stan, pa brate koji ti se svidi ti izracunaj koliko je 15%! A i bez sajta mozes za pola minuta da izracunas, kad vec znas cenu kvadrata. Ako i dalje ne znas da izracunas, to je vec stvarno tvoj problem.
 
Ima li indicija kada će početi izgradnja ostalih objekata u naselju? Prema video klipu na sajtu Westa 65, izgradnja stambenog dela je podeljena u sedam etapa - ove tri zgrade su prva, a naredna etapa bi trebalo da budu dve zgrade ka trasi UMP-a.

Zna li neko da li će se narednoj etapi pristupati tek kada ova bude gotova ili će se preklapati? Jer ako za svaku narednu etapu budu čekali da prethodna bude gotova, izgradnja naselja će trajati 10 godina.

Ljudi koji su kupili stanove su možda čuli nešto o tome. Verujem da ih je interesovalo koliko dugo će mašine da im rade pod prozorima.
 
Vrh