Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Ок,слажем са да није исто па је с тога плагијат можда и прејака реч. Но,оригиналности свакако нема иако ми се лично веома свиђа сам пројекат.Но,нешто врло слично је већ виђено и по мени,подсећа на италијански пројекат више него што би смело.
 
Pa ako cemo pravo u svetu je dosta slicnih projekata dok bi za nas ovo sigurno bio iskorak i tu se mislim slazemo.
 
Slicno, da..
Poput automobila, koji imaju 2 fara, 4 tocka, zakosenu sofersajbnu... ;-)

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Sta ceka West 65 sa nastavkom gradnje, imace velikih problema da prodaju stanove sada kada su Marbo i Neimar vec uveliku krenuli sa radovima a imaju dosta povoljniju cenu i bolju lokaciju?!
 
Deka jeste uveliko krenula sa radovima, ali Neimar radi brzinom puža, i to galopirajućeg :)

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Evo razloga zasto kasne radovi :D

VENČANJE IZ SNOVA: Branka Nevistić se udaje za milionera u Veneciji!

Brankina želja je bila da venčanje bude u Veneciji, pošto su već nekoliko puta bili tamo. Ona je angažovala poznatu italijansku agenciju za organizovanje svadbi, rekao je izvor.

Poznato TV lice Branka Nevistić (44) udaće se sledećeg ponedeljka za srpskog milionera Branislava Grujića (51), a svadbena ceremonija biće upriličena u Veneciji.

branka-nevistic-branislav-grujic-premijera-krugovi-branka-nevistic-branisla-1361670161-272583.jpg


Naime, prema rečima sagovornika, par koji je svoju vezu započeo 2010. godine odlučio je da sudbonosno "da" izgovori pred tridesetak zvanica koje će doputovati u Italiju, gde će provesti tri dana.

"Budući da su vezu skrivali daleko od očiju javnosti, Branka i Bane su odlučili da se venčaju u inostranstvu kako bi izbegli paparace i prisustvo medija. Njena želja je bila da to bude Venecija, pošto su već nekoliko puta bili tamo. Ona je angažovala poznatu italijansku agenciju za organizovanje svadbi, a svečana ceremonija održaće se u jednom od najluksuznijih hotela u tom romantičnom gradu. Na venčanju će biti oko 30 zvanica, njihovih prijatelja i članova porodica, a koliko znam među poznatim svatovima naći će se voditeljka Maja Žeželj, kao i glumac Dragan Bjelogrlić, koji će doći sa suprugom Majom", navodi izvor i dodaje da Branka ništa nije prepustila slučaju.

http://www.kurir-info.rs/vencanje-iz-sn ... ak-1389285
 
Pa eto, supruzi za poklon neka sazida tu kulu u w65 :)

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
I posle "kratke" pauze... "zapochinju" ono shto su obecali pre x vremena...

1sb6tf.jpg



Gledajuci blok67a (ABlok) moram da kazhem, svaka cast investitoru i izvodjacima, to je projekat koji pokazuje kako mozhe da se radi kad su ljudi placeni. Jedva cekam da vidim kako ce izgledati kad se zavrshi, iako imam neke zamerke shto se tiche rasporeda u stanovima, i blizini susednih manjih zgrada, i same zgusnutosti... al realno tako ce i ovde da bude.

Investitori tu gledaju svoj profit shto je razumljivo, al preterashe ga vishe, nacickavaju zgrade gde stignu. Svaki put kad prodjem ulicom Klare Cetkin, ispizdim, kad vidim one dve uzhasne u svakom smislu zgrade, jedna ruzicasta druga plava kako su postavljene na mestu gde su bili lokalni parkici. Najveci krivci su tu ljudi koji odobravaju te projete, ili oni koji su ih naterali da odobre.


posle duge pauze poz:)

E da, posle malo vishe od godinu dana, nishta se nije raspalo u stanu:)
Imam primedbe oko zvucne izolacije, al to je samo za stan pored mene. Sve ostalo, je za sad ok. A da, poshto mi je plafon bio reljefast, doshli su majstori da srede... 80-90% su sredili, ali zato su parket oshtetili sa merdevinama, jer nisu imali na nogicama zashtitu.

Moram da kazhem da ljudi koji su zaduzheni za West 65, priicno ok. Samo ima malo vishe treba vremena da reaguju na poziv i zamerku, ali na kraju rese stvar. PS. u slucaju da nekog interesuje, 5500 RSD mesecno ode na odrzavanje i to je na stan od 63+m2 (sa sve terasom). Al moram da kazhem da je samo jednom racun za gas bio oko 4k RSD tokom zime (pozitivno sam iznanadjen kako se pokazala izolacija tokom zimskog perioda) dok je ovako oko 2.5k RSD. Racun za infostan je smeshan.
 
Pre neki dan sam prolazio Ulicom omladinskih brigada i mislio sam da mi se učinilo da sam video bagere. "Wishful thinking, Homere", rekoh sebi... Ali ispada da ipak rade :vops:
 
Mikasa brate tebra nemoj da postavljas nista staro vec se skoncentrisi na sve novo kad si vec na licu mesta, jer od starog nikakve vajde nema. Kad budu krenuli sa rusenjem te zgradice ispred to ce biti jedini siguran znak da se gradnja nastavlja jer se istocna lamela proteze u tom delu placa. Pomislio sam da pripremaju teren za onu malu jednodelnu zgradu, ali tik uz taj deo gde su taj bager i kamioni treba da prodje UMP tako da je jasno da je to deo placa gde treba da bude istocna - preciznije severoistocna lamela.
 
Za narednu fazu gradnje nije predvidjeno rusenje poslovne zgrade,jer grade se dve lamella paralelne sa ump,a tek posto se one sageade dolaze na red krmacice.
 
I istocnu i zapadnu lamelu je nemoguce izgraditi ako se ne ukloni taj stari zanatski centar gde se sad nalazi tehnomanija. To je deo placa predvidjen za stanovanje i on se proteze do spoljne ivice zanatskog centra prema Oml. Brigada. Deo placa duz Oml. Brigada koji je i fizicki odvojen od zan. centra parkingom je predvidjen za poslovno komercijalni deo. Na licu mesta tacno se vidi i sasvim je jasno gde je stambeni a gde poslovni deo bloka.

Moguce je, a meni je jedino logicno kad se osvrnemo na faze izgradnje da se sprema teren za izgradnju etape 2, zatim 3, 4 i 5. U okviru etape 2 vec je izgradjena garaza koja ne postoji u prvobitnim renderima i to me je malo bunilo, tako da ce se u okviru nje izgraditi samo jedan segment lamele a kad se ukloni stari zanatski centar dogradice se zavrsni segment - 8 i time ce istocna lamela biti kompletirana. I zapadna lamela imace takodje dva stambena segmenta. Zavrsetkom ove cetiri etape zanatski centar ce morati da se rusi da bi se izgradile etape 6, 7, i 8 i time zaokruzio stambeni deo bloka. To je to.
 
Nebojša, evo informacije sa zvaničnog sajta Westa 65:

Uspešno završena prva etapa radova kompleksa West 65. U prvoj fazi sagrađene su tri lamele sa 150 stanova , 19 lokala I 229 parking mesta.Dobijena je upotrebna dozvola I svi stanovi su spremni za useljenje. Pocetak druge etape izgradnje zakazan je krajem Jula ,gde ce se graditi jos dve lamele sa 100 stanova.

Dakle, u drugoj fazi se grade samo dve lamele, a kako je ranije najavljeno, reč je o dve od tri zgrade uz buduću trasu UMP-a:

west65render.jpg
 
OK, ali stvari na samom terenu su malo drugacije. Na renderu vidimo da se istocna lamela sastoji od tri vezana segmenta kao i izgradjena severna lamela. Medjutim nije tako, prvi, severoistocni segment od ova dva koje si obelezio, dakle onaj na cosku on ne postoji, umesto njega tu je podzemna garaza. To je ovaj deo :

west65rendera.jpg


Dakle ima mesta za gradnju samo tog srednjeg segmenta, a na mestu zadnjeg segmenta prema kuli sad se nalazi taj stari zanatski centar i to ne bas po celoj povrsini vec zahvata odredjeni deo. Znaci prakticno gradnja dve zgrade u okviru istocne lamele je nemoguca osim ako se ne bude islo u rusenje dela zanatskog centra koji zahvata povrsinu tzv. etape 8, tj. te druge zgrade istocne lamele.

Dalje, bio sam malo predvece sa ortakom u setnji, novina je u odnosu na mikasovu sliku kao sto sam i rekao u prethodnom postu da se teren krci u pravcu zapadne lamele sredisnjim delom bloka uz zanatski centar, znaci definitivno se rade etape 2, 3, 4 i 5 kao i u prvobitnom planu :

west65renderb.jpg


Nisam bas najpreciznije obelezio ali je sasvim jasno koji je redosled gradnje. Za sad rupa koja je prokopana zahvata deo bloka gde su segmenti 2, 3 i 4. Kad se sve ovo zavrsi onda ce uslediti kompletno rusenje zanatskog centra kako bi se izgradile i preostale etape 6, 7 i 8. Idu po prvobitnom planu, sve se jasno vidi na terenu.
 
Jedna lamela će biti napravljena iznad garaže, druga pored nje. Nije to toliko komplikovano. A na satelitskom snimku se vidi da za taj poduhvat ima sasvim dovoljno prostora:

west65areal.png


Da ne bude da pričam proizvoljno, evo jedne sličice sa sajta Novkola koji izvodi zemljane radove:

263-1.jpg
 
Sad je bio prilog na dnevniku rts-a i pricao je direktor PSP-a. Pozdravlja odluku o ukidanju studije visokih objekata i najavljena je gradnja kule za 2016.
Cak je rts najavio i gradnju rotirajuce kule od 480m. xD
 
Opa, rotirajuci opet u opticaju, jel moguce? ne znam samo gde bi mogao da se izgradi posto je opcija u bloku 42 definitivno otpala. U bloku 26 nebi bilo mesta izasta drugo sem njega jer bi zahvatio povrsinu pola bloka od preostalog mesta koliko je ostalo. Kad bi se bar ona crkva premestila odande sa mesta koje joj ne pripada. To su te zasticene vizure. I jos jedanput dobro je sto je najzad ukinuta ta nebulozna studija zutog tajkunskog sljama sa zastitom vizura koja je nazalost ostavila svog traga u vidu bacenog vremena koje se ne moze vratiti jer da nije bilo nje Beograd bi danas izgledao dosta drugacije.
 
a jeste sad... odjednom milion solitera

Shangaj, before...
article-2384438-1B252FFC000005DC-169_964x606.jpg


Shangaj, after...
article-2384438-1B2530A1000005DC-806_964x637.jpg


oni makar nisu imali problem sa ispunjavanjem prostora.

shta ce nam toliko poslovnog i stambenog prostora, da li zaista postoji tolika potreba? Stizhu Kinezi? il Arapi?
al rotirajuca kula... ae prvo da srede Geneks kulu, da mozhe ona da se vrti... al ipak ovde moramo da pucamo na vece i skuplje
 
Rotirajući toranj je jedna od najidiotskijih propagadnih podvala u Beogradu, a morate priznati da je konkurencija oštra! Za tog navodnog arhitektu koji po svetu pokušava da uvali svoju ekscentričnu građevinu, Mića Megatrend je intelektualac nad intelektualcima. Što je najgore, cela priča o tom rotirajučem čudu nastala je usled krljanja dve struje u DS-u, a neki su se, pa čak i mlada novinarka javnog servisa, na kraju očigledno primili na celu priču :(

Doduše, ni ostale kule pomenute u prilogu nisu mnogo izvesnije...
 
Pozdrav forumasima.
Po informacijama koje imam investitor i Banka koja prati projekat su dogovorili finansiranje 2 faze izgradnje. Pripremni radovi na obezbedjenju temeljne jame su poceli i izvodi ih firma Novkol (vinci construction im je manjinski vlasnik). Radovi su planirani da budu gotovi do Avgusta 2015 god. Prodaja stanova je pocela. Koliko znam ima 101 stan u ponudi.
 
Kada ce poceti sa izgradnjom trznog centra ?
Sent from my RM-885_eu_hungary_334 using Tapatalk
 
Vrh