Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Pa da, zato i ne vidim svoja kola na fotografijama... :)
 
Igor":27aof495 je napisao(la):
Izvor: Beobuild.rs

West 65 : druga faza kreće u julu

130522-WEST65-01.jpg


Danas je i zvanično završena izgradnja prve tri lamele projekta West65 na Novom Beogradu. Na svečanosti ukazanoj tom prilikom, a u prisustvu brojnih gostiju, predstavnika medija i investitora, izgrađeni deo kompleksa je zvanično otvoren i spreman da dočeka nove stanare.

Iako su se prvi stanari uselili zvanično još početkom maja, danas je obeležen završetak prve etape izgradnje. Ovim otvaranjem je završena prva faza u kojoj su podignute 3 lamele sa 150 stanova više kategorije. Podsećamo da je stambeni deo kompleksa zamišljen sa oko 514 stambenih jedinica raspodeljenjih u 11 lamela. U kasnijim fazama master plan projekta pored stambenog dela takođe predviđa izgradnju šoping centra i poslovne kule.

Izgradnja kompleksa se nastavlja po planu, tako da će već u julu krenuti izgradnja nove dve lamele sa dodatnih 100 stambenih jedinica, a izgradnju ćete i u daljim fazama moći da pratite na Beobuild-u.

Fotografije mozete videti u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/601.html

Bio sam juce, ali jos nisu krenule druge 2 lamele.
 
Oduzilo se malo mislim da bi uskoro trebalo krenuti, jel u postojecim objektima stanovi jesu vecinom vec prodati.
 
Mislim da nije lepo uradjena izolacija stanova.. Najvise sto se tice buke, ocekivala sam vise stvarno. Cujem ljude iznad kako hodaju, kao da idu u klompama. Otisla sam veceras da odspavam oko 8 popodne malo, na svakih 30sec, minut se cuje neko lupkanje, kao da neko redja recimo knjige na policu i pritom udara u zid, ili kao da dete bacaka stvari po sobi, podu i zidovima. U principu to i nije neki problem preko dana, uglavnom mi svira muzika il tv itd, ali da je prijatna tisina - nije. Stan nam je takav da zid spavace sobe se granici sa hodnikom, tu tek koliko odzvanja i cuju se koraci ako neko hoda u cipelama, au brate, stvarno lose. Zivela sam u 2 zgrade pre nego sto sam dosla ovde (sagradjene oko 1950) i moj utosak je da su u njima mnogo bolje napravljeni zidovi i podovi, tamo nikad nisam cula ljude pored ili iznad POGOTOVO ne korake il tako neko lupkanje, koje pretpostavljam nisu neki teski radovi, nego ljudi premestaju stvari po sobi. Ah da cuje se i recimo povlachenje stolice po podu. Prilicno sam razocarana. Mogu misliti sta ce biti kad se ljudi usele u stanove do nas, koji su i dalje prazni. Ocekujem da cu moci da ucestvujem u njihovim razgovorima... Takodje jos jedna razocaravajuca stvar - racun za gas. Ovde smo vec skoro 4 meseca, stigao gas za avgust onomad - i 1.800din, shokirali smo se, iskreno da kazem s obzirom da je gas troshen samo na tusiranje dnevno 10-15min i upaljeno hladjenje mozda za ceo mesec ukupno sat, dva. STa ce biti zimi kad se stanovi budu grejali BAREM 4,5 sati DNEVNO?.... Dobra stvar je toplotna izolacija, zaista nije bilo potrebe hladiti stan i kad su bili najtopliji dani ovog leta, tako da smo stvarno hladjenje upalili par puta samo da pokazemo gostima kako to radi. NAdam se da ce biti dobra izolacija i zimi.
Takodje, jos uvek nam nije stigao ni jedan racun za struju, a mi mudro cutimo i cekamo da vidimo sta ce biti. Kapiram da se west nije 'odvojio' od stanara jos? Ili samo od naseg stana igrom slucaja? Za sve ostale usluge dobijamo racune i placamo ih, samo za struju jos nista..
Jel ima jos nekom da smeta odzvanjajuca buka i lupkanje il sam ja jedinstven primer na zemljanoj kugli? :D
 
Ako moze pitanje koliki procenat stanova je do sada useljen,ako znate?
I zna li neko kada se nastavlja gradnja?
 
@ JecaPereca: A koliko placate po kvadratu za odrzavanje bloka? Ovde u Belvilu je 0,35 evra po kvadratu stana, pa bih cisto da uporedim...

Uzgred, i meni je cela ta prica oko gasa pod znakom pitanja. Niko ne zna ko se sve ugradjuje u cenu gasa dok nije isporucena krajnjem korisniku. Mozda odatle potice ova visoka cena. Ja razmisljam da ih pre eventualne kupovine stana u Westu, prvo detaljno ispitam u vezi s tim. Trazio bih im neki vid predracuna za mesecne troskove, gde bi se sve videlo do detalja. Mada sumnjam da bi mi izasli u susret...
 
@belvilenjak
Mislim da je trenutno 0,60e po kvadratu... Ali kao to ce se smanjivati proporcionalno po procentu useljenih stanova.. Jos uvek nam nisu to naplatili, doduse (ovde smo 4 meseca), kao ni struju. Malo smo zbunjeni sta se desava s tim.
 
Dobih danas info, da od datuma kad je preuzet stan pochinje da se naplacuje tih 0.6e po kvadratu, koji je za ceo stan i za garazu. Sad shto nisu slali te rachune nemam pojma, ali kad budu poslali prvi rachun bice ceo iznos od dana preuzimanja.
Dok se za struju ceka da dodju ovi iz EDB`a (elektro dis. BG) da odrade neshto oko brojila i onda obrachunaju ceo iznos utroshene struje svakog stana, i poshalju rachun za isti, tj. necemo biti izuzeti te stavke ako smo koristili struju u proteklih dan il kolko vec smo ovde. Da, kad odrade ti iz distribucije shta treba da odrade, moracemo valjda da odemo u EDB u Zemunu da prijavimo struju.
Ko shto kazhe Jeca, ni ja nisam bash zadovoljan zvuchnom izolacijom za unutrashnjost zgrade, mada najbitnije mi je da mi bude tishina u spavacoj sobi, i verujem da ce biti poshto je iznad mene ph a pored zida od s.s. je spoljni zid.
 
Moze li odgovor koliko je stanova useljeno?
Pitam cisto da bih znao kad otprilike planiraju sledece dve lamele,posto pretpostavljam da dok ne izadje na nekih 80% prodatih apartmana nece zapocinjati sledecu lamelu.
 
E da, zaboravih da napishem. Kako mi je recheno, krecu sa izgradnjom za jedno 4-5 nedelja (nadam se, mada imaju obichaj da probiju rokove), a popunjenost... nije sve popunjeno, verujem da ima jedno 20-35 slobodnih stanova.
Btw. moram da kazhem da sam prezadovoljan sa "post prodajom", svaka pohvala Mladenu iz West`a.
 
4-5 nedelja?
Pa, dolazi loše vreme, ova braon poslovna zgrada (bivši DHL) još nije iseljena... koliko je to pouzdano?
 
Pa ono, recheno mi je da peglaju neke papire... i da bi trebali da krenu za 4-5 ned., btw ta informacija nije doshla iz prodaje.

Na staroj google mapi dushina dve zgrade je jedno 67m, oni do poslovne zgrade od izivce gde bi trebala da bude zgrada bliza cepteru ima jedno 83m, pojma nemam dal u ovj fazi treba da rushe tu poslovnu zgradu il shta. Kako god, nadam se da ce krenuti sa radovima shto pre.

A za kulu, ako je to istina onda ekstra... iskren da budem nisam je ni zheleo tu, zaklanja mi sunce:)
 
U zadnjem insajderu od petka, pominje se cesto Grujic kao suvlasnik u vezi posrednishtva u kupopradija gasa izmedju Rusije i Srbije, koga zanima nek pogleda...
 
2012":14vvqw2l je napisao(la):
Od kule se odustalo ,saznadoh.. :kafa:


Gde si to saznao i ukom smislu se odustalo, jel do daljnjeg ili su odustali od tog projekta definitivno?
 
Bash kako napisah,bez daljeg tumacenja..a i nismo se kao nesto iznenadili.. :kafa:
 
Bez izvora tvoja informacija je prakticno spekulacija a pretstavljas je kao definitivnu stvar
 
A vest nisam preneo iz medija pa da ti postavljam izvor..a nisam rekao da je proverena ni potvrdjena,zato i kazem tako kako je napisano..a gde u kojoj reci predstavljam kao definitivnu stvar...ja bih voleo da nije...ali..uostalom ...ako vam se vise svidja...
Ljudi gradi se kula...saznadoh,,,kako to tumacis... :kafa:
Ok ,drugi put vam necu reci nista...ako nemam izvor iz novina,to je nova politika BB,dogovoreno postujem pravila :wink:
 
Nije zgoreg reci neki najosnovniji izvor informacije ukoliko nije top secret. Inace Nebojsi si odgovori kao prakticno definitivna stvar pa sam te samo zbog toga i pitao odakle ti proveren info.
 
Па без обзира на то колико је извор 2012-ице (не)озбиљан сматрам да куле свеједно неће бити,те да је она "планирана" или боље речено нацртана из чисто маркетиншких разлога.
 
hahaha, o Delijo sta napisa sad, kakav crni marketing leba ti??? Ta i slicne zgrade ovde nece nici u narednih X godina iz jednog jedinog i prostog razloga - nema ko u njih da udje, osim pasa lutalica a i to je pitanje jer sumnjam da ih ima u tolikom broju da "nasele" toliku zgradu, kakav marketing. Ja sam pomislio da 2012 ima neke ozbiljne informacije sta se dogadja u vezi tog projekta zato sam ga i pitao. Da je marketing svako naselje bi ga imalo. Mi smo prijatelju na dnu, koji crni soliteri, nece toga ovde biti jos dugo, zivi bili ako uskoro pocne i bl.41 da se radi.
 
Промашио си поенту,онако жестоко. Људи из Веста су пре почетка градње ове ламеле имали прилично добар и дуг маркетинг. Прелистај ову тему па ћеш видети да је већина брјних чланака о овом пројекту највише била фокусирана на кулу. Инвеститор је то знао и искористио је то за промоцију остатка пројекта тј станова чија је градња за сада једина и реална.

Били су толико темељни по том питању да се рекламирају и на овом форуму. Очигледно су испипали пулс људи које интересује шта се гради у граду и увидели да је увек највише реакција било на високе објекте тј куле.
 
Vrh