Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Da, za Novi Beograd izgleda osvežavajuće i veselije...bar meni tako izgleda uživo.

Ne znam zašto ljudima toliko smeta ta šatro imitacija kamenih blokova u prizemlju.
Neki motiv, šara, bilo šta, i treba da postoji kako zid ne bi bio ravan i monoton.
Uostalom, ni Egipćani nisu uklapali kamene blokove ovakvih dužina :) pa je pitaje o kakvoj imitacji se tu radi....
Šara k'o šara... možda malo kičasto, ali ni lokacija nije u centru grada...

Jedino taj voz koji se čuje kad prolazi :? ....
 
kameni blokovi uopste nisu kiceraj, vec osvezenje za taj kraj u Novom Beogradu, zaista....
 
BEOGRAD":1u1a2ccn je napisao(la):
je li neko od kupaca dobio poziv za potpisivanje Aneksa ugovora po zapisniku o tehnickom prijemu? tehnicki prijem je zavrsen!

Juce je stigao mail da je tehnicki prijem zavrsen i da se cujemo sledece nedelje da potpisemo aneks ugovora o konacnoj kupoprodajnoj ceni, a nadam se da ce ostati nepromenjeno, tj. za 2% +/- ne menjaju nista. Jeeee, valjda to znaci da cemo uskoro i ugledati kljuceve :D
 
Jupiiiii!!!!!!
Ali mene i dalje brinu staklene terase bez zastite, tj. rukohvata. Bio pre neki dan, dosao iza zgrade, bacio oko i video stako na jednoj terasi, skroz rascvetano, sto znaci da nije kaljeno.Znaci, oni koji imaju malo manju decu, morace da brinu da deca ne bace nesto na staklo, npr. cekic,kamen, autic i sl., a oni sa starijom ce da paze da se ne zalecu na staklo da pogledaju cega sve ima napolju. Bas imam zamerki na to, sve ostalo je vrlo lepo uradjeno.
A ono sto cu odmah uraditi kada dobijemo kljuceve, je da izlakiram parket bar 2 puta, posto je stavljen mat fabricki, a cinjenica je da su takvi i najmeksi, u sta sam imao prilike da se uverim.
Pozdrav komsijama, javljam sta sam uradio kada utvrdimo cenu :lol:
 
siguran sam da je to staklo moralo proći nekakvu kontrolu i ispitivanje pre nego što je postavljeno.
 
Biće potrebno lakiranje tih drvenih rešetaka svakih 3-4 godina
 
Da, ali zgrada ima vlasnika - privatnu firmu, nije "društveno vlasništvo", tako da to ne bi trebao da bude problem.
 
svsavic":1jn040jc je napisao(la):
Biće potrebno lakiranje tih drvenih rešetaka svakih 3-4 godina

Vertikalne gredice na terasama nisu od drveta. Ako ne gresim, to su aluminijumski kutijasti profili presvuceni teksturom drveta. Tako da nema sta tu da se lakira. Jedino je pitanje da li taj print eventualno postepeno bledi na Suncu...
 
Da, u pitanju su aluminijumski profili, tako da to ne bi trebalo da predstavlja problem, ali videcemo vremenom da li ce bledeti ili ne...
 
Sto se stakla na terasama tice, ja se secam, kad se postavljalo, nesto je sporo islo, i receno mi je da mora da prodje rigoroznu kontrolu, tj da moraju sa kranom da zalete dzak od recimo 70 kila, sa ne znam koje udaljenosti, npr 15 metara, i da udare o staklo (simulacija zaletanja odraslog coveka), da bi proslo kontrolu, tako da sam sigurna da je to staklo bezbedno.

Videla sam i ja nekoliko razbijenih komada, ali i ti razbijeni stoje i dalje u komadu, nisu se "rasuli".

Ako bi se rukohvati postavljali, onda definitivno ne bi valjalo da svako na svoju ruku to radi, vec bi trebalo svi isto da uradimo da ne bismo narusavali izgled zgrade.
 
MiKasa":1itvbnmk je napisao(la):
Nadam se da ce staviti neke lajsnice tu, a ako ne onda cu ja staviti poshto bi bilo zaista suludo ostaviti ovako.

:D Шта мислиш да застаклиш целу терасу?
 
Delija":16nlrm3u je napisao(la):
MiKasa":16nlrm3u je napisao(la):
Nadam se da ce staviti neke lajsnice tu, a ako ne onda cu ja staviti poshto bi bilo zaista suludo ostaviti ovako.

:D Шта мислиш да застаклиш целу терасу?

Hmm, ae sad da pravim staklenik:D

Nego komentar za lajsnice se odnosio na vrata a ne na terasu, mada mali update, kolko skontah onaj prostor kod ulaznih vrata koji sam uslikao gde ima lufta nije bilo gotovo, cuh da ce postavljati neke cetkice koje se spushtaju iz vrata kad se zatvore. Moracu da proverim to kad nameste, za primedbe koje sam imao skoro sve ce biti reshene, a parket izgleda da je prva klasa(kako su mi rekli ljudi koje sam doveo da prekontrolishu), samo cu morati da vidim sa njima vezano za oshtecenje. Sve u svemu super izgleda, i za sad ima moju preporuku (bacam update kad krenem da zhivim tamo vezan za w65 kvalitet gradnje), al obavezno sve prekontrolishite kad se bude radio zapisnik, cishto ako primetite neke gresheke, da mogu da koriguju na vreme.
Btw. po novom merenju stan mi ima 0.11m2 manje :)
 
Био сам ироничан јер сам погрешно протумачио да ћеш да буџиш нешто на тераси.
 
pa i hocu:) najverovatnije cu da odradim zardinjeru na cosku gde je staklo i da posadim tuje il tako neshto, chsto da se odradi mali zeleni kutak i zashtiti kolko tolko od "promaje"
 
email

"OBAVEŠTENJE O USELJENJU

Poštovani,

Pripala nam je prijatna dužnost i sa zadovoljstvom Vas obaveštavamo da Vas od useljenja u Vaš novi stan dele dani.
Sa željom da Vam učinimo život kvalitetnijim, drugačijim i lepšim u novom kompleksu, osnovali smo privredno društvo West 65 d.o.o. koje će u budućnosti biti Vaš servis i koje će zajedno sa Vama učiniti West 65 ugodnim i prijatnim mestom za život.

Za sam početak saradnje koja se odnosi na useljenje, predlažemo Vam našu firmu-partnera:

Marija Kocić
Office manager

BEOCONTROL d.o.o
professional moving & transport service

Vojni Put 276c, blok II,
Tel: +381 11 668 02 60
Gsm: +381 62 62 88 54
marija.kocic@beocontrol.com
www.beocontrol.com

Važno je spomenuti da angažovanjem Beocontrol-a izbegavate odgovornost za nastala oštećenja zajedničkih prostorija, a samim tim i obavezu plaćanja eventualne nastale štete.

U narednim danima ćemo sa Vama stupiti u kontakt i obavestiti Vas o tačnom terminu useljenja. Unapred smo Vam zahvalni na strpljenju. Za sve dodatne informacije stojimo vam na raspolaganju.

Srdačan pozdrav "
 
Od sutra krece primopredaja kljuceva :D , tj. zapisnik o stanu,anex pa kljucevi. E pa priblizio se i taj dugoocekivani dan, ho,ho,ho :lol:
 
Danas popodne su postavljali beliko štampano platno na onu rešetkastu konstrukciju između nove zgrade i zgrade DHL-a, da sakriju pogled na rupu...

Ostaje da se vivi koliko će vremena proteći do početka izgradnje ostalih zgrada.
 
Pozdrav svima,

Platna koja su juce postavljali da zaklone pogled na gradiliste, su bas lepo ispala, jer je na njima slika naselja, videcu da uslikam.

Neke sitnice mi se jako svidjaju, kao npr da na ulazu u svaki stan, postoji prekidac, kao u hotelu, gde se pritiskom istog sva svetla koja su upaljena u stanu gase. Isto tako po ulasku u stan, jednim dugmetom se pale sva ta ista svetla. Kapiram da to nije nesto skupo ali je super prakticna stvar.

Lift je skroz zasticen, ne stiroporom i najlonom vec kao nekim plocama od ivera, tako da mislim da nema sanse da se prilikom useljenja osteti. Mislim da ce njihovi ljudi biti zaduzeni da "voze" lift prilikom useljenja.

Takodje sam cula da ce u ove tri zgrade biti jako puno pasa, pa ce verovatno napraviti i park za pse :kk:
 
Gde da naprave park za pse ako nije planiran park u okviru naselja?
 
kod mene u naselju su napravili park za pse koji je za par kvadrata veci od moje dnevne sobe.. a nije da mi je dnevna soba nesto velika.
 
Vrh