Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

51.8m2 plus terasa 9.37 ukupno 61.11m2
sa garaznim mestom od 14000
cena 118386eur

to mu dodje 1705EUR/m2
 
Wile E. Coyote":364la5b6 je napisao(la):
Јефтиније од Белвила? Или су спустили цене?
gledajuci njihov sajt vidim da sju cene od 1700-1770m2 kad bi racunali cenu m2 (ukljucujuci i terasu u donosu 1:1 kako kod belvilla)
sad nigde ne pise jel to ukljucne pdv ili ne

bese belvile 1950eur sa pdv?
 
To deluje skupo za projekat koji nije ni poceo da se gradi... Belvil je bio, ako se ne varam, 1600 eura kada se nalazio u toj fazi "izgradnje", a sada je 1850 eura, ali je odmah useljiv.
 
Erysimum Cheiri":3sw07wpi je napisao(la):
To deluje skupo za projekat koji nije ni poceo da se gradi... Belvil je bio, ako se ne varam, 1600 eura kada se nalazio u toj fazi "izgradnje", a sada je 1850 eura, ali je odmah useljiv.
plus pdv?
 
Nisam siguran. Znam da je Belvil sada 1850+PDV (i free parking), a da je pre dok je izbor stanova bio veci cena bila 1950+PDV. Za cenu od 1600 pre Univerzijade sam cuo sa vise mesta, ali da li je to sa ili bez PDV-a i da li je bas bilo tacno 1600 ne znam...

Za ove stanove u B65 je interesantno da trenutno mogu da se rezervisu samo oni u lamelama na kraju parecele (kada se ide misem preko zgrada moguce je izabrati samo te zgrade). I koliko vidim cena je od 1600-2000 eura za manje stanove (2.0) sto je zaista previse za projekat koji nije ni poceo da se gradi.

Inace, gledam na tu parcelu svakog dana iz kancelarije - preko puta. Par puta je tu, pre pola godine, dolazila neka mehanizacija, nesto su busili i mislim da je jedan kamion i sada tamo (nisam obracao paznju). Bila je i ekipa geometara i to je sve sto sam do sada video.

Ceo projekat podseca na tzv. Aveniju 19 na NBG.
 
Erysimum Cheiri":2y1ljxvd je napisao(la):
Nisam siguran. Znam da je Belvil sada 1850+PDV (i free parking), a da je pre dok je izbor stanova bio veci cena bila 1950+PDV. Za cenu od 1600 pre Univerzijade sam cuo sa vise mesta, ali da li je to sa ili bez PDV-a i da li je bas bilo tacno 1600 ne znam...

Za ove stanove u B65 je interesantno da trenutno mogu da se rezervisu samo oni u lamelama na kraju parecele (kada se ide misem preko zgrada moguce je izabrati samo te zgrade). I koliko vidim cena je od 1600-2000 eura za manje stanove (2.0) sto je zaista previse za projekat koji nije ni poceo da se gradi.

Inace, gledam na tu parcelu svakog dana iz kancelarije - preko puta. Par puta je tu, pre pola godine, dolazila neka mehanizacija, nesto su busili i mislim da je jedan kamion i sada tamo (nisam obracao paznju). Bila je i ekipa geometara i to je sve sto sam do sada video.

Ceo projekat podseca na tzv. Aveniju 19 na NBG.
prva zvanicna ponuda za koju ja znam bila je u aprilu 2008 za zaposlene delte i hypo i cena po m2 je bila 1750eur plus pdv sto znaci 2 godine pre uselenja i to ne za sve zainteresovane.

tako da ukoliko je wg sa ovim cenama uracunat pdv to je dosta jefrinije nego belville 250 eur m2 jeftiniji

kvalitet i dizajn su razliciti
jeste da je skcune prostor
izgleda da ce da bude kvalitetnija oprema (keramika, parketi plus centralna klima...)
 
Nije to tacno, posto je bila cena i od 1600 eura za Belvil, ali to i nije bitno posto je to bilo pre dve godine...
 
Erysimum Cheiri":1lwq5uuk je napisao(la):
Nije to tacno, posto je bila cena i od 1600 eura.
kada od koga i kome? jel imas ti nesto cvrsce od toga cuo sam

ja imam zvanican dopis delte i hypo svojim radnicima ponudu za kupovinu

 
Nije toliko ni bitno, posto je to bilo pre dve godine... Sada je 1850 EUR + PDV + free parking i terase ne idu po full kvadraturi vec obracun zavisi od velicine terase...

Inace, ne znam gledamo li isti sajt posto ono sto ja vidim na B65 sajtu je sledece...

Površina zatvorenog prostora: 58.87 m2
Površina terase: 6.84 m2
Ukupna površina: 65.71 m2

Opcije plaćanja
1. Plaćanje 100% avans: 129,236.50
2. Plaćanje u 3 rate (6 meseci): 131,728.10
3. 15% avans, ostatak po useljenju: 137,211.30

To mu dodje od 1950-2100 eura za stan koji nije jos ni u izgradnji... Sa tim cenama rekao bih i da je nebitno da li je ili nije uracunat PDV posto je to defitnivitno skupo.

O kvalitetu opreme u stanovima i ostalim detaljima vezanim za same stanove suludo je pricati, posto je trenutno na tom mestu samo korov, copori pasa i par zardjalih vozila.
 
Erysimum Cheiri":h3moz1xi je napisao(la):
Nije toliko ni bitno, posto je to bilo pre dve godine... Sada je 1850 EUR + PDV + free parking i terase ne idu po full kvadraturi vec obracun zavisi od velicine terase...

Inace, ne znam gledamo li isti sajt posto ono sto ja vidim na B65 sajtu je sledece...

Površina zatvorenog prostora: 58.87 m2
Površina terase: 6.84 m2
Ukupna površina: 65.71 m2

Opcije plaćanja
1. Plaćanje 100% avans: 129,236.50
2. Plaćanje u 3 rate (6 meseci): 131,728.10
3. 15% avans, ostatak po useljenju: 137,211.30

To mu dodje od 2000-2100 eura za stan koji nije jos ni u izgradnji... Sa tim cenama rekao bih i da je nebitno da li je ili nije uracunat PDV posto je to defitnivitno skupo.

O kvalitetu opreme u stanovima i ostalim detaljima vezanim za same stanove suludo je pricati, posto je trenutno na tom mestu samo korov, copori pasa i par zardjalih vozila.
dakle 129.235 - 14000 garaza koja je uracunata u tu cenu to je 1753eur
 
lol

Pa oni mogu da napisu i da je parking mesto 25k eura i ti onda sracunas da je kvadrat 1650 eura i tako u nedogled... Voleo bih da te vidim da kesiras po tom principu nekom 130k eura za gajbu.

U Belvilu je free parking mesto i stanovi su sagradjeni... Cena parking mesta u Belvilu je 4k eura za nadzemno i 8k eura za podzemno za one koju su kupovali ranije, sto pokazuje koliko je ta kalkulacija od 14k eura za parking suluda i 14k eura su naveli da bi pecali ljude.

Ne mogu da verujem da ima ljudi koji padaju na te navlakuse - parking mesto 14k eura lol

Uzmi ovako:

Belville, 65.71m2 x 1850 eur - 121563 eura (parking uracunat u cenu)
B65, 65.71m2 x xxx eur - 129236 eur - 137000 eur (parking uracunat u cenu)

Ne verujem da su cene za B65 iskazane sa PDV jer gomila ljudi cilja na povracaj PDV-a. Obicno se za nove nekretnine i iskazuje cena bez PDV, zbog toga.

Dakle, najociglednija razlika izmedju B67 i B65 sto u B67 mozes odmah da se uselis i to po nizoj ceni. Ostalo su detalji u koje ne mozes imati uvid u slucaju B65 jer projekat nije ni poceo da se gradi niti su mu izvedene pristupne saobracajnice (bice povezan sa ostatkom grada valjano, kao sto je Belvil, tek kada bude gotov UMP) i sl.

Ne znam ko ce se navuci na ovo.
 
Erysimum Cheiri":31ynaxay je napisao(la):
Cena parking mesta u Belvilu je 4k eura za nadzemno i 8k eura za podzemno
negde na ovom forumu su napisali da je 7k za nadzemno a 12 za podzemno?

Erysimum Cheiri":31ynaxay je napisao(la):
Belville, 65.71m2 x 1850 eur - 121563 eura (parking uracunat u cenu)
B65, 65.71m2 x xxx eur - 129236 eur - 137000 eur (parking uracunat u cenu)
ajde da racunamo ovako samo cene
Belville 65.71 x 1850 = 121563EUR + PDV (poklon nadzemno mesto)
WG 65.71m2 x xxx EUR = 129236EUR + PDV (poklon garazno mesto)

Belvile jeftiniji 8k

akoje uracunat pdv
Belville 65.71 x 1850 = 121563EUR + PDV (poklon nadzemno mesto)
WG 65.71m2 x xxx EUR = 119663EUR + PDV (poklon garazno mesto)
WG jetiniji 2k

razlika je u garaznom/parking mestu i u opremi (kvalitet, centralna klima naspram jedne midea klime...)
i u tome sto u belville mozes odmah da se uselis a u wg moras da cekas 2godine
 
Preskup je B65 a ono sto je najgore kod njega sem gorenavedenih mana ,je to sto oni koji prvi kupe stan imace sledecih nekoliko godina nesnosnu buku kada su budu gradile ostale zgrade i pogotovo ona kula.

Takodje Penthausi koji imaju suludio velike terase imaju neverovatno veliku manu,a to je da ce ih gledati svi koji budu radili u kuli a na vecem spratu su od 5og(a bice mnogo mnogo spratova), meni je to prosto neverovatno da su u takvoj situaciji ostavili onolike terase.

Naselje ce biti iznutra moguce interesantno,ali ono sto mene nervira kod svih tih novih projekata tipa Belvile ili ovaj , je sto je gustina naseljenosti ogromna,sa moje tacke gledista prilicno nehumano za zivot.
 
Pustolov":2dhrwms4 je napisao(la):
Erysimum Cheiri":2dhrwms4 je napisao(la):
Cena parking mesta u Belvilu je 4k eura za nadzemno i 8k eura za podzemno
negde na ovom forumu su napisali da je 7k za nadzemno a 12 za podzemno?

Erysimum Cheiri":2dhrwms4 je napisao(la):
Belville, 65.71m2 x 1850 eur - 121563 eura (parking uracunat u cenu)
B65, 65.71m2 x xxx eur - 129236 eur - 137000 eur (parking uracunat u cenu)
ajde da racunamo ovako samo cene
Belville 65.71 x 1850 = 121563EUR + PDV (poklon nadzemno mesto)
WG 65.71m2 x xxx EUR = 129236EUR + PDV (poklon garazno mesto)

Belvile jeftiniji 8k

akoje uracunat pdv
Belville 65.71 x 1850 = 121563EUR + PDV (poklon nadzemno mesto)
WG 65.71m2 x xxx EUR = 119663EUR + PDV (poklon garazno mesto)
WG jetiniji 2k

razlika je u garaznom/parking mestu i u opremi (kvalitet, centralna klima naspram jedne midea klime...)
i u tome sto u belville mozes odmah da se uselis a u wg moras da cekas 2godine
Baratas gomilom rekla-kazala i pokusavas da dokazes nemoguce da je nesto sto je skuplje - zapravo jeftinije.

Za PDV ne znas pouzdano, a obicno se ne iskazuje PDV. Pozovi i proveri. Isto tako, pitaj i da li mozes da kupis stan bez parking mesta i da li ce ti u tom slucaju odbiti 14k eura od cene stana...

Parking mesta u Belvilu su 4k eura za nadzemno i 8k za podzemno, ali je i to nebitno posto uz nove stanove dolazi free parking mesto, a to je vazno za ovu kalkulaciju. Pozovi i pitaj i oko toga, ako mi ne verujes.

Ne vidim zaista da je ovo u B65 atraktivna ponuda, vec je pre pecaljka za one koji pozure, iz nekog razloga, da kupe sto pre u situaciji kada je sve neizvesno, a projekat nije ni poceo da se gradi. Ma, suludo je uopste diskutiovati o trzisnom aspektu ove ponude posto je katastrofalna, bolje da se zadrzimo na arhitektonskim resenjima i ovoj providnoj kuli pored.

Da bi se neko na takve uslove upecao cena bi trebalo je je 50-60% niza, da bude bas super prica, a ovo je daleko od toga.

Ili se zapitaj realno - da li bi i sam znajuci sve ostale fakte kupio stan kod njih po tim uslovima.
 
a koja je to rekla kazala
sem pretpoistavke za pdv za koju sam i rkeao da je znak pitanja

i nista ne pokusavm da dokazem vec samo gledam diskutujem i kazem sta mi se u tom slucjau cini

dal bi kupio stan?
sto se tice lokacije ona sama po sebi je losa previse je blizu pruge i buke a o kuli da ne pricam
tako da ne nebi kupio zbog toga
 
Verovatno nije stajala informacija o pdvu kada ste o ovome polemisali, sada pise da je pd uracunat u cenu:

SPRAT: 6
STRUKTURA: dvosoban

Površina zatvorenog prostora: 53.88 m2
Površina terase: 9.58 m2
Ukupna površina: 63.46 m2
Opcije plaćanja
1. Plaćanje 100% avans: 108,539.50 €
2. Plaćanje u 3 rate (6 meseci): 110,886.30 €
3. 15% avans, ostatak po useljenju: 115,579.90 €


* PDV uračunat u cenu; prilikom kupovine stana obavezno je kupiti jedno parking mesto u podzemnoj garaži unutar kompleksa po ceni od 14.000 €


Kako ovde radimo poredjenje sa cenom Belvila i trenutnom situacijom a to je 1850+pdv=1998 EUR/m2 smatram da bi od gornje tri cene trebalo uzeti poslednju jer opisuje identican status stana - useljiv.

Kao Belvil tip stana uzimam 2E, kojih doduse mislim da vise nema u prodaji, ali su sa kvadraturom najpriblizniji ovom iz W65:

Ukupno m2 57.58
Terasa 4.82
Ukupna površina 62.40 m2

uzmimo da ovaj stan nema olaksicu za racunanje povrsine terase, posto terasa nije prevelika. To cini da je njegova cena: 62,40*1998=124.675,2

Uz stan sada ide i nadzemno garazno mesto koje se inace redovno prodaje za 4000*1.18=4720 EUR

Kako kola moramo oterati pod zemlju, u cilju sto boljeg poredjenja sa W65 uzimamo u obzir da je podzemno mesto u Belvilu 8000*1.18=9440 eur
Ukoliko bi kupac u B67 mogao da dodavanjem razlike od 4720 dobije podzemno parking mesto, sto ne znamo pouzdano, ali ideja ima smisla imamo sledecu situaciju:

W65, 63,46m2 + podzemno parking mesto = 129,579.90 € (uz pretpostavku da je 14000 za park mesto sa pdvom!)

B67, 62,40 m2 + podzemno parking mesto = 129.395,2 €


Dakle gotovo identična cena, s tim da je zatvorena površina W65 stana 3,5 m2 manja ali je u totalu veći blagodareći većoj terasi. I nije poznato da li je 14000 EUR za podzemni parking sa ili bez pdva. Ako je bez pdva onda je to još 2,520 EUR za W65 opciju.


Jako slične cene u svakom slučaju.
 
"Naprodace" se mnogo stanova sigurno sa tim cenama, pogotovo sa novim porezom na imovinu gde ce za stan iz gorepomentog primera porez 2011godine biti 400-500eur ,a 2012god najverovatnije preko 1000eur.
Takodje treba uracunati da ce stanovi biti gotovi za 1.5-2god tako da ispada da je stan placen oko 10% vishe,koliko se gubi na kamati na stednju ako bi orocili gorepomenuti iznos.

Za njih je pametno sto rade iz etapa,pa nece imati mnogo neprodatih stanova kao Belvil,ali to je ogroman minus za kupce prvosagradjenih stanova koji ce trpeti buku i prljavstinu sledecih godina dok se ostalo ne izgradi...
 
Danas je "Politikin" dodatak o nekretninama imao pricu o Westu 65. Uglavnom su se fokusirali na stambeni deo. Ima tu par zanimljivih detalja, kao npr. da ce se za klimatizaciju celog kompleksa koristiti hladna voda iz dubokih bunara (nema klima na fasadama), a kondenzant i kisnica ce se koristiti za zalivanje zelenih povrsina. Zgrade ce imati zelene krovove, a u celom kompleksu koristice se stedljive sijalice :)

To su fini elementi i drago mi je da se na to konacno obraca paznja.

Stanovi su povrsine od 38 do 288m2. Prodaja se bas agresivno reklamira na bilbordima i internetu.

A za gradnju? Da, pa kao i uvek, bez preciznih rokova - pise da "pocinje uskoro"...
 
Jedno pitanje za clanove foruma,ako moze konkretan odgovor:da li je cena od 1700e povoljna kupovina ili ne?Znam da se belvil nudi za 1600e +PDV ali tamo nema manjih stanova a i ovo mi,bar na renderu,deluje mnogo interesantnije?Hvala!
 
Pozdrav Majk,

evo pokušaću da ti dam neki jasan pregled situacije. Što se tiče novogradnje, nje generalno ima jako malo, a u tom delu Novog Beograda posebno. Ekonomska kriza je praktično zaustavila gradnju novih stanova, pa je pored visoke cene i ponuda jako tanka. Čak i srednjoročno, blok 67 će biti jedina sveža novogradnja i sumnjam da će izgradnja narednih godina dati projekte koji će značajnije uticati na kvalitet ponude i cene. To svakako jeste skup kvadrat, bez dileme, ali nije da imas izbora bar kad o novogradnji pričamo.
Ako se ne žuriš sa kupovinom ili pak dolazi u obzir stan u staroj zgradi, onda bi ti preporučio da sačekaš da se izduva balon na trižštu jer cene još nisu ni blizu realne vrednosti.

Inače mislim da je ovaj blok mnogo bolji od Belvila, ali da su i ovde zgrade preblizu jedna drugoj kao i u Belvillu. Toliko su ih zgurali da se odstupilo i od najosnovnijih normi pri projektovanju. Profit je uvek ispred kvaliteta. Ali, puna podrška zelenim tehnologijama.
 
Problem predstavlja sto ce i deo stambenih objekata biti tacno pored UMP-a koji ima 3+3 trake.Ali bas ce biti na nekoliko metara daljine,nije situacija kao sa belvilom da su zgrade uvucene u odnosu na jurija gagarina.
 
Hvala na odgovorima.Evo jos nekih informacija koje sam licno proverio a koje me malo bune,s obzirom da svi pricaju zamrlom trzistu nekretnina.Isao sam do prodajne sluzbe da licno vidim sta se nudi i koji materijali i oprema ce biti kofisceni u gradnji i opremanju.S obzirom da me interesuje trosoban stan(DO 85M2)receno mi je da je sve rezervisano,ima samo onih preko 100m2,ja kazem dobro dajte onda da vidim neki manji dvosoban(eventualno za rentu)i tu isti problem,sve rezervisano(konkretno dvosoban od 48m2).Odem onda do Bezanije da vidim zgradu koju je gradio Neimar,kod maxija,zovnem prodaju,kazu sve prodato a cena bila 1850/1950e.Ej bezanija!!!!!Pitanje:Da li to znaci da je ponuda toliko mala pa oni mogu da se gadjaju cenama ili su kvalitetniji projekti toliko deficitarni da se za njih odmah nadju kupci?Sto se mene tice pre bih uzeo stan u novom naselju nego u nekoj starijoi zgradi,pa da razmisljam da li ce komsiji iznad mene puci cev ili ne!
 
Vrh