Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Posle skoro mesec i po dana zakasnjenja sa isplatom subvencionisanih kredita, u petak je pocela isplata onih koji su podneli zahteve i ciji su krediti odavno odobreni, tako da ce biti para i za Stepu. Naravno, jos uvek se ne primaju zahtevi za nove kredite, jer para nema dok se ne odobre pare iz budzeta.
Koliko sam juce uspeo da vidim, svih 7 spratova je zavrseno na sve 3 zgrade, unutrasnje pregradjivanje zidova je stiglo do 5. ili 6.sprata ( kupatilo, kuhinja..) i struja je razvucena, cini mi se, do 3.sprata.
 
Dve fotke iz neuobičajenog ugla:

Panorama-02-7spr_Lamela-J-i-F.jpg


Panorama-01-8spr-Krov_Lamela-D.jpg


Izvor: West 65
 
Slike su super ali do sada je već završena AB konstrukcija na sve tri lamele.
 
Koliko sam uspeo da vidim spolja, struju su razvukli, a unutrasnje pregradjivanje je pri kraju. Da li je neko bio mozda unutra, ili ima vise informacija kako napreduju radovi?
 
Pozdrav svima,

Nisam skoro bila unutra, ali sam juce videla, u prvoj zgradi do pruge, da je aluminijumska stolarija slozena u prizemlju (trpezarijski klizni prozori/vrata), tako da ocekujem da je to sledece na redu, i fasada ce verovatno uskoro?

Unutrasnje pregradjivanje je cini mi se zavrseno.
 
Danas prosao, vrata za terase izneta po spratovima, pretpostavljam da ce ih postavljati ovih dana, na 1. i 2. spratu se malterisu zidovi, iskopani kanali od Oml.brigada do zgrade, valjda za vodu ili vec nesto....
 
Na sajtu West65 su postavili link, kutak za kupce, gde moze da se prati gradiliste preko 2 kamere :D
 
Iskreno mi nije jasno zasto samo kupci mogu pratiti gradiliste a ne i svi ostali.Jer bi time mogli da pridobiju i nove kupce.Recimo ocean apartments jer imao takvu kameru na gradilistu koja je bila slobodna za sve i verujem da je makar 1 stan prodat zahvaljujuci toj kameri sto znaci da se isplatila investicija u nju.
 
Čini mi se da je upočetku kamera bila dostupna svima a sada su uveli šifru.
 
Postavljaju se ramovi stolarije na terasama.

Takođe, počela je izgradnja nadzemog dela tri lamele duž budućeg "UMP"-a.
 
Početak izgradnje lamela duž UMP-a daje razloga za optimizam da se ovaj projekat neće zaustaviti na prvoj fazi. Zapravo, za stambeni deo ni ne brinem da će biti izveden do kraja. Prelazak sa stambenog dela na komercijalno-poslovni će, verujem, ipak ići malo sporije.
 
оно што мене занима је, блок 11а који има станове сличног профила (нека ме неко исправи) зврји празан без купаца...а сада се гради ово...за кога??
 
Pa naravno da zvrji prazan kad su bahati prodavci stavili cenu 3200 E za kvadrat...
 
Blok 11 moze da se dobije za mnogo manje novce, investitor je u blokadi vrlo cesto, sada vec preko 2meseca u toku 2012god.
Ono sto mi je preneo drug da je nacuo da su spremni i za nesto preko 2000 eur po m2 da prodaju vece stanove.

A West 65 je slicna stvar sa losijim kvalitetom gradnje i mnogo losijom lokacijom za zivot (sem za mladog samca koji radi u npr Airport Cityju i ne provodi mnogo vremena u stanu) a sa cenom koja je nebulozna za sadasnji momenat na trzistu nekretnina.
Oni su krenuli sa prodajom pre 1.5god tada im cena koliko toliko mozda i bila prihvatljiva za nekog, ali sada su cene 15-20% nize na NBG nego tada, a oni i dalje pokusavaju da prodaju po starim cenama.
Josh sada kada je Belvile podosta spustio cene a useljiv je odmah i kada je pre mesec dana krenula prodaja skoro 800 stanova koje gradi drzava tj GDS po 1195eur m2 + PDV, mislim da su im sanse za prodaju svedene na jako niske grane.

Pre nedelju dana sam isao do Tehnomanije i zastadoh da pogledam na tabli izgled naselja i primetih da da je vec istekao rok za izgradnju, znaci debelo vec kasne, a uskoro krece izgradnja Bloka 66 ne bi me cudilo da ih preteknu sa useljenjem iako josh ni asov nijedan nije zaboden.
 
Gde će se graditi u Bloku 66? Tamo je sada garaža GSP. Ili možda misliš na deo između Belvila i Oml.brigada? To je blok 67a.
 
Bili smo pre nekoliko dana u zgradi. Radi se punom parom. Unutra, u jednoj zgradi, ima cini mi se oko 100 majstora, iako se gledano spolja ne cini tako.

Sigurna sam da ce stanovi biti skroz gotovi do kraja godine, e sad je pitanje da li ce biti i useljivi zbog papirologije, ali nadam se da hoce i da cemo u svojim stanovima docekati NG :kk:

Nama u ugovoru stoji datum zavrsetka 31.08. tako da kasnjenje od nekoliko meseci i nije strasno imajuci u vidu da ipak zivimo u Srbiji.
 
Pegi":34ftjnva je napisao(la):
Bili smo pre nekoliko dana u zgradi. Radi se punom parom. Unutra, u jednoj zgradi, ima cini mi se oko 100 majstora, iako se gledano spolja ne cini tako.

Sigurna sam da ce stanovi biti skroz gotovi do kraja godine, e sad je pitanje da li ce biti i useljivi zbog papirologije, ali nadam se da hoce i da cemo u svojim stanovima docekati NG :kk:

Nama u ugovoru stoji datum zavrsetka 31.08. tako da kasnjenje od nekoliko meseci i nije strasno imajuci u vidu da ipak zivimo u Srbiji.

Ja se nadam da ce biti useljenja, ali zgrada je u početnoj sivoj fazi tako da ja mislim da ce biti useljenja početkom proleća ali se nadam da nisam u pravu.
Samo za sušenje podne košuljice treba 15 dana, a dolazi hladno vreme
 
calcio":16uys703 je napisao(la):
Gde će se graditi u Bloku 66? Tamo je sada garaža GSP. Ili možda misliš na deo između Belvila i Oml.brigada? To je blok 67a.
Blok 67a nece biti gradjen skoro zato se i radi west65 punom parom.
 
Pegasus":33uq71wl je napisao(la):
Josh sada kada je Belvile podosta spustio cene a useljiv je odmah i kada je pre mesec dana krenula prodaja skoro 800 stanova koje gradi drzava tj GDS po 1195eur m2 + PDV, mislim da su im sanse za prodaju svedene na jako niske grane.

Pre nedelju dana sam isao do Tehnomanije i zastadoh da pogledam na tabli izgled naselja i primetih da da je vec istekao rok za izgradnju, znaci debelo vec kasne, a uskoro krece izgradnja Bloka 66 ne bi me cudilo da ih preteknu sa useljenjem iako josh ni asov nijedan nije zaboden.

Sto se tice drzavne gradnje necemo komentarisati, cene su OK, za kvalitet cemo videti... A o Belvilu smo vec pricali da su spustili cene tako da im je dvosoban stan 1850+PDV (!!!), a cetvorosobni su 1550+PDV, pa ko sta voli.
U Ugovoru meni stoji 31.12.2012. pa pretpostavljam da ce u tom nekom periodu i biti zavrseni. Bitno je i to sto su poceli sa gradnjom naredne 2 ili 3 zgrade do UMP-a.
Sto se tice lokacije, samo polako,i da li ce ziveti samci ili ne, videcemo. Ko je sa N.Beograda, zna koji su delovi dobri, a koji ne. Blok 11 je sam po sebi odlican, i lokacijski, i sto se tice gradnje ( mada je vrlo slican sa WEST-om), a cena naravno da to i prati...
A Blok 66 je GSP Novi Beograd, iza Belvilla do pruge, koliko se meni cini.
 
Добио сам линк за пројекат комплекса у Анапи (Русија) на обали мора, па сам онда отишао први пут на сај West-а чисто да упоредим, јер је сврха сајта истоветна-намењена купцима.

http://anapagold.com/

Могу вам рећи да је West-ов сајт поприлично неинформативан, до те мере да се не зна која ламела гледа на коју страну, или се барем ја нисам снашао што је поразно за сајт будући да сам се савршено снашао на сајту на Руском, а не знам тај језик.

Елем, истраживајући West-ов сајт и цео пројекат, разочарао сам се.

Прво, приступ просторном решавању станова је заостао, и и даље се заснива на кутијама. Па чак и шестотобни станови. А разбијање кутије је пре свега преко потребно у мањим становима да би се колико толико смањио осећај скучености....Фасадни зидови једино нарушавају ту монотонију кутија за шибице.

Друга велика замерка је организација блока. У почетку сам мислио да је на страни ка УМП-у шопинг мол(што је крајње логично), а онда следи непријатно изненађење. До УМП-а су станови, а до О.бригада шопинг мол. Зашто!? Чему?! Који мозак је поставио стамбене зраде до будућег магистралног правца и пруге а шопинг мол на страну неупоредиво мање бучне и пријатније улице О.бригада, која, уз то има и дрворед, тј. звучну и еколошку изолацију.

Шопинг мол је требало искористити као ту звучну баријеру, а и боља је реклама за мол ако је на магистралном високооптерећном правцу. Уз магистралне правце се и стављају комерцијални садржају, а не стамбени. Ван памети.
 
Mislim da je u pitanju to sto nisu hteli da ruse onu dugacku zgradu ispred koja gleda na O. brigada, tj. cekaju poslednji trenutak da je ruse...
 
Vrh