Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Evo danasnjih slika

finalcam1024x576.jpg


finalcam21024x576.jpg
 
Vidim da je najveći problem oko "prirodnih" materijala. Izgleda da bi svi najviše voleli da žive u kolibama od pruća i blata. To deluje najprirodnije :)
 
Видиш, прочитах негде да су куће од блата апсолутни хит у Немачкој...
 
West65--002.jpg


Veljko Janjić, direktor "Bexel consultinga", kompanije koja je deo PSP Farman grupe, u intervjuu za nedeljnik "Vreme", najviše je, razume se, pričao o projektu "West 65":

Jedna od interesantnih stvari vezanih za projekat "West 65" je da smo na njemu kompletno detaljno izanalizirali modele 3D, 4D i 5D, i zahvaljujući tome smo postigli stvarno vrhunski kvalitet radova – sve je usaglašeno, nema raznih nepredviđenih stvari i iznenađenja. Izvođačima je ostalo samo da urade onako kako im je predstavljeno u projektima. Korišćenje tih tehnologija omogućilo nam je da napravimo i značajne uštede u potrošnji, tako da će objekti u kompleksu "West 65" biti energetski efikasni. Računi za grejanje biće manji za oko 40 odsto, zahvaljujući korišćenju podzemnih voda kao alternativnog izvora energije. Korišćenjem naprednih sistema hlađenja i grejanja omogućili smo da u objektima nema potrebe za klasičnim radijatorima, nego koristimo sistem konvektora, tako da smo u stvari ceo front prema terasama ostavili otvorenim. Praktično, celom širinom stanovi izlaze na fasadu, prozori su ogromni, s kraja na kraj, od poda do plafona, terase postaju sastavni deo unutrašnjeg prostora. Tokom leta, kada otvorite sve prozore, vi imate utisak da se nalazite u bašti, jer su terasa i dnevna ili spavaća soba spojene. "West 65" je prvi stambeni objekat u Beogradu koji je napravljen po tom standardu, a oprema koju koristimo je prvoklasna. Kao firma koja radi ogromne objekte u Ruskoj Federaciji, imamo direktan kontakt sa proizvođačima opreme i materijala, te smo na taj način u mogućnosti da za iste novce ponudimo znatno viši kvalitet nego druge kompanije na ovom tržištu. Kompleks "West 65" karakteriše ideja da to ne bude klasično blokovsko naselje karakteristično za Novi Beograd, već kompleks sa velikim pešačkim zonama i sadržajima koje podsećaju na centar Beograda, Beča ili Minhena – time se postiže ono što pomalo nedostaje Novom Beogradu, a to su toplina, bliskost pravog centra grada, a ne klasičnih objekata gde ste daleko od ostalih zgrada. Ujedno, uveli smo optičke kablove do svakog stana i po tome smo takođe među prvima. Danas može da se iskoristi svega 10 posto instaliranih kapaciteta komunikacione opreme, ali kada za par godina dođu tehnologije koje su već sada standard u Japanu ili SAD, mnogi drugi objekti će imati problem, jer jednostavno nemaju potrebnu infrastrukturu.

Izvor: Vreme
 
O Isuse, sad je prednost kad ti je zaklonjeno sunce i prozori ti pilje pravo u necije prozore. To se sada zove "toplina" :roll:
 



Pozdrav svima, danas sam prolazila pred gradilista pa evo jedne slike, ovo je prva zgrada do AC-a posmatrano sa zadnje strane. Cini mi se da je na nekoliko spratova vec uradjena zavrsna boja fasade, ne znam koliko se dobro moze videti sa slike. Na trecem spratu se najbolje vidi razlika dok majstori rade.
 
на новом београду:
лукови + приземље затвореније од станова + имитација слога камена у приземљу као у ренесансним платама и сл

пресуда: смрт вешањем
 
Interesantno je to što za fasadu uopšte ne treba skela
 
drum1":3ejr4l6l je napisao(la):
на новом београду:
лукови + приземље затвореније од станова + имитација слога камена у приземљу као у ренесансним платама и сл

пресуда: смрт вешањем
Koncept ovog projekta je takav, da se pravi celo naselje po ugledu na Mediteran.
Stvar je ukusa da li se to nekome sviđa ili ne. Meni recimo nije loše (iako malo kič).
Ali će svakako malo da promeni taj za sada poprilično turoban kraj. I lep je kontrast u odnosu na APC.
 
Izlaziš pravo u baštu i pozdraviš se sa komšijom preko puta, čija je bašta tj. terasa na 5 metara od tvoje. Doduše prvih par godina će se stanari pozdravljati sa radnicima na ostatku projekta koji se izvodi fazno, ali kad tad će se i to promeniti :) Ovo mi je stvarno žao, pošto mi se koncept da nemaš zidove na spoljnoj strani zaista sviđa i u manje zgusnutim i zelenim blokovima bi stvarno bilo užitak živeti u takvom stanu.

Potreba za kombinacijom šoping centra i stambenih jedinica mi nikako nije jasna, pošto većina ljudi valjda ne želi da gleda u prodavnicu ispod prozora. Ili možda ja ovde grešim :?

Ali da ne svalimo sve na investitore, čuveni urbanizam u Beogradu je propisao u pola grada 80% stanovanje 20% nešto drugo, ili u još gorim primerima 50%-50%.
 
Ja se potpuno slazem sa Dusanom, od komsija na dobar dan, gradilista, do zavrsetka radova, sa sve trznim centrom, prodavnicama i sl. Zato sam i kupio stan koji gleda na Tosin bunar, u nadi da u sledecih nekoliko godina nece biti gradnje ispred zgrada ( Zepter i ona poljana pored).... i da cu biti koliko toliko zasticen od radoznalih pogleda.
Svi bi najvise voleli da nemaju zaklonjen vidik od drugih zgrada, tako je i bilo do pre 20-tak godina. Drastican primer mi je zgrada u Bloku 34 koju su, prosto receno, ubacili izmedju ostalih zgrada ( tu je nekad bila mala poljana), tako da stvarno ni na sta ne lici. E, da se ja pitam za West, u redu bi bile zgrade koje su oivicene, za razliku od zgrada koje ce se graditi unutar bloka ( cini mi se da ce ih biti tri).
Sve u svemu, zadovoljan sam kako tece gradnja, mislim da ce ipak probiti rok, ali se nadam da ce biti gotovo do marta, aprila... Radnici ne posustaju, svaki dan su tu do 17-18h, pa cak i nedeljom, svaka cast :kk:
 
Ja u Westu vidim problem samo sa onim zgradama na uglovima, čiji će prozori direktno gledati u susedne zgrade. A takvih nema više od 10%. Ostali neće imati taj problem. Znam, jer živim u kompleksu zgrada koji imaju vrlo sličan raspored a nikakvih problema sa privatnošću nemam.
 
Vele, ne znam kada si poslednji put bio unutra, ali ja sam bila pre desetak dana, i mogu ti reci da sam se iznenadila sta je sve uradjeno, iako gledano spolja ne deluje tako. Skoro u svim stanovima su uradjene podne kosuljice, stavljene gipsane ploce na zidove, izgletovani zidovi mislim sve do 5. sprata, plocice takodje, struja i ostale instalacije razvucene. Meni onako laicki kad udjem deluje da je jos ostalo da se stavi parket, okreci, i spuste plafoni, i naravno fasada i terase da se urade.

Ja sam prva od prvog dana bial skepticna po pitanju roka, ciljala sam negde na mart april, ali evo sto smo blizi NG ja sam sigurnija da ce do tada i zavrsiti. Ici cu opet za par dana u stan pa cu napraviti nekoliko slika da se vidi kako to sad izgleda.

Evo opet kacim sliku sa kamere jer za 3 dana se vidi dosta promena.

 
Nije mi jasna ta supljina izmedju zgrada. Na projektu stoji popunjeno?

West65--001.jpg


Ovako su samo izgubili novac jer su mogli da zarade na dodatne kvadrate.
 
@Nombre

Nadam se da je u pitanju sarkazam, iovako su ugurali toliko zgrada i parkinga između istih da je to još jedna pobeda koncepta Vračar (ili centar) na Novom Beogradu. Da su stavili samo zgrade koje su na obodima bloka, pa sa velikim parkom/trgom između, pa da se i izdaju za luksuznu lokaciju.

U vezi ovoga, da li grad ili opština, planiraju neki od preostalih placeva na NBG prevore u park ili je plan zbudžiti svuda zgrade, neko?
 
pa u svakom bloku ima park, a pored toga postoji savski i dunavski kej, park prijateljstva...


gde ćeš više parkova.
 
nombre":24vcltjj je napisao(la):
Nije mi jasna ta supljina izmedju zgrada. Na projektu stoji popunjeno?

West65--001.jpg


Ovako su samo izgubili novac jer su mogli da zarade na dodatne kvadrate.

tu ce valjda staviti neki paravan, cisto da ne ubija promaja ljude koji su na coskovima, jer nema tu zida vec samo staklena ograda

moram reci lepo napreduje.

nov sa clan, i naleteh na ovaj forum zbog west`a, al snimih da ima dosta drugih interesantnih tema, svaka cast.
 
Parkova nikad dosta, a i ne brinem se za stare blokove. Ovi novi me brinu, poput ovoga, gde pedalj nije predviđen za zelene povšine, pa čak ne mogu ni da služe za odvođenje bar dela kišnice. Ako ovako nastave moraćemo još da preuređujemo i kanalizacioni sistem da bi prihvatao sve atmosferske padavine pri jačim kišama.

Dodatno, čak i unutar bloka između praktično svih zgrada je predviđen parking, verujem isto da bi podsećalo na centar :)
 
:dil: Dali ce se praviti ova kula i kad bi trebali da pocnu ? :gobb:
 
Vrh