Šta je novo?

Projekat - Standarizovana vertikalna signalizacija.

Skoro da je neverovatno da takve table kod nas ne postoje! A treba nam ukupno 39 za sve granicne prelaze, od kojih je 16 udarnih!
 
^^To je jos jedan dokaz da je u pitanju volja i strucnost ljudi koji (ne)rade taj posao a ne novac.
 
Milance":1rm1270x je napisao(la):
^^To je jos jedan dokaz da je u pitanju volja i strucnost ljudi koji (ne)rade taj posao a ne novac.
I to je nesto sto apsolutno ne kapiram. Kada neko vec ima posao za koji se skolovao i za koji prima platu, zasto ga kog djavola ne radi ?!
 
^^ Zato sto se i dalje ide onom filozofijom: dodjem u pola 10, onda pijem kafu do pola 12, onda je u 12 pauza za rucak, u pola tri je pus pauza, ali kad je vec pola tri onda moze i kuci da se ide!
 
JBG, sa takvom filozofijom zivota nije ni cudno sto smo vecito u qrcu
banghead[1].gif
 
Ono sto najvise zabrinjava je sto i od poznanika, recimo izmedju 20-25 godina, redovno cujem isto: "dobio/la sam posao, plata je ok, ali je super sto je drzavna firma, tako da vec u 13:30 palim kuci, a kad sefa nema i ranije"!
Svim tim institucijama koje se bave strateskim pitanjima po drzavu (pa i njenim izgledom) su potrebni ljudi sa vizijom, ljudi koji ce motivisati i zalagati se za dobrobit zemlje. Ali koliko vidim, naivno je uopste i misliti da takvih na bitnim pozicijama i ima!
Konkretan primer: Beograd je (kazu strucnjaci) srpski najveci turisticki brend i potencijal! Samo pogledaj kako izgleda web-stranica TOB-a! Kao da je neko dete pravilo u pauzi za uzinu! Ej bre, Grad buducnosti!! Strasno!
 
^^Nije meni problem da idem na posao ali onih 8 sati cekanja da idem kuci me ubija. :)
 
Nenad":1dou3gs8 je napisao(la):
Konkretan primer: Beograd je (kazu strucnjaci) srpski najveci turisticki brend i potencijal! Samo pogledaj kako izgleda web-stranica TOB-a! Kao da je neko dete pravilo u pauzi za uzinu! Ej bre, Grad buducnosti!! Strasno!
Tu stranicu je pravio jedan lik koga znam, a on sebe smatra za najboljeg web dizajnera u Srbiji :lol:

MIslim da vec klizimo u offtopic. Ajd da se vratimo na novu saobracajnu signalizaciju :)
 
Da u pravu si! Ali moram jos da dodam - pozdravi lika i reci mu da uplati usavrsavanje! :)

Nego, pitanje: one table koje bi bile postavljene na ulazu u zemlju - koliko bi kostala jedna tabla sa sve stubom i pratecim drangulijama (Steva je vec pisao o tome, ali ne znam sta si ti od materijala planirao:)
 
Svojevremeno sam se raspitivao u Beograd Putu. Sami stubovi zajedno kostaju do 50E (pod uslovom da su ojacani) a izrada table varira od tehnologije. Ako bi se radilo sa najboljim 3M folijama pri dimenzijama 2x3 m, pretpostavljam da bi stampa najvise izasla do 500E. Ovo su neke cene koje imam od ranije i namenjene su za komercijalu upotrebu. Beograd Put to kosta mozda i manje... ovo je samo nagadjanje.

Za stubove se koriste celicne sipke a za znakove aluminijumski paneli.
 
^^ Znaci, da kazemo da je oko €600 po kompletnoj tabli. Iz toga proizilazi dabi za 40 tabli trebalo oko €24.000. Time bi se pokrili svi moguci granicni prelazi!

Pa to nije puno - to je moglo da se investira iz NIP-a!
 
Za takve stvari postoji i obican budzet, koji se kod nas ocigledno trosi na nesto drugo (pitam se sta?).
 
Vec smo pisali o tome da ne postoji volja za ulepsavanje zemlje itd, a da li postoji i neki budzet / sluzba / organizacija toga? To bi bas bila interesantna informacija - da znamo zbog cega se nista ne desava po tom pitanju: zato sto to ni ne postoji ili zato sto neko ne radi dobro svoj posao?
 
^^ interesantno koliko filozofije stoji iza cele priče, novi font je skroz praktičan!

Kroz par dana ću da puknem još neke predloge ;)
 
Vertikalna signalizacija u Svajcarskoj - ista kao nasa, samo sto se kod njih broj autoputa obelezava crvenom bojom.


 
Ovo ne potpada bas pod ovu temu, ali sam primetio da su na Google Maps stavili oznake svih puteva u Istocnoj Evropi i Balkanu. Kod nas su oznake totalno lude, Autoput Beograd-Nis ima oznaku "1", BG-NS "22", Nis-Niska Banja "1-12" (?!), Beograd-Pancevo "1-9". Onda, pomesane su boje plava i zelena (iako bi zelena u sustini oznacavala Autoput, a plava magistralni put, mada su kod nas i evropski koridori (npr. E75, E80) obojeni u plavo).

Link: http://maps.google.de/maps?f=q&hl=d...97429,20.203857&spn=2.833719,6.921387&t=h&z=8

Recimo, imamo i zutu i plavu i zelenu 22-ojku!?
 
malo da živnem thread, opet sam krenuo da raduckam na ovome, inače novost - duple table:
Untitled-11.jpg


Untitled-1.jpg
 
Kul, :) ali su mi malo sitna slova.

Ako nekoga ne mrzi da se proseta gradom, tipa u Takovskoj i u Djoke Amerikanca su renovirali one table koje su pokazivale gde se nalazi koji grad i koji je koji pravac, vrlo su ih fino uradili, i sredili im osvetljenje.. Ja bih rado, ali.. :)
 
Mala primedba: pored Sofia, Solun, Skopje treba da stoji i oznaka zemlje (BG, GR, MK) u onom "automobilskom" ovalu... bar je tako u H, HR, a mislim i DE.

:)
 
Čini mi se na obali Luganskog jezera, po znacima... i italijanastičnoj arhitekturi... :)

Da, Švajcarska.. a kod nas palme? joook.
 
Сад тек видех ову тему и видех да није јасно зашто неке магистрале имају жуту, а неке плаву боју. Као што зелена боја означава ауто-пут, тако плава означава пут резервисан за саобраћај моторних возила (ако се не варам, то се сад зове мото-пут?), а жута остале магистрале.
 
Vrh