Šta je novo?

Proširenje od Slavije do Vojislava Ilića (Makenzijeva-Žička)

Ode duh stare Čubure, ruše se male zanatske radnje i nestaje Vračar po meri čoveka. Nikola Jovanović i plavuše iz SSP-a da se izjasne.
 
Нема више газда Рајкове механе и екипе што слуша радио пренос фудбала :cry:

Руку на срце, смрт старог Врачара се одиграла за време ДС власти са првим таласом врачаризације.
 
Eee, Tirke, Tirke. Au, pa nemoj tako, kako će sada Đilas i ekipa da se slikaju pored.
 
Нек се сликају по позадини храма где су уканалили амбициозне планове за нормализацију саобраћаја на релацији Прокоп-Клинички центар-Храм-Каленић. :)
 
To se još uvek može rešiti izgradnjom BG:voz stanice Makenzijeva. Ali, ko sam ja da sugerišem...
 
Znam, baš kao što se odustalo i od GŽS, pa ovde još neki fantaziraju.
Ono što možemo dobiti je proširenje Makenzijeve i to bi bilo to.
 
To se još uvek može rešiti izgradnjom BG:voz stanice Makenzijeva. Ali, ko sam ja da sugerišem...
Али та планирана саобраћајница, у неком моменту названа и Светосавски булевар, је требала да омогући попречна кретања која су најспорнија у Београду. Значи шира слика од само тамо неког булевара кроз Врачар.
 
...и од ње се одустало да би се од рушења сачувале безбројне чатрље (у међувремену уздигнуте на ниво петоспратница и сличних).

Ништа без Светог Багера.
 
Само што код нас багер ретко кад ради за проширење уских грла и трасирање више деценија планираних саобраћајница.
 
Ne zaboraviti i Vracarski Bulevar od Juznog bulevara do Bulevara Kralja Aleksandra doduse ima Bojanska kojoj smeta deo od Filipa Filipovica do Sumatovacke i od Supljikca do Kajmacajanske.
 
Где је Врачарски булевар био тачно предвиђен?
 
Vracarcima ne trebaju bulevari sve u pešačke ulice i ulice usporenog saobraćaja duh da se čuva...
 
Kladim se da je rusenje ovih objekata rezultat zalaganja vlasnika lokala u novoj zgradi iza ovih sklepotina...jednostavno covek hoce da mu lokali nisu zaklonjeni ovim kucicama...isuvise je ovo prosirenje kompleksan posao za graske organe
 
Vracarcima ne trebaju bulevari sve u pešačke ulice i ulice usporenog saobraćaja duh da se čuva...
Тачно, Врачар да је ушушкан попут Дорћола, сам за себе би био сасвим ок и поред инвеститорских свињарија. Али заборављамо да се на Врачарску уличну мрежу ослањају и становници многих делова Вождовца и Звездаре, од Кумодража до Миријева.
Зато се булевари са више трака морају посматрати из шире перспективе као саобраћајнице.
 
Наравно, то би била брза веза Сењака и Дедиња са Вуковим спомеником.
 
Тачно, Врачар да је ушушкан попут Дорћола, сам за себе би био сасвим ок и поред инвеститорских свињарија. Али заборављамо да се на Врачарску уличну мрежу ослањају и становници многих делова Вождовца и Звездаре, од Кумодража до Миријева.
Зато се булевари са више трака морају посматрати из шире перспективе као саобраћајнице.
Na Vračaru bi trebalo uvesti mnoštvo jednosmernih ulica i ukinuti parking mesta iz "glavnih" saobraćajnica tipa Braničevska, Nebojšina, Čuburska... Dobili bi smo neometani protok vozila bez nepotrebnog širenja ulica i tako bi se zadržao "duh" tog dela grada i prestalo sa "novobeogradizacijom" istog.
Naravno, to iziskuje gradnju javnih garaža pre svega kako bi negde smestili sve te automobile.
Druga priča su firme po stanovima...to bi trebalo ukinuti na neki način, ima dovoljno poslovnog prostora koji zvrji prazan dok se silne firme i saloni pootvaraše po privatnim zgradama. Tu se takođe stvaraju gužve zbog nepredviđene fluktuacije ljudi..da ne govorim o uništavanju istih tih zgrada-bio sam kod bar pet notara i svi do jednog su po nekakvim stanovima, mansardama...kod jednog na Zvezdari hteo da me maltene bije neki komša jer sam pustio vrata a onaj mehanizam za zatvaranje bio jak pa malo lupi..verovatno su mu dojadili što dolaze po 100 puta dnevno!
 
Jeftinije i lakše je iznajmljivanje privatnog stana nego poslovnog lokala.
Pa upravo to...ali ako se već baviš nekom delatnosću onda to radi kako treba... U novoj zgradi na Vračaru imaš ceo sprat salon za masažu, dve stomatološke ordinacije, par stan-na-dan gajbi, i ko zna šta još...a kao luksuzna zgrada...prometnije je nego na autobuskoj stanici..!
Pa onda notar kod kog sam bio-stambena zgrada, 11. sprat...stepenište je čekaonica, pikavci i ambalaže sokova i voda na sve strane, stalno se gasi svetlo...
Mora da se uvede neko pravilo...sutra će neko i zoološki vrt da napravi na nekoj gajbi ili u dvorištu!
 
Ја знам у једној као лукс згради ту надомак Врачара, на Лиону, где је извршитељ у стану на последњем спрату.
 
Vrh