Šta je novo?

Proširenje od Slavije do Vojislava Ilića (Makenzijeva-Žička)

Ma kad je to bilo problem, prvo rusi posle resavaj


Sent from my iPhone using Tapatalk
pa realno, za ove stvari gde je interes većine u pitanju-trebalo bi po hitnom postupku rešiti ove udžerice od pre vek ipo koje su na trasi širenja...makar malo raščistiti jer svi oni čekaju preseljenje i rešavanje svoje sudbine i jasno im je da im tu opstanka nema. Samo bespotrebno odlažu ono što mora da bude urađeno.
Samo, mislim da je problem na delu od M.Gorkog do Crvenog Krsta malo veći...tu su sve višespratne zgrade sada, Ili ćemo dobiti neki ''ćopavi trotoar'' gde neće moći da se mimoiđu dva pešaka ili će se preseliti usko grlo iz Makenzijeve.
 
pa to...
baš bedno deluje-pogotovo ako još znamo koliko para mlate na svima nama ti notari i izvršitelji...
Bar oni bi prvi morali da se presele u ljudske prostore i batale to ''delovanje'' iz stanova po 400 evra!
Eno na dušanovcu, maltene ceo sprat poslovnog prostora preko puta bivše robne kuće zvrji prazan godinama, da ne pominjem koliko je takvih objekata po gradu!
Sve ove frizere i lakirere noktiju po gajbama, raznorazne agencije i koješta još bi trebalo izbaciti iz privatnih stanova..
Iz moje generacije rođene u Beogradu, samo su stariji brat i njegova žena ostali u Srbiji. Imaju privatne biznise u Beogradu, upravo u stanovima, i upravo u identitetskim zonama vezanim za klijente. Ionako je odnos cena/kvalitet/upotrebna vrednost/ekonomska dostupnost nekretnina među najgorima u Evropi. Još da neki inkvizitor zabrani poslovnu delatnost u stanovima pa da i oni napuste Srbiju. Jedna sestra o d tetke u Kanadi, druga u SAD, mlađi brat u Holandiji, ja u Belorusiji.

Ti tržni centri u Ustaničkoj ulici su propali u tržišnim uslovima beztramvajske, preciznije reći bezidentitetske zone, iako imaju mnogo hvaljeni supersonični autobus 31, i nešto bolje uslove za parkiranje u odnosu na prosečne pritramvajske zone. Ne-širenje tramvaja je jedan u sistemu urbanističkih promašaja u kojima se, u borbi za opstanak i tržište privrednika, neki biznisi pojavljuju i na višim spratovima, a negde se ne može naći mušterija ni za lokal u prizemlju.
 
Iz moje generacije rođene u Beogradu, samo su stariji brat i njegova žena ostali u Srbiji. Imaju privatne biznise u Beogradu, upravo u stanovima, i upravo u identitetskim zonama vezanim za klijente. Ionako je odnos cena/kvalitet/upotrebna vrednost/ekonomska dostupnost nekretnina među najgorima u Evropi. Još da neki inkvizitor zabrani poslovnu delatnost u stanovima pa da i oni napuste Srbiju. Jedna sestra o d tetke u Kanadi, druga u SAD, mlađi brat u Holandiji, ja u Belorusiji.
I sta je ovde pisac hteo da kaze?
Trebalo bi dopustiti aljkavost i nered, zarad odrzanja ekonomske aktivnosti?
Nije isto naravno ni imati advokata kao komsiju, kao salon lepote, pa bi neke aktivnosti koje ne remete red stanara i okoline i mogle da dobiju dozvolu za rad po stanu, nemam protiv toga nista. Ali sve ostale pod katanac i na kaznjavanje.
Ja sam i sam osetio kako je to na kozi, gde sam imao dobru i tecnu svadju sa komsijom stolarom koji ni posle 45 godina zivota u gradu nije naucio osnovna pravila ponasanja, i koji ima neku radionicu/garazu 15ak min kolima, ali cesto je u stanu voleo da "dovrsi" zanat sa busilicama i brusilicama. Sve dok nije prekipelo i licno sa drugim stanarima pozivima komunalnoj jedva obuzdali stoku.
 
I sta je ovde pisac hteo da kaze?
Trebalo bi dopustiti aljkavost i nered, zarad odrzanja ekonomske aktivnosti?
Nije isto naravno ni imati advokata kao komsiju, kao salon lepote, pa bi neke aktivnosti koje ne remete red stanara i okoline i mogle da dobiju dozvolu za rad po stanu, nemam protiv toga nista. Ali sve ostale pod katanac i na kaznjavanje.
Ja sam i sam osetio kako je to na kozi, gde sam imao dobru i tecnu svadju sa komsijom stolarom koji ni posle 45 godina zivota u gradu nije naucio osnovna pravila ponasanja, i koji ima neku radionicu/garazu 15ak min kolima, ali cesto je u stanu voleo da "dovrsi" zanat sa busilicama i brusilicama. Sve dok nije prekipelo i licno sa drugim stanarima pozivima komunalnoj jedva obuzdali stoku.
meni je u ulazu salon lepote (lepo zvuči ali nije lepo ni malo), kao i salon za tetoviranje.
Interfonska brava je non-stop sje*******ana, vrata otvorena i leti i zimi, parkinga NIKAD nema...i tako dalje.
Kod komšije, u doduše višoj zgradi-notarska kancelarija i bezbroj nekih d.o.o. tako da su hodnici konstantno puni nekih ljudi...
Za sve vreme, cela lamela lokala preko puta bivše robne kuće Beograd na dušanovcu zvrji prazna i useljavaju bilo koga bukvalno, samo da neko plaća struju i komunalije. Siguran sam da bi im bilo mnogo komotnije tamo nego po nekim stančićima a pogotovo komšijama koji održavaju te iste zgrade.
Pre neku deceniju (ne tako davno znači), moj takođe komšija je imao automehaničarsku radionicu bukvalno tu na ulici ispred zgrade. Drugi isto to ali je radio auspuhe.Sve je to u nekom momentu prestalo i mislim da je sada nemoguće videti tako nešto-barem u centru Beograda. Verujem da će tako biti i sa ovim firmama (kancelarije, računovođe, saloni...) ali treba početi nekako!
 
Moram da se složim, firme, saloni, hosteli, agencije i ostalo u stanovima, mogu da zvuče lepo i održivo samo nekome ko nije lično doživeo to u svojoj zgradi. A lično sam doživeo nekoliko vrsta "preduzetništava" u stambenoj zgradi. I sa svakim je bilo problema.

Ok, postoje izuzeci negde, kada su ljudi normalni pa se obe strane dogovore i još ako su klijenti koji dolaze normalni, to može da liči na nešto. Ali to je u otprilike 3% slučajeva. ILI, ako je sama zgrada tako koncipirana da može u prizemlju da bude neki poslovni objekat, i da to bude dobro uigrano (interfon, putokazi, brava, pristup odmah sa ulice ili bez potrebe za liftom, dobro čišćenje...) a da to ne remeti druge. Ali i to je prilično retko.

Stanovi su za stanovanje. Ne za kancelarije, ne za servise, ne za salone, ne za ordinacije, ne za radionice, hostele, spa centre, startape, mode studije...

A pored problema stanarima, takve improvizacije prave problem i samom gradu. A na kraju krajeva, dovode i samo preduzetništvo i njegove klijente u opasnost, jer stan nije privredni objekat, i nema iste standarde i mere bezbednosti kao objekti namenski građeni za to.
 
Разлог пуцања "Устаничке" је што је више једна велика пролазна соба и претежно иде кроз студентско-пензионерски крај. Нема слободан простор у количинама потребним за разне пословне паркове и комплексе као што има НБГ (мада ако би сравнили онај русвај око аутопута могло би да се направи нешто). Има само 4 чворишта: Аутокоманду, која је је превелика и незграпна за такве ствари, Душановац код поште - неискоришћен услед ужасног плавог мостића одмах испод, Шумице, где је развој абортиран с оним никад-довршеним стаклеником где је Аман, и на крају окретницу трамваја, које је уствари главно чвориште. Једноставно је предалеко од центра за већину пословања, а ипак преблизу за неке крупније ствари.
 
Разлог пуцања "Устаничке" је што је више једна велика пролазна соба и претежно иде кроз студентско-пензионерски крај. Нема слободан простор у количинама потребним за разне пословне паркове и комплексе као што има НБГ (мада ако би сравнили онај русвај око аутопута могло би да се направи нешто). Има само 4 чворишта: Аутокоманду, која је је превелика и незграпна за такве ствари, Душановац код поште - неискоришћен услед ужасног плавог мостића одмах испод, Шумице, где је развој абортиран с оним никад-довршеним стаклеником где је Аман, и на крају окретницу трамваја, које је уствари главно чвориште. Једноставно је предалеко од центра за већину пословања, а ипак преблизу за неке крупније ствари.
centar kod Šumica je kao iz prošlog veka...improvizovani parking, improvizovana pijaca, restoran ''šumice'' koji je bio kao popularan onomad sada je ograđen raznim barakama na platou...pa one 4 kuće na nekadašnjem poligonu ''zelenog signala''..da ne pominjem onaj kostur zgrade prekoputa, koja treba da se ruši već 40 godina...
Mislim da bi se sa malo planiranja ovaj prostor baš uredio..! Povezavši ga sa platoom kod rk beograd na Dušanovcu-mislim da ne bi bilo potrebno više poslovnog prostora u ovom delu grada.
Jeste, ''plavi mostić'' na dušanovcu je zreo za rekonstrukciju...vazda je gužva tu. Ne znam zašto se više ne proširi onaj deo na koji se sa mosta desno isključujete ako hoćete na autoput..? Kućice su odavno raseljene od originalnih stanara a sada devastirane i u njima žive apsolutno bespravno određeni ljudi.
 
centar kod Šumica je kao iz prošlog veka...improvizovani parking, improvizovana pijaca, restoran ''šumice'' koji je bio kao popularan onomad sada je ograđen raznim barakama na platou...pa one 4 kuće na nekadašnjem poligonu ''zelenog signala''..da ne pominjem onaj kostur zgrade prekoputa, koja treba da se ruši već 40 godina...
Mislim da bi se sa malo planiranja ovaj prostor baš uredio..! Povezavši ga sa platoom kod rk beograd na Dušanovcu-mislim da ne bi bilo potrebno više poslovnog prostora u ovom delu grada.
Jeste, ''plavi mostić'' na dušanovcu je zreo za rekonstrukciju...vazda je gužva tu. Ne znam zašto se više ne proširi onaj deo na koji se sa mosta desno isključujete ako hoćete na autoput..? Kućice su odavno raseljene od originalnih stanara a sada devastirane i u njima žive apsolutno bespravno određeni ljudi.
"Kostur zgrada" je počela da se pravi početkom 90ih. Kako su mi stariji ljudi rekli investitor je preminuo i tako je ostala nedovršena. Viđao sam tu parkirane kombije Apoteke Beograd. Da li je zgrada sada njhova ne bih znao. "Plavi mostić" je napravljen 60ih godina kao privremeno rešenje na 5 godina. Slažem se da Husova ulica treba da se proširi, ali to ima veze sa izgradnjom celog puta od petlje Hipodrom, pa probijanje tunela, izbijanje na Autokomandu i spajanje sa auto-putem. To ćemo baš da sačekamo, ako dočekamo. Bilo je na forumu reči o ovome u nekoj od tema. Nego, kad pročitaš temu "Autokomanda - tri nove ulice ka auto-putu" videćeš da još uvek nije izvršeno spajanje Triše Kaclerovića i Tabanovačke sa auto-putem. To je jedno parčence, ali mnooogoo dugoooo traje. Kao i sva proširenja u gradu. Samo se započne posao i ostavi ni tamo ni ovamo. Čast izuzecima (Višnjička, Bul. Z. Đinđića).
 
"Kostur zgrada" je počela da se pravi početkom 90ih. Kako su mi stariji ljudi rekli investitor je preminuo i tako je ostala nedovršena. Viđao sam tu parkirane kombije Apoteke Beograd. Da li je zgrada sada njhova ne bih znao. "Plavi mostić" je napravljen 60ih godina kao privremeno rešenje na 5 godina. Slažem se da Husova ulica treba da se proširi, ali to ima veze sa izgradnjom celog puta od petlje Hipodrom, pa probijanje tunela, izbijanje na Autokomandu i spajanje sa auto-putem. To ćemo baš da sačekamo, ako dočekamo. Bilo je na forumu reči o ovome u nekoj od tema. Nego, kad pročitaš temu "Autokomanda - tri nove ulice ka auto-putu" videćeš da još uvek nije izvršeno spajanje Triše Kaclerovića i Tabanovačke sa auto-putem. To je jedno parčence, ali mnooogoo dugoooo traje. Kao i sva proširenja u gradu. Samo se započne posao i ostavi ni tamo ni ovamo. Čast izuzecima (Višnjička, Bul. Z. Đinđića).
Ja sam za kostur zgradu čuo da je statika loša ("kriva je") i da ne sme da se nastavi gradnja nego da se ruši. Čudno bi bilo da se do sad niko nije dogovorio sa naslednicima ako je stvar "čista"..!
Ma ne treba Husovu da spajaju nego samo da onaj deo od semafora do isključenja na autoput "očiste" i naprave krštene 2+2 trake...smanjili bi gužve drastično! Ništa specijalno ne bi ni koštalo-te su kuće ionako sve već urušene plus su neki placevi već raščišćeni i ograđeni..! Za početak bi i to bilo i više nego dovoljno..!
 
Otisle kucice po mac, sa nekim najavljenim gradilistima koje ruse znacajan deo kucica, valjda ce impotentni gradski organi uspet da realizuju ovaj epski projekat prosirenja...
ff678e480873d5e9c56127a29633a41d.jpg


Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 
Otisle kucice po mac, sa nekim najavljenim gradilistima koje ruse znacajan deo kucica, valjda ce impotentni gradski organi uspet da realizuju ovaj epski projekat prosirenja...
ff678e480873d5e9c56127a29633a41d.jpg


Sent from my SM-A525F using Tapatalk
Hvala boze da se ukljanjaju...konacno!
 
centar kod Šumica je kao iz prošlog veka...improvizovani parking, improvizovana pijaca, restoran ''šumice'' koji je bio kao popularan onomad sada je ograđen raznim barakama na platou...pa one 4 kuće na nekadašnjem poligonu ''zelenog signala''..da ne pominjem onaj kostur zgrade prekoputa, koja treba da se ruši već 40 godina...
Mislim da bi se sa malo planiranja ovaj prostor baš uredio..! Povezavši ga sa platoom kod rk beograd na Dušanovcu-mislim da ne bi bilo potrebno više poslovnog prostora u ovom delu grada.
Jeste, ''plavi mostić'' na dušanovcu je zreo za rekonstrukciju...vazda je gužva tu. Ne znam zašto se više ne proširi onaj deo na koji se sa mosta desno isključujete ako hoćete na autoput..? Kućice su odavno raseljene od originalnih stanara a sada devastirane i u njima žive apsolutno bespravno određeni ljudi.
Pa i jeste iz proslog veka. Mozda si mislio na pretprosli :)
 
Vrh