Šta je novo?

Proširenje od Slavije do Vojislava Ilića (Makenzijeva-Žička)

Ја знам у једној као лукс згради ту надомак Врачара, на Лиону, где је извршитељ у стану на последњем спрату.
pa to...
baš bedno deluje-pogotovo ako još znamo koliko para mlate na svima nama ti notari i izvršitelji...
Bar oni bi prvi morali da se presele u ljudske prostore i batale to ''delovanje'' iz stanova po 400 evra!
Eno na dušanovcu, maltene ceo sprat poslovnog prostora preko puta bivše robne kuće zvrji prazan godinama, da ne pominjem koliko je takvih objekata po gradu!
Sve ove frizere i lakirere noktiju po gajbama, raznorazne agencije i koješta još bi trebalo izbaciti iz privatnih stanova..
 
Ваљда би требала да постоји нека регулатива која прописује да је стамбени простор за становање а пословни за пословање.
Тако имамо парадокс да се преуређени локали изнајмљују као станови (нпр. неки већи локал као маркет у Димитрија Туцовића или мањи локал са решеткама на окретници 22) и станови као пословни простор, од адвокатских канцеларија, преко салона лепоте и бутика до разних ординација.
 
До сада би, да су се обистинила сва обећања која се пласирају последњих петнаестак година, потез између Славије и Грчића Миленка другачије изгледао.
Još kada bi se i Grčića Milenka proširila na 2+1, i bila bi sasvim druga priča.

Naravno, uz pominjano proširenje Maksima Gorkog.

Ovih dana ću da okačim mapu i spisak svih ulica između Mirijeva, Bogoslovije i Banjice koje je moglo i trebalo proširiti od Drugog rata naovamo (govorimo dakle o periodu od 70 godina, otud i veliki spisak). Količina slepila i promašenih prilika za sve ove decenije su stvarno neverovatni.
 
Могу одмах из главе:
-Славија-Жичка,
-ново Кумодрашка
-УМП од Хиподрома до Панчевца са чини ми се два тунела
-СМТ са мостом код Аде Хује
-проширење Тошиног бунара од Студењака до Сенског трга са све сенским тргом
-проширење булевара Деспота Стефана од Цетињске до Џорџа
-проширење Драгослава Срејовића за почетак од Омладинског до краја базе Бг пута
-нове саобраћајнице у кругу КЦС са надвожњаком у оси Делиградске
-нове саобраћајнице између аутопута и Прокопа
-проширење Зрењанинца у Борчи
-спајање два булевара
-нова окретница ЈГП у Дунавској
-проширење БКА од Цветка па докле стигне

Као нешто се ради:
-продужетак булевара Зорана Ђинђића и спајање Владимира Поповића са Николе Тесле (ту у пакету треба и нови трамвајски мост)
-несретни булевар Патријарха Павла напредује брзином пужа, нове шине ће зарасти у коров колико се прашине накупило међу њима
-веза кружни ток на крају Војвођанске-сурдук-Т6-правац ка Сурчину, као да кажемо да је ова градска магистрала иницирала даље радове ту, али и даље споро споро
-Батајнички булевар беше и даље није комплетиран
-Дунавска, урађена само уз К дисракт, надам се да ће се сетити да ураде трамвај од бивше Т. Кошћушка па скроз до Панчевца, да се заокруже Дорћол и В.воде

Ето тога сам се сетио овако на кеца, има још нешто сигурно, типа трамваји од Славије и Ташмајдана ка Теразијама, троле на Прокоп и сл.
 
Ваљда би требала да постоји нека регулатива која прописује да је стамбени простор за становање а пословни за пословање.
Тако имамо парадокс да се преуређени локали изнајмљују као станови (нпр. неки већи локал као маркет у Димитрија Туцовића или мањи локал са решеткама на окретници 22) и станови као пословни простор, од адвокатских канцеларија, преко салона лепоте и бутика до разних ординација.
Najbolja regulativa ti je cena. Navešću jedan primer. Bilo je to u vreme kada je piraterija bila baš dosta zastupljena. Bajaga je snimao novi album, i trebalo je da krene distribucija. Tada se dosetio genijalne ideje. Piratski diskovi su ce prodavali za 100 - 150 din. Napravio je seriju od nekih 25.000 komada, koji su se prodavali po kioscima i muzičkim radnjama po ceni od 250 din. Prodaja se zaustavila na nekih 100.000 - 150.000 primeraka. A pre toga je isprobavano milon načina da se ista suzbije, ali nijedan nije bio delotvoran.

Шест и више година тапкања у месту.
Da se umesto pravljena parking mesta na račun zelenog pojasa kod Čuburskog parka, napravila dodatna traka, to bi već bio pomak na bolje i pokretanje sa mrtve tačke.

Naravno, uz pominjano proširenje Maksima Gorkog.
Još kada bi se nadovezivala na ulicu normalne širine a ne jednosmerne sokake, bio bi pun pogodak.

Još kada bi se i Grčića Milenka proširila na 2+1, i bila bi sasvim druga priča.
Koja ulica, obzirom da se sastoji od više fizički odvojenih?
 
Koja ulica, obzirom da se sastoji od više fizički odvojenih?
A, da, mislio sam na Grčića Milenka od Žičke do Južnog bulevara ili Gospodara Vučića. Mada u mapi koju pravim a koja ilustruje šta je sve trebalo proširiti od 1950 do danas, dao sam predlog/alternativnu stvarnost u kome je Grčića Milenka proširena celom dužinom, sve do Ustaničke.
 
A, da, mislio sam na Grčića Milenka od Žičke do Južnog bulevara ili Gospodara Vučića. Mada u mapi koju pravim a koja ilustruje šta je sve trebalo proširiti od 1950 do danas, dao sam predlog/alternativnu stvarnost u kome je Grčića Milenka proširena celom dužinom, sve do Ustaničke.
Žička će biti proširena kad na vrbi na kosovo vrati.

Možda i koju godinu pre.
 
A znam jbg. Tako ti je to kada imaš grad koji 100 godina vode slepci (uz par kratkih izuzetaka).

Ali treba ih pritiskati dokle god se može.
 
@M.I.K.I. @Дошљак
Ako hoćeš da rešiš problem stanova, daš poslovni prostor po istoj ceni kao što se daje stan i samo će tržište da reguliše.
Već se to regulisalo...eno ti na Konjarniku u tržnom centru, imaš prostor od 2. do 5-6 sprata za sitne pare, jeftinije nego bilo kakav stan... Radi prizemlje i prvi eventualno, gore se niko i ne penje.. Idealno za sve ''kancelarijske'' delatnosti.
Ali ne, lakše je da se upadne u neku zgradu pa da im razdrndaš interfon i bravu...
 
Još kada bi se i Grčića Milenka proširila na 2+1, i bila bi sasvim druga priča.

Naravno, uz pominjano proširenje Maksima Gorkog.

Ovih dana ću da okačim mapu i spisak svih ulica između Mirijeva, Bogoslovije i Banjice koje je moglo i trebalo proširiti od Drugog rata naovamo (govorimo dakle o periodu od 70 godina, otud i veliki spisak). Količina slepila i promašenih prilika za sve ove decenije su stvarno neverovatni.
Ma Grčića Milenka je idealna za promeniti u jedan smer...kao i Kruševačka... Jedna na gore a druga na dole. To bi rešilo taj kraj. Širenje ne jer bi upropastilo okruženje. A i nema tu nekih gužvi da bi se širila ulica (G.Milenka, Kruševačka je uvek ''puna'').
Taj kraj je savršeno izolovan i dostupan okolnim saobraćajnicama...eventualno bi možda trebalo ''probiti'' Vojvode Toze od ambulante Šumice pa do Gospodara Vučića...taj krak bi odveo dosta saobraćaja.
 
Pa ne slažem se da bi širenje GM upropastilo kraj, osim što bi se srušilo par skladišta, montažnij objeata i radionica. Jedino bih morao da proverim za jednu lepu modernu kuću šta i kako, da li bi bilo prostora.

A Kruševačka ne može da odmenjuje Grčića Milenka jer em što je i sama pretesna i haotična, em što ona ide samo do Gospodara Vučića. A ja govorim o tome da nam treba 2+1 (i) na potezu između Žičke i Gospodara Vučića. Dakle ajde nekako GM između Južnog i Ustaničke... Ali GM između Južnog i Žičke svakako treba proširiti.
 
Pa ne slažem se da bi širenje GM upropastilo kraj, osim što bi se srušilo par skladišta, montažnij objeata i radionica. Jedino bih morao da proverim za jednu lepu modernu kuću šta i kako, da li bi bilo prostora.

A Kruševačka ne može da odmenjuje Grčića Milenka jer em što je i sama pretesna i haotična, em što ona ide samo do Gospodara Vučića. A ja govorim o tome da nam treba 2+1 (i) na poezu između Žičke i Gospodara Vučića.
sad vidim da si mislio na deo od Žičke do j.Bulevara... Tu bi imalo smisla i mislim da ne bi iziskivalo previše rušenja... Kada prodju sa Južnim Bulevarom do stadiona Obilić možda će da se razmisle i o tome...
Ovo produženje je izvesno i radi se na tome samo nemam pojma kada će početi...u pitanju je deo od raskrsnice sa M.Gorkog pa do spajanja sa G.Vučića kod stadiona Obilić i odande do raskrsnice sa Bulevarom kod Cvetkove pijace...
 
Evo nekog plana-ne znam odakle sam ga preuzeo
 

Prilozi

  • Južni Bulevar_SINHRON 09.07.2018_09.pdf
    3,5 MB · Pregleda: 196
Поред тога, на траси саобраћајнице је потребно израдити пројекат препарцелације у складу са важећим планским документима, који су током времена мењани.
Prepatcelacija je odavno urađena za kompletnu trasu, samo treba da se objedine sve parcele koje su izdvojene, nije mi jasno o čemu priča?
Pri tom, preparcelacija nije uslov ni za projekat ni za izvođenje radova. Čini situaciju malo lakšom, ali nije neophodna.
 
Tu se recimo radi eksproprijacija u Borislava Pekića koja je potpuno nebitna ulica ali ko šiša Makenzijevu i pogotovo Žičku
A ne znam stvarno šta se čeka makar sa Žičkom...jel da se izgrade baš sve zgrade na mestu sadašnjih kućica..?
Stvarno bi, šalu na stranu, mogli makar to parče da Crvenog krsta da ''ispeglaju'' nauštrb ove jedne strane (leva u smeru ka centru) koja je još uvek ''izvorna''..!
 
Ma bre koji narod
Da to ima imalo pameti ne bi dozvolilo da Bulevar Patrijarha Pavla ostane bez veze sa Mostom na Adi, kao i za gomilu drugih stvari.
Narod je nebitan u celoj priči.
Drugi se interesi broje
 
Jel
to pocelo prosirenje?
slika od danas, sa twittera.
IMG_1915.jpeg
 
Замало. Треба да реше још неке правно-имовинске заврзламе.
 
Vrh