Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Pun je tviter ljudi kojima se smučilo da čekaju bar po 5-10 minuta da podnesu prijavu. Inače poziv je 11.50 dinara. Javite mi na kraju meseca kako vam je tarifirano na računu
 
Pun je tviter ljudi kojima se smučilo da čekaju bar po 5-10 minuta da podnesu prijavu. Inače poziv je 11.50 dinara. Javite mi na kraju meseca kako vam je tarifirano na računu
Ja sam ih juce zvao da prijavim dva razlcita problema oko 11 ujutru i nije bilo cekanja uopste. Jedan poziv je bio za zelenilo drugi za gradsku cistocu. Ovo je bilo pozitivno.
Inace zvao sam ih po istoj prijavi koju imaju u sistemu jos od 2017...

Sa druge strane treba obijasniti nekom usmeno sta je problem je glupo i neprakticno. Na kraju smo dosli do toga da posaljem direktno cistoci mail sa lokacijom i slikama....
 
Ja zvao malopre. Glavna primedba ostaje da moraš da sačekaš da čuješ sve opcije (6 je za čistoću, pa onda ide 1 za Zelenilo, 2 za Čistoću)

Da, moraš da im crtaš precizno šta je i gde je problem. Konkretno sam prijavio trotoar preko puta SIV-a, tj. Palate Srbija, ali operateru (komunalni milicioner) nije bilo dovoljno da mu kažem da je to Bulevar Mihaila Pupina, već je tražio i od koje do koje ulice.

Sledeća prijava je bio trotoar u Zorana Đinđića od Arene do Merkatora, ali opet me je pitao za ulice (od Bulevara umetnosti do Španskih boraca).

a oba slučaja je pitao za detalje, tipa koliko rupa, koliko trave i zemlje, a ja sam na kraju rekao da kada neko izađe na teren da će mu sve biti jasno.
 
Ja zvao malopre. Glavna primedba ostaje da moraš da sačekaš da čuješ sve opcije (6 je za čistoću, pa onda ide 1 za Zelenilo, 2 za Čistoću)

Da, moraš da im crtaš precizno šta je i gde je problem. Konkretno sam prijavio trotoar preko puta SIV-a, tj. Palate Srbija, ali operateru (komunalni milicioner) nije bilo dovoljno da mu kažem da je to Bulevar Mihaila Pupina, već je tražio i od koje do koje ulice.

Sledeća prijava je bio trotoar u Zorana Đinđića od Arene do Merkatora, ali opet me je pitao za ulice (od Bulevara umetnosti do Španskih boraca).

a oba slučaja je pitao za detalje, tipa koliko rupa, koliko trave i zemlje, a ja sam na kraju rekao da kada neko izađe na teren da će mu sve biti jasno.
Ја сам синоћ пријавио рупу у Народних хероја прекопута улаза 32 и исто ме питали неке детаље: колики је пречник рупе, да ли точак може да упадне у њу... Но да ли су проследили пријаву када си им рекао то на крају?
 
Ја сам синоћ пријавио рупу у Народних хероја прекопута улаза 32 и исто ме питали неке детаље: колики је пречник рупе, да ли точак може да упадне у њу... Но да ли су проследили пријаву када си им рекао то на крају?
Na kraju je rekao da će proslediti prijave.
Ali meni se čini da sam ja bio prebačen na Komunalnu miliciju. Naime pitao me je da li prijavu podnosim anonimno, ali mi nije uzeo broj telefona niti mi rekao da će me obavestiti o toku prijave
 
И ја сам синоћ био пребачен на комуналну милицију. Изгледа да ће она у будућности прослеђивати све пријаве надлежним службама.
 
Ja zovem uvek na 0800 110 011 i odmah nakon poziva dobijem poruku da je servis besplatan. Videćemo šta će biti sledećeg meseca na računu.
 
Ja sam ih juce zvao da prijavim dva razlcita problema oko 11 ujutru i nije bilo cekanja uopste. Jedan poziv je bio za zelenilo drugi za gradsku cistocu. Ovo je bilo pozitivno.
Inace zvao sam ih po istoj prijavi koju imaju u sistemu jos od 2017...

Sa druge strane treba obijasniti nekom usmeno sta je problem je glupo i neprakticno. Na kraju smo dosli do toga da posaljem direktno cistoci mail sa lokacijom i slikama....
Update: Zvali su me jutros iz zelenila (pohvalno relativno brza reakcija) da kazu da za stubice u tresnjinog cveta koje sam prijavio da su pocupani oni nisu nadlezni i da treba da se vidi ko je nadlezan, pazi sad, u republickoj geodetskoj upravi. Na moju konstataciju da ja kao gradjanin necu zvati geodetsku upravu i resavati njihove probleme nadleznosti predlozila mi je da se obratim komunalnoj policiji. Na to sam joj odgovrio da zelenilo odrzava to razdelno ostrvo ona mi je predlozila da me spoji da pricam sa njenim sefom.
S obzirom da sam na poslu rekao sam da cu im se javiti kasnije. Videcemo kuda ce ovo otici, obavestavam o razvoju dogadjaja.

Update Update: Posto sam napisao ovaj post odmah su me zvali ponovo iz zelenlina i rekli su mi da su razgovarali sa sefom i da ce oni preuzeti nadleznost za postavljanje stubica u tresnjinog cveta na sebe. Kaze da moraju da pocnu proceduru preuzimanja (da ustanove) od nekog gradskog sekretarijata nadleznost i da to moze potrajati neko vreme i da je pritisak na njih veliki jer imaju mnogo poziva ovog tipa i poziva za nelegalno prakiranje odnosno obezbedjivanje ostalih zelenih povrisna od nesavesnih vozaca.
Takodje kaze da su to stavili kod sebe u sistem i da ce u toku godine kada dobiju sve potrebne saglasnosti stubici biti postavljeni. Necu im dozvoliti da zaborave ovo. :)

U svakom slucaju velika pohvala za azurnost i preuzetu inicijativu.
 
Poslednja izmena:
Ovo je samo još jedan od načina da te odvrate od podnošenja prijave, a da mogu za glasački auditorijum da predstave kako su uveli dodatnu novinu. Drugo, nije ni bitno da li ćeš da im napišeš svoje podatke ili ne, kada i onako mogu da u roku od 30 min otkriju sa koje adrese si pisao. A da prijavu pošalješ sa lažnom adresom, istog dana će ti zakucati na pravu adresu. Tako da, ni ono pre nije bilo anonimno, samo je bilo bez traženja javnog ostavljanja podataka.
 
Sad sam pročitao šta se traži od građana i video da ako pišeš o stvarima koje se ne sviđaju gradskoj upravi, tvoje prijave se neće smatrati validnim, jer te neće zapratiti, a to je jedan od uslova da bi ista bila validna.​
 
Verifikovan sam :)

Na kraju ispada da su najveću "manu" (naravno iz ugla Vlasti) uklonili, a to je javnost i vidljivost prijava (ovde piše da može samo preko DM) koje su bukvalno svedok nerada nadležnih organa, jer svi mi imamo neke omiljene prijave koje se mesecima ne reševaju.

Screenshot 2023-03-29 103352.jpg
 
Vrh