Šta je novo?

Prijave gradskim službama

20151103_071541.jpg


20151211_111849.jpg


popravljeni stubici poslije 10 dana ugao ulica celopecke i kraljice marije
 
A sta ce mo sa nelegalnom gradnjim u resavskoj nikom nista
 
Verovatno podmazao investitor gde treba, pa ga ne diraju. Ovaj u Maršala Birjuzova izgleda se nije dovoljno otvorio pa ga sad razvlače po medijima. :kafa:
 
Ovako je izgledalo pa smo se dopisivali
image2371.jpg


image2372.jpg

Ovako sad izgleda
20151217_144844.jpg
 
Većina slivnika u poprečnim ulicama sa Bulevarom, na delu do Svetozara Markovića pa sve do Golsfordijeve, je zapušena. Mnogi slivnici su na pešačkim prelazima pa svaki put kad padne kiša moraš da zaobilaziš baruštine i ne možeš normalno da pređeš ulicu. Nedavno je po mojoj prijavi otklonjen kvar na slivničkoj vezi na uglu Bulevara i Desanke Maksimović. Taj isti kvar je detektovan još u septembru prošle godine, pa sam morao opet da pišem prijavu da sve poprave. Šta radi ta služba održavanja BVK? Zar treba stalno da se pišu prijave pa tek onda da se sete da obavljaju posao za koji su plaćeni? :kafa:

Evo par fotki kako sve to izgleda:

Beogradska - ovde ispod baruštine je slivnik
Pogledajte prilog 3

Braće Nedića
Pogledajte prilog 2

Pogledajte prilog 1

Svetozara Markovića, čak dva slivnika jedan do drugog


Ovu su par fotki u prolazu. Nemam vremena da uslikam sve slivnike po okolnim ulicama što su zapušeni.
 
Resavska na uglu sa bka nemoze da se predje na pjesackom kolika je barustina
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=359896#p359896:84i01aev je napisao(la):
loyola » Wed Nov 25, 2015 8:08 pm[/url]":84i01aev]Danas sam me zaustavi komsinica i zahvaljuje se sto je moja mama prijavila za neko drvo i ogradu koja prelazi u nase dvoriste. Ja je pitam u cemu je problem a ona kaze da je to ironicno rekla, da zna ko je prijavio ali u opstini je kazu da je napisano na prijavi ime i prezime moje majke. Posto zivimo u porodicnoj kuci gde su odvojeni stanovi, u prizemlju zivi ujna sa kojom niko nije u dobrim odnosima ni u komsiluku a ni mi. Kaze komsinica da je ubedjena da se lazno predstavila. Sutra idemo u opstinu da vidimo sta je to bilo, posto preko telefona nece da kazu nista. Nisu mi jasne ovde dve stvari, kako neko moze lazno da se predstavi, a da ovi ne traze neku ispravu i to namerno da naglasi kako ta osoba podnosi prijavu, a druga stvar kako neko moze da kaze iz opstine ko je i sta prijavio? Odakle im pravo da iznose takve informacije?

Nastavak ovoga, nije licno prijavljeno nego preko telefona, a juce nam je stigao izvestaj od inspekcije na ime majke i adresu, kako su izvrsili nadzor i da je komsinica posekla sve to. Nacelnik u opstini u fazonu jbg, prijavite policiji NN lice da se predstavlja kao vi.
 
Пре неки дан сам у Краља Милана преко пута Београђанке видео поприлично улегле плоче бехатона, и то баш на рељефној стази за слепе и слабовиде особе.
 
Prijavljeno prije evo 2 mjeseca beokom neradnickom servisu nista nerade
 
Padaju ljudi kome se kao ispred broja 43 i nikom nista niti uklanjaju uzrok niti posledicu
 
Poslali mi odgovor dvojica direktora iz BVK. Žale se na sneg, zimu, niske temperature i tako to. Kažu da će da otpuše slivnike čim im vremenski uslovi budu dozvoljavali.

Поштовани господине ,
Захваљујем се на Вашој интервенцији да нам укажете на ове проблеме.
Овај период године је критичан са становишта одржавања сливника, јер наша специјална возила за чишћење сливника не могу да функционишу на ниским температурама.Након топљења снега,одједном се појављује велики број запушених сливника, јер у њих доспеју ризла,остаци снега и леда, као и прљавштина која се таложила на снегу.
У сваком случају, потрудићемо се да зону око Булевара краља Александра очистимо чим временски услови то буду дозвољавали.

Срдачан поздрав ,

ИЗВРШНИ ДИРЕКТОР ЗА

КАНАЛИЗАЦИОНИ СИСТЕМ

Зоран Матић, дипл.инж.грађ.

Поштовани,
Овом приликом желимо да Вам се захвалимо што нам указујете на локације где треба да извршимо интервентна чишћења. У складу са Уговором између града и ЈКП Београдски водовод и канализација као и на основу расположивог броја људи и возила планирамо чишћење сваког сливника у граду по једном а у најфреквентнијим саобраћајницама по два пута у току календарске године. Поред планског вршимо и интервентна чишћења сливника по пријави грађана.

Возила за одржавање канализационе мреже не могу да раде на температурама испод нуле те је одржавање сливника у зимском периоду са смањеним интензитетом а како у том периоду највише нечистоће са коловоза улази у сливнике региструје се повећан број сливника који нису у функционалном стању. Такве сливнике евидентирамо и очистимо првом приликом.

Сваку пријаву можете да упутите на број телефона Кол центра ЈКП БВК (3-606-606) или путем сајта (http://www.bvk.rs/prijava-kvara/)

Срдачан поздрав,

Предраг Симић, дипл.грађ.инж.
Руководилац погона канализационе мреже Београд I
 
Joj, joj, joj...,
Cuj, lose vreme?
A cela jesen i zima do ispred nove godine bila susa, sa temperaturama iznad proseka.
"I oni naravno vredno radili, nego eto sad nastupila EPIDEMIJA zapusavanja slivnika..."
Bahato, neradnicko drustvo smo mi...
 
Bahato, neradnicko drustvo smo mi...
Vala baš......ima dosta slučajeva gde je slivnik pun zemlje do vrha i trava raste odatle, a tako nešto ne može da se desi za godinu dana, pošto oni tvrde da se svi slivnici održavaju bar jednom godišnje. :kafa:
 
20160124_200300.jpg


jos nisu vratili rasvjetu na priliznim rampama mosta gazela neznaju ko je nadlezan
 
Kome prijaviti ovo? U podvožnjaku Dubrovačke ka Dunavskoj keju. Preko leta voda kaplje, zaliva i ne samo kad je kiša nego i po toplom vremenu što znači da je neka cev u pitanju.


Zimi, to je opasnost i za pešake i za automobile. Smrtna opasnost kada se vide ledenice

bab9d15aa56c655c0b98f97dc08675dc.jpg


53660f740447458404c7b36a44f25e1c.jpg


767d0cf87dbcbb71b5bd13b56ca47a3d.jpg


Od skoro "nesto" je skinulo izolaciju na svim cevima, ne prepoznajem za sta su ove cevi:

7306cc55d23b6cb5232bf8c0b5ddb680.jpg


b12ed46bf9bc31f55ac176d6cc2d5725.jpg


655faf3447d0712b303cfb14075d3afb.jpg


Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Cjevi su od toplovoda pokrali cigosi aluminujum koji drzi izolaciju staklenu vunu , privjavi vrijednom beokom servisu komunalnoj inspekciji
 
РЕПУБЛИКА СРБИЈА
Град Београд
Градска општина Чукарица
Управа градске општине
Одељење за комуналну инспекцију
Одсек за комуналну инспекцију
V-02 Број: 355 - 2892/2015
Датум: 22. 01. 2016. год.
Београд, Шумадијски трг 2
тел. 3052 - 265

ПРЕДМЕТ: Одговор

У вези с Вашом електронском пријавом од 18. 06. 2015. године, која се односи на проблем два необезбеђена шахтовска отвора у Београду, у Улици Водоводској код кућног броја 21 и преко пута кућног броја 14, обавештавате се да је донет закључак о обустави поступка због непостојања услова за вођење управног поступка у овој управној ствари број 355-2892/15 од 14. 01. 2016. године, обзиром да је инспекцијским надзором извршеним дана 07. 12. 2015. године утврђено да су предметни шахтови покривени одговарајућим бетонским затварачима.

КОМУНАЛНИ ИНСПЕКТОР
Бранка Станојловић
Čak 6 meseci im je trebalo da izađu na teren, a onda plus još jedan mesec da mi pošalju odgovor. Kako je njima dobro na poslu. :kafa:

Setio sam se ove prijave. Bila su dva šahta bez poklopca koja sam prvo prijavio opštinskoj inspekciji, pa kad sam video da se ništa ne dešava, prijavio sam gradskoj inspekciji i za divno čudo brzo su izašli na teren i zelenilo je postavilo poklopce.
 
Prekrdasili su sve rokove po zup u mogao si ih prijaviti upravnoj inspekciji posto su imali rok da ti odgovore 60 dana
 
Поштована/и,

Очишћени су сливници на предметним локацијама. Сливници на углу БКА и Београдске (три сливника) су повезани преко једне сливничке везе која није у функцији. Дат је налог за санацију ове сливничке везе али како иста пролази кроз раскрсницу и испод трамвајских шина те је за ове радове неопходно затворити део саобраћајнице и трамвајски саобраћај ова реконструкција ће вероватно морати да сачека редовну санацију улице.

Срдачан поздрав
Znači za jedno 10 godina će možda da poprave. :kafa:
 
Mozes li oznaciti koji su slivnici jer su nedavno mjenjali sine na tom mjestu
 
Vrh