Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Kome da prijavim ovog genija koji je sam uzeo za sebi pravo da crta linije i postavlja žardinjere na ulici? Problem je leva žardinjera jer udaraju o nju dok se parkiraju komšije non stop dok desna nije problem mada je bila do neki dan na prolazu za invalide koji je tek naknadno ucrtan

WP_20151106_13_09_25_Pro.jpg
 
Problem je bio veći jer su morali da kontaktiraju nekoga iz Toplane da dođe da isključi podstanicu. :bash: :bash: :bash:

Lepo je rečeno pri kraju priloga da ne postoji neka gradska služba za koordinaciju svojih službi. Rešenje - formirati takvu službu (od postojećih kadrova u drugim službama), a ovakve stvari prijavljivati samo Beokomu. Beokom odmah kontaktira nadležnog. Ako kažu da nisu nadležni, to se evidentira i problem prosledi novoosnovanoj službi. Oni PRVO POPRAVE, pa onda utvrde ko je kriv i na kraju od njih dobro naplate radove.

Naravno, sve su to isti ljudi, pa nije za očekivati da će jedne druge da kažnjavaju.
 
Таква служба би могла рецимо да се оснује при Градском стамбеном. Они ионако обједињују више различитих служби, па би могли да имају и посебну службу за решавање проблематике-кварова код грејања.
 
Onaj ćelavi što je za vreme đilasa tukao cigane, a danas je direktor beokoma, je bio u gradu nešto za koordinaciju gradskog službi. Izgleda da na fakultetu za menadžment u sportu nemaju predmet koordinacija gradsih službi.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Onaj ćelavi što je za vreme đilasa tukao cigane, a danas je direktor beokoma, je bio u gradu nešto za koordinaciju gradskog službi. Izgleda da na fakultetu za menadžment u sportu nemaju predmet koordinacija gradsih službi.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Danas sam me zaustavi komsinica i zahvaljuje se sto je moja mama prijavila za neko drvo i ogradu koja prelazi u nase dvoriste. Ja je pitam u cemu je problem a ona kaze da je to ironicno rekla, da zna ko je prijavio ali u opstini je kazu da je napisano na prijavi ime i prezime moje majke. Posto zivimo u porodicnoj kuci gde su odvojeni stanovi, u prizemlju zivi ujna sa kojom niko nije u dobrim odnosima ni u komsiluku a ni mi. Kaze komsinica da je ubedjena da se lazno predstavila. Sutra idemo u opstinu da vidimo sta je to bilo, posto preko telefona nece da kazu nista. Nisu mi jasne ovde dve stvari, kako neko moze lazno da se predstavi, a da ovi ne traze neku ispravu i to namerno da naglasi kako ta osoba podnosi prijavu, a druga stvar kako neko moze da kaze iz opstine ko je i sta prijavio? Odakle im pravo da iznose takve informacije?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da sam već jednom negde na ovom forumu preneo priču sa jednog drugog foruma gde je lik napisao kako je od radnika Parking servisa saznao ko mu je prijavio auto koji je pauk odneo.

Ljudi koji rade na takvim mestima su "obični" ljudi od kojih se može izvući bilo kakva informacija. Zbog toga ja nikad ne prijavljujem konkretne osobe jer uvek mogu da saznaju, u najgorem slučaju (ako se lažno predstavim), broj telefona odakle sam zvao.
 
Juče je započeo mali rat između mene i komunalne policije. Razlog: ostavljanje OBAVEŠTENJA da sam, "kao vlasnik motornog vozila učinio prekršaj propisan odlukom grada Beograda za koji se izdaje prekršajni nalog u skladu sa odredbama zakona o prekršajima ("Službeni glasnik RS", broj 65/2013)

Činjenica: moj auto, kao i desetak drugih, bio je nepropisno parkiran na javnoj saobraćajnoj površini ispred vrtića "Duško Radović" na Vidikovcu.

Komunalna policija NEMA nadležnost da obavlja kontrolu vozila zbog prekršaja za koji je nadležna saobraćajna policija. Odluka o komunalnom redu ne može biti pravno viši propis od Zakona o bezbednosti saobraćaja.

Napisao sam sinoć žalbu:

Poštovani,

danas sam, kao i mnogi drugi roditelji dece koja dovode i odvode decu iz vrtića "Duško Radović" na Vidikovcu, Rakovica, Vidikovački venac 73A, zatekao OBAVEŠTENJE da sam, "kao vlasnik motornog vozila učinio prekršaj propisan odlukom grada Beograda za koji se izdaje prekršajni nalog u skladu sa odredbama zakona o prekršajima ("Službeni glasnik RS", broj 65/2013):

Pozicija na kojoj je bio parkiran moj auto:

https://www.google.rs/maps/@44.7393744, ... 312!8i6656

Ovom prilikom ulažem žalbu na osnov za ostavljanje obaveštenja i zahtevam da obustavite prekršajnu prijavu zbog sledećih razloga:

1. Vrtić nema rezervisana parking mesta za potrebe parkiranja vozila roditelja ili staratelja koja dolaze da dovedu ili odvedu decu iz vrtića

2. Okolni javni parkinzi su uglavnom puni. Na saobraćajnici, protivno postavljenim saobraćajnim znacima, vozila ostavljaju oni koji ne mogu da nađu slobodno parking mesto.

3. Obaveštenja su ostavljena selektivno, isključivo na vozila čiji su vlasnici došli u vrtić po decu iako se na čitavoj desnoj strani ulice (Vidikovački venac), gledano iz smera pijace Vidikovac ka ulici Patrijarha Joanikija), nalaze parkirana vozila uprkos znakovima zabrane parkiranja i zaustavljanja.

Pozicija nepropisno parkiranih automobila, tipično:

https://www.google.rs/maps/@44.7397867, ... 312!8i6656

4. Na desnoj strani ulice, gledano iz smera Patrijarha Joanikija ka pijaci Vidikovac, nalazi se saobraćajni znak zabranjenog parkiranja koji je potpuno neadekvatan za svrhu zaustavljanja ispred vrtića jer deca od 12 meseci, pa i starija, nisu sposobna sama da od auta odu u svoju sobu u vrtiću:

Pozicija saobraćajnog znaka:

https://www.google.rs/maps/@44.7388918, ... 312!8i6656

5. Iz nekog razloga većina vozača ne koristi ovu stranu ulice za parkiranje i zaustavljanje radi dovođenja i odvođenja dece u vrtić već, gledano iz ovog smera, levu stranu na kojoj je parkiranje i zaustavljanje zabranjeno. Stoga čak i kada neko želi da se samo na kratko zaustavi da bi neko izašao ili ušao u vozilo, zapravo pravi problem u protoku saobraćaja jer to vozilo onda predstavlja prepreku za odvijanje saobraćaja.

6. Sam sam se nekoliko puta obraćao Sekretarijatu za saobraćaj sa zahtevom da se obezbede parking mesta za potrebe roditelja i dece vrtića. Do sada je zahtev ostao neispunjen ali neću odustati jer je situacija neodrživa.

7. Za saobraćajne prekršaje ovog tipa nadležna je saobraćajna policija.

Uz ove razloge za obustavljanje postupka pozivam vas da mi se pridružite u nastojanju da popravimo komunalnu i saobraćajnu situaciju na opštini Rakovica, prvenstveno podrškom zahtevu za obezbeđivanje parking mesta ispred ovog vrtića.

Otišao sam jutros, uzalud, oko 7:30 do komunalne policije u Makenzijevoj 31, nakon telefonskog razgovora koji sam obavio sa dežurnim na broju 0800 110 011. Taj mi je rekao da će me neko primiti na razgovor povodom ovog problema kada god da dođem između 7 i 16h.

To, naravno, nije tačno jer rade sa strankama od 10h te sam tako imao zadvoljstvo da razgovaram sa komunalnim policajcem koji me je zaustavio ispred prijavnice.

Izložio sam mu problem i zašto sam došao. Zakačili smo se upravo oko nadležnosti: on tvrdi da jesu nadležni. Tu sam ga dočekao sa konstatacijom da sam im se već obraćao sa zahtevom da reše problem koji MUP ignoriše - divlji parking zaposlenih u MUP-u u Savskoj ulici i da su mi odgovorili da nisu nadležni.

https://saobracajnakamera.wordpress.com ... arkiranja/

Njegov komentar na to je bio: "E, pa to je mač sa dve oštrice".

Ok.

Vratio sam se na posao i pozvao telefon za prijave (00-24): 0800-110-011, predstavio se i prijavio desetine nepropisno parkiranih vozila ispred MUP-a u Savskoj ulici:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ez6CjNY0NbM[/youtube]

Operaterka koja se javila je ubrzo shvatila o čemu se radi i donekle drsko mi je "objasnila" da nisu nadležni i počela da mi citira član 23 Odluke. Prekinuo sam je rečima da član 23 znam napamet i da, ukoliko su nadležni za jučerašnji incident ispred vrtića, onda su nadležni i za predmet moje prijave. Odnosno, čak i da nisu nadležni, kao što nisu, dužni su da prime prijavu građana na čemu sam insistirao.

Prijavu je na kraju primila, saopštio sam joj lične podatke i kasnije pismeno dodao gornji video snimak današnjoj telefonskoj prijavi.

"Rat" koji sam pomenuo na početku se sastoji u tome da neću odustati dok ne dokažem da zloupotrebljavaju ovlašćenja.

Komunalna policija mora da prestane da ostavlja obaveštenja na vozila koja su nepropisno parkirana na javnim saobraćajnim površinama i mora da obustavi pokrenute prekršajne postupke.

Pozivam vas da se na sličan način uključite u ovaj problem.
 
Саобраћајна камеро, надам се да ћеш истрајати у овом "рату" са комуналном полицијом. :kk:
Укњижен плусићћћ
 
Bratu i kolegama u firmi su uredno stizale kazne od komunalaca. Kazne su bile oko 50k din, pa umanjene za 50%.

S3
 
Ja sam pre neki dan platio 2500 dinara kaznu koja mi je ekspresno stigla, prekršaj je načinjen 10 oktobra.

Komunalac me je uslikao kada sam parkirao auto na uglu Sarajevske i Višegradske , ispred farbare. Umesto da sam kao sav normalan svet ostavio auto sa upaljena sva 4 u žutoj traci ja ga dižem, naravno nepropisno, na trotoar. Dok sam bio u farbari, pokupio robu, nepunih deset minuta, on me je uslikao i otišao.
 
Ova poslednja dva primera su me totalno demoralisala zbog vremena potrebnog da se uradi nešto jednostavno jer pokazuje koliko nadležne zabole.

Džaba meni što pišem dopise, prijavljujem stvari koje su očigledne i pored kojih opštinari i Komunalci svakodnevno prolaze, kada više od pola dopisa ignorišu, a i ono što prihvate urade tek posle godinu dana, ili nikad.

Žao mi je što širim takav stav, ali eto - došlo mi je.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360814#p360814:11r3xz1g je napisao(la):
Nepopravljivi optimista » 02 Dec 2015 11:36 am[/url]":11r3xz1g]Nakon mnogo prijava, Beociklizacija uspela u nameri da obori poprilično visoke ivičnjake u Bulevar Mihaila Pupina kod pumpe. Hvala MIlošu Laziću, aktivisti za biciklistički saobraćaj! https://www.facebook.com/beociklizacija/?fref=photo

12299346_930681853678996_5508789600105293744_n.jpg

Šta napisati, osim, najzad i zašto im je toliko vremena trebalo?

Od Ušća do Tošinog bunara ovo je bio jedini ivičnjak koji nije bio oboren... ali ne što nije bio oboren, ni to ne bi bio problem, nego što je visok da svaki biciklista (koji ne želi da rizikuje da polomi točak ili viljušku) je morao da siđe sa bicikla da bi prešao tih nekoliko metara... možda to zvuči razmaženo: "na jednom mestu morali da silaze sa bicikla", ali - ako su na svim raskrsnicama ivičnjaci oboreni, zašto to nisu odradili i na ovoj jednoj, sa naročito visokim ivičnjakom? I još je biciklistima i najlakše, veći problem je bio za invalidska kolica... Ali ipak, obradovalo me je...
 
Човече, ако немаш воље да напишеш где се у милионском граду налази локација коју си сликао, сав твој труд је узалудан. Не разумем да имаш воље и енергије да одеш, снимиш, поставиш на мрежу, а онда те мрзи да напишеш једну-две речи.
 
Mislim da lokacija nije presudna ulica je valjda djuke dinic vojvode brane ugao i parceta valjda vojvode savatija bitan je nazovi trud bg puta
 
Bolje da nista ne pise, dovoljna je fotka :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da uknjižimo još jednu malu "pobedu"?

Поштовани,


Одељење за безбедност саобраћаја ће дати налог ЈКП ‘’Београд-пут’’ за израду техничке документације за уређење улице Видиковачки венац у циљу унапређења безбедности саобраћаја на делу улице од раскрснице са Суседградском до раскрснице са улицом Боже Јеремића. Приликом конципирања пројектног задатка разматране су и интервенције у зони раскрснцие са улицом Боже Јеремића које су у складу са интервенцијама које су предложене од стране подносиоца захтева.


Срдачан поздрав



Секретаријат за саобраћај

Одељење за информисање и информационе технологије

Zahtev:

u vezi sa predmetom IV-04 Br. 344.2-165/2015 od 12.10.2015 (u prilogu) podnosim zahtev za uređenje pešačke saobraćajne infrastrukture kod raskrsnice ulica Vidikovački venac i Bože Jeremića, opština Rakovica, Beograd.

Na predmetnoj raskrsnici nedostaje sledeća infrastruktura:

1. Pešački prelaz preko ulice Vidikovački venac
2. Pešačka staza/prilaz preko parkinga
3. Pešački prelaz preko ulice Vidikovački venac - prolaz između parkinga
4. Pešačka staza/prilaz preko parkinga, veza ka postojećem trotoaru.
5. Trotoar od ulice Bože Jeremića do parkinga u visini broja 2, Vidikovački venac
6. Pešački prelaz preko ulice Vidikovački venac
7. Pešačka staza/prilaz preko parkinga
8. Pešački prelaz preko ulice Vidikovački venac - prolaz između parkinga
9. Pešačka staza/prilaz preko parkinga, veza ka postojećem trotoaru.

Sve tačke su deo predloga uređenja na slici koja se nalazi u prilogu ("Vidikovacki venac-Boze Jeremica 1")

Molim da se u toku ovih radova postave zaštitni stubići na tačkama 2, 4, 7 i 9 ali i duž tačke 5 kao i na svim uglovima raskrnice a posebno u zoni postojećeg pešačkog prelaza preko ulice Bože Jeremića jer se tu zaustavljaju automobili koji poslom dolaze u "Eurohrast" i tako onemogućavaju bezbedan prelazak ulice.

Saobraćajna policija, na žalost, nedovoljno dobro radi svoj posao u ovakvom slučaju, o tome ilustracija u obliku ovog video snimka:

https://www.youtube....h?v=TpEfTxSWNYs

Na kraju: molim za obrazloženje za konstataciju da, po zahtevu Darka Ignjatovića, člana veća GO Rakovica, na ovoj raskrsnici "nisu ispunjeni uslovi za obeležavanje pešačkog prelaza", predmet IV-04 Br. 344.2-165/2015 od 12.10.2015 (u prilogu)

Naime, u ulici Kneza Višeslava između "Avala filma" i restorana "Rubin" postoji "slepi" pešački prelaz koji ne služi ničemu i ne vodi nikuda. (prilozi slike: "Kneza Viseslava" i "Kneza Viseslava 1"

https://www.google.r...12!8i6656?hl=en

Da li mi možete dati odgovor na pitanje: koji uslovi su ovde bili ispunjeni da bi se postavio pešački prelaz i koliko su ti uslovi bitno različiti od uslova potrebnih da bi se uredila saobraćajna pešačka infrastruktura na raskrsnici ulica Vidikovački venac / Bože Jeremića?

Stojim vam na raspolaganju za sva dodatna pitanja i eventualnu pomoć.

Srdačan pozdrav,

Ovo je "idejno rešenje" uređenja ove raskrsnice:

Pogledajte prilog 1

Za ispunjavanje uslova sam ih prozvao zbog ovog pešačkog prelaza:



Interesantno je i to što im je trebalo svega 9 dana od zahteva do odgovora.
 
Vrh