Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Bravo za žardinjere. 90% žardinjera samo smeta i zauzima prostor pešacima. Plus što rastinje u njma uopšte nije lepo za oko.

Ukloniti ih i zameniti, ne stubićima, već П stubovima za vezivanje bicikala.
 
20151018155257.jpg


turisticka org mogla bi ovo bolje da odrzava fali staklo
 
Ови из туристичке организације очито не знају за стране света. Наопачке окренули карту. И сада се туристи питају како је Авала сјеверно а Војводина јужно. Дебили!
 
I jesi i nisi upravu :) Zavisi i gde je postavljena mapa tj na kojoj poziciji u gradu. Takodje misilm da im je ovako odgovaralo zbog prakticno praznog prostora na borcanskom delu gde su ubacili informacije o mostovima itd.
 
Ја још нигде не видех било коју карту којој горња страна није орјентисана на север.
Чини ми се да стајна тачка не утиче на орјентацију карте. Увек се ваљда карта "окреће" на северну страну света.
 
Mapa ima obeležen pravac severa, tako da je OK.
Mislim da su, ako je već namenjeno strancima, to mogli malo bolje da istaknu, ali pošto se ne radi o mapi već o simboličkom planu u aksonometriji, bitno je da je jasno i pregledno..
 
E pa tako je to kada prave kartu Beograda na kojoj je najbitnija informacija koliki je Most na Adi a ne gde je šta u Beogradu...
 
Karta je odlična i neočekivana. Sever je jasno označen i to dosta krupno.
 
Nema veze što je sever označen. Nije slučajno što se uzima za standard da je sever "gore". Kad se dolazi u neki grad gleda se plan grada i sada ti turisti pokaži drugačije orijentisanu kartu. Meni je problem (a dobar deo života koristim karte, što planinarske, što planove rgadova) da se orijentišem na ovakvoj karti.

Karta jeste odlična, ali teško može da ima praktičnu upotrebu.
 
Pre više od 3 godine sam prijavio ruinirano stepenište koje vodi i ka Infostanu
IMG_4079-1024.jpg


U međuvremenu su stepenice još više oštećene.
Danas sam se prijatno iznenadio da se neko setio da ih popravi.
7c0a49a7b96783f90d20bf364c0bebaf.jpg


Poslato sa telefona
 
Zbog fenomenalnih komšijskih odnosa u zgradi, stigla je čestitka od strane opštinske komunalne inspekcije koju je neko zalepio na ulazu:



Kažu: ukoliko zgrada ne pristupi izvršenju rešenja u ostavljenom roku (15 dana), rešenje će se sprovesti prinudnim putem preko drugog lica o trošku izvršenika, a visina troškova odrediće se posebnim zaključkom. Da li je neko imao iskustva sa ovim stvarima? Da li to znači da će da kazne celu zgradu ili eventualno predsednika kućnog saveta. Ja bih voleo da kazne sve zbog kojekakvih idiota koji su doveli do gore opisanog stanja.
 
Ako imate skupstinu stanara onda ce kazniti predsjednika kao odgovorno lice i skustinu stanara kao prvno lice gledajte da to poprvite kako nebi placali majstore papreno Imate li ugovor o odrzavanju zgrade sa gradskim stambenim ili nekom drugom firmom
 
Nemamo nikakav ugovor o održavanju sa bilo kime. Sa gradskim stambenim imamo samo varijantu za čišćenje. Zbog kojekakvih bu**** u zgradi, teško da će se nešto popraviti. Ako kazne skupštinu stanara kao pravno lice, ko onda plaća kaznu? Cela zgrada? Svima šalju prijave?
 
Pa stanari dobijete kaznu i djelite na broj stanova ili ako imate para na racunu platite dogovorite se to je vasa imovina .Nerazumijem ljude koji mogu kroz krs ulaz da idu do stana i takav ulaz smanjuje cjenu nekretnine
 
Imam jednu situaciju u komsiluku koja je trajala vec druze vreme ali je danas dobila epilog.

Naime u pitanju je dvoriste kuca u nizu na ceraku gde je jedan od komsija pre skoro godinu dana prvo potkresao lipu ispod mog i njegovog prozora pa kasnije odsekao sve grane i ostavio samo stablo bez ijedne grancice. Sticajem okolnosti posto je drvo ocigledno bilo zdravo oporavilo se i vrlo brzo je na prolece pustilo nove grancice i olistalo. Izgledalo je bas simpaticno poput velikog bonsai drveta.

Jutros me je probudio neki jak zvuk motora, mislivsi da dokoni komsija opet nesto sece i majstorise u podne izlazim na terasu i imam sta da zateknem potpuno odseceno drvo tako da je sada ostao samo panj.

Drvo je posadjeno u unutrasnjem dvoristu gde su stanari zgrade vlasnici dela zemljista gde je posadjeno drvo. Da li komsija uopste smeo bez obzira gde se drvo nalazi da ga samostalno potkresuje i na kraju odsece ili je to moguce posto nije javna povrsina?
 
Nije imao pravo da to uradi. Bilo bi dobro ako bi neko od stanara iz objekta zajedničkog stanovanja(te zgrade) podneo prijavu protiv njega.
Problem je dokazivanja da je to on uradio, ako postoji neka fotografija to bi olakšalo stvari.
 
To unutrasnje dvoriste je zajednicko moguce da je podeljeno na 4 dela koliko i stanova ima nisam bas siguran. Razumeo sam kada je potkresao drvo smetala mu je velika krosnja posto je u prizemlju ali je sada odsekao celo drvo bez ikakvog razloga bez ikakvog pitanja potpuna samovolja.
 
Bojim se da je to sizifov posao. Kada je bilo neko problematično drveće isped zgrade blizu moje potplatiše stanari radnike zelenila i oni isekoše 4 drveta na javnoj površini očas posla. Sada stanari mogu da se sunčaju uz jutarnju kafu.
 
Vrh