Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Moja prijava Beokomu:

Postovani,

Na Dunavskom keju, po izlasku iz podvožnjaka iz Dubrovačken, se na povrsini placa najavljivane Engel Marine Dorcol pojavilo nekoliko problema a mozda i najveci su:

1. Deponije pored i na samom placu (fotografije od danas imate u prilogu)

2. Copori pasa lutalica, njih 5-7 komada koji su u nocnim casovima i po niskim temperatirurama agresivni, imate malo starije fotografije u prilogu

3. Nedostatak cvrste ograde oko gradilista/placa, pa deca iz zgrade mogu da udju na plac. Isto evidentno na fotografijama u prilogu.

Nadamo se da ce ovaj problem biti resen, jer se povecava svakim danom zbog nemara vlasnika parcele.

Srdacno,



Odgovor Beokoma:

Поштована/и,

Поштовани,
Екипа Службе комуналне зоохигијене је излазила на дату локацију дана 25.02.2016. године по пријави број 85316-1513792016 коју је поднео xxxxx xxxxx. Том приликом су у марини „Дорћол“ виђена два пса који су побегли приликом покушаја ватања.
С поштовањем
ЈКП „Ветерина Београд“

Напомена: обавезно на поруку одговорите са reply!

--
Срдачно,
Служба за комуникације и координацију односа са грађанима


Znači dva psa nisu uvaćena na delu. Uvaćena! Deponija i dalje stoji, ograda oko placa ne stoji.




Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Uklonih ime astrodule, da i ja sam se iznenadio kada po imencetu pominju.

Da POKUSAJ VATANJA, ali najgrđe je što nisu ništa preuzeli sem da su probali to "vatanje". Nisu ih uvatili i nikom ništa. Oni vatali a džukci pobegli, zamislite.
 
20160328_102826.jpg


stavili su nove bandere stare su ostvili za los ukras kod kongrapa na cukarici
 
Ti klosari govedjih glava sto sede u opstini Cukarica ne mogu da srede samu okolinu opstine u radijusu od 15 metara, a hvale se asfaltiranjem recikliranim betonom u nekim cukarickim zabitima. Igrom slucaja imam vikendicu u Velikoj Mostanici, prolazim glavnim putem na kom su se slikali 20 puta jer su u 21.veku uradili trotoar, to im je uspeh. Pisala sam im vise puta da srede neke staze po Kosutnjaku, da ne gacamo blato, da asfaltiraju trotoar preko puta Crnjanskog, ali nemusti jezik ne govorim pa je odgovor izostao.
 
Otpadaju im ploce mermerne sa zgrade nikom nista.
Ovaj plato gledaju sa vrata opstine i tako stoji 3 mjeseca minimum
 
Komunalna inspekcija im je verovatno jedna od najgorih u gradu. Ne rade ništa, treba im po par meseci da bi uopšte izašli na teren po prijavi i to moraš da ih gnjaviš stalno.
 
Izborna groznica ruži Beograd
M. T. K. | 31. mart 2016. 17:30 | Komentara: 3

Političke stranke nekontrolisano ruže grad lepljenjem propagandnog materijala po zidovima, ogradama, banderama


nov%20(17)_620x0.jpg


IZBORNA groznica, agresivna trka za glasovima i ovog proleća ruži izgled Beograda. Širom prestonice, partijski aktivisti predizbornim plakatima "tapetiraju" zidove zgrada, ograde i bandere.

Sankcija za neodgovorno ponašanje nema. Iako se krši Zakon o oglašavanju, Odluka o oglašavanju na teritoriji Beograda i Odluka o komunalnom redu, komunalni inspektori i komunalni policajci strankama gledaju kroz prste. Letimičnim pogledom, primećuje se da su gradski bulevari, mostovi i nadvožnjaci šareni kao vaskršnja jaja. Međutim, nadležne službe nisu napisale nijednu prijavu protiv političkih organizacija!

- U 2016. godini nismo imali prijave zbog lepljenja političkih plakata na površinama koje nisu za to namenjene, a ni pripadnici Komunalne policije nisu zatekli na terenu ovakav vid komunalnog prekršaja - navode u službi za informisanje grada Beograda.

Po Odluci o komunalnom redu, na osnovu člana 66, a koji se odnosi na član 9, komunalni policajci i komunalni inspektori u obavezi su da zbog nepoštovanja propisa napišu prekršajnu prijavu, za koju je propisana kazna od 50.000 dinara. Novčane sankcije se mogu odrediti i na osnovu Odluke o oglašavanju, gde se navodi kazna od 50.000 dinara za pravna lica, odnosno, 10.000 za pojedinca.

OBJEKTI ZA SLOBODNO OGLAŠAVANjE
IZ Sekretarijata za inspekcijske poslove navode da se lepljenje plakata smatra oglašavanjem. Propagandni papir sme se zalepiti na objektima za slobodno oglašavanje koja postavlja gradska opština u skladu sa potrebama građana.
- Odlukom o oglašavanju, zabranjeno je lepiti ili na drugi način pričvršćivati plakat i drugu štampanu poruku, odnosno ispisivati oglasnu poruku na spoljašnjim površinama fasade, izloga, ograde i drveća - navode u ovom gradskom sekretarijatu.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... zi-Beograd

politicarima nista a zato moze kazna za IMAMO PLAN st*** jedna neradnicka :bash:
 
Ja ne videh ni jedan jedini plakat, osim sns-ovih. Oblepise mi trafo stanicu, sreca nema nicije glave, pa mi je nagon za povracanjem manji.
 
Срамота је да су челници града донели одлуке, прописали казне а тих се прописа не придржавају нити апелују на страначке активисте да не лепе где стигну. А полицајци и инспектори се вероватно не усуде да кажњавају исте те који су на власти и стављају прст у око Малом.
 
Nije "verovatno" već sigurno.

Ovih dana ću dobiti epilog prijave zbog oblepljivanja Mostarske petlje.

Ne smem ni da opišem put prijave.

TT
 
Где се ово налази, Дишо? Не могу да препознам по гранулацији агрегата у асфалту.
 
Sinoc preko tvitera sam poslao prijavu Beokomu u vezi tri rupe koje je ostavila privatna firma koja je kopala da sprovede kablove do trafostanice u kraju. Te rupe su zatrpali zemljom i nekim sljunkom, a vec posle par dana, pogotovo posle ovih kisa, je to uleglo i prakticno postalo obrnuti lezeci policajac pa su vozaci kocili. Odgovor stize jutros od njih da je prijavljeno odgovornoj sluzbi, a evo pre sat i po-dva BG put vec asfaltirao. Cisto sumnjam da je neko to ranije prijavio jer ovde zive ljudi koji bi i bez vode ostali godinama jer su nesposobni da prijave kvarove.
Takodje sam poslao i prijavu za rupu u Bulevaru kralja Aleksandra kod mokroluske pijace koja je takodje popunjenja sljunkom i tako stoji vec nekoliko nedelja, a autobusi redovno ili prelaze preko ili se pravi guzva dok cekaju da prodju pored. Isto su jutros odgovorili, sad cemo videti da li ce i to sanirati.
Takodje sam i pre par nedelja prijavio nekakvo curenje vode iz zemlje, isto u mojoj ulici, odgovorili da je prosledjena prijava. Ali odmah narednog dana i narednih par dana je padala kisa tako da nije moglo da se vidi odakle curi. Pa cim je prestalo, oni su to iskopali i popravili i Beokom mi salje tvit sta je uradjeno.
Onda u ono vreme kada skoro nedelju dana nije bilo vode u Kaludjerici i Lestanima, par veceri ulicno svetlo u vecem delu Lestana nije radilo. I to sam prijavio, ubrzo stize odgovor da je prosledjena prijava nadleznoj sluzbi, par sati kasnije opet odgovor da im je receno da je u pitanju veci kvar. Cini mi se da je isto vece ili pak naredno, ulicno svetlo proradilo.

Tako da, ako neko zeli da postigne nesto, meni je najefikasnije bilo preko tvitera, saljite na @prijavi_problem i odgovaraju brzo. Slao sam dosta prijava, mahom sto se tice prevoza i to su sve odgovarali u roku, doduse kada je prevoz u pitanju tesko moze da se vidi promena jer GSP salje sablonske odgovore, ali Beokom kao sluzba, odgovara u roku i resava probleme.
 
Beokomu prijavljen radturen trtar krateri duz bka na vise mjesta nista vec mjesecima nije uradjeno
Telefonski poziv nula iako im se zahtjeva pismeni odgovor nula
 
Ne znam, ja redovno preko tvitera prijavljujem i resavaju problem. Vise mi se smucilo da pisem mejlove i da budem formalan, sve to uzalud. Ovako mogu u dve recenice da srocim problem i to sve posaljem za manje od minut, pa sad ako ce da odgovore, odgovore, ako ne, ja nisam nista izgubio. Ali do sada mi se nije desilo da ne odgovore, jednom su cak dva puta na istu prijavu. Verujem da ako su ove tri nebitne rupe u mom kraju vec danas sredili, da ce i onu kod mokroluske pijace ili danas ili vec do ponedeljka.
 
Evo da potvrdim, rupa kod mokroluske pijace je asfaltirana, ne znam kada, ali jutros kad sam prolazio nije je vise bilo.
 
Sta je boje se plavih koverti st*** jedna zna da je u prekrsaju evo ni premjera nemogu da nadju sudski pozivari
 
Vrh