Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Meni je Beokom u poruci na Twitteru preporučio da slične stvari prijavljujem direktno SAobraćajnoj policiji, mada oni i dalje prosleđuju sve prijave.
 
Saobraćajna policija je nadležna kod parkiranja protivno ZoBS.

Komunalna policija je nadležna za pogrešno parkiranje koje nije predviđeno ZoBS-om:

Члан 23.
У циљу заштите површина јавне намене и површина у
јавном коришћењу забрањено је:
1. кретање, заустављање или паркирање возила на јавној
зеленој површини, зеленој површини око објекта јавне на-
мене и зеленој површини у јавном коришћењу,
2. ометање коришћења улице или другог општинског
пута заустављањем или остављањем возила нарочито на:
– делу тротоара који није обележен за паркирање, од-
носно на паркиралишту изван границе обележених пар-
кинг места; у пешачкој зони; тргу и пјацети; зони успоре-
ног саобраћаја, осим на обележеним местима за паркирање;
пешачком прелазу; бициклистичкој стази; месту на коме
би се онемогућио или отежао приступ другом возилу ради
паркирања или излазак возила са паркиралишта; колском
улазу, односно излазу из зграде или дворишта и сл.,
– стајалишту јавног превоза или на другом делу пута на
начин којим се омета коришћење стајалишта; саобраћајној
траци или трамвајској баштици намењеној искључиво за
кретање возила јавног превоза путника; такси стајалишту;
делу јавне саобраћајне површине резервисане за поста-
вљање судова за одлагање смећа и сл.,
3. заустављање или остављање возила којим се омета
коришћење пешачке комуникације, прилаз објектима, ко-
ришћење противпожарног пута, коласког пролаза између
стамбених зграда,интерние саобраћанице и слично,
4. остављање нерегистрованих, хаварисаних или одбаче-
них возила, прикључних возила, прикључне опреме, агре-
гата, као и јахти, чамаца и пољопривредних машина, камп
опреме, камп кућице и камп возила на површини јавне на-
мене и на површини у јавном коришћењу

http://www.sllistbeograd.rs/pdf/2011/10 ... Fit&page=1
 
U samom centru grada, kod Ruskog cara, mislim da se ovo hronično ne čisti
943e08695e114313e47eafb2d90ac1b3.jpg


Sve su pune đubreta
27995b2139f6ad73d0b37a6ce19d1475.jpg




Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Овдје се нигдје не види ђубре, ја видим смеће. Не дај Боже да ту буде ђубре.
 
Мени се чини да преко Твитера нешто предузму само ако пријави неко познат, типа Ана Бекута или Мирјана Бобић Мојсиловић. За тзв. обичне смртнике, слаба вајда.

Мада, верујем да није до Беокома. Сигурно они проследе пријаву, али шта вреди када онда "надлежне" службе не реагују.
 
Да ли је неко до сада пријављивао овај немар у подземном пролазу на Зеленом венцу?


119509151020597855715609.jpg


117587731020597855799611.jpg
 
Igor":odtxhv6p je napisao(la):
Ovo je alarmantno!!!
vidi se da duuugo nisi tuda prolazio :laugh: To je vec uobicajena Bg slika i prilika :oops:
nit je neki zapecak niti skriveno .
Verovatno ce to opraviti kada skupe pare da to urade na veoma pompezan nacin ...
 
Mozda je fora ili ko zna neki meni nepoznati marketinski trik da sto vise zapustis grad i kada uredis nesto od ruiniranog napravi se veci kontrast u izvedenom i prethodnom naravno uz pominjanje ranijih vlasti itd.
 
Posmatrac":2c0a95qs je napisao(la):
Да ли је неко до сада пријављивао овај немар у подземном пролазу на Зеленом венцу?




Prijavljeno je ovo odavno.

Beokomu, čini se, nedostaje autoritet nad nadležnim službama a posebno funkcija nadzora nad izvršenjem po prijavama.

Sent from my ST23i using Tapatalk
 
Beokom samo radi prosleđivanje prijava i mislim da njihove prijave imaju istu važnost kao naše. Još jedna služba koja kao nešto radi, ali realno su samo izmislili još jednog posrednika. Većinu prijava oni proslede gradskom inspektoratu, a to možemo i mi kao građani da uradimo.

Treba im dati veća ovlašćenja, ali opet se gomila birokratski aparat...
 
Хоћете да кажете да је ово пријављено и ником ништа? Разваљен пролаз кроз који прође дневно сто хиљада људи и нема реакције, лудило:(
 
Posmatrac":9u5ro1v4 je napisao(la):
Хоћете да кажете да је ово пријављено и ником ништа? Разваљен пролаз кроз који прође дневно сто хиљада људи и нема реакције, лудило:(

Их, као да је ово први случај да тзв. надлежни не реагују. Реаговали би, додуше, када би се нас неколико организовало и поправило те степенике. Онда би нам написали казну.
 
Upravo se glavas direktor beokomservisa hvalio kako ce da mjenjaju ploce u knezu i kako to nije radjeno godinama sto je laz i kako ce konacno zabraniti ulaz dostavnim vozilima itd lupa i ostade ziv
 
astrodule":1q3y39ln je napisao(la):
Malo sam gledao datume u odgovoru koji sam dobio na jednu svoju prijavu.

Naime, prijavio sam staru oglasnu tablu kod Fontane koja je nekada davno prikazivala šta se daje u Radničkom univerzitetu. Ja sam predložio da se tabla preuredi i da su na njoj prikazuje repertoar novobeogradskih bioskopa.

Elem, prijavu sam preko sajta "Građanin inspektor" podneo 15.2, ista je zavedena 19.2. a inspektor je obišao to mesto 4.3, tj dve nedelje posle zavođenja iste.

Juče sam dobio taj odgovor, tj 23.3.

ps: ništa od te moje ideje, jer već postoji rešenje kojim se ta tabla uklanja.

Jedna druga prijava poslata 22.1. je zavedena 26.1, a inspektor je obišao to mesto 4.2, slikao, konstatovao, a 10.2. prosledio Sekretarijatu za inspekcijske poslove, a meni su mejl poslali juče tj 23.3.

Ne znam kako biste vi reagovali da ste šef ovim inspektorima, ali verujem da u privatnoj firmi ne bi radili ovim tempom ni mesec dana.

TABLA I DALJE STOJI !!!
 
20150924104612.jpg


ove zvrljotine komunalni inspektor nije vidio sa sve poslatom fotkom preko puta igumanove palate konstatovao da je sve uredu
 
Vrh