Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Blesavo skroz, onda jedan saljiv predlog, lepo neki dalji poklopac sahta koji ne ugrozava bezbednost prebacite na vas blizi pa prijavite taj udaljenijini gde su oni nesposobni nadlezni :p
 
To je bio brizniski pokusaj prebacivanja nadleznosti ping pong , Inace u dimitrijali fali poklopac na sahtu zovem BVK na 3 6060 606
Reko fali poklopac na sahti u d t tu i tu , A kako znate da je nas saht reko da sidjem da provjerim ,Basm me briga cijei je stvite poklopac pa se preganjajte izmedju sebe poslije , Nailazim poslije stvljen betonski poklopac
 
Sličan događaj od pre par godina:
kasno uveče vozim kroz Đorđa Stanojevića pored Holidej Ina, u smeru ka Delta Sitiju. Na sred kolovoza su šahtovi (?! u startu) a sa šahtova poskidani poklopci, ulično osvetljenje be radi. Dobro da do tog trenutka niko nije upao točkom u otvoren šaht.

I ja stanem kod Depoa GSP, mobilnim okrenem policiju, uredno se predstavim imenom i prezimenom, kažem da su poskidani poklopci sa šahtova koji se nalaze na sred ulice koja je u mraku, operaterka me prebaci na nekog kolegu, ja ponovim od reči do reči, "nalazim se kod Depoa GSP, sada sam kolima prošao onom novom ulicom kod Holidej Ina, poskidani su poklopci sa šahtova na kolovozu a ulica je u mraku, opasno je za vožnju". A čovek mene odmah pita: "Od čega su šahtovi?" Ja (u čudu, zatečen): "Ne razumem". On: "Od čega su šahtovi, koga da zovem?" :bash:
Ja: "Gospodine, verujte mi da ne znam, samo sam gledao izbegnem otvorene šahtove na ulici". On (ljutito/smoreno): "Dobro."
Skoro pa da je ispalo da je trebalo da se ja u pola noći sa baterijskom lampom spuštam u šaht koji je na sred ulice :roll:
Ne daj bože da pošalju najbližu patrolu da spreči neko upadne u mraku u šaht pre neko što postave novi poklopac.
 
Malopre me je komšija pitao da li sam ja prijavio da su u ulici prefarbana javna parking mesta ispred jendne nove zgrade (žutom bojom prefarbaju javni parking, i pretvore okućnicu zgrade u privatni parking, pritom zauzmu i deo trotoara, pa je onemogućeni i kretanje).
Prijave sam podnosio Beograd putu, imam sve mailove, jer su oni nepravilno ofarbali trotoar, odnosno nisu postupili prema nalogu sekretarijata za saobraćaj. Takođe sam se za isti prekršaj više puta obraćao i sekretarijatu za sobraćaj. Ovo nije prvi put da mi se ista stvar desava, a to je da saznajem da informacije koje bi trebalo da budu tajne, dospeju do onih koje prijavljujete. Još jedan dokaz da živimo u korumpiranoj državi u kojoj zakoni nisu jednaki za sve.
 
Zali se zastitinku gradjana Sasi Jankovicu nikao nembi smjeli da saznaju ime podnosioca prijave Zastitink gradjana se nalazi u deligradskoj 11 napisi dopis ponesi papire i prosetaj objasni sta i kako krse zakon
 
20150321134610.jpg


SREDITE NAM GRAD: Ovo su propusti koje inspektori gledaju kroz prozore svojih kancelarija!

Mateja Beljan | 21. 03. 2015. - 19:58h | Foto: Mateja Beljan | Komentara: 43
Gradska inspekcija munjevito je reagovala u četvrtak, kada je zatekla aktiviste inicijative "Ne da(vi)mo Beograd" kako dele svoje glasilo ispred njihove zgrade. Reporteri "Blica" prošetali su se juče oko sedišta inspekcije i za svega pola sata pronašli 10 propusta koji im bukvalno stoje pred očima.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/544261 ... ancelarija
 
Bulevarac":15f86jz2 je napisao(la):
Malopre me je komšija pitao da li sam ja prijavio da su u ulici prefarbana javna parking mesta ispred jendne nove zgrade (žutom bojom prefarbaju javni parking, i pretvore okućnicu zgrade u privatni parking, pritom zauzmu i deo trotoara, pa je onemogućeni i kretanje).
Prijave sam podnosio Beograd putu, imam sve mailove, jer su oni nepravilno ofarbali trotoar, odnosno nisu postupili prema nalogu sekretarijata za saobraćaj. Takođe sam se za isti prekršaj više puta obraćao i sekretarijatu za sobraćaj. Ovo nije prvi put da mi se ista stvar desava, a to je da saznajem da informacije koje bi trebalo da budu tajne, dospeju do onih koje prijavljujete. Još jedan dokaz da živimo u korumpiranoj državi u kojoj zakoni nisu jednaki za sve.
Чувај леђа Булеварац од комшије. Вероватно је он погођен твојом пријавом.
Шта си одговорио комшији, кад те то питао ?

Мало је теже доказати одакле је процурело да си ти подносио пријаве, да ли из Београд пута или градског Секретаријата за саобраћај. У сваком случају требао би да, како ти је Директор предложио и посаветовао те, да се жалиш заштитнику грађана. Нека виде и у Београд путу и Секретаријату да се на њих води рачуна, по оном систему "само вас посматрамо шта и како радите". Наведи да имаш и проблема са једним од комшија.

Имаш подршку и јави шта си урадио
 
Молим за помоћ коме даље да се жалим у вези са следећим случајем. Пре више од месец дана сам пријавио Комуналној инспекцији Звездара флеке које су настале на травњаку приликом истакања мазута код Више пословне школе и Министарства просвете у Захумској улици. Жалио сам се на ово (трагови мазута по трави који тако остају после сваког истакања мазута)

20150203_094758.jpg


20150203_094756.jpg



Данас ми је стигао следећи одговор

Odgovor.jpg
 
Bruka!!!

Jedino da izađe u Blicu (ili nekim drugim novinama) ovaj odgovor sa imenom inspektora koji ne vidi ništa loše u tome što ostaju tragovi mazuta na javnoj površini.
 
Мислим да ћу на крају и морати да пошаљем у новине, са овим инспекторима, полицајцима и осталим службеницима се не вреди натезати.

Иначе, када је у питању означавање паркинг места, интересује ме да ли су ова паркинг места на углу Гершићеве и Хекторовићеве (на којима су постављене и запреке) на дивље заузета? Мислим да је ово јавна површина, а не двориште зграде, тако да су ова паркинг места и запреке на њима постављене без сагласности Секретаријата за саобраћај.
https://www.google.rs/maps/@44.7956...0OzALv_cRs0_l8ClQ!2e0!5s20141101T000000?hl=en
 
Ovo za mazut veci efekat bi bio da se uslika kad istacu isti .Prijaviti dezurnom kom inspektoru da vidimo sta ce oni reci .
Sto se tice parkinga mozda je zakupljen pogledaj postove clana bulevarac on se ganjao sa sekreterijatom za saobracaj oko parking mjesta
 
Знам Директоре да би већи ефекат био да се они "улове" на лицу места, али опет зна се чија је котларница, ко им довози мазут, када је истакан и ко је дужан да санира настале штете. Није ми јасно да инспектор барем не поразговара са одговорнима и покрене процедуру чишћења тога. Ипак је то опасан отпад, веома канцероген, просут по травњаку куда пролази велики број деце. За ово у иностранству су драконске казне. А код нас можеш да возиш крш и сипаш уље за собом где год станеш...
 
Djordjem":3o2mrc0w je napisao(la):
Иначе, када је у питању означавање паркинг места, интересује ме да ли су ова паркинг места на углу Гершићеве и Хекторовићеве (на којима су постављене и запреке) на дивље заузета? Мислим да је ово јавна површина, а не двориште зграде, тако да су ова паркинг места и запреке на њима постављене без сагласности Секретаријата за саобраћај.
https://www.google.rs/maps/@44.7956...0OzALv_cRs0_l8ClQ!2e0!5s20141101T000000?hl=en

Ђорђем, имаш укњижен плусићћћ.
Мораш прво да кренеш од градског Секретаријата за саобраћај, можеш прво и општинској комуналној инспекцији, али ће они онда морати да провере, по службеној дужности у Секретаријату.
Постоји евентуална могућност да су ово ипак паркинзи са дозволом тј. да су закупљена, а то кажем из разлога што видим да на тој згради има табла са именом неке фирме која је ту поред броја 16, а има и окачена табла на огради за забрањено паркирање и да носи паук, мада је та табла само обавештење-упозорење. Значи једино се може проверити путем пријаве.


Што каже Директор можеш се посаветовати са Булеварцем око овога, а и ја имам нешто слично и та моја пријава се провлачи већ дуже време (од 2011.године). Пријава је 2/3 решена, уклоњене две гараже, остала још једна и тип је ладно прошле године поднео захтев за легализацију бесправно постављене металне гараже на јавном паркингу у Грчкој улици. Наравно пратим и даље све то и у сталном сам контакту са инспектором који је водио тај случај. Али да не дужим даље има све на овој теми о томе.
 
Malo sam gledao datume u odgovoru koji sam dobio na jednu svoju prijavu.

Naime, prijavio sam staru oglasnu tablu kod Fontane koja je nekada davno prikazivala šta se daje u Radničkom univerzitetu. Ja sam predložio da se tabla preuredi i da su na njoj prikazuje repertoar novobeogradskih bioskopa.

Elem, prijavu sam preko sajta "Građanin inspektor" podneo 15.2, ista je zavedena 19.2. a inspektor je obišao to mesto 4.3, tj dve nedelje posle zavođenja iste.

Juče sam dobio taj odgovor, tj 23.3.

ps: ništa od te moje ideje, jer već postoji rešenje kojim se ta tabla uklanja.

Jedna druga prijava poslata 22.1. je zavedena 26.1, a inspektor je obišao to mesto 4.2, slikao, konstatovao, a 10.2. prosledio Sekretarijatu za inspekcijske poslove, a meni su mejl poslali juče tj 23.3.

Ne znam kako biste vi reagovali da ste šef ovim inspektorima, ali verujem da u privatnoj firmi ne bi radili ovim tempom ni mesec dana.
 
Гага":3ramb1ud je napisao(la):
Djordjem":3ramb1ud je napisao(la):
Иначе, када је у питању означавање паркинг места, интересује ме да ли су ова паркинг места на углу Гершићеве и Хекторовићеве (на којима су постављене и запреке) на дивље заузета? Мислим да је ово јавна површина, а не двориште зграде, тако да су ова паркинг места и запреке на њима постављене без сагласности Секретаријата за саобраћај.
https://www.google.rs/maps/@44.7956...0OzALv_cRs0_l8ClQ!2e0!5s20141101T000000?hl=en

Ђорђем, имаш укњижен плусићћћ.
Мораш прво да кренеш од градског Секретаријата за саобраћај, можеш прво и општинској комуналној инспекцији, али ће они онда морати да провере, по службеној дужности у Секретаријату.
Постоји евентуална могућност да су ово ипак паркинзи са дозволом тј. да су закупљена, а то кажем из разлога што видим да на тој згради има табла са именом неке фирме која је ту поред броја 16, а има и окачена табла на огради за забрањено паркирање и да носи паук, мада је та табла само обавештење-упозорење. Значи једино се може проверити путем пријаве.


Што каже Директор можеш се посаветовати са Булеварцем око овога, а и ја имам нешто слично и та моја пријава се провлачи већ дуже време (од 2011.године). Пријава је 2/3 решена, уклоњене две гараже, остала још једна и тип је ладно прошле године поднео захтев за легализацију бесправно постављене металне гараже на јавном паркингу у Грчкој улици. Наравно пратим и даље све то и у сталном сам контакту са инспектором који је водио тај случај. Али да не дужим даље има све на овој теми о томе.

Гаго, хвала на саветима, поднећу упит Секретаријату за саобраћај и за овај паркинг и за она 4 паркинг места испред Голсвордијеве 38 где имам утисак да су неки приватизовали зонирана паркинг места. Мени је то сумњиво, јер знам да када се закупе паркинг места обично стоји табла на којој пише за кога је то резервисано и на колико места и та места су лепо означена и офарбана, а не овако "отафрље" :) Има још једно место где су станари заузели тротоар фарбањем, а то је на Цераку, чини ми се Љубице Ивошевић (извињавам се ако сам погрешио назив улице). Погледаћу на гугл мапи ако се сетим где је то :)
 
Ima jeden slucaj u marka oreskovica blize bulevaru ka prilaz preko redovnog pm za 3 ilegalna preko trotoara vjerovatno za goste obliznjeg kafica
 
Молим да ме неко упути.
У блоку 19а имамо степениште које је потпуно пропало - плоче се изломиле тако да газишта више нису ни равна, ни чврста ни одговарајуће ширине. Такође недостаје део металне ограде на платоу те је угрожена безбедност.
Ко је надлежан, коме да се обратим?
Хвала.
 
Zovi servisni centar opštine NBGD 785 0 785.
Predviđam da će proslediti prijavu kome treba, ali da neće biti para, pa je najbolja neka komšijska inicijativa.
Možeš da vidiš sa predesdnicima kućnih saveta da li postoji neki višak na računu pa da sami to popravite.

Poslato sa telefona
 
Гага":3dpxbo9r je napisao(la):
Прошле недеље сам Беоком сервису телефонским путем, пријавио крађу поклопца шахта од водеомера код моје зграде, а који се налази на зеленој површини....

Овим сам хтео да вам пренесем, ако се некоме слично деси, једно искуство и шта треба урадити.
Takođe sam prijavio preko Beokoma da fali poklopac na jednom šahtu od na zelenoj površini, ali ništa nije urađeno skoro mesec dana. Problem je komunalna inspekcija opštine Čukarica. Totalno su nesposobni i ne rade ništa. Još 16 marta prijavio sam Bekomu, a oni prosledili inspekciji, ali do današnjeg dana predmet nije uzet u obradu niti je inspektor zadužen za njega izašao na teren da vidi o čemu se radi. Kažu da će verovatno posle praznika :kafa:

Sad sam prijavio Zelenilu, pa se nadam da će oni sami nešto preduzeti.
 
Prvo sam njima prijavio, ali kažu da nisu nadležni pošto je šaht na zelenoj površini.
 
Dejan011":c0og9mqy je napisao(la):
Гага":c0og9mqy je napisao(la):
Прошле недеље сам Беоком сервису телефонским путем, пријавио крађу поклопца шахта од водеомера код моје зграде, а који се налази на зеленој површини....

Овим сам хтео да вам пренесем, ако се некоме слично деси, једно искуство и шта треба урадити.
Takođe sam prijavio preko Beokoma da fali poklopac na jednom šahtu od na zelenoj površini, ali ništa nije urađeno skoro mesec dana. Problem je komunalna inspekcija opštine Čukarica. Totalno su nesposobni i ne rade ništa. Još 16 marta prijavio sam Bekomu, a oni prosledili inspekciji, ali do današnjeg dana predmet nije uzet u obradu niti je inspektor zadužen za njega izašao na teren da vidi o čemu se radi. Kažu da će verovatno posle praznika :kafa:

Sad sam prijavio Zelenilu, pa se nadam da će oni sami nešto preduzeti.

Дејане011, друже мала помоћ.
Као прво БВК није надлежан за поклопце ако су на зеленој површини, без обзира да ли су округли или правоугаони. Надлежно је Градско Зеленило и добро је што си њих звао, али су они мало троми док их још неко (инспекција) са стране не нагази. Зато је најбоље да поново зовеш Беоком сервис, тел. 0800-100-011, али мој савет ти је да мало прескочиш оне силне аутоматске поруке, па зато одмах зови њихов број 30-90-007 где су инспектори. Инспектор (Предраг) са којим сам ја разговарао је био изузетно сусретљив и на његов предлог је позвата комунална инспекција општине Нови Београд, јер наводно из зеленила су рекли да ми сами станари морамо да набавимо украден поклопац!
Наравно да је Зеленило хтело да избегне трошак, али сам и ја био упоран и кад ме звала инспекторка из општинске инспекције Нови Београд и поново нагласио да шахт са кога је украден поклопац, није на тротоару или улици, него на зеленој површини. Тада је и инспекторка дошла и сликала "инкримисано" место и онда нагазила Зеленило. Одмах су поставили поклопац, додуше не метални округли, него једну бетонску правоугаону плочу. Боље и то него да шахт зврји отворен, мада смо га и ми станари покрили неком даском, али...
Ево како сад изгледа, али је сад мало теже људима из БВК кад дођу да очитају водомере, да помере ово бетонско чудо. Добро им дође да не иду у теретану :p .



Иначе у парку који је ту иза живе ограде, су нам исто поодавно украли металне поклопце са шахтова, па је Зеленило поставило исто бетонске округле поклопце.
 
Vrh