Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Зна ли неко где се сада пријављује недостатак сливничких решетки? Раније је у 27. марта постојао шалтер Секретаријата за комуналне и стамбене послове, који је за то био задужен, али су их онда изместили у неку канцеларију. Да ли је неко имао искуства са њима у последње време?
 
Sekretarijatu za insepkcijske poslove, ako su slivnici vlasništvo JKP BVK, ako nisu onda komunalnoj inspekciji opštine

Potraži telefon dežurne inspekcije za takve stvari, ima na sajtu Beograda.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
 
Može i Beokom servisu na mejl. Oni to posle prosleđuju BVK i to šefu pogona kanalizacione mreže
 
Nema stubica na trgu utorak
dsc03829.jpg

danas stubici na trgu
dsc03933.jpg

ovo je bilo ekspresno
 
Ovi ivičnjaci su ovde stajali godinama.

20140907_152155.jpg


Naivno sam razmišljao da to što se to nalazi preko puta Opštine NBG, gde svi inspektori dolaze na posao svaki dan, znači i da će biti uklonjeni.

U septembru sam poslao dosta dopisa elektronskim putem servisu Građanin inspektor. Nisam dobio odgovore na sve zahteve, ali pre neki dan, šetajući tim delom videh da ostataka ivičnjaka više nema.

Takvih sitnica koje treba da budu uklonjene ima mali milion svuda oko nas.
 
Astro rasuitog materijala po gradu ima toliko da moye pristyojna ulica da se poploca , raymisljam se da skupim to i odveyem u 27 marta ispred inspekcje kao performans
 
Razmisli i o masinama za prevoz ali i utovar posto svega toga ima dosta, a i prilicno je tesko ;-)
 
Ivicnjaci od 80 do 100 kg ,kocke kamene granitne , znakovi ih
 
direktor":2ptwcm9l je napisao(la):
Astro rasuitog materijala po gradu ima toliko da moye pristyojna ulica da se poploca , raymisljam se da skupim to i odveyem u 27 marta ispred inspekcje kao performans
Шоми може да превезе пристојну количину ;)
 
To bi bila prava akcija. Nabavi se jedan bager i kamion i krene se po gradu da se skuplja šut sa mikro deponija. Tako ja zamišljam NVO.
 
Можда то уопште не би била лоша акција уједињених НВО-а.

Скупљање свог тог заборављеног материјала и одвожење у неко насеље заборављено од градских главоња и уредити једну улицу у том насељу. У, ал би пукла брука за град.
 
Немам багер и камион, али повећи комби ће да заврши посао :D довољно да средимо главни у Заклопачи :D
 
Zamisli naslov gradjani sami sredili ulicu od resta bg puta po gradu
 
10-ak dana je stajala bara u Narodnih heroja, preko puta Infostana, i očigledno je niko nije prijavio BVK-u. I pešački je bio neupotrebljiv.

10869516_10152955212572954_6348205472956611563_o.jpg


10410941_10152955212842954_2690508238800414770_n.jpg


Ja prijavio pre 2 dana i danas je otpušen slivnik.

1836897_10152955210822954_2521587079648961958_o.jpg


1501412_10152955210962954_5773200363631175245_o.jpg


Mnogi kukaju kako ništa ne valja, a verujem da nikada nisu uradili išta više od tog kukanja. Daleko od toga da mislim da je sve u redu, ali nije ni sve tako crno...
 
Tako je. Onaj broj što stoji na sajtu, pa saslušaš automat, pa pritisneš broj za prijave kvara.

oftopik: Mnogi stariji ljudi (ne baš toliko stari) ne umeju da shvate koje dugme da pritisnu. To sam shvatio u priči sa nekim ljudima kad smo pričali o zvanjima raznih službi (za kablovsku, internet...)
 
Pre neki dan sam poslao predlog Servisnom centru opštine NBG da se naprave kontejnerske niše u mom kraju.

Servisni centar uvek odgovori u roku od nekoliko dana, pa su me obavestili da su prosledili predlog Gradskoj čistoći.

Juče me zove lik iz Čistoće da mi kaže da je došao na predmetnu lokaciju, pa sam, pošto sam bio kod kuće, izašao da popričamo uživo o mom predlogu.

Odmah je krenuo na priču da grad ima vrlo malo para i da su zbog toga krenuli i otkazi, pa sam znao da teško tu može nešto da se uradi.

Čovek je bio OK, zajedno smo 10-ak minuta diskutovali o nekim rešenjima za kontejnere i na kraju se složili da je najbolje da se trenutno ništa ne dira, a da će on skicirati predlog za nišu, pa ako odobre novac super, ako ne, ništa.
 
Konacno su se udostojili da okrpe ovo sto je vodovod razbucao narvno poslije 2 prijave

dsc04491.jpg


dsc04490.jpg


dsc04489.jpg


dsc04488.jpg
 
Vrh