Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Mislim da je to u nadležnosti Ekološke inspekcije. U nezvaničnom razgovoru sa inspektorima sam saznao da je pre par godina zakon promenjen i da sada nema mogućnosti da se zatvore takvi objekti.

Mislim šta reći za dolinu gladi u Goce Delčeva? Nekada predivna ulica je uništena mirisima, što ja kao korisnik ne primećujem toliko, ali stanari sigurno primećuju, tj osećaju.
 
Da pre je bila "ekološka " a sada sanitarna komisija, mogu da im nalože postavljanje filtera.

Hvala.
 
Pozdrav svima na forumu :D

Nov sam, ali sam dosta tema pročitao na forumu...puno korisnih informacija i bravo za sve koji se trude da makar malo doprinesu stvaranju nekog reda.

Zamolio bih vas za informaciju, ili eventualno savet gde da pogledam na forumu ako mi je promaklo...

Naime...prijavio sam putem mail-a neovlašćeno postavljanje zapreka za parkiranje na placu na kome je zgrada u kojoj živim. Ovo sam uradio na savet komunalnog inspektora koji mi je rekao da nije nužno da predajem na pisarnici zato što je i ovo način prijavljivanja. Čitao sam o rokovima za postupanje, ali ono što ne znam je da li su u obavezi da odgovore na mail o svom postupanju. Nisam se potpisao svojim imenom, već kao stanari zgrade jer smo svi bili za to da se prijavi (jedino što nemamo skupštinu :D ), a i mail sa koga sam poslao je mail zgrade koji koristimo za lakšu komunikaciju stanara.

Hvala vam na odgovoru, a ako se desi neki pomak, postaviću informaciju kako da rešite one koji samovoljno otimaju zajednički prostor oko zgrade!
 
Kome si prijavio?

Mogu ti dati primer kako je na Novom Beogradu jer tu dosta prijavljujem. Kad se prijavi preko sajta Građanin inspektor na dobar deo odgovore (najčešće tako što te obaveste da su prosledeli prijavu). Nekad se desi da te ovi kojima su prosledili obaveste.

Kada se zove servisni centar (785 0 785) skoro uvek te zove posle par dana da ti kažu da još nisu dobili odgovor od nadležne službe.

Što se tiče konkretno tvog slučaja, ja sam prijavljivao stubiće koje su neki samoinicijativno postavljali i uvek je to uspešno rešavano.

Dosta zavisi od opštine na kojoj se nalaziš, tj koliko su korumpirani.
 
Prijavio sam na mail koji su mi dali u komunalnoj inspekciji u opštine Zemun. Ako još nekoga zanima to je ova adresa inspekcija@zemun.rs Prijavu sam podneo 30.10.2014. godine. Ne znam kada će reagovati, zato i pitam da li ću dobiti bilo kakav odgovor na mail jer nemam nameru da odustanem.
 
Sjajan tekst o Politici koji će razumeti svi oni koji su nekad nešto prijavljivali.

Naime radi se o teglama sa zimnicom koja se prodaje na pijacama.

Ivan Sočo, direktor JKP „Gradske pijace”, koje upravlja sa 32 gradske tržnice, ističe da provera zdravstvene ispravnosti i kvaliteta zimnice nije u nadležnosti tog preduzeća. U njihovoj nadležnosti nije ni da proveravaju šta sve registrovani poljoprivredni proizvođači iznose na svoju tezgu.

Iz Ministarstva poljoprivrede i zaštite životne sredine poručuju „da prodaja zimnice nije dozvoljena na zelenim pijacama”.

Poljoprivredna inspekcija nema nadležnosti kontrole prodaje zimnice na zelenim pijacama, jer nije zadužena za kontrolu nedozvoljene trgovine bilo kojim proizvodima, pa tako ni zimnicom – naglašavaju u Ministarstvu poljoprivrede.

Prema Zakonu o bezbednosti hrane i srodnim propisima, provera zimnice nije navedena kao delokrug sanitarne inspekcije, ističu u Ministarstvu zdravlja.

Isti odgovor dobili smo i u Tržišnoj inspekciji – ni oni nisu nadležni za kontrolu ispravnosti zimnice. Na pitanje da li su barem zaduženi da kontrolišu zakonitost prodaje, odnosno ima li na tezgama nelegalne robe, odgovaraju da su javna ili privatna preduzeća koja upravljaju pijacama obavezna da obezbede da na njihovim tezgama prodaju isključivo registrovani trgovci.

Nadležnost „Gradskih pijaca” je da, srazmerno broju stanovnika koji gravitiraju određenoj tržnici, rasporede registrovane prodavce voća i povrća. Takođe, naše zaduženje je da izdajemo tezge i pijačne lokale, brinemo o njihovom održavanju i higijeni. Ne mogu upravnici i radnici tržnica sa srednjoškolskom stručnom spremom kontrolisati zakonitost prodaje, niti kvalitet i ispravnost proizvoda koji se sa tezgi nude mušterijama – ističe Ivan Sočo, direktor JKP „Gradske pijace”.

Ceo tekst na http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/ ... se.lt.html
 
Ja danima pišem inspekicjama da dodju i reše bahato postavljanje stubova za parking...a oni ni da mrdnu, ali zato sada gledam na tv kaznili Vukšku sa 60.000 din zato što je uredio stajalište....mi nismo na dnu, mi smo u bezdanu
 
Pozdrav svima. Već neko vreme pratim ovaj forum, pa sam rešio da se priključim. Ovde kod mene u Žarkovu postoji jedan ozbiljan problem. Naime, u ulici Ilije Đurićiča na delu od Trgovačke do Poručnika Spasića i Mašere, pre ko zna koliko decenija izgrađen je improvizovani trotoar od nekakvih betonskih ploča koje su u međuvremenu oštećene i propale, pa čak armatura iz njih viri.
Ima već par godina kako se obraćam svim mogućim sekretarijatima, direkcijama, opštinskim i gradskim inspekcijama, ali bez uspeha. Redovno se prave blesavi i prebacuju nadležnosti, pa nikakvog pomaka nema.

Evo i fotki


trotoar3.jpg






Sad zamislite da imate bebu u kolicima i da treba da prođete preko ovog čuda, pa pošto je to nemoguće onda idete ulicom i nadate se da neće neko da vas udari. Da stvar bude gora, na ovom delu ulica je dosta uzana, a sa druge strane ulice nema trotoara. Ovaj gore nazovi trotoar je dosta prometan, pošto se nalazi u centru Žarkova. Takođe, u blizini je i osnovna škola. Valjda čekaju da neko dete padne i poseče se na ovu armaturu.
Vlastima su puna usta nekih velikih projekata tipa metro, Beograd na vodi i šta ti ja znam, ali zato nisu u stanju da urede pišljivih 200 metara trotoara. Očigledno je jedan trotoar nepremostiva prepreka za njih.
Ja više ne znam šta da radim i kome da se žalim
 
Te ploce sam i ja jedno priavljivao inace vidite na plocama se nalze po 4 rupe za saganje ploca jedne na drugu , ploce su ustvari tegovi od gradjvinskog krana , koje us poredane privremeno kao trotar , sto se pokazalo trajno ,
Zalit se , opstini cukarica ,mislim da je na njenoj teritoriji , bg putu , bg hornici , studiju b , prijaviti komunalnoj inspekciji , komunalnoj policiji , smarati smarati dok nesto ne urade
 
Mladja1982":16si6uhd je napisao(la):
Pozdrav svima na forumu :D

Nov sam, ali sam dosta tema pročitao na forumu...puno korisnih informacija i bravo za sve koji se trude da makar malo doprinesu stvaranju nekog reda.

Zamolio bih vas za informaciju, ili eventualno savet gde da pogledam na forumu ako mi je promaklo...

Naime...prijavio sam putem mail-a neovlašćeno postavljanje zapreka za parkiranje na placu na kome je zgrada u kojoj živim. Ovo sam uradio na savet komunalnog inspektora koji mi je rekao da nije nužno da predajem na pisarnici zato što je i ovo način prijavljivanja. Čitao sam o rokovima za postupanje, ali ono što ne znam je da li su u obavezi da odgovore na mail o svom postupanju. Nisam se potpisao svojim imenom, već kao stanari zgrade jer smo svi bili za to da se prijavi (jedino što nemamo skupštinu :D ), a i mail sa koga sam poslao je mail zgrade koji koristimo za lakšu komunikaciju stanara.

Hvala vam na odgovoru, a ako se desi neki pomak, postaviću informaciju kako da rešite one koji samovoljno otimaju zajednički prostor oko zgrade!

Ovako...posle nekog vremena, investitor koji je zaključao plac je dobio poziv da se javi inspekciji. Uzgred, isti mail sam poslao Beokomu i Sekretarijatu za komunalne poslove. Inače, poziv je usledio tek nakon ovih mailova, što mi već budi sumnju da na opštinskom nivou nešto nije funkcionisalo. Ono što moram da pitam je koliki je rok u kome bih mogao da očekujem razrešenje situacije? I još jedno čudno čudo...investitor se brani da je on vlasnik placa i pored činjenice da je prodao celu zgradu... :bash: i da zato može da zaključava plac :bash: Ja sada pitam...da li plaća porez na imovinu ako je vlasnik???? Molim vas da mi pojasnite neke stvari jer ovo nikako ne mogu da svarim. Hvala
 
direktor":2whdsk2n je napisao(la):
Te ploce sam i ja jedno priavljivao inace vidite na plocama se nalze po 4 rupe za saganje ploca jedne na drugu , ploce su ustvari tegovi od gradjvinskog krana , koje us poredane privremeno kao trotar , sto se pokazalo trajno ,
Zalit se , opstini cukarica ,mislim da je na njenoj teritoriji , bg putu , bg hornici , studiju b , prijaviti komunalnoj inspekciji , komunalnoj policiji , smarati smarati dok nesto ne urade
Nisam znao da su tegovi od krana......verovatno su postavljeni privremeno za vreme izgradnje naselja :kafa:
Beograd put kaže da oni rade po nalogu Sekretarijata za saobraćaj, a Sekretarijat se pravi blesav i kaže da nisu nadležni. Od ovih ostalih nema neke vajde, žalio sam se svima njima, još jedino da probam sa bg hronikom i studijom b
 
Sekretetijatu nije predano na odrzavanje zato se prve blesavi , zato moze medijski pritsak da napravi rezultat .

Mladja1982

Pogledaj na sajtu http://katastar.rgz.gov.rs/KnWebPublic/ ... ccess.aspx

ko je vlasnik parcele po oadresi ili po broju cestice zemlje

Ako plac privpada zgradi u kojoj si vlasnik stana ti si suvlasnik i svih zajednickih povrsina pa tako i zemljzta oko zgrade , mozda ti cak pirpada i parking mjesto , sve zavisi od ugovora i stvi koju sliku
 
Zbog propalog trotoara otežano kretanje stanovnika dela Žarkova

N.M. | 23. 11. 2014. - 17:28h | Foto: Čitalac Blica | Komentara: 2
Jedan deo improvizovanog trotoara u Ulici Ilije Đuričića. koji se proteže od Trgovačke ulice do Ulice poručnika Spasića i Mašere u naselju Žarkovo, tokom vremena je potpuno propao i otežao prolazak majkama sa decom u kolicima, kao i invalidima, kaže čitalac “Blic”-a.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/513568 ... la-Zarkova
 
Opa, ladno izaslo u blicu.
Inace kome prijaviti onu nesrecnu Zorinu ulicu, ako je neko bio u tom delu gde su ploce, to je ulica levo. Nije asfaltirana 25 godina koliko ja znam a mozda i vise. Krpljena na 100 mesta za 50ak metara, trotoari uopste ne postoje, automobili parkirani sa strane, cak nema ni sahtova za kanalizaciju. Medjutim drugi deo ulice je asfaltiran pre par godina, tako da je ovo parce ostalo odvratno, jos kuca na ulazu u ulicu je sazidana bas cudno ukrivo na ulicu.
 
Stvi slike i gdje je ta nasrecna ulica komunalnoj inspekciji , bvk za nedostajuce poklopce itd
 
Nisam dobro napisao, nema uopste kanalizacije :) A slike cu sutra da postavim
 
Poslao sam mejlove svim bitnim medijima i lepo što je Blic ovo objavio, a nadam se da će i drugi.
@loyola
ja živim u Zorinoj, sad je super kako je nekad bilo. Ulica je asfaltirana i urađena je kanalizacija u jednom delu gde je falilo. Ostalo je da se sredi ono parče od Branka Cvetkovića do Ilije Đuričića. Rečeno je da su problem neki nerešeni imovinsko pravni odnosi, zato nisu dirali taj deo. Moguće da neki spor postoji oko zemljišta, a možda je i problem u onoj zgradi na uglu sa Ilije Đuričića pošto mi se čini da je zgrada jednim delom izgrađena na trasi ulice. Pitaj boga kakva je tu zavrzlama.
 
Komsija, tu sam dve ulice od tebe :)
Navodno je taj Maricic na uglu sazidao kucu bas kako treba da bude, i da ulica ide gde je sada ona zelena kuca i pink panter. Bas cu ovih dana da posaljem na par adresa pitanja u vezi toga + rasveta je uzasna, 2 bandere na to parce ulice, stim da je ona druga bandera okrenuta ka raskrsnici
 
rasveta je uzasna
Tamo kod broja 4 fali svetiljka na banderi. Prijavio sam ovima iz javnog osvetljenja ali su mi rekli da se obratim upravi za energetiku pa ću da probam sa njima.
Ti pošalji ovo za ulicu baš da vidim šta će ti reći.
 
Dobio sam odgovor od predsednika opštine u vezi trotoara
-----Original Message-----
From: "Tatjana Vidojevic"
To: "Srdjan Kolaric"
Date: 28/11/2014 12:10
Subject: Re: Fw: Ilije Đuričića - rekonstrukcija trotoara

Postovani,i pre vaseg zahteva mi smo razmatrali mogucnost rekonstrukcije trotoara na pomenutom potezu.Dobili smo informaciju od nadzornog organa da je taj trotoar problematican zbog kablova koji se nalaze ispod njega.Potreban je mnogo ozbiljniji zahvat,a sama rekonstrukcija mogla bi da dovede do ostecenja kablova koji se nalaze ispod trotoara.Slazemo se da je ceo potez u katastrofalnom stanju,ali za to je potrban ozbiljniji projekat.Realno je ocekivati da to bude realizovano u 2016.godini.
Срђан Коларић
Председник ГО Чукарица
011/3052.111
Ne lipši magarče do zelene trave....do 2016 godine :kafa:
Barem bi mogli one rupčage i neravnine iz kojih viri armatura da zakrpe ili čekaju da se neko polomi kad padne sneg. Pisao sam im već da probaju da zakrpe to malo, pa se nadam da će se smilovati :kafa:
 
Dobar dan.
U off-u sam jer nisam iz Beograda. Guglajuci o temi koja me zanima nasla sam ovaj forum. Molila bih da mi neko ako ima vremena pomogne. Elem, za ponedeljak trebam da spremim prijavu, odnosno zahtev komunalnoj inspekciji za uklanjanje krs vozila koja nisu u voznom stanju, koja se nalaze ispred moje zgrade. To jako ruzno izgleda ali stanari jednostavno gledaju i nista ne rade povodom toga. Takodje , pre par dana izvrsena je nezakonita seca dva prelepa stabla iza zgrade, koja su bila skoro na medji izmedju javne povrsine i privatnog poseda na kome se gradi zgrada. Usmenim putem izvodjac je obecao da nece seci stabla, a ionako su bar pola metra bila u posedu zgrade. Jedino sto je ulepsavalo ambijent zivotne sredine u delu iza zgrade, unisteno je. Ako neko od Vas moze ovaj moj tekst malo da sredi, pa da ja tako njima posaljem, nekako malo sredjenije i ozbiljnije.
hvala Vam unapred.
 
Krševe će odneti sigurno. Pošto prijaviš nekoj inspekciji (mislim da možeš i komunalnoj policiji) verovatno će neko da zakači na brisače obaveštenje da vlasnik sam ukloni vozilo.

Međutim, pitanje je da li je taj auto baš krš? Meni je ispod prozora bilo vidljivo napušteno vozilo, bez registracije, ali je službeno lice (mislim da je bio običan policajac) koje je došlo da "snimi" situaciju mene ubeđivalo da vozilo nije napušteno iako je sav enterijer bio poderan i vozilo je tu stajalo nekoliko meseci.

Za stabla probaj isto da se obratiš komunalnoj policiji, a možeš i Zelenilu (kontakt telefon imaš na njihovom sajtu, mada vlo često i na mejlove odgovaraju).
 
Vrh