Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Bila jednom četvorica po imenu Svako, Neko, Bilo Ko i Niko.

Trebalo je obaviti jedan vrlo važan posao i Svako je mislio da će ga Neko obaviti.

Bilo Ko je to mogao da učini, ali Niko nije hteo.

Neko se zbog toga naljutio, jer je to bio posao za Svakoga.

Svako je opet mislio da bi ga Bilo Ko mogao obaviti, no Niko nije shvatio da ga Neko ne želi obaviti.

Na kraju je Svako krivio Nekoga, jer Niko nije uradio ono što je mogao da uradi Bilo Ko.
 
astrodule":1jh0pmsn je napisao(la):
A evo i te rupe
epyqujy6.jpg



Poslato sa telefona

A i evo i popravke (tek danas ili juče)
e9ysevy5.jpg


Poslato sa telefona
 
Inspektori: Uklonjene dve nelegalno postavljene reklame

Tanjug | 06. 08. 2014. - 18:41h | Foto: P. Marković | Komentara: 4
Inspektori Sektora za izvršni postupak Sekretarijata za inspekcijske poslove Beograda danas su uklonili dve prikolice sa reklamnim tablama, koje su bile nelegalno postavljene na javnoj zelenoj površini.

Uklonjena je reklama sa javne površine na silasku sa Brankovog mosta sa desne strane u pravcu Novog Beograda i reklama postavljena u blizini Hotela "Jugoslavija", saopšteno je iz gradske uprave.

Prema odluci grada Beograda o oglašavanju, svaka reklama na javnoj površini mora da bude definisana planom mesta postavljanja.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/485944 ... ne-reklame

evo i inspektori nesto rade
 
То је од пре пар година нови вид бесплатног рекламирања - покретни билБодери, тако их популарно зову. Баш данас видех код Сава Центра, тип са Голфом 2 вуче приколицу и на њој реклама за Факултет за дипломатију и безбедност.
Има још доста таквих приколица по граду, ето и код мене на Бежанијској коси Луне рекламира кинески ресторан и продају текстила. Он на оном старом Заставином камиончићу има постављен тај билБодер. Камиончић углавном стоји паркиран на видном месту на паркингу где је Идеја.
 
Kome i ima li svrhe prijaviti "Klopam" i "Asia food" za bašte koje su izbacili na trotoar prekoputa gradske skupštine? Em što su jednim delom na stazi za slepe već su suzili trotoar koji je ionako uzak u tom delu Kralja Milana.
 
cgmiki":2r95wcdn je napisao(la):
Kome i ima li svrhe prijaviti "Klopam" i "Asia food" za bašte koje su izbacili na trotoar prekoputa gradske skupštine? Em što su jednim delom na stazi za slepe već su suzili trotoar koji je ionako uzak u tom delu Kralja Milana.

Prijavi Beokomu, besplatan je poziv na telefon 0800-110-011, i kaži da je onemgućeno kreanje osobama sa posebnim potrebama i slabovidima jer je neko blokirao stazu na trotoaru namenjenu njima, tako što je na mesto staze postavio baštu.
 
za bašte su nadležni komunalni inspektori. Policajci mogu samo da naplate kaznu ako nemaju rešenje i proslede inspektorima a ne i da nalažu da se bašta ukloni. Prema tome inspektorima opštine gde se bašta nalazi. A s obzirom da je to u centru grada bojim se da imaju dozvolu jer ne verujem da bi se zezali da je postave na tako atraktivnom mestu postave bez odobrenja. Ili su je malo proširili van dozvole
 
STANARI ZGRADE U ULICI KNEZA VIŠESLAVA 38 OGORČENI ZBOG DIVLJE GRADNJE
Da li je moguće: Inspektori ne sprečavaju bahatog komšiju da zida!

M. Jovićević, M. Beljan | 16. 08. 2014. - 19:48h | Komentara: 0
Građevinska inspekcija opštine Čukarica ne može da zaustavi Mladena Sušića koji u zajedničkom dvorištu proširuje stan za oko 40 kvadrata.

504038_divlja-gradnja-foto-o-bunic_f.jpg

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/488249 ... ju-da-zida
 
Pre neki dan sam prijavio zaraslo stepenište od železnićke stanice Tošin bunar ka Bežanijskoj kosi. Prvo sam zvao Zelenilo, ali oni su proverili i taj potez ne pripada njima.

Prijavio sam Građanin Inspektor i dobio sledeći odgovor

stepenice-odgovor.jpg


Nisam mogao da izdržim pa sam poslao, možda malo grublji, odgovor

Kada biste izašli na teren i krenuli stepeništem koje od stanice Tošin Bunar ide ka Bežanijskoj Kosi odmah biste shvatili o čemu govorim. Ali pošto očigledno ne izlazite iz kancelarije, ili to činite vrlo retko jer oko same opštine Novi Beograd postoji toliko problema, olakšaću vam posao. Radi se o parceli 6631/1 i to deo uz parcelu 811

Nego, da li vam se čini da je od smene Đilasa došlo do pogoršanja u komunalnim stvarima. Meni se čini da ovoliko suvog lišća i neuređenosti zelenih površina nije bilo pre.
 
Мени се чини да јесте, јавно осветљење ме убеђује да није надлежно за улице у заклопачи које већ годину дана немају осветљење, бг пут већ годину дана неће да поправи кратер на станици 302. Ужас..
 
Поштовани,
Потребно је да Вашу пријаву упутите Секретаријату за инспекцијске послове, како би предузели мере из своје надлежности.
Срдачан поздрав
Секретаријат за саобраћај

Одељење за информисање и информационе технологије
 
Somi303":lna446lz je napisao(la):
Мени се чини да јесте, јавно осветљење ме убеђује да није надлежно за улице у заклопачи које већ годину дана немају осветљење, бг пут већ годину дана неће да поправи кратер на станици 302. Ужас..

За осветљење у Заклопачи надлежно је ЈП "Дирекција за изградњу Гроцка" а за кратер на станици ЈП "Србијапут".
 
ЈКП Јавно осветљење је радило осветљење неких делове, а те сам им и пријављивао. А Прошле године су прихватили моју пријаву за целу Заклопачу и за дан поправили квар. Нешто сам помислио да су предали надлежност Бг Путу :/
 
ja sam slao preko neta zahtev Osvetljenju za popravku rasvete ispred moje kuće, i posle par nedelja sam ih video da popravljaju u susednoj ulici, dok u mojoj nisu primetili kvar, verovatno su promašili, to im treba skrenuti pažnju tamo gde nazivi puteva i ulica nisu jasno definisane. Razmišljam se da im sad pošaljem dopis sa street view linkom.
 
Moravac":1qedp5fa je napisao(la):
Поштовани,
Потребно је да Вашу пријаву упутите Секретаријату за инспекцијске послове, како би предузели мере из своје надлежности.
Срдачан поздрав
Секретаријат за саобраћај

Одељење за информисање и информационе технологије

Neko je bio i parking mesto ponovo prefarbao u belu boju.
Bravo!
 
Opstini novi beograd njihovom kol centru ili tamo u neku kancelariju za razgovor sa gradjanima
 
Pozdrav,

Da li neko ima iskustva oko prijave Sanitarnoj inspekciji. Problem je smrad roštilja ispred stambene zgrade, zvao sam komunalnu inspekciju i oni tvrde da je to nadležnost Sanitarne inspekcije. Sada njima pisem prijavu protiv NN lica .

Da li ima neke koristi od takvih prijava?
 
Vrh