Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Коме ја да покуцам на врата, сек. за комуналне послове или сек. за заштиту ж. средине?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=B3vSPt7teIU[/youtube]
 
Mogu da rade non-stop, ali sta to vredi kada nadlezne sluzbe ne postuju zakon, i ne snose posledice za to?
 
bolje reći neče da ga primene i jer ga tumače zavisno od potreba. U februaru doneli novu Odluku o postavljanju bašti, u martu več napravili ispravku, a u aprili izmenu. Valjda kako naleti neki moćnik on samo doda aj ubaci u odluku ovo, dodaj izmeni ono i tako prema potrebi.
 
Evo opet nista od moje prijave koju sam uputio Beokomu. Istu prijavu sam uputio 2 x pocetkom aprila, pa nisam daobio odgovor, onda sam razgovarao sa nekom nacelnicom ili sta vec, pa je ona napisala novu prijavu, drugacije formulisanu , opet odgovora nema. Zvao sam je da pitam zato odgovora nema, kaze ne odgovaraju im. Saopstio sam da cu morati da podnesem prijavu povereniku za informacije, jer je ovo vec 2 mesec da ne dobijam odgovor na pitanje da li zgrada u Starca Vujadina 17 poseduje dozvolu za postavljanje privatnog parkinga ispred zgrade, i ukoliko je poseduje da mi posalju kopiju iste.
Za taj isti objekat sam podneo takodje prijavu jos dok se zidao, i tada sam dobio 1 odgovor od gradjevinske inspekcije da su radili nesto van porjekta, te da im je nalozeno da to isprave, ne navodeci sta. Nakon vise mojih pitanja da li su ispravke uradjene, te da li se nastavak gradnje odvija prema planu i uz neophodne dozvole, nikada nisam dobio odgovor, iako sam ih vise puta pitao. I za to neodgovaranje sam tada podneo prijavu povereniku za informacije.
 
dsc08971.jpg

dsc08967.jpg

dsc08966.jpg

dsc08965.jpg

dsc08964.jpg

dsc08963.jpg
 
Ovih dana sam opet prijavljivao Beokom servisu nelegalnu secu sume, kradju struje... sve na NBGD nasipu, osim tih prijava, nastavio sam sa podnosenjem prijava za nelegalno parkiranje ISTIH vozila, na ISTOM mestu, gde blokiraju trotoar.
Broj tih prijava se sada popeo na preko deset samo za jedno mesto, dok je broj ukupnioh prijava za to mesto preko trideset.
Sve prijave sam zabelezio i kada sam ih podneo i kome sam ih podneo (prezime komunalnog inspektora koji je prijavu primio)
Do sada su mi se nekoliko puta javljali povom tih prijava, i razlicita su objasnjenja bila od strane komunalnih policajaca.
Najcesce su me zvali da mi saopste da je osoba(vozilo) koju sam prijavio donosila resenje sekretarijata za urbanizam gde se na tom mestu dozvoljava parkiranje (resenje, koje ne postuje zakon, tako sto sekretarijat prlikom crtanja automobila u planu zgrade, iste smanjuje, pa crta male automoblicice, i na taj nacin uspeva da u prostor od 2x2 metra, ucrta 6 automobila). Na takve njihove odgovore, da imaju dozvolu, sam im uvek odgovarao da ja ne prijavljujem da oni nemaju dozvolu , nego da je trotoar blokiran za kretanje osobama s specijalnim potrbama, jer se automobil ne parkira u prostoru predvidjenom za to nego na trotoaru, pa sam ih pitao da li ta dozvola koju im pokazuje omogucava parkiranje na trotoaru. Uglavnom se na tome zavrsavala prica. Nastavio sam i posle takvih odgovora sa prijavama, desilo se samo jednom da me je neki inspektor zvao i rekoa da podneo prijavu, odnosno fotografisao vozilo, uglavnom to nisu radili. Medjutm obih dana je usledilo nekoliko poziva inspektora da misaopste da su postupili prema mojoj prijavi, te da su sadapoceli da slikaju vozilo sa svih strana, pa su me onda obavestili da je vozilokoje prjavljujem u vlasnistvu firme, te da ce kazne za ovaj prekrsaj biti vece... uglavnom imam utisak da ih je nesto nateralo da mi cesce odgovaraju na prijave nego u prethodnim mesecima, godina. Ne znam da li ih je na to navelo moje ponasanje prilikom poslednjih nekoliko prijava, kda sam im rekao da cu podneti prijavu povereniku za informacije (koju sam i podneo), jer mi ne odgovaraju na prijave u zakonskom roku, takodje sam vise puta pisao i razgovarao sa nacelnicom , pa sam pored telefonskih priojava vrsio i pijave putem maila, kako je ona savetovala. Videcemo kakoc e se dalje odvijati situacija, obzirom da je to vozilo koje prijavljujem i juce bilo parkirano nasred trotoara.
Malopre sam se cuo sa advokatom, videcu da napisem prijavu protiv NN lica, za secu sume, i ostale prekrsaje na NBGD nasipu, pa je prosledim policijskoj stanici NBGD, da vidim sta ce oni da preduzmu.
 
Новом одлуком о Градској управи града Београда донете су две основне измене. Прва се односи на обједињавање инспекцијских послова тако да грађевинска и урбанистичка инспекција које су биле у Секретаријату за имовинско-правне послове сада се систематизују у Секретаријат за инспекцијске послове. Водопривредна и еколошка инспекција се такође систематизују у овај секретаријат.
 
Konacno i od njih nesto pametno sve bi ja to pod jedna sesiri sa imenom
Generalni inspekotrat grada Beograda
Tu mislim i na opstinske inspekicje i da su svi za sve neadleniz i na cjeloj teritoriji grada
a ne da se preganjau ggdje su granice opstina po BKA pa ih otjeras sa jedne na drugu i tako u krug
 
Primetio sam da mi se vracaju prijave koje posaljem na adresu komunalna.policija@beograd.gov.rs
ovo je vec 2-3 prijava koja mi se vraca jer me njihov server odibija.
Dobijam sledecu poruku

The original message was received at Thu, 29 May 2014 02:16:11 +0200 from cable-24-135-44-100.dynamic.sbb.rs [24.135.44.100]

----- The following addresses had permanent fatal errors ----- <komunalna.policija@beograd.gov.rs>
(reason: 554-smtp1.beograd.gov.rs)

----- Transcript of session follows ----- ... while talking to smtp1.beograd.gov.rs.:
<<< 554-smtp1.beograd.gov.rs
<<< 554 Your access to this mail system has been rejected due to the sending MTA's poor reputation. If you believe that this failure is in error, please contact the intended recipient via alternate means.
554 5.0.0 Service unavailable

Malopre sam pozvao SBB, proverili su i saopstili su mi da se oni nalaze na listi blacklisti komunalne policije, pa je nemoguce slati prijave sa sbb domena, rekli su da su primetili problem i da su im ga prijavili, nadaju se da ce biti danas ispravljeno. To sam primetio nakon sto sam komunalnoj policiji rekao da cu im slati jos fotografija sa prekrsajim na Savskom nasipu, jer na prethodne prijave u kojima sam slao fotografije nisu odgovarali, ili su se pravdali nestrucnoscnu da otvore mail sa fotografijom.
 
Velimir Ilić ostavio 22.850 nerešenih predmeta
474342_velimir-velja-ilicl200214ras-foto-vesna-lalic0027_f.jpg

Ilićevi naslednici po dolasku u Ministarstvo zatekli su šokantan prizor - nagomilani predmeti bili su ostavljeni duž hodnika, nabacani navrat-nanos bez ikakvog reda i organizacije. Kako „Blic“ saznaje, reč je o isključivo drugostepenim žalbama na prvostepena rešenja iz katastara u Srbiji. Svi ti predmeti nastali su u periodu od sredine 2010. pa do 2014. godine.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/469573/Velimir-Ilic-ostavio--22850-neresenih-predmeta
 
To je car, mogao je da ima i 100.000 al u svakoj vladi ima neko mestašce i za njega. Ima neka tajna veza. Ekspert za vanredne situacije
 
c.s.i.":3ez9236y je napisao(la):
Новом одлуком о Градској управи града Београда донете су две основне измене. Прва се односи на обједињавање инспекцијских послова тако да грађевинска и урбанистичка инспекција које су биле у Секретаријату за имовинско-правне послове сада се систематизују у Секретаријат за инспекцијске послове. Водопривредна и еколошка инспекција се такође систематизују у овај секретаријат.

c.s.i ove izmene odluke nisam našla u službenom listu osim one da se formira sekretarijat za energetiku i sekretarijat za privredu . Nema ni na sajtu gradske uprave.
 
Isporuka nije uspela sledećim primaocima ili grupama:
Komunalna Policija (komunalna.policija@beograd.gov.rs)
Поштанско сандуче примаоца је пуно и сада не може да прихвата поруке. Покушајте касније да поново пошаљете ову поруку или се обратите директно примаоцу.

Ne možete im pisati, a ne znaju ni ko je odgovoran...
 
hobotnica":3mrtfwvl je napisao(la):
c.s.i.":3mrtfwvl je napisao(la):
Новом одлуком о Градској управи града Београда донете су две основне измене. Прва се односи на обједињавање инспекцијских послова тако да грађевинска и урбанистичка инспекција које су биле у Секретаријату за имовинско-правне послове сада се систематизују у Секретаријат за инспекцијске послове. Водопривредна и еколошка инспекција се такође систематизују у овај секретаријат.

c.s.i ove izmene odluke nisam našla u službenom listu osim one da se formira sekretarijat za energetiku i sekretarijat za privredu . Nema ni na sajtu gradske uprave.

Tek će biti objavljeno u Glasniku, evo i zvanične informacije: http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1604791
 
Primetio sam da već drugi put dobijam neke odgovore od sektora za saobraćajni nadzor u drumski saobraćaj na pitanja koja ja nisam postavljao.
Odgovore dobijam u elektronskoj formi, poslednji odgovor se odnosi na prijavljivanje nepravilnog obeležavanja gradskog autobasa na liniji 49.
Moguće da je neko od vas slao prijavu, a meni šalju odgovore...

СЕКРЕТАРИЈАТ ЗА ИНСПЕКЦИЈСКЕ ПОСЛОВЕ
Сектор за саобраћајни инспекцијски надзор
Одељење друмског саобраћаја

Б Е О Г Р А Д
27. марта 43-45


Предмет: ДОПУНА ПРИЈАВЕ (веза: предмет Х-07 бр. 347.2–973/14)


Обраћам вам се поводом допуне пријаве у предмету који је водио инспектор друмског саобраћаја Богдан Стојков, Х-07 број 347.2–973/14.

Дана 29.05.2014. године ми је уручена пошиљка, чији је предмет: обавештење о предузетим мерама, у вези са пријавом којом сам указао на неправилну обележеност возила превозника „Група приватни аутопревозници“ д.о.о. идентификационог броја П02224 ознакама од значаја за информисање путника, на линији јавног превоза „49“.

Наиме, у свом одговору инспектор друмског саобраћаја констатује да је Секретаријат за инспекцијске послове примио пријаву дана 02.04.2014. године, а која се односи на неправилну обележеност возила уочену дана 11.03.2014. године. Даље инспектор наводи да је, поступајући по пријави утврдио да је против истог превозника на истом возилу други грађанин већ поднео пријаву, заведену под Х-07 број 347.2-316/14, на основу које је инспектор превознику издао решење да недостатке отклони. Даље, инспектор констатује да је дана 22.04.2014. године (22 дана након пријема моје пријаве) превозник инспектора известио да је решење извршено и да су сви дисплеји на возилу исправни, што је инспектор и записником констатовао. На основу претходног, инспектор је закључио да је и неправилност наведена у овој пријави отклоњена.

У вези са горе наведеним, обавештавам вас да је дана 02.06.2014. године у 1612 часова возило идентификационог броја П02224 превозника „Група приватни аутопревозници“ д.о.о. – депо „Транспродукт“ обављало јавни линијски превоз путника на линији „49“ и у том тренутку исто се налазило на полазном стајалишту терминуса „Баново брдо“. Том приликом, уочио сам да су сви дисплеји на возилу ван функције. Возило је било обележено папиром формата А4 са одштампаним бројем линије (без назива линије, односно терминуса, у смеру кретања возила) на предњој страни возила у доњем десном углу ветробранског стакла, а на улазној страни возила, код других врата, на стаклу је био залепљен папир са маркером исписаним бројем линије. На задњој страни возила ознака линије није ни на који начин била истакнута.
Ценећи наводе из одговора-обавештења Секретаријата за инспекцијске послове, а посебно закључак инспектора да је „неправилност у пријави отклоњена“, а уз веру да је инспектор закључак засновао на основу службеног изјашњења превозника, без икакве намере да скриви постојеће чињенично стање, а на основу личног увида у стање обележености возила ознакама од значаја за информисање путника које је предмет овог поступка, захтевам да инспектор друмског саобраћаја лично изврши инспекцијску контролу возила идентификационог броја П02224 и на основу тако утврђеног чињеничног стања у моменту контроле предузме даље мере из своје надлежности (односно поднесе захтев за покретање прекршајног поступка) против превозника и одговорног лица у правном лицу, односно код превозника, а из разлога што:

– превозник није обележио предњу, улазну и страну возила ознакама од значаја за информисање путника у смислу члана 31. став 1. тачка 1. у вези са ст. 1. тачк. 4. Одлуке, чиме је начинио прекршај кажњив по члану 52. став 1. тачка 4. Одлуке.


О предузетим мерама, обавестите ме писаним путем.

У Београду, 03.06.2014. године,
....
 
Bulevarac i ostali, molim vas da u prijavama koje kacite na forum odstranite licne podatke podnosilaca bilo photoshop zacrnjivanjem ukoliko je sken u pitanju ili odstranjivanjem tog dela teksta ako je u pitanju tekst u postu i sl.
 
Izvinjavam se, kada sam kačio pogledao sam tekst, očigledno nedovoljno dobro, jer sam bio ubeđen da nema imena podosioca, evo sada pokućavam da pronađem gde se to vidi, ali ne uspevam još...(moguće da je već izmenjeno)
 
Jel ima neko iskustva saKomunalnom policijom? Koliko im treba da dodju po prijavi za vozilo na zelenoj povrsini?
 
Oko nedelju dana.

Naime, jednom sam prijavio nelegalno parkirana vozila na zemunskom keju, i posle 8 dana su me zvali sa lica mesta da provere na koja sam kola mislio !?!?
 
astrodule":h159guqi je napisao(la):
Oko nedelju dana.

Naime, jednom sam prijavio nelegalno parkirana vozila na zemunskom keju, i posle 8 dana su me zvali sa lica mesta da provere na koja sam kola mislio !?!?

Kakva gomila beskorisnih govana. Jutros sam ih zvao, i kažem sa terase bla bla kažu mora broj registarskih. Siđem dole i opet nazovem i lik kao važi hvala. Ja kažem: HALO ČOVEČE NISI ZAPISAO LOKACIJU, i on kao: "Hehe da da, recite."

Sad sam ih opet zvao da vidim šta se dešava, naravno magičan odgovor: "Evidentirana je prijava, PRVA SLOBODNA EKIPA će preuzeti". Bezobrazluk i nerviranje. Gde im je sedište? Ako ovaj ode bez kazne idem tamo da popričam.

P.S. još me pitao kao jel parkira se tu svaki dan. ja rekoh ne, i on kao onda ne zovemo inspekciju, mi ćemo.
 
Ја сам се шокирао кад су након 7 дана од моје пријаве да комшиница празни јаму низ главну улицу позвали да питају за више информација. Ужас!
 
Vrh