Šta je novo?

Prijave gradskim službama

I meni su pre neki dan stigli odgovori na ko zna koju prijavu...
fROuP6C.jpg



Sut im izgleda nije problem da uklone, ne znam sta pise u tom predmetu (samo su dali broj predmeta) , odnosno da li je od nasih para placen kamion da odnese sut od nelegalnih vikendasa, pa im jos cinim i uslugu, ili su mozda nekoga kaznili (sumnjam da su u stanju da utvrde koji od njih je istovario nekoliko kubika suta) ili barem obavestili policiju da na pomenutoj lokaciji neko baca sut, obzirom da ovo nije prva prijava za isti prekrsaj na istom mest. (zona nasipa, blok 45)
b7Xv4X1.jpg
 
Bulevarac izbrisi licne podatke sa prijave ,kakvo zamajavanje niko nesmije da takne u politicko gnjezdo
 
Гага":12avjoya je napisao(la):
Морам још о нечему да вас обавестим, а о чему ми је данас инспектор на брзину рекао. Постоји велики проблем око незаконитог ограђивања извесне тероторије унутар блока зграда у улици Неде Спасојевић, баш у близини вртића „Златна прашина“ и основне школе „Драгослав Андрић“, а овде на Бежанијској коси у 3. месној заједници. Инспектор који води овај случај и целу 3. м.з на Б. коси (М.А.) има доста проблема око овога, а има и претњи и насилног понашања !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Je l' u pitanju ova Energoprojektova zgrada (fale škola i vrtić) ?

http://binged.it/1bCPmDR

Naime, stanari su ogradili dvorište (ograda, kapija i ključ) i čak napisali nešto na foru da su oni dvorište zgrade sredili i da zato niko drugi ne sme tu da uđe.

Na Google Earth je noviji snimak ( 44.812997N, 20.368565E ). Ograđeno je dvorište ka vrtiću.
 
A zasto ulice nedeljka gvozdenovica i ratrka dimitrijevica nisu spojene ,
 
Директоре, то је Рашка Димитријевића, а не Ратка Димитријевића. На бингу пише погрешно, као и за многе друге улице у граду.

Није ни предвиђено да се ове две улице спајају, пошто ће се градити други део улице Марка Ристића, која ће ићи према улицама Мустафе Голубовића, Нехруовој и Војвођанској. Добиће се класична раскрсница под правим угловима између Недељка Гвозденовића и Марка Ристића. Још кад би се под углом уливала и Рашка Димитријевића био би хаос. Сви једва чекамо да се "пробије" оно мало парче Грчке улице (око 450 метара) и спји са Сурчинском улицом и на тај начин растерети транзитни саобраћај према Сурчину, а кроз Недељка Гвозденовића улицу.

Ево на гуглу сам означио црвеним линијама наставак улице Марка Ристића према доле тј. према наведеним улицама. Мислим да је сад мало јасније.


Предпостављам ди си био ових дана на том месту. Можда не би било лоше кад будеш долазио следећи пут да ми јавиш на ПП кад планираш, па да се нађемо, пошто ја ту близу станујем. Ето види се и моја зграда :D .
 
astrodule":3p5cbnt9 je napisao(la):
Гага":3p5cbnt9 je napisao(la):
Морам још о нечему да вас обавестим, а о чему ми је данас инспектор на брзину рекао. Постоји велики проблем око незаконитог ограђивања извесне тероторије унутар блока зграда у улици Неде Спасојевић, баш у близини вртића „Златна прашина“ и основне школе „Драгослав Андрић“, а овде на Бежанијској коси у 3. месној заједници. Инспектор који води овај случај и целу 3. м.з на Б. коси (М.А.) има доста проблема око овога, а има и претњи и насилног понашања !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Je l' u pitanju ova Energoprojektova zgrada (fale škola i vrtić) ?

http://binged.it/1bCPmDR

Naime, stanari su ogradili dvorište (ograda, kapija i ključ) i čak napisali nešto na foru da su oni dvorište zgrade sredili i da zato niko drugi ne sme tu da uđe.

Na Google Earth je noviji snimak ( 44.812997N, 20.368565E ). Ograđeno je dvorište ka vrtiću.
Да то је то, гледаћу сутра да одем да сликам, а зависи од мојих обавеза. Види се та зграда на гугл мапи коју сам сад малопре изнад поставио као одговор Директору по другом питању.
 
E super si sad nemoram da dolazim da slikam posto definitivno necu uhvatiti vremena
 
Гага":3ngbyjbt je napisao(la):
astrodule":3ngbyjbt je napisao(la):
Гага":3ngbyjbt je napisao(la):
Морам још о нечему да вас обавестим, а о чему ми је данас инспектор на брзину рекао. Постоји велики проблем око незаконитог ограђивања извесне тероторије унутар блока зграда у улици Неде Спасојевић, баш у близини вртића „Златна прашина“ и основне школе „Драгослав Андрић“, а овде на Бежанијској коси у 3. месној заједници. Инспектор који води овај случај и целу 3. м.з на Б. коси (М.А.) има доста проблема око овога, а има и претњи и насилног понашања !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Je l' u pitanju ova Energoprojektova zgrada (fale škola i vrtić) ?

http://binged.it/1bCPmDR

Naime, stanari su ogradili dvorište (ograda, kapija i ključ) i čak napisali nešto na foru da su oni dvorište zgrade sredili i da zato niko drugi ne sme tu da uđe.

Na Google Earth je noviji snimak ( 44.812997N, 20.368565E ). Ograđeno je dvorište ka vrtiću.
Да то је то, гледаћу сутра да одем да сликам, а зависи од мојих обавеза. Види се та зграда на гугл мапи коју сам сад малопре изнад поставио као одговор Директору по другом питању.

Малопре сам био и исликао овај "проблем". Слике су ту, такође сам поставио и снимак са гугл мапе, ради боље прегледности, а за које је Астродуле дао координате и означио тачком "А" зграду, а сигурно се неће љутити што сам позајмио (украо) :D снимак.

Зграда припада двема улицама, Неде Спасојевић број 16 и Матије Вуковића број 8 и зграда је у облику слова "Г". Иза зграде је паркић и мање игралиште са клупама, клацкалицом, тобоганом, љуљашком и пењалицом, а одмах уз паркић је и вртић "Златна прашина". Станари ове зграде су оградили буквално цео простор металном оградом, са капијама са закључавањем, а има и видео надзор. Простор који је ограђен иде оу Грчке улице до вртића, Улица Неде Спасојевић и Матије Вуковића.

Станари су поставили и две табле на којима је обавештење о чину који су урадили, а позивају се на важеће законе и прописе, а које им је потврдио Секретаријат за инспекцијеске послове града Београда и градске општине Нови Београд !

Практично значи да, а то пише и на овим таблама које су поставили „да је двориште станара зграде“, то значи да је оно (двориште) њихово приватно власништво (што наравно није. Е сад не знам да ли су ове клупе и дечији мобилијар купили сами станари или их је поставила општина !

Слике говоре више него речи, а извињавам се што нисам могао да сликам ове две табле са већом резолуцијом, покушаћу касније, односно да сликам само овој “закључак“ инспекције.

Поглед са Гугл мапе:



Поглед из Грчке улице:







Поглед из улице Матије Вуковића:




Поглед из улице Неде Спасојевић и према вртићу:







Табле са упозорењем:


 
Bravo Gago slicno je ona auto kuca ogradila i zatvorila blokovsku saobracajnicu u bloku 45 ima tema o tome
Nego bg put se poprvlja EVO DOKAZA
dsc04092.jpg


Sto se tice zgrada i ograda ,zavisi sta pise u ugovoru o kupovini stanova ,moguce je da su uknjizeni svi stanari kao suvlasnici 1/24 recimo zavisno koliko ima stanova kao sto su svi stanari vlasnici zajednickih prostorija .A mozda su samo nasankali opstinare
 
Надајмо се да се БГ пут поправља. Још ми г-ђа Нада Петровић није ништа одговорила по тачки 1, из моје пријеве, а за постављање овог знака у баштици дрвета. Тек кад ми одговори, и ако ми одговори, рећи ћу јој да знам да је знак померен, а вероватно је чекала да се ово уради, па да ми одговори.
Значи тек кад смо ми са Беобилда реаговали и пријавили онако накарадно постављен знак, поправили су зас...о, иначе не би. Има о томе све на теми "Обнова улица, Београд пут".
 
Ево нешто боље слике са "закључком" инспекције (барем може да се прочита :) ), а за ограђену зелену површину и паркића у улицама Неде Спасојевић 16 и Матије Вуковића 8.
Надам се да ће се сад видети шта пише у закључку и ко га је издао.



Овде ми нешто много смрди између редова овог "закључка".

Вероватно се Градско Зеленило договорило са станарима да они (станари) сами сређују ову површину, а за узврат Зеленило ће рећи да "предметна површина није у програму редовног одржавања ЈКП Зеленило Београд"". Који смор овај руководилац Зеленила, само да би имали мање трошкове и да мање раде. Па ваља све зелене површине у граду где су зграде, ово предузеће је дужно да обрађује-одржава.

Друго, а то ме баш интересује, који су то папири (документација) коју је приложио преседник кућног савета зграде, "из које се види да иста није јавна површина већ да је у питању двориште стамбене зграде" :dil: !!!!
Да ли то значи да свака зграда у овом граду која има двориште, њени станари могу да ураде овако исто, ограде и довиђења, имамо папире да ово није јавна зелена површина.

Па пошто и моја зграда има испред велику зелену површину, ограђену живом оградом, коју смо ми станари сами засадили и одржавамо, као и сво дрвеће и борове унутар зелене површине (дворишта :D ), можемо исто да урадимо и кажемо, "ово је само наше двориште, наше приватно власништво, а ви остали се ...., овде више нико не може да улази, само ми.". А и иза зграде имамо парк.

Ау бре, како је свет постао алав !!!!
 
Gago zelenilo odrzava samo ono sto im je predato na odrzavanje a za te povrsine dobijaju novac od grada prema planu i programi i kvadratu ,tako daneznaci automacki da je svako zeleno parce u nadleznosti beograda .Stanari bolje da su zasadili simsir ili tuje umjesto ogradfe
 
Verujem da je to ista prica kao i na Zvezdari , Vracaru gde su dozvolili da investitori i dalje zadrze kompletne placeve, iako su dobili dovoljno dobre uslove da zarade, a grad je trebao da prosiri trotoar, ali obzirom da im je dozvolio da zardze placeve, onda sirine trotoara zavisi od slucaja do slucaja, odnosno moze a ne mora. Ovde na Zvezdari vecina placeva je slicne povrsine oko 4-5 ari i na takvim placevima su sazidane desetine, ako ne i stotine zgrada od p+2+p do p+6-7+p. plac je u proseku 40 x 12(front) objekat u osnovi ima 200m2, po Dupu je trebalo da se objekti uvuku 5 metara, sto je uradjneo, ali se onda ispostavilo da su investitori dalje vlasnici tih 5m, pa su sa njima radili kako su se snasli, neki napravili parking mesta, neki zbudzili nesto da bi usli u neki suteren, neki nista a tek poneki drvo i otvoren prostor. Da su svi imali obavezu da ostave otvoren prostor i zasade drvo imali bi sire ulice sa drvoredima, ovako imamo parkirane automobile, i krseve od ulica. Verujem da je i tamo slicno, samo je njihova okucnica veca. Sve to nije trebalo tako da bude.
 
To oko ograda je interesantna stvar. Bojim se da je neko nešto propustio jasno da definiše u zakonima I odlukama pa se počelo sa silnim ogradjivanjima. Naime Zakonom o planiranju i izgradnji nije potrebna nikakva dozvola za metalne i žičane radove čak ni prijava radova. A komunalci, ne znam po kojoj bi to odluci mogli da kontrolišu. Čak je Odlukom o komunalnom redu površina oko zgrade prepuštena na održavanje stanarima pa nije ni čudo da te površine gradjani sad i prisvajaju kao svoj prostor
 
Da li to znaci da bi svaka zgrada u gradu ako pozeli mogla oko svoje zgrade/placa da "udari" zicanu ogradu ?
 
Булеварац управо то сам већ и написао у мом посту у којем сам поставио слику са оним "закључком". То управо значи то, да сви ми то можемо да урадимо. Значи све је по закону и реду, јер сви можемо да поднесемо документацију "из које се види да површина испред или иза зграда, није јавна површина већ да је у питању двориште стамбене зграде" :dil: !!!!

Удри по незакоњу, односно по одузимању земљишта и површина око стамбених зграда, на Савском насипу, по јавним паркинг местима, речне површине (сплавови), крововима зграда (надзиђивање), ............. ! Да ли сам нешто изоставио ? Тајкуне и тајкунчиће нећу да спомињем !
 
Ne znam da li to baš to znači ali evo člana
Површине око зграде и ограде
Члан 17.
Површина око зграде и ограда морају се држати у уредном стању.
О уредном стању површине око зграде и ограде стара се власник, односно корисник зграде, односно сви власници икорисници посебних делова зграде.
Површина око зграде, у смислу одредаба ове одлуке, је преостали део грађевинске парцеле те зграде, ограђен или неограђен, у оквиру које могу бити двориште, башта, врт,интерне саобраћајнице, површине за паркирање возила станара и корисника зграде или други слични елементи уређења површине око зграде.
Лица из става 2. овог члана су дужна да поправљају изамењују оштећене делове ограде, а површину око зграде редовно чисте, косе траву, орезују живу ограду и другорастиње, уклањају коров, одржавају бетонске површине,тротоаре, прилазне стазе и степениште, интерне саобраћајнице, противпожарне стазе, уклањају грађевински и другиотпад, као и да предузимају друге радове како би простороко зграде био у уредном стању.
Надлежни завод за заштиту културних добара издаје услове и сагласност за извођење радова из става 4. овог члана који се изводе на огради и на површини око зграде која је утврђена као културно добро, која ужива претходну заштиту или се налази у просторној културно-историјској целини, односно целини која ужива претходну заштиту.
Ограда, зеленило и други елементи уређења површинаоко зграде морају се одржавати тако да не оштећују зграду и инсталације, омогућавају коришћење зграде, тих површина и површина са којима се граниче (улица, суседна зградаи парцела и сл.).

Prema tome ako stanari moraju da održavaju površine oko zgrade ispada i da ih mogu ograditi i urediti po volji. Ne znam da li nekoga moraju nešto da pitaju i koga

Interesantna je i Odluka o kućnom redu
Члан 8.
Скупштина зграде одређује распоред коришћења заједничких просторија и уређаја и стара се о њиховој правилној употреби.
Скупштина зграде доноси одлуку о томе да ли се у дворишту зграде могу држати аутомобили и друга моторна возила станара зграде. Ако скупштина зграде одлучи да се у дворишту могу држати аутомобили и друга моторна возила станара зграде, одредиће део дворишта за ту сврху, водећи рачуна да у дворишту остане довољно простора за уобичајене заједничке потребе станара

E da li je to dvorište, da li je to javna površina ili deo građevinske parcele zgrade valjda treba utvrdjivati. To su te naše formulacije u odlukama i zakonima: Mož da bidne ne mora da znači.
Interesantan je i Zaključak Sekretarijata za inspekcijske poslove. Pošto površina nije predata na održavanje Zelenilu nismo nadležni. A ko kontroliše ograde odnosno te elemente uredjenja i trebaju li neke dozvole za ogradu ko ih daje i slicno. To nigde ne piše.
 
Verujem da je to upravo ono na sto se i kod mene u kraju desava. Okucnice se pretvaraju u privatna parking mesta, zarad kojih se ukidaju javna parking mesta. Tako bi, ukoliko svi odrede da zele parking mesto u okucnici izgubili javna prking mesta. Zato ce nam grad izgledati kao ciganmala.
 
ovi ce da pretvore Bg u Novi Pazar, sve ce da zazidaju... e kada u tome uspeju ja cu definitivno da se odselim iz ove zemlje. a oni nekak kukaju na komuniste kako su unistili zemlju tako sto su joj podarili jedino urbano naselje u Srbiji Novi Beograd (koje se sada naravno sistematski unistava).

novi zakoni samo omgucavaju kradju i prisvajanje svih zajednickih prostora i generqlno degradiranje kvaliteta zivota vecine ljudi na racun pojedinaca. a kada i to nije slucaj, onda se svi samo proglase nenadleznim.
 
Није ово случај само код нас. Пре неку годину сам боравио неко време код своје (бивше :D ) пријатељице у Милану и тамо затекао масовно постојање управо оваквих блокова. Штавише, на улазу у њих су портирнице које не можете проћи ако нисте станар или ако неко из стана не сиђе и лично уведе госта. Сва пошта се доставља у портирницу где су постављени сандучићи. Тек што су ме портири упознали, дошло је време за повратак у БГ. :mrgreen:

Е, сад, да ли је то дозвољено и код нас - не знам. У ствари, ако су станари уједно и власници парцеле, одговор је недвосмислено потврдан.
 
MIlisave, Majdanpek ima 10k stanovnika, ako i toliko... ima naravno i drugih naselja u samom Beogradu koja su planski sagradjena, ali nista se ne moze meriti sa NBG po velicini.

Sto se tice ogradjivanja, zamislite da setate NBG i oko svake zgrade je ograda ili zid od 1.80-2.00 i prakticno samo setate kroz tunele na sta bi to licilo. Dvoriste se moze ograditi i ogradom od 1m ili zivom ogradom kao sto se uvek radilo i otvaralo prostor, a ne zatvaralo sve u tunele.

Verujem da u velikom delu starih blokova NBG i ovako parcele koje idu uz objekat ne idu dalje od metar dva od objekta, pa to sreca nece biti moguce. Ovo na Bezaniji je pak prodavano/davano u zakup kada su sve isparcelisali i niko nije ni razmisljao o ovom potencijalnom problemu. Za ostatak novogradnje se ne brinem, ionako je gradjevinska linija uglavnom na 50cm od kraja placa pa ni nemaju sta da ograde.
 
Imam jedno pitanje. Danas sam slučajno naleteo na ovo u Sarajevskoj
9452312877_59439af687.jpg

Da li je sve to po zakonu da on može da prekopira skoro celi logo pravog "seven elevena"
7eleven.jpg
 
Naravno da nije ,mogu da ga tuze ,posalji pravima mejl sa slikama pitaj da li otvaraju poslovnicu ili fransizu u SRB .Mogli bi proci kao dolce i kaffana sa tuzbom
 
Vrh