Šta je novo?

Prijave gradskim službama

prijaviti opštinskoj komunalnoj inspekciji jer je to zabranjeno čl. 34 Odluke o održavanju čistoće
 
Da li postoje dani za odmor, ili je svaki dan dozvoljeno da se radi, busi, sece, brusi....
Vidim da ovi kod mene sto zidaju nemaju neko standardno radno vreme, pa rade nedeljom, a neke radne dane i preskoce.
Pitanje je da li je nedelja slobodni dan, ili nema vise slobodnih dana ?
 
@bulevarac kazne su koliko ja znam 5000 dinara i izgleda da im se isplati čim i pored kazni i dalje parkiraju na pomenutom mestu.
zvali su me iz beokoma i rekli da su prosledili nadležnoj inspekciji i dopunili su prijavu. I onda za živo čudo isti dan mi je posle desetine poslatih mailova komunalnoj policiji stigao odgovor od njih da za moje dopise postoji osnova i da će da se pozabave datim problemom. Jutros situacija ista, taksi stanica kod Hajata stoji prazna, a kod Sava centra njih 6 parkirano na zabranjenom mestu.
 
Kontaktirao sam zelenilo direktno,rekose da mi da ne postavljaju table jer je to investiciono odrzavanje i da ce radove u parku zavrsiti do kraja jula.

Krenuse danas da orgijaju sa testerama u svom oprobabnom stilu,moracu prijavu da podnesem inspekciji
 
@blokovi, sumnjam da su im te kazne pisali, ne znam da li to moze nekako da se proveri ?
Ako te ne mrzi, kada ih opet primetis prijavi opet Beokomu, a mozes i ostalim.
 
Ne znam da li mozda ovo divlje naselje zasluzuje posbenu temu.

Divlja gradnja blok 45 - Ostruznicki most
7C1daK5h.jpg



Galerija sa vise fotografija, fotografisano juce.
http://imgur.com/a/qSNhG
 
Malopre sam zvao Beokom, i prijavio im problem sa nasipom u bloku 45, zamolila me je da ako mogu napisem mail ili im donesem licno, jer ima dosta toga, a i problem je ozbiljan, pa sam im prosledio putem maila.

Postovani,
zeleo bih da vam prijavim nekoliko problema koje sam uocio, Neshvatljivo mi je da niko ne reaguje godinama, pa se problem samo uvecava.
Probleme koji prijavljujem:
Kod tramvajske okretnice u Bloku 45, postoji izlaz na nasip, asfaltiran, ali I zemljani put.
Nasip od Bloka 45 (tramvajske okretnice/sljunkare), se proteze sve do Ostruznickog mosta.

- Neko je uklonio saobracajni znak, kojim se zabranjuje kretanje motornim vozilima nasipom, pa trazim da se saobracajni znak opet postavi (znak se nalazio kod rampe na nasipu).

- Takodje na nasipu, na samom pocetku kod tramvajske okretnice/sljunkare postoji I rampa, koja bi trebalo da je zakljucana, te da onemogucava motornim vozilima da
se krecu nasipom I tako ga unistavju, preteci da nasip popusti I potopi ceo Novi Beograd. Rampa je uvek otkljucana , pa se stotine automobile, teskih kamiona krecu nasipom.

- Prijavljuem I nelegalnu gradnju oko stotinka objekata, cvrste gradnja, neki objekti poseduju I vise spratova. Svi objekti su sazidani u zoni nasipa, na potezu od okretnice tramvaja/sljunkare do Ostruznickog mosta, izmedju reni bunara.

- Prijavljujem kradju struje , koja se vrsi tako sto su objekti prikljuceni na reni bunare, a onda je razvucena elektricna mreza, postavljeni drveni stubovi koji razvode struju do nelegalno sazidanih objekata. U pitanju je mozda I preko 100 objektata koji tako krad struju, pa verujem da se na godisnjem nivou ukrade preko 100 000 eura.

- Prijavljujem kradju vode, isto sa reni bunara, na istom mestu, koje sam gore naveo.

- Prijavljuem ostecenje asfalta na nasipu, u delu od rampe kod trmvajske okretnice/sljunkare do Ostrucnickog mosta, asfalt se u ulegao na vise mesta, jer se svaki dan po nasipu odvija saobracaj motornim vozilima, kombijima I teskim kamionima koji donose gradjevinski material.

- Prijavljujem odlaganje suta u delu nasipa, to je posledica zidanja nelegalnih objekata, pa pored nasipa imamo hrpe razbijenog betona.

- Prijavljujem ogradjivanje mnogih delova pored nasipa ogradama(zicanim,drvenim, betonskim) , I postavljanje znakova privatan posed, takodje u delu od tramvajkse okretnice/sljunkare do Ostruznickog mosta.

- Prijavljujem kopanje septickih jama pored reni bunara, odakle se snabdevamo vodom za pice, takodje na delu nasipa od tramvajske okretnice/sljunkare do Ostruznickog mosta.

Saljem vam I fotografije nekih od objekata na pomenutoj lokaciju, fotografije us napravljene juce.

http://imgur.com/a/qSNhG
 
bulevarac zaslužuješ neku plaketu za silne prijave koje podnosiš zarad poboljšanja kvaliteta života svih građana ovog grada.
 
Nije mi tesko, kada imam volje i slobodnog vremena.
Za sada sam samo obavestio Beokom, pokusao sam da prijavim kradju struje elektrodistibuciji, ali oni imaju telefon za anonimne prjave, a ja ne zelim anonimno da prijavim, jer posle uglavnom ne dobijes nikakav odgovor.
Telefonski ako se predstavim, sto sam isto pokusao, mogu da me zavedu, ali mi nece nista poslati na kucu, u pisanoj formi.
Tek ukoliko im se obratim u pisanoj formi, mogu da ocekujem odgovor, pa cu morati onda da im nosim na noge pisanu formu.
Zbog toga cu ih jos vise smarati.
Planiram da odstampam oko 100 papira , pola a4, crno belo, u kucnoj reziji. i napisem ukratko nesto nalik ovoj prijavi, ili samu prijavu, uputim ih na FB stranu Blok 45 Nasip , onda ljudi mogu da napisu svoje misljenje, a mozda se jave i vlasnici na FB strani sa svojom pricom.
Verujem da na NBGD ima najvise ljudi koji su zainteresovani da se haos na keju zaustavi.
Ne znam kada cu bas sve to da odradim, verovatno kako mi vreme i volja budu dozvoljavali :)

Danas sam podneo prijavu povereniku za informacije, jer mi iz gradjevinske inspekcije nisu odgovorili, odnosno nisu mi poslali resenje koje sam im trazio (dao sam im tacan broj resenja koje trazim), nego me zavlace da sada dodjem kod njih, pa im podnesem zahtev, pa onda oni ... a ja podne vec jednu pisanu prijavu pre mesec dana ?
Sada cekam odgovor od poverenika, jel mogu tako da me vozaju, i sta dalje da radim.
A prijavu sam podneo, napamet, ne znam ni da li je nesto neregularno prilikom zidanje nove zgrade, ali vidim da su bas zapeli. To mi nekako govori da pokusavaju da zbrzaju i sto pre usele zgradu, a posle mogu da se teraju sa drzavom 3 zivota. Odgovor na tu moju nasumicnu prijavu, je stigao i receno mi je da je investitor izasao iz projektne dokumentacije, te da mu je naredjeno da navai dozvolu, koji nije nabavio, pa mu je naredjeno da sve dovede stanju u projektnoj dokumentaciji, i to resenjem broj xyz. E sada nece 1 mesec da mi posalju to xyz resenje, nego me smaraju :)
A pisnim putem sam ga trazio, cak su zeleli i pare da mi uzmu za to, dok mi je poverenik rekao da nesmeju, odnosno mogu ali ono za kopiranje, 3-5 din maks. To se odnosi samo na predmete koje vec imaju u evidenciji, kako mi je sama napisala da je podnela prijavu pod tim brojem, onda znaci da postoji, pa sam zato i trazio da mi ga dostave, kada vec postoji.
 
e baš me interesuju odgovori nadležnih. E ja bih prvo krenula od kuće predsednika, pa onda vlasnika onog dvorca kod mosta, a onda raja.
 
e baš me interesuju odgovori nadležnih. E ja bih prvo krenula od kuće predsednika, pa onda vlasnika onog dvorca kod mosta, a onda raja.
 
e baš me interesuju odgovori nadležnih. E ja bih prvo krenula od kuće predsednika, pa onda vlasnika onog dvorca kod mosta, a onda raja.
 
Dobio sam danas mail od Beokoma

Poštovani kompletno Vaše pismo smo prosledili nadležnima, u ovom slučaju GO Novi Beograd (komunalnoj inspekciji). Procedura je takva, da, čim dobijemo odgovor, mi ćemo Vas kontaktirati.

Pozdrav,

Ana Bošković
____________________________________________________

REPUBLIKA SRBIJA
GRAD BEOGRAD
GRADSKA UPRAVA GRADA BEOGRADA
Služba za komunikacije i koordinaciju odnosa sa gradjanima
Tiršova br.1, tel. 0800-110-011; fax 360-5811
www.beograd.rs – e-mail: bks@beograd.gov.rs ; ana.boskovic@beograd.gov.rs


Cekam odgovor, pa cu onda videti sta dalje. Pokusacu u medjuvreenu da podnesem i pisanu prijavu EDB.
 
Dobio sam odgovor od Beokoma na prijavu za vikend naselje u bloku 45.

То је само део проблема, по речима пријавиоца:
Код трамвајске окретнице у Блоку 45, постоји излаз на насип, асфалтирани, али и земљани пут.
Насип од Блока 45 (трамвајске окретнице/шљункаре), се протеже све до Остружничког моста.
Неко је уклонио саобраћајни знак, којим се забрањује кретање моторним возилима (насипом).Тразим да се саобрацајни знак опет постави (знак се налазио код рампе на насипу).
Такође, на насипу, на самом поцетку код трамвајске окретнице/сљункаре, постоји и рампа, која би требало да је закључана, да онемогуцава моторним возилима да
се крећу насипом и тако га униставју, претеци да насип попусти и потопи цео Нови Београд. Рампа је увек откљуцана , па се стотине аутомобила, тешких камиона крећу насипом.
Пријављуем и нелегалну градњу око стотинак објеката, чврсте градња, неки објекти поседују и више спратова. Сви објекти су сазидани у зони насипа, на потезу од окретнице трамваја/шљункаре до Острузжницког моста, између рени бунара.

За Вашу пријаву отворили смо предмет број 19205-34797/2013.
Поштовани ******,
Тај знак је нелегално уклоњен.Ми смо обавестили надлежне органе на нивоу Града Београд да је потребно поставити исти.Такође постоји и рампа која онемогућава улазак возила, тако да туда и не може да се уђе, али несавесни возачи се пењу возилима на насип средином преко зелених површина.

Pozdrav,

Ana Bošković


Odmah sam joj prosledio odgovor.

Postovana Ana,
zahvaljujem se na odgovoru, ali primecujem da na neka moja pitanja nisam dobio odgovor.
Pitanja na koja nisam dobio odgovor su:

- Prijavljuem I nelegalnu gradnju oko stotinka objekata, cvrste gradnja, neki objekti poseduju I vise spratova. Svi objekti su sazidani u zoni nasipa, na potezu od
okretnice tramvaja/sljunkare do Ostruznickog mosta, izmedju reni bunara.

- Prijavljujem kradju struje , koja se vrsi tako sto su objekti prikljuceni na reni bunare, a onda je razvucena elektricna mreza, postavljeni drveni stubovi koji razvode struju do nelegalno sazidanih objekata. U pitanju je mozda I preko 100 objektata koji tako krad struju, pa verujem da se na godisnjem nivou ukrade preko 100 000 eura.

- Prijavljujem kradju vode, isto sa reni bunara, na istom mestu, koje sam gore naveo.

- Prijavljuem ostecenje asfalta na nasipu, u delu od rampe kod trmvajske okretnice/sljunkare do Ostrucnickog mosta, asfalt se u ulegao na vise mesta, jer se svaki dan po nasipu odvija saobracaj motornim vozilima, kombijima I teskim kamionima koji donose gradjevinski material.

- Prijavljujem odlaganje suta u delu nasipa, koje je posledica zidanja nelegalnih objekata, pa pored nasipa imamo hrpe razbijenog betona.

- Prijavljujem ogradjivanje mnogih delova pored nasipa ogradama(zicanim,drvenim, betonskim) , I postavljanje znakova privatan posed, takodje u delu od tramvajkse okretnice/sljunkare do Ostruznickog mosta.

Da li ste prijavili neki od ovih problema ?

Nijedna rampa na nasipu nikada nije zakljucana, kao sto sam naveo, a Vi ste mi odgovorili da tu ne moze da se udje, ja tvrdim suprotno, odnosno da svaki dan kroz otvorenu rampu prodje vise stotina automobile, dizpova I teskih kamiona sa materijalom.
Zasto rampe nisu zakljucane ?
Da li ste ih pitali sta su preduzeli da se kola ne penju na nasip sredinom preko zelenih povrsina , obzirom da su vam saopstili da se kola tako penju na nasip?
Ko je odgovoran za odrzavanje nasipa, kako je moguce da nasip koji cuva ceo Novi Beograd od poplave niko ne kontrolise ?
Da li je neko problem prijavio miliciji od sluzbi kojima ste se obracali, I kojim ste se sluzbama obracali ?

Pozdrav ...

Eto za sada to, gledacu da sledece nedelje podnesem 2 prijave, jednu za elektrodistribuciju, a drugu za vodovod.
Ono sto ocekujem je neke pisane odgovore u kojima ce mi neka od tih sluzbi navesti da su nesto pokusali, ali nisu uspeli jer ih je neko sprecavao u tome.
Videcemo, sigurno ce biti zanimljivo kako drzavne sluzbe pokusavaju da se operu od odgovornosti.
 
i ja mislim da će biti zanimljivo ukoliko uopšte nešto odgovore posebno me zanima ona gradnja. Odgovor će verovatno biti sve je na legalizaciji
 
Evo odgovora iz NBGD Opstine, i oni su se javili pre 3 dana, pa sam i njima poslao isti mail
Poštovanje,

Poštovani ,
Taj znak je nelegalno uklonjen.Mi smo obavestili nadležne organe na nivou Grada Beograd da je potrebno postaviti isti.Takođe postoji i rampa koja onemogućava ulazak vozila, tako da tuda i ne može da se uđe, ali nesavesni vozači se penju vozilima na nasip sredinom preko zelenih površina.
Hvala Vam najlepše na informacijama.
Srdačan pozdrav,
Marko Janković

Vaš Servisni centar opštine Novi Beograd

I njima sam prosledio novo pitanje na dostavljeni odgovor.

Postovani Marko,

U vasem odgovoru vidim da ste obavestili nadlezne da je znak nelegalno uklonjen, interesuje me kada ste to uradili, I da li mi mozete proslediti dopis u kome ste se obratili nadleznom organu.

Pozdrav ...
 
Danas sam isao da produzim parking, pa sam im prosledio pisani zatev za obelezavanje parking mesta.
Postovani
Zeleo bih da vas obavestim da su pre vise meseci oznacena parking mesta od strane
Sekretarijata za saobracaj horiztalnom signalizacijom, ali mesta nemaju parking broj.
Iz Sekretarijata za saobracaj sam dobio odgovor da vi posedujete ekipe koja mesta
obelezavaju brojevima. Zamolio bih vas da oznacite sledeca parking mesta pravilno.
Parking mesta koja prijavljujem se nalaze u ulicama:
Starca Vujadina 18, Kajmakcalanska 13, Gajeva , neparna strana, (vise mesta).
 
E sad mene zanima jedna stvar. Šta je taj Servis centar. Vidim celu opštinu okovali panoima i tablama na kojima se reklamira Servis centar. Je li to deo opštinske uprave, ko daje te odgovore jer koliko znam opština nema ništa sa saobraćajnim znacima. I ko je taj Marko. Je li to neki većnik, inspektor, službenik, operater i sl.
 
Hmm, nisam obratio paznju na to sto si odmah uocila. Poprilicno sam neiskusan pa je lako da mi mi dosta toga promakne. Zbilja cemu sada servis centar, zbog cega je on odjednom neophodan, sta pre nije bilo dobro pa je on uveden. Da li je to samo nacin da se zaposle odabrani na nepotrebna mesta ?
Sam odgovor Marka mi ne uliva poverenje iz vise razloga.

Kada sam mu se prvi put obratio, obratio sam mu se sa punim imenom i prezimenom, a vidim da mi se u odgovoru obratio samo po imenu, pa sam i ja nastavio namerno njemu da se obracam sa Marko :)
U odgovoru te njihove specijalne sluzbe odmah uocavam sarlatanstvo, jer kada sam vec uocio problem, te mu se obratio , to treba da znaci da me nesto zbilja interesuje, a on mi odgovara uopsteno bez prezicnih podataka, kada , kome se obratio, te da mi odmah i bez mog dodatnog pitanja prosledi dopis elektronskom formom.
Takodje govori neistinu kada kaze da tuda nemoze da se udje, te da rampa onemogucava prolaz, jer tuda prolazim i znam da nije tako i to ne ponekad, nego uvek, godinama.
On me cak ubedjuje time da je to tako, kako inace nije u stvarnosti, argumentom da oni ulaze na njemu znanom mestu, koje je sredina nasipa.
Nigde ne kaze, obzirom da je uocio problem (valjda je problem ako ulaze preko sredine nasipa na sam nasip) da je nesto i preduzeo, samo ga je uocio. To bi isto bilo kao kada bi cuvar nekog objekta cuvao vrata, a lopovi mu kroz prozor odneli sve, a on sedi, cuti i ceka da ode u penziju... Takvog "cuvara" bi odmah uhapsili i optuzili za saucesnistvo u kradji.

Iako sam mu danas prosledio mail, na koji je mogao odmah da mi odgovori, nesto... ukoliko on radi u tom nekom centru koji valjda sluzi upravo za ovo, ne vidim razloga zasto mi nesto danas nije odgovorio ?
 
Inace da pohvalim jos jednom Beokom servis , kod njihovih odgovora sam uocio na kraju svakog maila

Razmisli pre nego što odštampaš! Think before you print! a pored se nalazi slika drvenceta , naravno zelenog.

E-komucikacija bi trebalo da bude standard, a ne samo dodatna opcija. Onaj Sapicev centar nije ni uocio potrebu da ponudi mail kao najjeftiniji vid komunikacije u 21 veku. To samo govori koliko su bahati na trosenju nasih para.
 
Drago mi je kad vidim da se mnogi od vas trude. Da li bi neko od vas mogao da mi uputi kome da prijavim sledecu prijavu:
Naime, ranohriscanska grobnica u kojoj su pocivali ranohriscanski mucenici sv.Ermil i Stratonik u selu Brestovnik kod Grocke je potpuno zapustena (zarasla u korov i naravno raznororazni otpad). Razumem ako ne poztoje sredstva da se obnovi, ali bi makar mogla da se ocisti i da se oznaci i eventualno stave putokazi i smernice sa glavnog puta. MIslim da je to jedan vredan spomenik iz ranog 4. veka i da nije bitno da li je neko od nas hriscanin ili ne, pogotovo u uvoj godini kad se obelezava 1700 godina od ''Milanskog edikta''.
Pisala sam SPC na info@spc.rs, ali nikakav odgovor nisam dobila. Na koja je vrata najbolje da se zakuca? Grad Beograd, opstina Grocka?
Hvala
 
Cao Sanja. Hmm, nisam siguran, ali mozda da pokusas preko Zavoda za zastitu spomenika ? Verujem da bi oni trebalo da znaju kakva je procedura. Javi sta su uradilia, do sada nismo imali ako se ne varam takvu vrstu prijave.

Републички завод за заштиту споменика културе
Address: 11 Радослава Грујића, Belgrade 11118
Phone:011 2454786
 
Bulevarac":2zcor9r7 je napisao(la):
Inace da pohvalim jos jednom Beokom servis , kod njihovih odgovora sam uocio na kraju svakog maila

Razmisli pre nego što odštampaš! Think before you print! a pored se nalazi slika drvenceta , naravno zelenog.

E-komucikacija bi trebalo da bude standard, a ne samo dodatna opcija. Onaj Sapicev centar nije ni uocio potrebu da ponudi mail kao najjeftiniji vid komunikacije u 21 veku. To samo govori koliko su bahati na trosenju nasih para.

Мени тај Беоком досад никада није одговорио на мејл.

Све је то тачно, треба примењивати електронску комуникацију, али у Србији ако не донесеш папир и не добијеш печат и потпис, џаба си кречио. Мада, ни тада нема гаранција. Ево, мени су и на писмене и оверене пријаве престали да одговарају.
 
^ I meni nekada ne odgovaraju ni na pisane dopise, ali onda saljem dopis povereniku za informaciju da mi uskracuju pravo na informaciju, pa se onda odjednom sete pa mi odgovore kada ih poverenijk podseti. Prosle nedelje sam prijavio gradjevinskog inspektora povereniku za informacije, jer mi nije dostavio resenje kojim se nalaze investitoru da ukloni radove izvedene van projektne dokumentacije. Ona (gradjevinski inspektor) mi je odgovorila, i to posle mesec dana (a trebalo bi da mi je odgovorila u roku od 15 dana), da ukoliko me nesto interesuje , mogu da im se obratim u pisanoj formi :)
Sta da joj se opet obracam, kada sam se vec jednom obratio u pisanoj formi i trazio predmet pod tacnim brojem. To sam i prijavio povereniku, videcu sta ce da bude, zvacu poverenika sledece nedelje.
Ma muka je, zato sto ih ne kontrolisu, a i ne snose nikakve posledice za nerad, jer su preko veze i zaposleni.

Za Beokom.. probleme Beokomu prijavljujem telefonom, pod imenom i prezimenom, pa se onda nalazim u bazi.
Svaki sledeci put, kada god pozoem, i bez obzira koji je operater prisutan, lako nastavim dalje pricu.
Komunikacija putem maila je potekla sa njihove strane, povodom jedne "kompleksnije" prijave, pa sam samo za tu prijavu, sa odredjenom osobom nastavio komunikaciju putem maila.
Mislim da i od tebe zavisi kako se dogovoris, ali svakako nije lose da imas neko svoje ime kod njih u bazi, makar lazno Petar Petrovic.
 
Vrh