Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Razbucati birokratiju pazi da investitor ne sazna ko ga je prijavio jer im se desavalo da procure informacije
Kod mene su zatvarali dva gradilista u ulici sa narandzastom trakom i stvarno u tom vremenu nista nije radjeno
Jedan investitor je vec u startu promjenio dio garaza u stanove [vjerovatno potlatis gdje treba i koliko treba i tjeraj dalje ]
 
Da, toga se i bojim, da mi neko ne pridje i ne kaze nesto ili uradi. Nadam se da do toga nece doci, ali ukoliko mi se neko obrati, idem do kancelarije poverenika za informacije, da vidim sta da radim, da li da zovem miliciju, novine, ambasade...
Meni licno vise smeta taj inspektor koji je nezadovoljan drzavnom platom i ne smatra je za luksuz u danasnjem vremenu, te se tako bahato i ponasa. Zelim da na njegovom mestu vidim nekog, ko ce da bude prezadovoljan sto je dobio drzavni posao, i da se bori za to mesto, a Srbija je puna takvih, samo sto im niko ne da sansu, jer su mesta kaparisana unapred.
 
dd.jpg


Požeška 71, kod elektrodistribucije. Sramota kako izgleda ulica posle 3,5 godine od potpune rekonstrukcije.
Nisam poslao nikome prijavu, ko želi može to da uradi.
 
Gde je to, kod Vuka ? Mada ne vidim razliku izmedju toga i onih pekara sa bastom, koje izgledaju kao i ovo. Plate valjda za letnju bastu, i onda mogu da uviju sve u tu plastiku, pa se lep Bulevar polako pretvara u krs, Zabraniti te baste, bolje, ili ih uciniti mobilnim, da uvece moraju da se skupe. a ne da postavljaju ove skalamerije, kako kome padne napamet.
 
To je kod zeljeznicke stanice sam ugao nemanjine i savskog trga ,fora sto je tu bila kafana 3 mjeseca ,pa 3 mjeseca kockarnica a sad je market aman koliko ce se zadrzati nezna se
 
Iskreno, bolje je ovo nego još jedna bašta kafića ili kladionica.
 
Bašte po meni nisu problem da postoji komisija za estetiku i propisani uslovi postavljanja a ne da svaka seljadija zauzme javni prostor.
 
I baste mi moda bilo bolje da su montazno demontazne, odnosno da se sklapaju uvece, nesto kao na moru. Problem je verovatno prostor gde sve smestiti. Bilo bi lepo da barem uvece bulevar bude cist i sirok, Ovako je stalno pregradjen nekim plastenicima.

Nego, jel se seca neko onog lika koji je doveo ekipu sa motorkama, pa su posekli drvece da bi pravili neki balon, naravno sve bez dozvola, a pritom je lik neki dr, mr, fr sa Vozdovca, mozda cak iz SNS. Snimljeno je bilo sa kamerom.
Sta se desilo sa tom tuzbom, da li mozemo da saznamo , ili tradicionalno srpsko izbegavanje odgovornosti u sirokom luku preko veza i vezica?
 
Moj prvi post i nadam se da sam na dobrom mestu i da ćete mi ovde objasniti gde da se obratim za rešavanje problem. Elem radi se o divljoj taksi stanici u ulici Milentija Popovića. I pored toga što postoje 4 taksi stanice, to im nije bilo dovoljno pa su počeli da stvaraju petu na trotoaru sa druge strane Sava Centra.
2013-04-19-170022.jpg
.
Na slici se lepo vidi saobraćajni znak. Sem što su okupirali trotoar, svakodnevno uništavaju zelenu površinu prelazeći kolima preko nje.
20130624165939resize.jpg

Voze sredinom trotoara, vrže nuždu gde stignu, bacaju smeće (prazne pakle cigara, kese, papire...)
Na trotoar se pewu i preko pešakog prelaza i pri tome ne vode računa o pešacima (videti na slici majku i dete)
2013-04-12-200649resize.jpg

2013-04-10-172103resize.jpg

2013-04-12-165251resize.jpg

20130625191727resize.jpg

20130607164621resize.jpg


Poslato je na desetine mailova komunalnoj policiji sa desetinama slika. Nikada nije stigao ni jedan odgovor. Obratili smo se sekretarijatu za saobraćaj sa molnom da se stave stubići kao u nastavku ulice (kod parkinga i kod zgrade Delte). Odgovoreno nam je da trenutno nema para za to, ali da su prijavu zaveli pa će da odredete stepen prioriteta. Obratili smo se i gradskoj vlasti (putem interneta) i oni su odmah to prosledili nadležnoj inspekciji koja se do dana današnjeg nije javila. Jedini odgovor je stigao od opštine Novi Beograd i to u vidu da je Aleksandar Šapić zadovoljan što smo se javili i pokušaće da reši problem (odgovor koji verovatno stiže svima). Postoji i prepiska sa načelnikom saobraćajne policije, koji na svaki mail odgovori i predoči o broju kažnjenih vozača (za 7 dana kazne 29 vozača, a samo u jednom danu u periodu od 13 do 17 časova bi mogli da kazne duplo više vozača). Vlansik Lux taksija je zabranio svojim vozačima da tu stoje i oni sada stoje na taksi stanici u bloku 19-a. Često se desi da u bloku 19-a ima praznih taksi mesta kao i kod hotela Hajat ali njima je lakše da okupiraju trotoar.
Da li neko ima ideju na koji način rešiti ovaj problem? Kome se još obratiti? Pitali smo za stubiće, da se zasade drva kao na mnogim ulicama na Novom Beogradu.
 
^Sve poznato, kao preslikano.
Isto to sam radio za parkiranje na pesackom koji vodi u glavni ulaz pijace, uvek isti automobili, znak zabrane parkiranje, pesacki...
Ma 5 prekrsaja i nista, i sa paukom sam pokusavao, dolazili i nisu nosili, kao nije im jasno ili ...
Jednom mu napisali neku kaznu na licu mesta, morao sam da se eksponirma zarad toga, a nekada i eksponiranje nije pomoglo.
Pokusao sa sefom u Ljermontovoj, jos veci skot.
Zakazao razgovor sa nacelnikom, saslusao u cemu je problem, ukupno sam se zadrzao 1 min, i kaze bice reseno.
Sutra vise nisu bili tu parkirani,
Moj savet sve u pisanoj formi, probas mail, ako radi super, ali sumnjam.
Predlog je da probas sa Beokom servisom, zbilja sam imao za sada dosta dobra ako ne i odlicna iskustva.
Njih samo okrenoes telefonom, predstavis se, i izneses problem.
Vidi da ti daju neki broj kako bi mogao da pratis prijavu, ili se raspitaj kako dalje.
Oni mogu da pozovu i pauk servis ali i komunalnu.
Mislim da radije zovu komunalnu, ali proveri, mislim da mogu i obe sluzbe da zovu.
Ako to ne prodje, zali se nacelniku da na istom mestu se formira nelegalna taxi stanica nasred trotoara, navedi koja udruzenja se parkiraju, ako su iste tablice, navedi i njih.
Sve to otkucaj, i kazi da se zalis na nerad njegovih sluzbenika, koje si obavestio i koji ignorisu tvoje zahteve za uklanjanje nelegalne taxi stanice, i brojne druge prekrsaje koje prave.
 
Hvala na odgovoru i savetu.
Poslao sam i beokom servisu i rekli su mi da su prosledili nadležnim inspekcijama ali mi nisu dali nikakav broj prijave. Jedini ko ozbiljno pristupa su iz call centra opštine Novi Beograd i Uprava saobraćajne policije (načelnik Bogosavac). Sekretarijat za saobraćaj nas je u jednom dopisu uputio na gradsko zelenilo, da njih pitamo za postavljanje stubića duž zelene površine.
Ranije su pravili dve kolone kod Sava Centra i napokon je to rešeno kada je došla beogradska hronika. Zadnji put u opštini su mi rekli samo da im pošaljem još fotografija ako imam i to ću uraditi u ponedeljak. Njihova mail adresa (call centar za koji je predsednik rekao da će rešiti svaki problem) je pitanja@novibeograd.rs pa ako nekome treba
 
Za parkiranje vozila na trotoarima nadležna je i komunalna inspekcija , komunalna i saobraćajna policija, i saobraćajna inspekcija ako su u pitanju taxi vozila van obeleženih mesta. Jedino da uvedu dežurstvo i da čuče inspektori ali sa sve paukom i redovnom policijom (komunalna policija se baš i nije pokazala) jer bojim se da sami neće uspeti ni da fotografišu vozila da ne bi bilo belaja, vike i još po nešto. Čini mi se da je taj slučaj bio na TV Djilas ali ništa se znači nije promenilo.
 
Ostani u kontaktu sa Beokomom. Nema veze broj, predstavio si se kada si davao prijavu. Kada sledeci put pozoves, npr. u Ponedeljak predstavi se, kako si se tada predstavio, i pitaj sta se desava sa tvojom prijavom, i kada opet da ih zoves (ukoliko do tada niko nije reagovao).
Samo jedan pauk, koji bi odneo vozilo ili napisao kaznu bi ih sklonio odatle, ali posto ih niko do sada niko nije kaznio , oni teraju po svome.
 
ali pauk ne može sam da nosi dok ne dobije nalog ili od inspekcije ili policije. Mora doći inspektor ili policajac na lice mesta, napisati zapisnik o vozilu koje je zatečeno u prekršaju, uručiti ili zalepiti nalog za odnošenje pa onda pauk diže. S obzirom da gospoda sede u kolima ili stoje pored nema šanse da ga dignu jer će već zbrisati. Eventualno da slikaju vozilo , posle preko MUP-asaznaju ko je vlasnik vozila pa sudija za prekršaje. Procedura je to brale. Zato mislim da je bolja opcija saobraćajna policija.
 
A da sa tim paukom sam tek imao uzasnih problema, kao sto ti kazes.
Ja sam tada prijavljivao ista vozila , koja su bila parkirana nasred pesackog prelaza svaki dan.
To su bili preprodavci koji su na haubama prodavali robu, i naravno uvek bili pored kola.
Kada dodje pauk, ili nece ni da ih kazni, a kamoli nosi. Iako stoji ispred vozila znak zabranjeno parkiranje, parkirani nasred zebre, na trotoaru, 3 m od raskrsnice. Dzaba.
Samo jednom sam uspeo da smorim ovog iz pauka toliko, da je na kraju ovom liku ispred mene napisao neku kaznu za parkiranje npr.
Kaze da mora da saceka 15 min pre nego sto odnose kola, a ja ne poznajem zakon.

Zato sam mu i predlagao da nastavi da zove Beokom, i da se kod njih raspita vec sutra sta se desava, kome je prijava upucena, i kada opet da ih zove.\
Mozda moze da pita Beokom da li zele da im posalje fotografije vozila sa tablicama ?
 
Bulevarac ponavljam, Pauk niti može da kažnjava niti može da digne vozilo bez nečijeg naloga, zapisnika, rešenja i slično.
Drugo Beokom je samo servis koji Vaše prijave prosleđuje raznim inspekcijama i nadležnim organima. On samo prosleđuje Vaša pitanja nadležnima i prosleđuje odgovore.
Treće, možete poslati hiljadu fotografija o bahatom parkiranju ali inspektori i policajci ne mogu postupati niti nekog kazniti na osnovu tih Vaših fotografija već samo kada izađu na na teren pa kad oni nekog zateknu onda da ga i procesuiraju. Da li izlaza to ne znam a taj načelnik saobraćajne policije, mislim da je Bogosavac, svima šalje iste tipske odgovore: mi bili, mi videli, mi kaznili, pa ti veruj.
To pričam jer sam i ja tako nekad pokušavala ali postoji upravna procedura.
Četvrto, mislim da je komunalna policija trebala biti fokusirana na takve stvari ali da je stvar propala.
Ali slažem se da treba biti dosadan, a najviše bi zatrpala komunalnu policiju jer su im već proširili ta ovlašćenja. Pa da vidimo to na delu.
 
zvao sam opet beokom i rekli su mi javice ti se koleginica koja vodi predmet i naravno nije se javila. u međuvremenu sam opet poslao par mailova saobraćajnoj policiji i danas je celo jutro pisala kazne taksi vozačima (došao policajac na motoru oko 8 časova ujutru). Gle čuda pa mi je danas stigao odgovor i od "građanin inspektor" u vidu da je predmet zaveden i da je nadležan taj i taj inspektor.
Pozvao sekretarijat za inspekcijske poslove i imao jedan lep i konstruktivan razgovor sa jedni9m gospodinom, tj prvo me je presekao kad je rekao da će tu nacrtati linije za taksiste (nije shvatio o čemu pričam) pa je posle precizirao da će nacrtati na postojećim taksi stanicama linije a da tu ne dolazi u obzir otvaranje taksi stanice. na pitanje kako će rešavati parkiranje van obeleženih površina preneo mi je da je trenutni dgovor da se što više prošire taksi stanice u celom gradu a da se nakon toga krene u ozbiljno sankcionisanje istih (daj i to čudo da vidimo, mada čisto sumnjam). na pitanje zastpto se ne postave stubici ili podigne ceći ivičnjak odgovorio je da su to neke stvari o kojima se razmišlja (opet čisto sumnjam). sve u svemu situacija ostaje ista.
 
Super, ja ne vidim da je situacija ista kako na kraju zakljucujes, jer si sam rekao da si zatekao saobracajnu miliciju koja pise kazne taksitima, ako sam te dobro razumeo. Ukoliko bi samo par puta mesecno u prolazu kaznili taksiste tamo parkirane, ne bi se vise tamo parkirali. Oko prijava koje si prosledio, nemozes ocekivati da se sve resi za 2-3 dana, nekada se i resi, ali nekada treba dosta vise vremena. Ne znam za stubice da li bi pomogli, odnosno na koliko mesta bi sve trebalo u ovom gradu da se postave stubivi da bi se resili problemi ? Mislim da je ipak bolje kaznjavati te ultra bahate , za pocetak.
@hobotnica, jasno mi je ko pise kazne, kao i ko odredjuje koje ce se vozilo nositi. Ja sam se upravo radi toga tada i zalio u saobracajnoj policiji na nerad njihovih sluzbenika, saobracajaca, a ne vozaca i utovarivaca iz parking servisa. Zato sam na kraju price i zavrsio kod nacelnika saobracajne policije, zaleci se na nerad njegovih zaposlenih, sa punim imenom i prezimenom saobracajaca na koje se zalim.
 
Evo mene ponovo,sada imam vise vremena pa cu se baviti prijavama.

Kome trebam podneti prijavu za sledeci slucaj: zelenilo je pocelo da sredjuje park sto je fino,ali nigde nema gradjevinske table sa podacima i renderom,a vec rade nekoliko dana i buldozerom razbijaju asfalt i betonske elemente?

Bulevarac,sto se tice lifta i drugih stvari bice prijave narednih dana sto pominjah ranije.
 
Mozes uvek preko Beokoma da pokusas, ne znam da li je render obavezan da se nalazi na tabli, sumnjam.
Ne secam se price o liftu :)
Danas sam opet zvao Beokom, opet prijava za zgradu kod mene u ulici koja se zida.
Vec jednom sam prijavio i dobio pisani odgovor od gradjevinske, da su istupili iz projektne dokumentacije, te da im je nalozeno da pribave novo resenje, sto nisu uradili, pa im je nekim resenjem nalozen da uklone sve sto se ne nalazi u projektnoj,
Nazalost ne znam sta im je nalozeno, niti koje su nepravilnosti uocene, dat mi je samo broj resenja, obzirom da sam se ja vise informativno interesao sta se desava sa objektom.
Naime vec je jedan objekat u ulici zavrsen, useljen a da nije legalizovan, Sumnjam da ce u skorije vreme biti legalizovan, jer zahteva verovatno dosta dodatnog ulaganja, a mozda i rusenja. To ne smeta novim stanarima da tu zive, a omogucava im da npr. da ne koriste podzemnu garazu, iako je parkiranje ovde organizovano u podnezmin garazama.
Niko nemoze da ih kazni niti natera da garazu koriste, jer je objekat u procesu legalizacije (7 godina), kao sto nemoze da ih iseli dok ne legalizuju stanove. U ulici gde postoji samo petnaestak javnih mesta, to stvara problem. Ukoliko i ova zgrada krene tim putem, i dobijemo novih 10 komsija , koji eto ne zele da koriste garazu, a uspoeju da se usele, niko im nemoze nista.
U ulici praktivno nikada nece biti mesta, jer eto oni mogu da ne koriste podzemne garaze.
Da se to ne bi desilo, poceo sam unapred sa smaram gradjevinski inspekciju.
Proslo je 25 dana od moje pisane prijave, u kojoj sada zelim kopiju resenja ciji broj imam, ali ne znam sta tacno pise.
Videcu sta ce biti sa novom prijavom koju sam danas podneo Beokomu, jer sam im objasnio u cemu je problem, i dao sam im broj te prijave. Zapisali su broj prijave, i rekli su da ce me obavestiti. Ne vidim da su radovi stali, mozda su se smanjili, ali nisu stali, a ne znam da li su objekat uskladili sa projektnom dokumentacijom, ili zidaju i dalje van iiste.
 
Vučko, ako misliš na obeležavanje gradilišta odgovarajućom tablom, koja sadrži podatke o objektu koji se gradi, investitoru, odgovornom projektantu, broj građevinske dozvole, izvođaču radova, početku građenja i roku završetka izgradnje onda to kontroliše građevinska inspekcija. Svako gradilište mora biti obeleženo
 
@bulevarac ista je situacija jer je i ranije dolazila saobraćajna inspekcija i kažnjavala ih. zato mislim da načelnik Bogosavac ne šalje na slepo dodgovore. Juče ih je čak startovala interventna policija. Međutim problem je sledeći, nakupi se desetak vozača, saobraćajac krene iz bloka 19a i dok dođe do njih oni pobegnu i on zatekne eventualno tri vozača i njih kazni. I tako ide u krug. Jedan dan su jednom napisali dve kazne u jednom danu (drugar koji jej taksista i koji stoji na stanici u bloku 19a mi je to ispričao). Za sada se sistem kazni kod njih nije pokazao kao uspešan.
 
A koje kazne im to pisu, odnosno kolike su te kazne ? Nesto mi tu ne stima da placaju 2 x kaznu da bi se tu parkirali, pa jel su te kazne 200 din ?
 
Prijatelji treba mi pomoc:

Naime, zivim u ulazu koji u prizemlju ima 4 garaze. E sad, tu ima neki covek koji ja vlasnik ili placa najam u dve garaze od tih 4.
Sve je to super, ali, on po ceo dan popravlja automobile ispred ulaza, tu direktno ispred drzi stalno 5-6 olupina iz kojih vadi delove, asfalt ispred ulaza je pun ulja, trava zarasta oko olupina po asfaltu, trosi vodu za koju sumnjamo da je zajednicka i tako... Uglavnom sve je strokavo i odvratno, bucno, cak i farba tu na otvorenom... Predsednik SS je pokusao na kulturan nacin da razgovara sa njim a dobio je uvrede i pretnju batinama...

Sta mislite da moze da se uradi i kome SS da se obrati?
 
Vrh