Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

pitanje kada se zonira, sta njih sprecava i dalje da blokiraju tudja auta?
 
Будућа гаража испод парка код хотела "Бристол", односно гаража "Светониколски парк"

„Београд на води” гради гаражу испод парка код „Бристола”
Четвртак, 07.12.2023. у 11:28Далиборка Мучибабић
Подземним паркиралиштем са 420 места управљаће „Паркинг сервис”, а на његовом крову биће посађено више од 200 одраслих стабала
https://www.politika.rs/scc/clanak/588371/Beograd-na-vodi-gradi-garazu-ispod-parka-kod-Bristola

Ulaz-u-podzemnu-garazu-Svetonikolskog-parka.jpg
 
Evo da li bi ti kupio parking mesto i po kojoj ceni ispod svog bloka
Sa povećanjem ponude bi pala i potražnja, pa samim tim između nekih 5000-10.000 je najrealnije.
Ma i da uradi država, pa sa cenom samo da se izvuče uloženo, pa posle kroz neki mesečni ili godišnji porez da se plaća održavanje ( ali pravo održavanje ) bilo bi super.
 
Čeka se prvi genije da otkrije livadu u sredini bloka.
Pristupni deo šetališta već je okupiran.


Ostavljeni brojevi telefona dovešće do mnoštva novih prijateljstava. Dvoje će se tako i smuvati
Već sam prisustvovao nekoliko slučajeva gde su vanzemaljci doživljavali ozbiljna neprijateljstva od komšiluka kojima je kola preko glave.
Tako da će svaki genije mislim da prođe kao bos po trnju, samo li krenu da se prave pametni.
 
Za 24. blok dopuna da je neadekvatno samo zbog stava samih stanara da će radije da se naguraju unutar bloka na trotoare nego na rubne parkinge u zoni.
bice interesantno kada se milfsped preseli u pezoovu zgradi pa krenu da se guraju sa stanarima svi nako djuture unutar bloka..:sesir:

inace i meni je to bilo interesantno, nedelja, na parkingu mesta koliko hoces a svi nagurani u neke stekove unutar bloka. valjda racunaju da im tako manje grebu auto nego , sta li je...
 
Već sam prisustvovao nekoliko slučajeva gde su vanzemaljci doživljavali ozbiljna neprijateljstva od komšiluka kojima je kola preko glave.
Tako da će svaki genije mislim da prođe kao bos po trnju, samo li krenu da se prave pametni.
Do pre godinu, dve, pauk je redovno dizao vozila parkirana ovde. Sad je novo normalno (blok 29, za one koji ne prepoznaju)
IMG_9280.jpeg

IMG_9278.jpeg

IMG_9279.jpeg

IMG_9277.jpeg
 
Do pre godinu, dve, pauk je redovno dizao vozila parkirana ovde. Sad je novo normalno (blok 29, za one koji ne prepoznaju)

mozda samo ne mogu da postignu vise :D
 

Александар Шапић: Десет локација у Новом Београду добија 510 паркинг-места чиме се решава деценијски проблем


Председник Привременог органа Града Београда Александар Шапић најавио је данас да ће на десет локација у новобеоградским блоковима бити уређено 510 нових паркинг-места. Како је рекао приликом обиласка једне од локација с будућим новим паркинг-простором, на овај начин решава се деценијски проблем недостајућих паркинг-места у блоковима 61, 62, 63 и 64.

– Од „Имо центра” до Месне заједнице „Козара”, на десет локација биће уређено око 510 паркинг-места. Кренућемо ако нам временски услови дозволе већ током зиме и мислим да релативно брзо, највише за годину дана, можемо ово да урадимо. У близини МЗ „Козара” има једна површина која је претворена у паркинг-простор, па ћемо по том и сличном принципу и осталих десет локација уредити у паркинге – истакао је Шапић.

Он је прецизирао да су грађани о овоме обавештени посредством постављених паноа, али да су неки, нажалост, већ уништени и тим поводом се запитао због чега се људи тако понашају када овде евидентно и објективно постоји проблем паркирања који треба да се реши. У сваком случају, грађани ће добити нова, уређена места за паркирање, што ће за све бити од користи, додао је Шапић.

– Нема довољно гаражних места, јер могу да задовоље свега 20–30 одсто потреба читавог насеља, тако да ће нова паркинг-места суштински променити тренутну ситуацију. Људи се често паркирају тако што ауто ставе у „лер”, а када неко треба да изађе са паркинга, он помери тај ауто. Надам се да ћемо ту праксу на овај начин променити – истакао је Шапић.

 
Он је поручио да је и близу аеродрома обезбеђена парцела коју ће Град средити и на којој ће се налазити паркинг-простори предузећа „Паркинг сервис”.

– Цена паркинга ће бити далеко јефтинија него што је сада на аеродрому. Биће обезбеђено возило које ће грађане за три-четири минута превести до аеродрома, а постојаће и могућност да грађани оставе своја кола на неколико дана, што мислим да неће бити велики ударац на њихове буџете. Очекујем да ће до почетка наредне године све то бити сређено – рекао је председник Привременог органа.

 
bice interesantno kada se milfsped preseli u pezoovu zgradi pa krenu da se guraju sa stanarima svi nako djuture unutar bloka..:sesir:

inace i meni je to bilo interesantno, nedelja, na parkingu mesta koliko hoces a svi nagurani u neke stekove unutar bloka. valjda racunaju da im tako manje grebu auto nego , sta li je...
Mislim da se stanari naguraju u štekove unutar bloka 24 jer se skoro svakog dana zbog događaja u Areni zonirani parking uveče popuni jer zone tada ne važe. A kad je neka košarkaška utakmica u Areni, oko tog bloka su zauzete i zelene površine automobilima. Belima verovatno radno vreme ne traje dovoljno dugo da tada prođu oko Arene i vide taj haos.
 
Poslednja izmena:
To je još jedna stvar na kojoj se treba poraditi. Kao što sam pisao i ranije, više stvari treba raditi paralelno, umesto prostog iscrtavanja linija na kolovozu i trotoaru. Nije to sad neka komplikovana nauka, već je potrebno sagledati situaciju na terenu i najbolje rešenje za svaki kraj ponaosob primeniti.​
Dvoje mojih kolega kao i Pantografov prijatelj parkiraju kod tebe u naselju pa posle idu BG vozom na NBG. Inače, proteklih mesec dana sam pričao sa skoro 1000 ljudi u Mirijevu i kod njih je isto problem sa parkiranjem jer stanovnici Grocke i Boleča dolaze preko Smederevskog puta i parkiraju oko okretnica 27 i 79 i tu presedaju na automobile. Takva je isto situacija kod mene na okretnici trola 28 i 40 na Zvezdari gde stanovnici Mirijeva takođe na besplatnim parkiznima ostavljaju automobile.

Uvođenje zone je nešto što deo racionalnih građana predlaže i jeste dobro rešenje. Koliko smo polupana država je da kod mene u Čingrijinoj 13 postoji velika garaža koja se nikada nije koristila u skladu sa namenom već se upravo prostor čisti i sprema za komercijalnu namenu dok se naokolo nelegalno parkiraju komšije jer je zona sprovedena do Milana Rakića i Batutove dok kod nas ka Zvezdarskoj šumi nema zone pa zato komšije parkiraju po trotoarima i na livadama.

Zauzimanje javnog prostora automobilom nije građansko pravo i treba da košta makar tih simboličnih 500 dinara. Potrebno je i graditi garaže, i to pogotovu na okretnicama javnog prevoza i jakim presedačkim tačkama. Npr to je kod mene na Cvetkovoj pijaci, Ustaničkoj i u Čingrijinoj ulici.

Evo i cenovnika za garaže Parking servisa, cene su od 10.000 dinara naviše.
 
Mislim da se stanari naguraju u štekove unutar bloka 24 jer se skoro svakog dana zbog događaja u Areni zonirani parking uveče popuni jer zone tada ne važe. A kad je neka košarkaška utakmica u Areni, oko tog bloka su zauzete i zelene površine automobilima. Belima verovatno radno vreme ne traje dovoljno dugo da tada prođu oko Arene i vide taj haos.

Uvek su se naguravali. To se najbolje vidi leti, kada nema dogadjaja u areni i kada je parking prazan.

Btw najzaje*******aniji su dogadjaji u areni samo kada je evroliga ili neki sund koncert, u suprotnom nema divljastva/ima parkinga
 
Uvek su se naguravali. To se najbolje vidi leti, kada nema dogadjaja u areni i kada je parking prazan.

Btw najzaje*******aniji su dogadjaji u areni samo kada je evroliga ili neki sund koncert, u suprotnom nema divljastva/ima parkinga
Bukvalno, pre dva dana bio Brian adams, bilo bez problema parkinga u zelenim zonama u okolnim blokovima uveče. Kada je evroliga već nema gde igla da padne
 
Па претходни пут је на Брајану Адамсу било једно 5.000 људи, сад не знам, али ценим да није била пуна Арена.
 
Vrh