Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Bukvalno, pre dva dana bio Brian adams, bilo bez problema parkinga u zelenim zonama u okolnim blokovima uveče. Kada je evroliga već nema gde igla da padne
Sećam se ranije, na koncerte takvog tipa si mogao ladno da ideš čak iako si lošijeg imovinskog stanja, a sada te najjeftinije karte 6.000 - 8.000 din, otprilike, dok su karte za EL do 2.000 din.​
 
Već sam prisustvovao nekoliko slučajeva gde su vanzemaljci doživljavali ozbiljna neprijateljstva od komšiluka kojima je kola preko glave.
Tako da će svaki genije mislim da prođe kao bos po trnju, samo li krenu da se prave pametni.
malopre sam imao situaciju, lik navrno po sred zelenog dela. Ja mu reko nije ok da tu parkirate, i on mi odgovori ako nece on onda ce neko drugi. Ja ga pitam da li se jedno lose ponasanje opravdava drugim? Samo me pogledo, ja odmahnuo rukom i krenuo gajbi. Posle ga vidim da ipak odlucio da ne parkira tu.

Btw ona arenina garaza je prazna, ima dva tri auta i rampu, neko je pominjao kada su dogadjaji da se koristi ali ipak nije tako
 
Sećam se ranije, na koncerte takvog tipa si mogao ladno da ideš čak iako si lošijeg imovinskog stanja, a sada te najjeftinije karte 6.000 - 8.000 din, otprilike, dok su karte za EL do 2.000 din.​
Inflacija čini čuda.... Nekad si za 2000 mogao lepo da pazariš u radnji, a sada.....
 
Blok 29, deo kod arene
IMG_2895.jpeg
IMG_2894.jpeg
IMG_2896.jpeg
 
Tako je, tu su skinuli sve i uradili novi asfalt, trotoar i lepo ogradili deo gde je novo drvo. Ali mislim da je skraćeno sa 3 na 2 parking mesta između drveća.
 
Tako je, tu su skinuli sve i uradili novi asfalt, trotoar i lepo ogradili deo gde je novo drvo. Ali mislim da je skraćeno sa 3 na 2 parking mesta između drveća.
To je realni kapacitet.
Mogu se tu uparkirati i tri vozila, ali bi se iz njih teško izlazilo, bez štete po susedna.
Ja izrazito izbegavam parking mesta oko novih zgrada, baš zbog toga.
 
I meni je bolje da su 2, ovo sa 3 nije normalno i previše je usko.
Kada sam kupio auto imao je jednu jedinu crticu, a sada posle 2 godine izgleda kao da je prošao kroz cirkular. pritom u 80% slučajeva parkiram u starom delu uz autoput.
 
ovo sto sam slikao sto su uradili, izgleda da su samo isekli jedno drvo i porazbijali malo parking i to je to, rasformirali su sve.
slicno su bili uradili prosle godine kod druge zgrade za jedno drvo
 
 
Što se tiče Bloka 29, ovo je najnovije.


"Увидом у стање на терену у Блоку 29, утврђено је да постоји потреба за санацијом оштећења паркинг места насталих услед дејства кореновог система стабала, те је Секретаријат за саобраћај упутио дописе ЈП „Путеви Београда“ и ЈКП „Зеленило Београд" са молбом да се у приоритету предузму потребне радње на санацији паркиралишта, као и Секретаријату за комуналне и стамбене послове, да обезбеде финансијска средства за предузимање потребних мера у што краћем року, имајући у виду да су у плану активности на увођењу зонског система паркирања у предметном блоку."


Moram pohvaliti Sekretarijat za saobraćaj/Sektor za stacionarni saobraćaj za zvaničnu, a brzo dobijenu informaciju (y)
 
top, nadam se da ce skorije krenuti. takodje video sam da su postavili stubice i jos neke prepreke po bloku da se ne parkiraju indijanci po zelenim povrsinama, to je kul
 
Zanimljivo, i podržavam (ali ne samo za strance)

Kako glupa logika, pa sira su ne samo zbog estetike vec zbog sigurnosti. Hajde pezo 205 da parkiramo, kao kutiju sibica.. A ne moze jer ne zadovoljava ekologiju..I ne zadovoljava bezbednosne standarde. EU je tako sizofrena u nekim situacijama.
 
Naravno da ne pričam o običnim vozilima, već od Hamerima, kombijima, predimenzioniranim džipovima... Njima jednostavno nije mesto u gradu i ne možemo zbog njih da proširujemo parking mesta.
Obicna vozila - tipa golf 8, se jedva uparkiravaju u "evropsko" parking mesto - sirina mu je 1.80cm
 
Jedan deo stanara u Ulici Ljubiše Miodragovića u Mirijevu suočavaju se sa posebnim problemom parkiranja, zato što je drugi deo stanara postavilo stubiće na javnom parkiralištu. Sedam godina se obraćaju nadležnima ali oni uprkos najavama, konkretne korake nikada nisu preduzeli.

 
Vrh