Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Mercedes nije registrovan. Krajem decembra 2013. je bio parkiran ukoso kod Recepta na Tošinom bunaru, posle 3-4 meseca je praparkiran tu.

U vezi sa zoniranjem M.Milankovića: Debilizam na e na stoti. Parking je bio odličan za ljude koji rade u okolini (Uniqa, RF, Sunguard, Assecco, itd). Dok taj parking nije bio izgrađen, Blok 38 je bio bukvalno prepun automobila, kao i donji deo bloka 37. Istorija će se ponoviti, jer niko normalan neće da plaća parking u bestragiji, to je uvreda zdravom razumu.
 
Po slici iz Večernjih novosti, trebalo bi da poplavi ceo BZĐ, međutim (do juče) ništa nije poplavelo kod "novog" Merkatora i kod MUP-a.

0525-Novi-Beograd.jpg


http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... 5516-mesta
 
баш безобразно, наплата од 8 до 17. а шта ће људи који ту раде и користе те паркинге? ваљда ће и за њих да постоји нека повлашћена цена, када им већ наплаћују у току радног времена
 
Još kada bi u tekstu Novosti rekli ko usvaja izmene plana i kada?
Usput rečeno fino se širi plava zona, a jedino rešenje za NBG je da sve blokove uplave da ne kažem poplave.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400266#p400266:3po4p3a1 je napisao(la):
DusanBG » 08 Aug 2016 02:10 pm[/url]":3po4p3a1]Od 15/8 kreće naplata prema obaveštenjima koje su ostavili.

Cena kao što se gore i vidi, mesečna za lokalce je ~450 dinara što mi zvuči skroz ok i mislim da će imati koristi od toga pošto će uvek biti mesta verujem (ko može da prošeta 50-200m od parkinga).
Eh, 50-200 metara da se proseta, mnogo je to!

Kod mene u naselju (Krnjaca), investitor je vrlo velikodusno dimenzionisao parkinge i, zaista, u svako doba dana i noci ima slobodnih mesta. Samo, st*** mora da parkira ispred svog ulaza, pa makar na trotoaru ili na kolovozu. Nema teoretske sanse da se prepesaci ni milimetar, iako u krugu precnika 100 metara UVEK ima dvocifren broj slobodnih parking mesta. :bash:
 
Tako je na žalost u dosta delova grada, jednostavno ljudi samo pod prozor vole da parkiraju...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400327#p400327:1x4ephgt je napisao(la):
Гага » 09 Авг 2016 12:34 am[/url]":1x4ephgt]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400238#p400238:1x4ephgt je napisao(la):
MilisaV » 08 Авг 2016 08:24 am[/url]":1x4ephgt]Jel mercedes registrovan_


Ako nije da pozovemo komunalnu inspekciju da ga odnese,
@Милисаве, погледаћу следећи пут кад будем пролазио, а мислим да није, јер ту стоји, као што рекох/написах, већ годину ипо дана.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400349#p400349:1x4ephgt je napisao(la):
gile » 09 Авг 2016 09:59 am[/url]":1x4ephgt]Mercedes nije registrovan. Krajem decembra 2013. je bio parkiran ukoso kod Recepta na Tošinom bunaru, posle 3-4 meseca je praparkiran tu.

U vezi sa zoniranjem M.Milankovića: Debilizam na e na stoti. Parking je bio odličan za ljude koji rade u okolini (Uniqa, RF, Sunguard, Assecco, itd). Dok taj parking nije bio izgrađen, Blok 38 je bio bukvalno prepun automobila, kao i donji deo bloka 37. Istorija će se ponoviti, jer niko normalan neće da plaća parking u bestragiji, to je uvreda zdravom razumu.
@Милисаве и @Гиле, и ја сам мислио и био убеђен да Мечка није регистрована пошто ту стоји већ годину ипо дана. Јуче-уторак 09.08. сам пролазио туда и усликах регистрациону напелпницу, и регистрован је до децембра месеца.
Pogledajte prilog 1

Значи паук може оба возила да носи само по неплаћеним паркинг местима. Што дуже ту буду стајали без плаћања паркинга, казна ће бити већа + одношење.

@Гиле, што се блока 38 тиче, и дан данас је он препун аутомобила, а ту посебно мислим на оне бахате код тржног цента, где је Макси, ДМ, Царина, банка и они локали. Сваки други дан сам у блоку, да жена и ја обиђемо моју мајку, а ту сам и некад становао, и баш тај део блока је катастрофа. На теми Бахато паркирање сам прошле године и постављао слике, а стање се од тада па до данас још више погоршало.
 
Jeste, kod Maxija i Carine je uvek haos i prepuno, kao i dole između mercedeski i kafanice, to vidim svakog dana. Mercedes se registuje na crno verovatno, taj auto ne može da upali :)
 
Mercedes je očigledno policijski automobil u civilu na zadatku. :)
 
Kučuk Alijo, Mula Jusufe, Aganlijo i onaj četvrti, oprostite nam, nismo znali šta činimo.
 
Cemu toliko cudjenje, najvaljivali su zoniranje. I nece stati na ovim mestima sigurno, polako ce i ostatak Nbg da padne, Bbrdo, samo gledajte...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400631#p400631:1zww78gv je napisao(la):
11030 » 11 Aug 2016 11:42 am[/url]":1zww78gv]Cemu toliko cudjenje, najvaljivali su zoniranje. I nece stati na ovim mestima sigurno, polako ce i ostatak Nbg da padne, Bbrdo, samo gledajte...
Taman posla da se čudim. Ja sam ovo najavio čim je ova bulumenta zajahala Beograd.
 
I ja verujem da će vremenom zonirati bukvalno sva mesta koja ne leže na samim građevinskim parcelama, dok god postoji šansa bar da pokriuju trošak ovoga što šeta i kontroliše od naplate. Bar za nekoliko centralnih opština.
 
Potpuno je nebulozno zonirati ulice oko stambenog bloka na NBGD. Naravno da će se sada svi truditi da parkiraju u unutrašnjosti bloka.

Zonirati unutrašnjost bloka je nemoguće jer pravih parking mesta nema dovoljno i dosta ljudi parkira na mestima gde teoretski nije dozvoljeno (po sredini parkinga, na kolovozu, trotoaru, na livadi i to nije problem jer ostane dovoljno mesta)

Priča o tome da mogu da platim 450 dinara (ili koliko već) za mesečnu kartu mi ne pije vodu, jer mi je parking unutar bloka ispred zgrade, a zonirani deo mi je mnogo dalji.
 
Situacija u blokovima 21 i 22 koja je bila minimalno poboljsana sada je vracena na staro...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400350#p400350:1xqi31mm je napisao(la):
astrodule » 09 Aug 2016 09:10 am[/url]":1xqi31mm]Po slici iz Večernjih novosti, trebalo bi da poplavi ceo BZĐ, međutim (do juče) ništa nije poplavelo kod "novog" Merkatora i kod MUP-a.

0525-Novi-Beograd.jpg


http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... 5516-mesta

Kada je uvedeno zoniranje u užem centru 2003. godine, motiv je bio da se parkiranje vremenski ograniči tako tako svako može da nađe parking mesto.

Koje je obrazloženje za zoniranje Novog Beograda? Da li su se uopšte potrudili da obrazlože?
 
Predlagao sam ranije pre par meseci pre početka izgradnje novih parkinga u Bulevaru Zorana Đinđića ovde kod blokova 21 i 22. Ima na prethodinim stranama ove teme, da se obavezno zonira ceo blok 21 i ceo blok 22. Zbog velike potrebe za parkiranjem u radno vreme, jer je ogroman problem nastao kada su počeli naplatu na parkingu Sava centra pre 8 godina. Tada su počeli da ulaze u blok 22 i da prakiraju besplatno, a parking kod Sava centra iz ulice Milentija Popovića je od tada postao poluprazan. Taj tada besplatni parking Sava centra koristili su dobrim delom zaposleni u bivšoj zgradi Delte (sada je zgrada Banca Intesa) i na njemu je tada bilo teško naći slobodno parking mesto.

Što su krenuli na ovaj način da zoniraju? Da li zato što su neki članovi foruma na moje predloge na ovom forumu pomislil da će se gužva preseliti na one delove koji nisu zonirani mojim predlogom ka bloku 30, pa su sada zonirali celom dužinom? To ne znam? Nadam se da će što pre zonirati blokove 22 i blok 21 u plavu zonu. Potpuno podržavam naplatu parking mesta u ovom delu Novog Beograda kao što sam već napisao. Samo smatram da pored zoniranja glavnog bulevara treba zonirati parking i u oba susedna bloka, u ovom slučaju blok 21 i blok 22.
 
I tako blok po blok kako se guzva bude selila do bezanije
 
Mair, jel kapiraš da ne postoji mesečna pretplatna karta za plavu zonu kao što postoji za ostale? O čemu pričaš? Naplata parkinga bilo gde na NBG je pljačka.
 
Najavili su bili i metro. Činjenica je da trenutno ne postoji, pozovi Parking Servis i probaj da kupiš mesečnu kartu za plavu zonu.
 
Sad neko ko tu radi treba za 8 sati svog rada da dnevno plaća 300 dinara, ili da se gura medju zgrade
 
Iz Blica

Za utehu oni koji imaju prijavljeno prebivalište moći će da kupe mesečnu pretplatu na ova mesta za 457 dinara. Inače, sat parkiranja košta 31, a dnevna 285 dinara.


Ja lično bih i zaposlenima oko zone omogućio mesečnu kartu za 1000 dinara. U stvari, svakome bih to omogućio.

Poslato sa telefona
 
Ја сам звао и рекли су ми да постоји месечна карта за плаву зону за станаре. Међутим:
- тренутно та опција постоји само за физичка лица
- ауто мора да се води на то физичко лице
- зграда мора да се води на зонирану улицу

Значи ако возиш службени ауто, не можеш да купиш месечну. Рекао бих да не можеш ни ако возиш ауто на лизинг (претпостављам да се у том случају лизинг кућа води као власник у саобраћајној). Фирма не може да купи запосленима месечну карту. Биће проблем и многим станарима ако им се зграда не води на зонирану улицу иако су близу ње (нпр, имате 3 зграде у блоку 29 преко пута Арене једна до друге, а све три се воде на различите улице). Ја на пример немам право на месечну јер моја улица није зонирана, а зграда поред мене има, јер се она води на Зорана Ђинђића. А опет, са том месечном картом, имаш право да паркираш практично свуда по плавој зони, дакле и километрима далеко.

Овакав начин увођења зоне мислим да скоро ником не користи јер ће само повећати гужве унутар блокова. Цена месечне карте за станаре јесте повољна, али сумњам да ће је и они куповати пошто је главна гужва од 9-17, када они углавном и нису ту па им и не треба. А и зонирана места и нису толико близу зграда где живе.
Запосленима који праве највећу гужву није остављена могућност повољнијег плаћања паркинга, па сумњам да ће они много користити зонирана места.

Само они ретки који и живе и раде у зонираним улицама ће куповати месечне карте, пошто за мале паре могу да реше проблем паркирања.

Зона једино има смисла за људе који долазе у оближње фирме (на састанке и сл.) на пар сати јер се не морају патити да нађу паркинг место. А ето, тамо где људи често долазе - у МУП, општину и сл у Блоку 32, није уведена зона. Тешко ико може да ме убеди да овакво увођење зона има и један други смислен разлог осим отимања пара. А опет, да је паметније осмисле (да омогуће људима који раде у зони повољније плаћање) могли би више пара да узму а и да људи буду задовољнији.
 
Vrh