Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

20160621_124628.jpg


ovako je treblao uraditi parking na nbg
 
Tako je rađeno oko Fontane.
Inače meni najlepša i najkvalitetnija parking mesta su mi u starom delu bloka 22 (uz auto put, Milentija Popovića i BZĐ)

Poslato sa telefona
 
U BZĐ ništa novo. Jedina novost je da je na kraju središnjeg parkinga kod Merkatora postvljen kamiončić-bilbordić (kao oni kod Arene) iako parking još uvek nije iscrtan. :bash:
 
naravno bez takve granitne kocke i crtanja farbom parking mesta vec da razdvoje ih belim plocama , to je ipak trajnija ideja.
 
Kako su rešili problem sa kamerom. Ukolonili su kameru, al zamalo. :bash:
eL1Ms6m.jpg


Lakše bilo iseći ivičnjak nego ukloniti zarđalu kameru koja ne radi i neće raditi. :bash:
9Eubv9w.jpg


Ovde su se nekako snašli da ne bude katastrofa.
AO9gr95.jpg


Sve je spremno za završni čin koji mene toliko boli - asfaltiranje. Pored parking mesta, nadam se da će asfaltirati samo prilaz parking mestima za osobe sa invaliditetom, mada po slici deluje da će sve asfaltirati... :bash: :bash: :bash:
cwymC0y.jpg
 
Ovo odvratno popunjavanje gdje nemoze ivicnjak trebalo je odraditi od bjelog cementa a ko jos u bg putu misli o detaljima
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395708#p395708:1q84pxvp je napisao(la):
Earthmoving » 03 Јул 2016 09:44 pm[/url]":1q84pxvp]Rekonstrukcija parkinga u Vladimira Popovića blizu Crowne Plaze (ex Interkontinental)

Pogledajte prilog 1
file.php

file.php
@Земљани, није ово реконструкција паркинга у Владимира Роловића улици. Ту се ради/гради окретница (терминус) за јавни градски саобраћај за неке од градских линија. Имамо посебну подтему о окретницама на теми о Јавном градском саобраћају, а ево и краће моје фоторепортаже од јуче viewtopic.php?f=18&t=3493&start=100#p395595
 
Ok hvala Gago nisam znao da se menja namena ovog prostora. Znači ovde više neće biti parking. Ništa, onda se može obrisati moj post ako ovo mesto iz parkinga prelazi u okretnicu.
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1152000

Garaža „Obilićev venac“ kompletno se zatvara za korisnike u petak, 08. jula 2016. godine, zbog radova na rekonstrukciji i nadogradnji u narednih pet meseci.
...
“Ova garaža je stara četiri decenije, a više decenija nije održavana. Analiza Građevinskog fakulteta je pokazala da moramo da zatvorimo garažu da bismo je rekonstruisali. Dok se izvode ovako veliki radovi, zbog bezbednosti korisnika ona ne može biti otvorena, tako da od petka, narednih pet meseci, garaža neće raditi”, rekao je Čučković.
...
JKP „Parking servis“apeluje na vozače da se parkiraju na obližnjim objektima. U blizini se nalazi garaža „Zeleni venac“, koja raspolaže sa 304 parking mesta. Građani mogu da se upute i na parkiralište „Donji grad“ u Karađorđevoj ulici, koje ima 392 mesta.

U ovom delu grada, vozačima je na raspolaganju i garaža „Pionirski park“ sa 472 parking mesta, kao i „Masarikova“. „Parking servis“ je mesečne pretplatnike na vreme uputio na alternativne objekte za parkiranje.

Do sada je bilo 619 parking mesta na Obilićevom vencu. U Donji grad i Masarikovu skoro niko neće da ide umesto Obilićevog venca, tako da je realno da svi nagrnu na Zeleni venac i Pionirski park. Haos u najavi narednih 5 meseci :(
 
Nenormalno su usporili sa radovima. U poslednjih 10-ak dana ništa novo. Sa ovim tempom, do septembra završavaju... Jedna slika budućeg ulaza/izlaza u parking.
Omw6Q70.jpg
 
Izvinjavam se radnicima što su dugo čekali moj komentar da su usporili sa radovima. Jer, već sutradan je krenulo... :bash: :bash: :bash:
OKjmaSO.jpg


Predivno izgleda, nema šta... :bash: :bash: :bash:
ANKqijO.jpg


Bulevar Gorana Vesića... :bash: :bash: :bash:
DtrG9fd.jpg
 
Moguće je da je ovo posledica jedne online akcije prijave parkiranih vozila na zelenim površinama i trotoarima.

To veče je Beokom odbio da primi prijave pa smo zvali Parking servis.

TT
 
Za vikend su iscrtavali središnji parking. Evo kako to izgleda.
xQO1mJX.jpg


Ovde je neko bio parkiran, pa nisu "izvukli" liniju.
yRFFb8u.jpg


On je lepo "maznuo" najbolje parking mesto i čeka prvu zaradu. :twisted:
pSSEbt6.jpg


Obično se crta postavi pre pešačkog, no ovde su neki novi momenti. Nije nacrtana ni strelica da se mora ići levo. :?
Xxc0rEX.jpg


Glupi pešači o kojima sam pričao i koje niko neće da koristi, jer niko nije lud da kruži.
94PRENo.jpg


A i nije mi jasno zašto su postavili pešački ukrivo, tj zašto je ovo parče trotoara između "polu-krugova" ovako blizu ulici.
ANLnopV.jpg


I iz drugog ugla.
CFKUSxy.jpg


Mašine na zadatku.
gkwJXZv.jpg


Ovde bi popunili zamljom i travom, mojoj sreći ne bi bilo kraja. Zeleni pojas onda ne bi bio mnogo uzak (kao što je u Bloku 22).
jzFsTe0.jpg
 
Prvi put u zivotu sam bio u Areni na dogadjaju za 20000 ljudi a da nije bio problem za parking :)

Na stranu to, sada ima puno prostora da se popravi zelenilo, sto izmedju parkinga na ostrvu i kolovoza, sto izmedju ovih novih parking mesta do desne trake i trotoara.
 
Ови камиони са рекламама су изузетно опасни. Рецимо када не раде семафори, већ трепће жуто светло угрожавају безбедност у саобраћају јер се од њих ништа не види. Ко је имао прилику да у тим условима вози овуда зна о чему причам.
 
Mozda je i bilo vec o tome reč. Šta se dešava sa Slavijom ?? Jel ono sad gde je bio pauk servis veliko besplatno parkiralište ili ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
За сада је ту слободан паркинг, али кад крену радови тај простор ће се искористити за кретање пешака.
 
To je добра координисаност градских служби на делу...
 
Vrh