Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Aко би кроз саћасти бехатон израсла трава паркинзи би изгледали сасвим фино. Само мора се водити рачуна да се вегетација не отргне контроли и изникне нешто као овде на приступној рампи мосту преко Аде.
 
To je taj model a to sto tako izgleda na mostu na adi je sto nije zasadjena trava u startu vec je nikao korov
 
Ovako izgleda postojeći parking sa druge strane ulice. Prelep, crven, nije asfalt, nije urađen prilaz parkingu, pa lepo izgleda ova trava između parkinga i trotoara. 8)
sWCymFE.jpg
 
Jedno parking mesto, jedan auto: U suprotnom - komunalni prekršaj
Blic | 16. 06. 2016 - 16:22h

Ukoliko vozač zauzme dva parking mesta opremljenim senzorom i tako ih zaobiđe, dovodi ostale u zabludu da ima slobodnih na raspolaganju.

Kako objašnjavaju iz JKP"Parking servisa" zbog ovakvog nesavesnog ponašanja, senzor ne može da zabeleži realan broj vozila na parkingu, zbog čega stižu pogrešne informacije na table koje se nalaze na početku ulice. Drugi sugrađani za volanom, prema obaveštenju, zalaze u ulicu u nadi da će naći mesto, koje je zapravo zauzeto neporpisnim parkiranjem.

Ovo se smatra komunalnim prekršajem, čime će se kažnjavati vozači koji ne poštuju pravilo "jedan automobil, jedno parking mesto".

http://www.blic.rs/vesti/beograd/jedno- ... aj/l74d92j
 
I ranije je bio prekršaj ako se zauzmu dva parking mesta.

Bolje bi bilo da izmene zakon i počnu da kažnjavaju "invalide" po parkinzima tržnih centara.
 
Evo manja reportaža, nastala nakon što sam se pomirio sa sudbinom, mada će me uvek nešto u srce ubosti kad izađem na Bulevar. :cry:

Bočni parking, postavljeni ivičnjaci.
I1hAWfb.jpg


Kao i poluostrva za bandere, jedini plus u odnosu na Blok 21-22.
dHBTovP.jpg


Raskopali su do samog drveća, većini viri korenje :bash: . Valjda neće ostaviti neke posledice po drveće, sad pogotovo kad napolju bude pakao.
cjH6Qn4.jpg


Dalje od Merkatora još uvek nisu postavljeni ivičnjaci, deluje da će asfaltirati do samog drveća (valjda neće :bash: ).
phaV07t.jpg


Označeno gde će biti postavljani ivičnjaci za poluostrvca.
arjWZwu.jpg


Pogled ka Merkatoru.
GTVnIs6.jpg


I napred, ka Areni.
PfRaKk2.jpg


Zatim trotoar koji vodi od središnjeg parkinga preko ovih traka za polukružno do semafora.
w5SCyzU.jpg


Ovi što budu skretali levo polukružno ima da prave zastoj u ulici dok čekaju da ljudi pređu.
OFb6jr4.jpg


Ovde se to bolje vidi, jedan možda i ne, ali ako dva automobila budu htela da skrenu, blokiraće levu traku u ulici. Mada iskreno ne verujem da je iko lud da kruži do semafora kad može da preseče preko ulice.
jyUezgr.jpg


Na sredini su izvadili ove pločice kojim je popločan trotoar i sad će tu naravno asfaltirati. :bash:
5UiS2gW.jpg


Bulevar sa druge strane gde je već postojao parking, iako mi je ovo nekad bila ružnija strana bulevara, sad je lepša. Ipak postoji neki manji zeleni pojas između parkinga i trotoara.
pp29rUf.jpg


Što druge (moje) strane neće biti slučaj, a nekad sam se ponosio svojom stranom bulevara.
Bs0Dfjo.jpg


Postojeći, urađen kad i sam bulevar, naravno nije asfaltiran već popločan i baš je lepo uklopljen u samu ulicu, što neće biti slučaj sa novim.
tl4jpNU.jpg


Parking u sredini, čudi me da nisu produžili za po još dva parking mesta sa obe strane, jer ima mesta. Takođe, ne kapiram kakav im je ovo "trougao" na kraja i čemu bi to trebalo da služi (a služiće za parkiranje).
q1NKwZP.jpg


Biće ovde pakleno leti. :bash:
UEyvClO.jpg


Biće još slika predveče kad radnici odu sa gradilišta, jer su me isti čudno gledali, a da su krenuli da me ispituju zašto slikam, nastao bi haos. :twisted:
 
Asfalt, asfalt, samo afalt... Pa zar nisu mogli da postave one šuplje kocke na parking mestima. Mnogo manje isijavaju i lepše mogu da se odvoje parking mesta.
 
te suplje kocke su za njih postale izgleda luksuziranje.........naselje gde sam ziveo ima takva parking mesta sa supljim kockama a izmedju parking mesta od kamenih kocki razdvojena parking mesta (dakle ne razdvaja farba parking mesta vec kamene kocke sirine 20 sa 40 cm poplocano ) od kada je izgradjeno 1980. i dalje stoje na mestu i izgledaju kao da su ih juce postavili asvalt prilazne saobracajnice nisu dirali isto vise od 20 godina i dalje ni jedne pukotine samo je pohaban poslednji sloj , ni na jednom mestu nije utonula sahta u naselju , na svaka 3 parking mesta jedno drvo i trotoar kad izadjes iz kola iako je ulica samo u sluzbi parkinga i to u redosledu ivicnjak pa staza od asvalta pa bele kvadratne ploce (nisu behaton vec neki beli kamen) koje se i dalje nisu pohabale pa opet ivicnjak pa onda ziva ograda orezivana od strane stanara, milina cak ima i visak parking mesta u naselju pa ceo jedan parking zvrji prazan koji se popunjava samo kad su slave u pitanju :D , a ovi vidim ni toga nema, vec samo asvlat i oznacena farbom. dakle svedoci smo da poslednjih 25 godina je opao kvalitet svega pa i parking mesta .

https://www.google.rs/maps/@44.7568...4!1sFIg-h3qMNwiNTsv7JbKFAQ!2e0!7i13312!8i6656
 
Шупљим саћастим бехатоном треба урадити све паркинге у граду.
 
Пошто то ради Београд пут, они осим асфалта, још нису чули да паркинг места могу да се раде/граде за саћастим бехатоном. :D
 
Ja bih rekao da ste malo preostri prema Beograd putu.
Radjeni su po Beogradu parking prostori sa raster betonskim elementima i pre 40 godina.
Pre bih rekao da je stvar narucioca posla i stvar projektanta, nego do izvodjaca...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Naravno da krivimo projektanta, a ne izvođača.

Najlakše je staviti asfalt svuda. Mnogo boli kada se vidi kako se slične stvari rešavaju u normalnim zemljama po Evropi, pa onda vidimo da je asfalt ovde skoro pa jedino rešenje.
 
Nastavak:

Skinuti visoki ivičnjaci od ulice, sad će tu ići niži.
7GrZ1gS.jpg


Na ovoj slici se vidi i mesto gde će biti budući ulaz/izlaz za središnji parking. On još nije urađen jer su sa te strane duž celog BZĐ postavljali neke kablove za Beograd na vodi (od trafostanice Bežanijska kosa).
autTG2b.jpg


Urađen trotoar, treba još samo da se poploča. Šalim se, asfatlira, a ove ploče sa strane će završiti u nečijem dvorištu. :bash:
4UYuoYi.jpg


Ovde ivičnjak od parkinga ne ide do ulice zato što smeta ova kamera koja ne radi najmanje 5-6 godina, ako ne i više. Mogli bi da učine i nešto dobro i da uklone tu kameru i da produže ivičnjak, a ne da ovako ofrlje urade. :bash:
9izW2Mp.jpg


Ovde se čak vidi da taj ivičnjak ide ukoso više nego što treba (uporedite sa "poluostrvcem") samo da ne bi stub od kamere bio po sred parking mesta. I tačno se vidi da su raskopali da može da stane bar još jedno parking mesto, ali ih je kamera malo zeznula.
ydboctv.jpg


I ovde ne znam što nisu raskopali do kraja. Mislim ako rade, nek urade bar da to izgleda na nešto.
ikDbrXi.jpg


A ne ovako. Gledajte kako su raskopali oko bandere. :bash:
5nnEsG6.jpg
 
Ploče (ili kako se ovo već zove) su skinute i umesto da ih vrate, asfaltiraće. Ako ih ne sklone danas-sutra, uzeću jednu za suvenir. :rant:
84LDtdU.jpg
 
To je behaton model reket uzmi sve poplocaj nesto oko zgrade
 
E hvala na odgovoru, ima mnogo stvari koje ne znam kako se zovu, pa koristim svoje slikovite izraze. :-D
Možda i maznem sa društvom sve, ima puno mesta u Bloku gde ovo može da se iskoristi. :)
 
Мики, само мораш да пожуриш да секундарци (знаш на које мислим) не буду бржи, а они су прилично брзи, извештани и раде тимски :D
 
Узимај то јер ће да заврши на депонији у Винчи. То је већ отписан материјал.
 
Uzmi te ploce da bi se jednoga dana napravio muzej koji bi hronoloski pokazao kako su za materijale za izradu odredjenih projekata padali kriterijumi kvaliteta . i jednog dana kada knez mihajlova bude zalivena Livenim asvaltom da bar nasa deca vide kako je to nekada izgledalo kad se koristio behaton i granit :D
 
Побијања шипова у гаражи Обилићев венац

20160623_102740.jpg


Скинути су панели

20160623_102906.jpg


20160623_102936.jpg
 
Vrh