Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

20160514_074534.jpg


demontira se parking na slviji
 
Ako stvarno od ovoga naprave zelenu površinu, to će uz onaj trg-park kod Narodne banke biti dovoljno da me makar malo raduje ovo šminkanje. Koliko bolje izgleda samo što su razmontirali garažu.
 
Goran Vesić, mislim da sam pročitao u nekoj od bezbroj njegovih izjava svakodnevnih. Probaću da nađem

EDIT:
"Prostor na Slaviji gde je bio fast-park biće uređen kao privremena saobraćajnica, kao spoj između Makenzijeve, Beogradske i Ulice kralja Milana, a nakon radova tu će biti izgrađena još jedna zelena površina", kazao je on za televiziju Studio B.

Izvor: http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1130353
 
bolje i to nego neko remek delo zbudzizma. Pa da ostane prostor do nekog srecnijeg vremena.
 
Булевар Зорана Ђинђића. Раскрсница са Булеваром уметности.

20160515_121525_zpsgfagdhte.jpg
 
Dobio sam informaciju da deo na Slaviji koji je bio parking i pauk sluzba, da ce se tu graditi stambeno poslovni objekat, navodno je bio neki spor koji je dugo trajao i da su to sad sredili i da je parcela u privatnom vlasnistu, info je od osobe iz CIP-a koja je radila na razradi projekta Slavija. Sto se tice same rekonstrukcije Slavije gradska ekipa im je postavljala takve zahteve da su ih terali da rade stvari koje niko normalan ne bi uradio, bez projekata, dozvola, planova, pod izgovorom ako treba da rusimo samo recite, zvuci poznato?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=386481#p386481:1x0r1k3x je napisao(la):
tangero » 16 May 2016 10:51 pm[/url]":1x0r1k3x]Dobio sam informaciju da deo na Slaviji koji je bio parking i pauk sluzba, da ce se tu graditi stambeno poslovni objekat, navodno je bio neki spor koji je dugo trajao i da su to sad sredili i da je parcela u privatnom vlasnistu, info je od osobe iz CIP-a koja je radila na razradi projekta Slavija. Sto se tice same rekonstrukcije Slavije gradska ekipa im je postavljala takve zahteve da su ih terali da rade stvari koje niko normalan ne bi uradio, bez projekata, dozvola, planova, pod izgovorom ako treba da rusimo samo recite, zvuci poznato?

Kakve probleme godinama gradske vlasti imaju i ko je sta zidao godinama bez kontrole, ne opravdavam metode, ali potpuno razumem.
 
Одговор надлежних за решавање набујале дивље градње је - дивље рушење.
 
Pitanje dopunske table
Pise rezervisano od 7 do 17 h
Nestoji radnim danom da li se to odnosi na vikend recimo nedelju
da pauk ne odnese kola i nepise za koga je rezervisano
Ima gomila mjesta tako oznacena
 
Zoniraće samo nova parking mesta u Bulevaru Zorana Đinđića

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... m-Beogradu

Širi se plava zona na Novom Beogradu
N. VUKIĆ | 21. maj 2016. 22:14 | Komentara: 7
Grad planira izgradnju još 3.500 parking-mesta, a prvo proširenje kapaciteta biće u Bulevaru Zorana Đinđića. Naplata parkiranja od 9 do 17 časova, bez sporednih ulica

VOZAČI će sredinom leta dobiti 450 novih parking-mesta u plavoj zoni na Novom Beogradu. Parkiralište se gradi duž Bulevara Zorana Đinđića, od Ulice Španskih boraca do Bulevara umetnosti na razdelnom ostrvu, a prema najavama ostavljanje vozila će se naplaćivati od 9 do 17 časova radnim danima. U delu ove ulice, od Milentija Popovića, prethodno je već urađeno 300 parking-mesta.

Većina ljudi koji dolaze kolima na posao u ovaj deo grada neće da plati 8 sati parkinga (248 dinara). I dalje će parkirati unutar okolnih blokova. Sama cena od 2 evra nije mnogo, ali poznajući naše ljude, malo ko će parkirati u novoj zoni.

Od ovoga će imati koristi samo oni koji dolaze nešto da završe za sat - dva i kojima nije problem da plate 30-ak dinara (taj sam i zato meni odgovara, ali ja sam manjina).

Nadam se da će se bar srediti haos kod kafića i brze hrane, ali to može samo ako policija bude radila svoj posao.
 
455d7930a00ae84b7bd242b06a351bcc.jpg


Ne znam da li je bila slika ovog znaka ali ovo je odlican primer.

Bilo bi odlicno kada bi ovakvu naplatu parkiranja primenili i u zonama kod Klinickog centra, Gak-a Narodni front i Visegradska, Tirsove i pojedinih skola koje su u uzem gradskom jezgru. Gde bi sav novac prikupljen ovako isao u fond za njihovu rekonstrukciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bul Zorana Djindjica. Inače mislim da je ranije bila ideja da ovde gde se sad grade parkinzi prođe metro na mostu, linija od Bulevara do Retenzije u Zemunu. Iskreno, lepše mi je da ovde budu parkinzi sa drvoredima nego ti metro mostovi ko u sivim američkim filmovima.
 
I gde su sad oni što su bili za parking??? Da li ste stvarno verovali da se ovaj parking gradi u korist stanara???
Pa kad je površina unakažena, sigurno je bolje rešenje za stanare metro, nego parking koji neče koristiti... Bolje parkirati deset blokova dalje i doći do Bloka 29 prevozom, nego im puniti džepove, što i jeste njihov cilj...
 
Odlično je to što će se naplaćivati, trebalo bi celom dužinom, od Milentija Popovića do Bulevara umetnosti uključujući i postojeći parking između smerova u Bulevaru dr Zorana Đinđića ispred severnog ulaza u arenu.
 
I ko će onda tu parkirati? Ionako se sada ljudi koji tu rade (i koji prave problem stanarima) besplatno parkiraju unutar okolnih blokova.
 
Zoniranje samo tog parkinga po sredini bi bilo KATASTROFA. Em su uništili zelenu površinu, em bi to uništavanje ispalo uzaludno jer ovi što dolaze na posao bi opet ulazili u blokove i klali se sa stanarima za mesto. Vesiću majmune.

Treba zonirati NBG do Omladisnkih brigada okvirno sa milutina Milankovića i ćao.
 
Stvarno ne vidim kako će ovo funkcionisati ako zoniraju samo parking. U blokovima okolo će nastati propast ili će morati da imaju dežurnog pauka/komunalca po svakom bloku koji će da ide i deli čestitke za nepropisno parkiranje. A stanari će tek da nastradaju, obzirom da neće biti igla gde da padne na slobodno mesto u toku radnog dana, pa će oni često biti ti koji će završiti nepropisno parkirani.
 
Ista situacija postoji i u Ulici Palmira Toljatija, gde su pod naplatom mesta na strani ulice od Doma zdravlja do suda, a na suprotnoj strani, kao i u unutrašnjosti bloka, parkiranje je besplatno.

Realno, nije trebalo ništa da diraju: ni da dograđuju parking, niti da uvode naplatu. Pa kako se ko snađe. A snalazili su se već.

Jedina prednost je što će sada onaj ko se žuri i hitno mu treba mesto moći odmah i lako da parkira.
 
u Palmira Toljatija je taj parking prepun preko dana zbog suda i doma zdravlja. Razlika je sto je to u neposrednoj blizini.
A u Zorana Djindjica nisu tako skoncentrisani objekti.

Doduse kad dogodine opet KKP bude igrao u Areni bice koristan parking ;)
 
Лепо сам ја причао, нема поенте парцијално зонирање, а зонирање целог НБГ је сулудо...
 
Evo ideje:

Unutar blokova uvesti zonu 1 i dati stanarima privilegovan status i simobolicnu mesecnu naknadu u nekom razumnom iznosu.
Ostatak van blokova zonirati po predlozenom sistemu.

Koja je mana ove ideje, ajmo komentari?
 
Vrh