Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

mozda se krije naplata svih zaostalih kazni? zar nisu rekli da neces moci da se registrujes ako imas neku kaznu od ranije?

i da li moze neko da pronadje koliko moze da prodje vremena od parkiranja do placanja karte sms-om? ranije je jasno pisalo da je to 15 min, a sada toga vise nema
 
Kad god sam pitao radnika Parking servisa "koliko imam fore dok se ne vratiš" rekao mi je "15 minuta".

Bilo bi lepo da postoji zvanična informacija o tome, ali kontraproduktivno je za naplatu da se taj podatak iznese javno.
 
postoji jedna velika razlika između sms plaćanja parkinga i ove aplikacije.

prilikom sms-a račun dobijate preko telefonskog računa, a preko ove aplikacije parking servis vam na kraju meseca šalje fakturu na kućnu adresu.
 
Pa šta je tu "veliko"?
Mora da se plati, a meni je svejedno na koji način. Čak mi je komplikovanije fakturom.

Poslato sa telefona
 
Ako racionalno ramišljaju (AKO!) jedina stvar koju su mogli da planiraju da dobiju iz ovoga je - argument zbog kojeg, šatro, nije uspela ideja naplate po stvarnom vremenu zauzeća parking mesta.
 
20160125_131827.jpg


nezavrsena garaza na zarkovu zato nema gdje da se parkira nedaleko od vrtica kosuta ako se nevram ispod ulice alcibalda rajsa
 
Интересантна вест

Бесплатан паркинг за родитеље деце старе до годину дана
март 09 2016 23:15

Да, веровали или не, истина је оно што сте прочитали у наслову, али наравно, важи само за Београд. Родитељи беба, старости до годину дана, добијају бесплатне „Беби паркинг карте”, које омогућавају 30 сати паркирања аутомобила, који је у власништву подносиоца захтева, у свим паркинг зонама у Београду. Једна „Беби паркинг карта” важи 60 минута и јединствена је за све три зоне.
Уколико вас занима Беби паркинг карта и желите да је извадите, ево шта још пише на сајту Паркинг сервиса.

Беби паркинг карта
Како је паркирање временски ограничено на један, два или три сата, у зависности од жељене зоне паркирања, потребно је да корисник на карти обележи датум, сат и минут када је започео паркирање, а потом да једну, две или три карте (у зависности од дужине паркирања), постави на видљивом месту са унутрашње стране ветробранског стакла, поштујући прописано временско ограничење зоне у којој је возило паркирао.
„Беби паркинг карте” важе годину дана од датума преузимања, а издају се у Служби паркинг контроле, у Улици Старине Новака бр. 22 или у корисничком сервису у Милешевској улици бр. 51 и у Улици краљице Марије бр. 7, радним данима од 7 до 21 и суботом од 7 до 14 часова.
Приликом преузимања на увид се прилаже:
•лична карта,
•саобраћајна дозвола и
•извод из матичне књиге рођених за бебу.
„Беби паркинг карте” су обележене серијским бројем, који је повезан са регистарском ознаком

http://zelenaucionica.com/besplatan-par ... dinu-dana/
 
Синиша Мали: Прва електронска грађевинска дозвола у Београду издата за надоградњу гараже „Обилићев венац”

Градски Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове издао је прву електронску грађевинску дозволу у граду Београду, за реконструкцију и доградњу гараже „Обилићев венац”. Електронска грађевинска дозвола је издата инвеститору – Граду Београду, а за потребе ЈП „Паркинг сервис”.

Градоначелник Синиша Мали истиче да електронска грађевинска дозвола значи бољи привредни амбијент у граду и више инвестиција.

-Електронски систем за издавање грађевинских дозвола је почео да ради почетком ове године, а Београд је једна од првих локалних самоуправа која га применује. Ово значи много ефикасније издавање грађевинских дозвола, побољшава привредни амбијент у граду и отвара простор за инвестиције и нова радна места. Ми смо већ били веома ефикасни када је реч о броју издатих грађевинских дозвола, а ова новина ће томе само још више допринети -истиче градоначелник и додаје да је овај систем омогућила измена Закона о планирању и изградњи.

Мали каже да гаража на Обилићевом венцу, за чију реконструкцију је издата прва електронска грађевинска дозвола, потиче из 1975. године и да до сада није било већих улагања.

-Четири деценије није било значајнијих улагања у инвестиционо одржавање овог објекта, а планираном реконструкцијом ће бити санирана сва оштећења која су, према анализама стручњака, могла имати катастрофалне последице. На овај начин ће бити и знатно повећан број паркинг места у најужем центру града. Такође, овај део Београда ће бити претворен у пешачку зону тако да ће добити потпуно другачији изглед – рекао је Мали и додао да се повећава капацитет гараже, која ће сада имати 809 паркинг места.

Гаража, која ће према подацима из грађевинске дозволе имати укупно 19.797 квадрата, добиће комплетно нову фасаду, као и кров над целом површином. На делу крова биће постављени соларни панели, тако да ће гаража имати обезбеђену електричну енергију за унутрашње осветљење. Посебна новина која се на овом објекту први пут уводи у београдске гараже биће паркинг места са пуњачима, резервисана за аутомобиле на електрични погон, на којима ће сви који паркирају у гаражи моћи да их допуне. У оквиру реконструкције и надоградње у гаражи „Обилићев венац” ће после пуне четири деценије бити уграђен и путнички лифт.

Прошле године „Паркинг сервис” је реконструисао део гараже, а за ову годину планирана је надоградња два спрата, односно четири полунивоа, уз санацију и ојачање темеља објекта и основне челичне конструкције - стубова, греда и спрегова.

Доградњом четири полунивоа, гаража ће посматрано из Улице Обилићев венац имати приземље и пет спратова, док ће из Улице маршала Бирјузова имати приземље и седам спратова. Планирано је и отварање новог излаза на Улицу маршала Бирјузова, у складу са противпожарним прописима. У оквиру радова биће адаптиране и све канцеларијске и санитарне просторије.

1743647_03_List_01_Obilicev_venac_v.jpg


1743652_05_List_02_Marsala_Birjuzova_v.jpg


1743659_02_List_00_Obilicev_venac_v.jpg


Izvor: Grad Beograd

Sve je to lepo, ali Mali ne pominje kada bi radovi mogli da počnu.
 
nezavrsena garaza na zarkovu zato nema gdje da se parkira nedaleko od vrtica kosuta ako se nevram ispod ulice alcibalda rajsa

Tacno ispod vrtica Kosuta, garaze je Stankom ostavio nedovrsene, oko 2007, kad je napustio gradilista i u Filmskom gradu. Ne znam kako bi ovo moglo da se aktivira i zavrsi jer je parking tu bas kritican. Cetvrta zgrada koja je ulicu ispod ima nezavrsen parking takodje, jer pristupna ulica nije asfaltirana, skroz levo na slici. Sve to jako dugo stoji nedovrseno, grozno izgleda.

2s9oe4l.jpg
 
Zanimljiva ideja pred realizacijom

http://www.politika.rs/scc/clanak/35103 ... parkiranje

У центру Београда до 15. априла биће инсталиран нови систем за паркирање који ће возачима омогућити да без чекања пронађу паркинг-место на улици, најавили су из градске управе. Предвиђено да је да се ове године постави 1.000 сензора, после чега ће возачима проналажење слободног места бити олакшано.

Нови сензори ће регистровати да ли је то место заузето или слободно, а на дисплејима на свакој раскрсници моћи ће да се види број слободних места у улици.

Директор „Паркинг сервиса”, Андрија Чупковић, казао је да ће сензорима бити покривена цела Његошева улица, а затим ће бити постављани и у околне улице.

„Они ће бити постављани између Мекензијеве, Београдске, Крунске и Курсулине улице, а рок за извођење тих радова је 60 дана. Сензори ће бити постављани на асфалту и ништа не може да их уништи, утапају се у бетон, а гаранција је 10 година”, истакао је Чупковић.
 
E ovo je bas napredno resenje, video sam samo u par lokaliteta oko Pariza.
 
Zasto stanari netraze od opstine da im asfaltira tu ulicu meni djelovala kao ds ceka lijepse vrijeme za asfalt .
Sto se gice garaze da li su stanari kupili parking mjesta u istima pa da se organizuju sami stave u upotrebu
Mozda parking servis da preuzme
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=375878#p375878:1uqxdfo8 je napisao(la):
astrodule » 13 Mar 2016 09:38 pm[/url]":1uqxdfo8]Kako li je napajanje rešeno. Neće valjda kopati do svakog mesta :(

Poslato sa telefona

Mora da se kopa do svakog mesta, kablovi prolaze pod zemljom i svako mesto ima svoj stubic sa senzorom koji prikazuje da li je mesto slobodno i ako se neko parkirao prikazuje koliko vremena je ostalo do kraja vremena.

Ovde u Parizu kad vreme istekne pocne na stubu da treperi poruka "vreme isteklo, poziv policije u toku".
 
Ja sam shvatio da nema stubića pored svakog mesta, nego samo senzor koji šalje signal do najbliže raskrsnice gde je tabla sa brojem slobodnih mesta.
To bi moglo da se odradi bežično, samo je pitanje napajanja problematično (baterija koja bi se menjala sa vremena na vreme, ali to nije praktično).
Ja se ježim svakog kopanja zato što ostaje šaren asfalt :(

Poslato sa telefona
 
Zasto stanari netraze od opstine da im asfaltira tu ulicu meni djelovala kao ds ceka lijepse vrijeme za asfalt .
Sto se gice garaze da li su stanari kupili parking mjesta u istima pa da se organizuju sami stave u upotrebu
Mozda parking servis da preuzme

Trazeno je od opstine vise puta da se ulica asfaltira, ali su problem nereseni imovinskopravni odnosi.

Mislim da parking mesta nisu kupljena (nisam 100% sigurna), a vecina stanara su penzioneri, jer je Stankom gradio zgrade za PIO. Bilo bi super da preuzme ili parking servis ili neki privatnik, sigurno bi bilo zainteresovanih a i resilo bi vise problema.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=375874#p375874:1mm9jdja je napisao(la):
spatiotecte » 13 Mar 2016 09:12 pm[/url]":1mm9jdja]E ovo je bas napredno resenje, video sam samo u par lokaliteta oko Pariza.

1.000 senzora, hiljadu mogućih kvarova. Za gradsku vlast koja ne ume da uradi 1.000 puta manje stvari i da održava ganc novi Most na Adi, megalomanija Vesićevog kalibra.

Imao sam prilike da dođem u kontakt sa gospodinom Vesićem i od tada ne verujem više od 8% onoga što kaže a ponekad ni toliko.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=375829#p375829:2yaj2hm5 je napisao(la):
Homer Jay » 13 Mar 2016 04:51 pm[/url]":2yaj2hm5]
Синиша Мали: Прва електронска грађевинска дозвола у Београду издата за надоградњу гараже „Обилићев венац”

Градски Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове издао је прву електронску грађевинску дозволу у граду Београду, за реконструкцију и доградњу гараже „Обилићев венац”. Електронска грађевинска дозвола је издата инвеститору – Граду Београду, а за потребе ЈП „Паркинг сервис”.

1743647_03_List_01_Obilicev_venac_v.jpg


Sve je to lepo, ali Mali ne pominje kada bi radovi mogli da počnu.

eeh, propade nada da ce da uklone to cudoviste
 
A odakle ti uopšte ta nada?!?


nikad to nije najavljivano za uklanjanje, naprotiv.....
 
PARKING REVOLUCIJA NA VRAČARU: 1.000 senzora za slobodna mesta
Mateja Beljan | 13. 03. 2016 - 11:38h
| Komentara: 20

Pronalaženje slobodnog parking mesta u srcu grada, na Vračaru, biće nikad lakše: vozači će već od 15. aprila o tome dobijati informacije na displejima zahvaljujući najmodernijoj tenologiji koju ima svega nekliko gradova u Evropi.


94a5accb00ee62cce26457d9340669fa.jpeg


b670da86fee1dae4baffc11bcff86334.jpeg


http://www.blic.rs/vesti/beograd/parkin ... ta/y6x93ws
 
U Njegoševoj bolje da postave kamere za kontrolu nepropisnog zaustavljanja, pogotovo u blizini kafića. NIkakvi senzori neće rešiti problem bahatog parkiranja na ulici. :bg4:
 
Samo policija i rigorozno kažnjavanje mogu da reše problem bahatog parkiranja u Beogradu. Fascinantan mi je primer delova gde su kafići i kiosci sa brzom hranom, gde često 10time vozila parkiraju duplo, zatvore po pola ulice i nikada nigde nisam video pauka u tim slučajevima.
 
Vrh