Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Ja koliko se sećam u auto školi su me učili da ako ima samo strelica za levo da tu nije dozvoljeno polu kružno.

Moguće da grešim

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ne postoji znak da je polukružno dozvoljeno. To znači da ako na raskrsnici postoji strelica na levo, a nema znak zabrane polukružnog, isto je dozvoljeno.
E sad, mojim kolima su potrebne skoro 2 trake izneđu, pa ne znam da li bih uspeo tu da se okrenem.

Poslato sa telefona
 
Postoji li neki nacin, procedura kako bi se podneo zahtev za izradu parkinga?
U ulici Pere Sergedinca na NBG imamo ogroman problem sa prostorom za parkiranje. Istina kao i veliki deo grada ali ovde zapravo ima mesta za izradu parkinga.
Sa desne strane ulice se nalazi "zelena" povrsina koja pripada gradu ali je odmah uz ogradu obliznjih kuca. Za sada pauk nikada nije nosio nikoga... Tu se i ovako dosta ljudi parkira ali sam na odredjenim delovima gde je izravnato od dugogodisnjeg parkiranja, a na ostatku se parkiraju na ulici sto je malo neprakticno(1 duzina auta su otp. 2 sirine i bilo bi vise mesta).
Iako se tu lepo moze parkirati dok je lepo vreme na prvu kisu i sneg tu nastaje blato i haos i bilo bi mnogo lakse i bolje kada bi se tu uradio neki pristojan parking..

----------------------
Moram samo da napomenem da su ove fotke slikane tokom prepodneva. Uvece bude totalna ludnica i svako mesto se popuni :?

parking_1.jpg

parking_2.jpg

-----------------Slike sa Google Street view-a------------------------------------------------------------------------------
Capture.jpg

Capture2.jpg

Capture3.jpg

Capture4.jpg


Link za google street view lokacije > https://www.google.rs/maps/@44.8096...PUdaDNN7o9WlW3o-H3tw!2e0!7i13312!8i6656?hl=sr
 
Pule":2iw80tj8 je napisao(la):
Na svakoj raskrsnici je opstim pravilom o saobracaju dozvoljeno vrsiti polukruzno okretanje. Osim ako se to posebnim znakom ne zabrani ili strelicama na kolovozu saobracaj usmerava u drugom smeru.
Ovde je to dozvoljeno.

Ne preporučujem da pokušavate ovde da napravite polu kružno.

Prvo što je prostor mali i sem ako ne vozite mali auto koji ima mali zaokret točkova nećete moći da okrenete iz prve. S

Drugo. Raskrsnica je veoma prometns i brza. Ako hvatate veći luk rizikujete da vas neko ko vozi iza vas udari po sred vrata ako ne pazi.

Treće. Pravite zastoj na raskrsnici i usporavate saobraćaj na veoma bitnoj raskrsnici.


Iako je ovde dozvoljeno polukružno, mislim da to nije pametno raditi i da bi trebalo biti zabranjeno.

Rado ću napisati predlog nadležnima, samo neko da me uputi kome.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Исти одговор и за Милисава и БЛ3ипсилон4, обратите се

Градски Секретаријат за саобраћај
Сектор за техничко регулисање саобраћаја
Одељење за динамички саобраћај
27. марта 43
11000 Београд
тел. (011) 2754-458
факс (011) 2754-636
е-mail: info.saobracaj@beograd.gov.rs

Можете писменим путем и предати пријаву или предлог на пријавници или електронском поштом са објашњењима и сликама.
Ја сваки пут, пријаву или предлог, пошаљем е-поштом са обавезним сликама. Чека се одговор, јер увек излазе на лице места ради увида, али одговоре. Добио сам сад један одговор за стубиће, послао у мају, одговор припремили у августу, послали прошле недеље.
 
Hvala ti puno.
Poslao sam mail i nadam se odgovoru pre leta :D
 
Juče sam prošao, u radno vreme, pored 90% završenih novih parkinga u Bulevaru Zorana Đinđića (između blokova 21 i 22).

Skoro sva mesta na novom parkingu su bila zauzeta, ali duž kolovoza (ka bloku 21) je i dalje haos. Skoro pa neprekidan niz vozila koji je stao "na kratko", sve do Greenet-a (SG banke).

Mislio sam da će novi parking da bude više nego dovoljan, ali ono što sam juče video me je razuverilo.

Ponavljam da je novi parking bio skoro PUN (iako se vrše još neki sitni radovi).
 
Проблем је са брзим хранама, фали им drive-in.
 
astrodule":1fz3u9zq je napisao(la):
Mislio sam da će novi parking da bude više nego dovoljan, ali ono što sam juče video me je razuverilo.

Ponavljam da je novi parking bio skoro PUN (iako se vrše još neki sitni radovi).

Дошљак":1fz3u9zq je napisao(la):
Проблем је са брзим хранама, фали им drive-in.

Problem je u strategiji razvoja saobracaja koja se izgleda svela na to da se ide linijom manjeg otpora i rjesenja traze u sirenju parkiralista gdje god je to moguce. Najjeftinija a na zalost, kontraproduktivna "rjesenja".

nekad je na tom mjestu planiran metro vijadukt.

Zasto ga graditi kad je jeftinije i lakse asfaltirati parking.
 
Ако мене питате, проблем је што полиција и паук не склањају возила паркиранан на коловозној траци. Чак сам често виђао да велике марице интервентне бригаде полиције паркирају ту код Понча кад иду на клопу после неке утакмице коју су обезбеђивали у Арени.
 
dove":bwnep2m0 je napisao(la):
Beograd: Garaža se, ipak, otvara
Garaža na pet nivoa u Baba Višnjinoj ulici, konačno bi danas trebalo da bude otvorena iako je završena pre godinu dana
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... pak-otvara

Врачарци незадовољни објектом

Против гараже, која је требало да буде отворена пре око годину дана, станари Баба-Вишњине и околних улица немају ништа. И они сматрају да оваквих објеката треба да буде знатно више на Врачару, али и даље их брине безбедност овог модерног паркинг објекта.

– Када је пуштана у пробни рад, из ње је почела да пробија несносна бука. После више жалби, постављена је нека скаламерија како би се то спречило. Мерен је после тога ниво буке који допире до наших зграда, али он је и даље изнад дозвољеног – наводи житељка оближње Курсулине улице, један од потписника петиције који су се због овог и других проблема обраћали надлежним градским и републичким инспекцијама и институцијама, а организовали су и неколико протеста.

– У гаражу је уграђен је скуп систем за вентилацију и противпожарну заштиту, али како смо незванично сазнали у разговору са стручњацима, он је лоше постављен и не може се поправити. Проблем је и што су приликом градње поткопани и темељи једне од оближњих зграда па се сада њени станари боре са водом која им улази у подруме и станове. Питање је да ли је требало да се изда употребна дозвола и како је она уопште издата и да ли је било време да се гаража отвори – констатују Врачарци и најављују да неће одустати од своје борбе.

http://politika.rs/scc/clanak/344131/Be ... inoj-ulici
 
Још ми се није десило да при преласку Бранковог моста на новопостављеним таблама видима да има мање од 1000 слободних места у гаражама. Не знам шта револуционарно могу да донесу нове гараже кад се и тренутни капацитет не користи ни близу максимума
 
Istina, ali nemoj računati parking iznad onih magacina (fensi kafića), a mislim da je tu tabla i za onaj parking ispod Kalemegdana..

Za prostor koji će biti pokriven novom pešačkom zonom trenutno imamo samo Obilićev venac, a u radno vreme često ima mesto samo na krovu.
Samo prebrojte trenutno parkirana vozila u budućoj pešačkoj zoni i pitanje je da li će i Studentski trg biti dovoljan.
 
milos.tro":gs2m2fjw je napisao(la):

Ko je planirao garaže na Studentskom trgu, u Pariskoj i ispod Trga republike? Kao da nije ni malo upućen u stanje na terenu i planove, nego samo video rupu na karti, pa tu odlučio da će biti garaže. Ispod prva dva je arheološko nalazište, a na mestu trećeg treba da se gradi opera/balet ili galerija.
Zašto ne sruše zgradu Beobanke na Zelenom vencu i tu naprave veliku garažu?
 
Novoizgrađeni parking u Bulevaru Zorana Đinđića dobija konačne obrise, radnici zelenila sade drveće i stranu ka bloku 21 su već sredili sa busenjem trave.
 
Трејси управо тако, јуче ујутро сам прошао туда колима и снимих пар слика на брзину (слике су ми лоше испале :? ). Паркинг је већ крцат возилима.




 
Parking uopšte nije rešio problem parkiranja, živim tu pa znam iz prve ruke. Automobili su definitivno kao bubašvabe, dakle da su još nivo parkinga digli opet bi bila gužva. Isto tako, Pre neki dan sam šetao i izbrojao toliko agencija za rent-a-car da je to neverovatno. Jedino trajno rešenje je zoniranje.

P.S nadam se da će uzeti cisternom da oepru ovo blato kad sve završe :D
 
Naravno, ali po Zakonu oni imaju na to pravo jer uredno su vozila registrovana.Trebalo bi na neki način to regulisati.
 
По мени је већи безобразлук што неке ауто школе користе део паркинга код Арене и на тај начин смањују добар део паркинг места. Јесте да они плаћају закупу тих паркинг места, али....
 
Trejsi":1lkcvln1 je napisao(la):
Naravno, ali po Zakonu oni imaju na to pravo jer uredno su vozila registrovana.Trebalo bi na neki način to regulisati.

тачно, зонирање није решење за овај проблем, зонирање би само извршило удар на делове нбг који и сада бију битку са паркинг местима.
Дакле зонирање би довело до тога да рентакар возила уредно и дање буду паркирана овде а већина која ове паркинге користи као park&ride би се ссамо преоријентисалана локације које нису под зоном.
 
kako bi rentakar ostao u zoni, koliko vozila moze da firma drzi na zoniranom parkingu?

Za park&ride se slazem, kao i za zaposlene, prelilo bi se na okolne blokove
 
Vrh