Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Ako jesu - odličan potez.

Kako objasniti nekome da je ovo putanja do Obilićevog venca

do-obilica.jpg


ps: Dobro, jeste lakše doći do Pionirskog parka (izi Zelenog venca) sa Brankovog mosta, ali nekome možda baš treba Obilićev venac
 
Могли би у паркинг сервису да анализирају попуњеност гараже за различита доба дана, у интервалима кад је мања попуњеност да снизе цену. Вероватно би имали већи приход а мање би аутомобила било на улицама.
 
astrodule":21gfkr7s je napisao(la):
Ako jesu - odličan potez.

Kako objasniti nekome da je ovo putanja do Obilićevog venca

do-obilica.jpg


ps: Dobro, jeste lakše doći do Pionirskog parka (izi Zelenog venca) sa Brankovog mosta, ali nekome možda baš treba Obilićev venac

moze pravo s mosta u Karadjordjevu, ovo je okolo :)
 
Данас су машине за асфалтирање асфалтирале нови паркинг у булевару Зорана Ђинђића код Сава Центра. Остало је још да се уреде зелене површине и тротоари.
 
A tamo gde je već asvaltirano parkiraju se kako stignu, jer nisu označena parking mesta, pa se parkiraju pravo, ukoso, kako hoće.
 
Дошљак":1lo4doq4 je napisao(la):
Данас су машине за асфалтирање асфалтирале нови паркинг у булевару Зорана Ђинђића код Сава Центра. Остало је још да се уреде зелене површине и тротоари.

Pa, asfaltiranjem su vec "uredili" zelenu površinu, zar ne.
 
На неки начин, остао је мали појас између ивичњака булевара и ивичњака паркинга где је згрнута земља.
 
Ovo je katastrofa. da su i parking mesta asfaltirali umesto tu da stave one kocke sa rupama da može trava da nikne (ne znam da li imaju neko ime posebno)
 
Da se ispravim, počeli su da se parkiraju iako još uvek nije postavljen završni sloj... Biće slika za vikend.
 
JUBILEJ Danas slavi 40. rođendan, a evo kako je izgledala na dan otvaranja
Blic | 22. 10. 2015. - 16:46h | Foto: Parking servis | Komentara: 0

Garaža na Obilićevom vencu danas slavi jubilej, a koliko se njen izgled i izgled okoline promenio od sedamdesetih do danas, najbolje pokazuju fotografije napravljene pre 40 godina.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/600416 ... -otvaranja
 
mekbejn":2bjzv4ie je napisao(la):
astrodule":2bjzv4ie je napisao(la):
Ako jesu - odličan potez.

Kako objasniti nekome da je ovo putanja do Obilićevog venca

do-obilica.jpg


ps: Dobro, jeste lakše doći do Pionirskog parka (izi Zelenog venca) sa Brankovog mosta, ali nekome možda baš treba Obilićev venac

moze pravo s mosta u Karadjordjevu, ovo je okolo :)

+1 Tako je, direktno sa mosta u karadjordevu, krace je, sto puta sam isao tim putem za Obilicev Venac.

Ima cak i 4 rezervisana mesta kod Tanjuga ako imas francuske tablice. :wink: :D
 
Jes prikazano ulica nize al opet ides preko crnogorske do karadjordjeve, i onda kad neko krene da gusla ili se napravi guzva do semafora gore, smor. Cesto sam tuda isao, pogotovo zabavno bilo kad su radili prije ljeta i jos kad dodjes oko 4 5 :D
 
Недеља после подне, информације са нових табли на Бранковом мосту говоре да има око 1000 слободних паркинг места у гаражама (1000 паркинг места је еквивалент колони од 5 км аутомобила). Истовремено гужва по уличицама је огромна јер се недељом паркинг не плаћа и значајном повећању гужве доприносе возила која се врте у круг да би пронашла паркинг место.
Намеће се закључак да има смисла да недељом снизе цене паркинга.
 
Ja mislim da prosečni Srbin ne bi dao ni 20 dinara za sat parkiranja u garaži ako može da nađe za džabe mesto (iako će potrošiti više vremena nego da se uputio pravo u garažu).
 
ja bih uveo sledece mere:

- u zutoj i zelenoj zoni radnim danom posle 19h besplatno
- radnim danom posle 19h, subotom posle 14h i vikendom u garazama cena smanjena na 30 din / h
- i pored svega potrebne su nam bar jos 2 garaze u centru, nadam se da ce studentski trg poceti da se pravi uskoro
 
Parking u sredini Zorana Đinđića se koristi punim kapacitetom, međutim problem sa parkiranjem unutar blokova je apsolutno isti. Zelenilo nije zasadilo niti jedno jedino drvo. Trenutno rade na bočnom parkingu u smeru ka Crown plazi
 
astrodule":3r5ojdg3 je napisao(la):

Ja kada idem od strane Novog Beograda preko Brankovog mosta i zelim da dodjem do garaze na Obilicevom vencu, uvek idem kroz tunel.
Na izlazu iz terazijskog tunela postoji velika raskrsnica na kojoj je, kao i na svim ostalima, DOZVOLJENO POLUKRUZNO OKRETANJE. Tu uradim takav manevar i vratim se ponovo kroz tunel do ulice Carice Milice i dalje ka garazi.
Ovo je em najkraci em najbrzi moguci nacin da se iz pravca Brankovog mosta dodje do Obilicevog venca.
 
@Pule,
Nisam znao da je dozvoljeno polukruzno, u tom slucaju je zaista to najbrza varijanta do Obilica.
 
Na svakoj raskrsnici je opstim pravilom o saobracaju dozvoljeno vrsiti polukruzno okretanje. Osim ako se to posebnim znakom ne zabrani ili strelicama na kolovozu saobracaj usmerava u drugom smeru.
Ovde je to dozvoljeno.

14bkqy1.png
 
Vrh