Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Za ovo se treba boriti, ovo nikako ne sme biti zatrpano. Vučko na ovaj protest idemo zajedno da teramo Šapića?
 
Malo sam zauzet jer rušite kao nenormalni na Vračaru vam je uskoro fajront, a čujem da su neki izgubili i mesta u upravnim odborima. ;)
 
Smanjiće ga za 40 mesta. Umesto ovih šminkanja, mnogo korisnije građanima i isplativije parking servisu bi bilo da na mestu onih baraka na uglu Tadeuša Košćuška i Dunavske naprave garažu na par spratova.
 
Zašto ga rekonstruišu da operu pare sta mu konkretno fali malo bjele bolje
Sto se tice tih baraka one pripadaju vojnoj ustanovi beograd 2 i mnogi su se nameracili na te barake pa nisu uspeli da ih pomere
 
Lamartinova. Kačim zbog postavki i rasporeda parking niša. Svaka čast onome ko je ovo smislio.
Lamartinova 1.jpg

Lamartinova 2.jpg

Lamartinova 3.jpg

oh-god-praying.gif
 
По Врачарским сокацима је правило да се паркира на оно мало тротоара са обе стране а да исцртана места само са једне стране и немају неку функцију.
 
Sve je u redu dok se neko ne parkira tamo gde ne sme, a to se dešava verovatno svaki dan.
Znam Dule ali zar nije retardirano da, povrh naših haotičnih ulica, raskrsnica i saobraćajnih traka koje krivudaju non stop, još u jednoj maloj jednosmernoj ulici automobil krivuda okolo naokolo zato što je Parking servis previše alav pa hoće da utrpa parking mesta svuda, a Sekretarijat za saobraćaj previše retardiran da ih projektuje i uglavi sve na jednoj strani?

Ja iskreno mislim da su Beogradske ulice same po sebi, čak i bez nepropisnih ponašanja, već dovoljno haotične, hazardne i stresne i za vozače i za pešake. Pogledaj kako idu najpre sami kolovozi, zatim trake, prestrojavanja, ostrva, linije vodilje na raskrsnicama, kako su postavljeni znakovi, kako du zbijeni kontejneri, pešački, žardinjere, ivičnjaci, "baaaašte" koje ti dolaze do retrovizora... To je samo što se "propisnih" stvsai tiče. Sa svim nepropisnim stvarima je još gore. A tek sa ovakvim retardiranim rešenjima su katastrofa.

To znači da prosečna vožnja kroz Beogradske ulice izgleda kao neki reli, čak i ako je sve u najboljem redu. A tek sa svim nepropisnim neregularnostima, izgleda i ima osećaj kao da je čovek stalno na obuci u Navaku na nekom kursu izbegavanja prepreka i udesa. Što nije ništa drugo nego znak nestručnosti i rđavog pristupa oni koji se pitaju oko toga. To se ne radi tako.

I lično smatram da nije dovoljno ljudi izgorelo u požarima ovde da bi, i vlastima i samom narodu, doprlo do lobanja da svaka ulica u gradu duža od 100 metara mora da ima fizičku mogućnost i takav raspored da se, po potrebi, rasčisti prolaz za kamion prosečne širine i dužine (vatrogasni) u roku od 5 minuta, odnosno, da takav kamion može svuda neometano da prođe iz prve. Zamisli sve i da tu nema nepropisno parkiranih automobila, zamisli da su svi unutar parking mesta. I pored malih Mercedesa i Zastava, iz nekog razloga, treba da prođe vatrogasni MAZ (baci pogled na Guglu, ne mogu sad da kačim). Ili iz ko zna kog razloga, recimo nekih hitnih radova, treba da prođe auto-dizalica standardnih gabarita 2.5 x 10 m. I ne može. I šta ćemo onda? Nosamo vodu u kofama? Razvlačimo creva po 200 metara i time umanjujemo pritisak vode a istovremeno i brzinu reagovanja? Šaljemo ljude sa lopatama i čekrcima da se provlače između automobila i favela? Pa ne ide tako.

Grad se zarad kupovine socijalnog mira pretvara u favelu i brlog, i svi (skoro svi) se međusobno teše da to može tako da funkcioniše. A kada neko ostane bez života ili imovine usled nesreće, bude čuđenje i neverica. Ali se sutradan opet sve nastavi po starom. E zato kažem, nije dovoljno ljudi nastradalo da bi dovoljnom broju vlasti i dovoljnom broju naroda doprlo u tikvu da to tako ne može i da to tako nije normalno.
 
Poslednja izmena:
Sve se slažem sa tobom. Problem je što nadležni bi u slučaju navedenom na slici rekli "sve je po projektu kako treba, za kontrolu nepropisnog parkiranja obratite se Saobraćajnoj i Komunalnoj policiji"

Što se tiče ostatka posta - sve to vodi u jedan vid anarhije i zato uopšte ne treba da čudi broj ekstremnim zločina koji se dešavaju u poslednje vreme.
 
 
A odluku donose isti oni što im smeta Viminacijum i hteli bi da ga pojedu bagerima jer je bitniji ugalj ispod? Inače, tamo je isto bio akvadukt, ali su ga iseckali i premestili.
 
Mene više podseća na igricu koja je zahtevala da se kutije postave na zadate tačke tako što su morale da se pomeraju cik cak kako bi jedna omogućila prolaz za drugu.​
 
Generalno, ovo je dosta ružno, ali dobro rešenje za recimo neka zatvorena dvorišta ovih poslovnih zgrada u centru. Plus mora na zemlji da bude, obzirom na težinu koju ova skalamerija napunjena nosi.
Ne bih da sam stanar baš voleo ovo da vidim kroz prozor, za poslovanje je ok.
 
Vrh