Šta je novo?

Parada ponosa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U stvari lično me baš zanima statistički odnos rođenih i stečenih, verujem da balans čvrsto na strani drugih.
Poenta je da bi toga bilo daleko manje da nema aktivne promocije.
To je ono što ljudima smeta, a direktno se odražava na neke druge bitne parametre, ne to što je genetska lutrija odredila.

Svaka od ovih recenica a) je pogresna b) zahteva dugacak post da objasni zasto je pogresna c) govori koliko je autor neupucen i zlonameran.
 
Ne bi trebalo sebi da prebacuje krivicu oko toga što je bio gay... Bio bi i bez nje, ali bi njihov odnos bio nesumnjivo zdraviji da je on bio potpuno prihvaćen kao takav
Majka ga je prihvatila kao takvog, ali krivi sebe sto je on postao takav.
 
Mislim da oni kojima smeta odnos vecine prema njima jesu slobodni da emigriraju.
 
Većinska Srbija se identifikuje sa istočnim vrednostima. Nažalost nismo se najbolje skontali sa zapadom i teroristička država ruusija je to zloupotrebila. Danas ti rusi kontrolišu sve. Sve je njihovo. I narod je njihov.

Navedene zemlje su izvan ruskog domena kontrole, zato nema razloga da policija štiti gej paradu.

Ja ću ići na gej paradu jer sam protiv ruske inter-okupacije Srbije i za ulazak u NATO i EU. LGBT mi je tu nebitan, bitno je pokazati se kao protivnik ludila koje je na dobrom putu da nas pretvori u Z hordu monstruma.
Ja cu raditi pametne stvari taj dan i necu ni znati sta se desava i necu ziveti u filmu Tri karte za Holivud.
 
Pa ja i kažem da ne znam, izvlačim iz malog mozga to neko gimnazijsko znanje, ali recimo da prilično dobro tumačim statistiku i da neko ne bi mogao da manipuliše podacima sa mnom, jer bih znao da postavim prava pitanja. Zato bih i voleo da postoji takva statistika i ne verujem da te lgbt organizacije koje vrve od resursa sa svih strana ne bi mogle na nekim svojim savetovalištima, psihološkim radionicama i sl da izvrše neko anonimno istraživanje, makar u nekom malom uzorku, na nivou Srbije npr, ali lično ne verujem da bi im odgovarala prezentacija rezultata, možda grešim.

Drugo, ja opet kažem, velika većina nas je spremna da založi svoja leđa da zaštiti Milicu i Petra iz Kuršumlije, pa i da im da apsolutno sva građanska prava koja svi uživamo. Dobro ne svi, pretvorili smo se u jajare koji okreću glavu ako neko nekog maltretira na ulici ili u javnom prevozu, ali bar deklarativno! Velika, velika većina vas ne mrzi, a mnogi svojim postupcima sami sebi na vrat navlače bedu, npr sa tim kovanicama pravoslavni talibani, Balkanoidi. Mislio sam tako i 2001. i sad! Moje neposredno iskustvo sa takvim osobama je opet odlično (možda i slučajnost zbog minimalnog uzorka, ali opet odlično). Nakon inicijalnog trigerovanja, ipak je dominantno žaljenje, baš zbog nemogućnosti da ostvarite neka svoja prava koja po meni jesu opravdana.
 
Slažem se u najvećem delu sa Lenjinom i Myah ... samo bih dodao da sekundarne homoseksualnosti ipak ima, ali je pogrešan stav da je aktivna promocija podstiče, upravo suprotno, represija je podstiče i objasniću i kako i zašto homoseksualnost ne bih suzbijao, tj. ne vidim Pride ili registrovana partnerstva, borbu protiv nasilja i da se bude slobodan, kao pretnju "višku" homoseksualnosti...

Čitao sam "Suvu giljotinu" Renea Belbenoa, neposredna zatvorska ispovest iz zatvora u Francuskoj Gvajani negde 30tih godina 20 veka... Pa minimum svaki drugi muškarac je tu bio sa drugim muskarcem... Sve o čemu se pričalo u toj tako uspostavljenoj subkulturi je kafa, cigare i ko će imati mlađeg novopridošlog baticu za sebe... Ovi mlađi i ako neće su bili psiho fizički slomljeni posle nekog vremena da nisu ni pružali otpore, pa ik se čak iz kojekakvih kalkulantskih razloga i dopalo a kod nekih se javio stokolmski sidrom... Bilo je i onih koji bi do smrti bili spremni da brane svoju heteroseksualnost, naravno...

Društvo treba da je slobodno, ali činjenica je da represivne okolnosti (znači upravo suprotno, ne veća sloboda, nego veća represija) mogu da podstaknu sekundarnu homoseksualnost i čak seksualno nasilje... Mnogo toga leži u nama skriveno, nesvesno a aktivnom muskarcu kad dođe u neke godine pa još završi iza rešetaka je manje više daj šta daš mlado... Nije ta granica tako čvrsta, devojka sa 25 ili momak sa 25... Znam da je to taboo tema ovde, ali iz perspektive nekih hetero 50togodišnjaka, a u "pravim" uslovima dobrodošli su oboje... Muški libido je jači od zenskog i heteroseksualni nagon vremenom i u zatvorenom društvu gde nema pristupa devojkama može da se pretvori u nešto drugo...

Sloboda znači manje i seksualnog nasilja i sekundarne homoseksualnosti...
 
Većinska Srbija se identifikuje sa istočnim vrednostima. Nažalost nismo se najbolje skontali sa zapadom i teroristička država ruusija je to zloupotrebila. Danas ti rusi kontrolišu sve. Sve je njihovo. I narod je njihov.

Navedene zemlje su izvan ruskog domena kontrole, zato nema razloga da policija štiti gej paradu.

Ja ću ići na gej paradu jer sam protiv ruske inter-okupacije Srbije i za ulazak u NATO i EU. LGBT mi je tu nebitan, bitno je pokazati se kao protivnik ludila koje je na dobrom putu da nas pretvori u Z hordu monstruma.
Inace, pogledajte ovaj post, zato Srbiji nema spasa.

Ici ce na paradu homoseksualaca zato sto je protiv Rusije 🤣 A i ovi sto protestuju protiv u sustini ne protestuju protiv ljudi homoseksualnog opredeljenja.
Sve je politika.
Spasa nam nema.
Propasti necemo 😁
 
Da se vecina pita, istrebili bi svaku manjinu, i onda izmislili nove za neke stvari koje nisu bile bitne. Vise volis fudbal od kosarke? Mars iz zemlje. Zena nerotkinja / muskarac sterilan? Mars i ti. Pocrneo na moru? Mnogo tu ima turske krvi, mars iz zemlje. Manjina po definiciji ne moze nikad demokratskim glasanjem dobiti svoja prava. Zato se i zove manjinom. Manjine dobijaju samo ono sto im pripada kao pripadnicima ovog drustva koji placaju porez isto kao i vi, isto im skacu cene kao i vama, isto ih j*** javni prevoz i investitorska mafija, i onda jos na sve to imaju brdo specificnih problema unutar manjinske grupe. Mnogi ljudi su vec proterani iz ove zemlje, pa posle kukajte kako nestajemo... Vasim izborom, eto kako! Poziv na emigriranje je sustinsko pokvarenjastvo, jer samo znaci da ti kao pojedinac odbijas da se promenis za nekog drugog. Da ih je 1%, to je 70 000 u Srbiji, bio bi to 10. najveci grad. A mnogo je vise od 1%...
 
E da upoznao sam i dosta heteroseksualaca koji su mi u tim nekim otvorenim razgovorima rekli da im je TS i CD donekle ok... Da im je tu samo višak jedna stvar ;) a kažu da sa momkom inače ne bi bili... ali priznali su mi da ih je ovo ipak privuklo...

Kod mnogih ljudi nema baš striktna granica... Takav tip ako ne moze do žena iz ne znam kog razloga, a ima jak seksualni nagon prihvatiće TS ili CD...

Ne vidim zašto to sprečavati... Gore bi bilo ako sprečavamo, onda su veće šanse za seksualno nasilje...
 
Misliš tih 7 dana ;)

Vidi se da nisi u temi 😄
🤣

Nisam. U nedelju sam platio taksi jedno 700 dinara vise jer je neko protestovao, posle sam video ko i zasto i guglao sam sta se desava samo jer sam kruzio po gradu jer je sve blokirano. No, Boze moj, svako ima pravo i neka ih.

I jedne i druge.

Nek setaju, nebitni su i jedni i drugi i samo ih treba ih ignorisati i lagano.

Ne mislim na homoseksualce nego te organizacije.

Ebo sedam dana, bitno biti zdrav i mlad kao ruza pa ce biti dana za svrckanje po centru.

Inace, ja bih protestovao protiv mobilnih telefona, bez ikakve sale mislim da je to trenutno prvi problem Srbije. Da se ogranici na sat vremena dnevno koriscenje 😁
 
Parada je kao dar s neba za Hulju i SNS ekipu.
Nova tema za mlade majmune.
Zabava, kad pusti svoje pse, zapenje levicare, progresiviste, konzervativce i pravoslavne fanatike.

Umesto da se udruze u mrznji spram SNS-a, EU, gardjanskog drustva, SPC... oni ce medjusobno da se krve.
 
Poziv na emigriranje je sustinsko pokvarenjastvo, jer samo znaci da ti kao pojedinac odbijas da se promenis za nekog drugog. Da ih je 1%, to je 70 000 u Srbiji, bio bi to 10. najveci grad. A mnogo je vise od 1%...
Ne vidim nikakav dnevni progon manjina u Srbiji osim progona ljudi koji umeju da razmisljaju od strane rezima.
Osobe koje na ulici demonstriraju svoju seksualnost svakako to cine iz ideoloskih pobuda.

Ipak je vecina ta koja odredjuje sta sme, a sta ne u jednom drustvu. I gotovo.
Jer inace, zasto i pedofili ne bi iskazivali svoju seksualnost na ulici?

Zar ne primecujete da je ceo narativ sa manjinama usmerenna razbijanje drustva, na razbijanje vecine, kolektiva.
Cilj savremenog totalitarnog kapitalizma je individualizacija, razbijanje sposobnosti da se iskaze organski drustveni stav, masovni stav.
Npr Mrzimo Rio Tinto.
Kapitalizam na ovaj nacin stvara pokorne pojedince, izolovane od drugih. Njihov zivot je samica, nesto kao u filmu Matrix.
U toj samici, oni mogu da imaju 155 identiteta i robova, ali nikad ne mogu da se oragnizuju protiv kapitalizma i sistema.

Moramo da se suprotstavimo Prajdu, moramo da odgovorimo maksimalno.
Ne zato sto mrzimo LGBT ososbe nego zato sto su oni isntriment kapitalizma koji moramo da naucimo da mrzimo.
Jer radost i ljubav ne dolaze iz trznih centara.
Smisao zivota nije ispijanje kapucina na savskoj promenadi i punjenje Batinog dzepa.

Treba da uticemo i na LGBT osobe da ne ucestvuju u tom sr.nju.
 
Poslednja izmena:
Inace, posto ima puno tu narativa kako je homoseksualnost neprirodna i ne doprinosi zajednici i gajenju dece, jedna od najlepsih hipoteza o tome zasto genetske komponente srodne sa muskom homoseksualnoscu opstaju evolutivno jeste hipoteza "gej ujaka". U sustini, primitivne zajednice su cesto gubile muske clanove porodice, odn. oceve, pa su braca majki bez potomaka postajali de fakto zastitnici i pomagaci takvim porodicama. Takodje postoje i studije gde geni koji dovode do muske homoseksualnosti dovode i do povecane plodnosti, i samim tim, veceg broja dece, kod zena koje ih nose, pa samim tim i prenose na svoju musku decu.
 
Dva lika se probudila, odmah skrolovali sta ima po instagramu, procitali vesti na najgorim portalima, obukli se u Superdry majice, stavili slusalice na usi i pustili turbo dzihad i otisli do teretane kuckajuci poruke na vajberu dok su hodali ili vozili i sreli se tamo sa svojim burazerima i rekli: ,,E, gde si buraaz" kad su se sreli i poljubili u obraz i onda su dizali tegove gledajuci se u ogledalo u svoje bicepse i tetovaze razmisljajuci kako su trebali vise da se osuncaju ovog leta da bolje izgledaju na selfijima. No, dobro, tu je solarijum.

Opalili su par slicica i okacili na insta i otisli kuci, istusirali se, obukli se u uske farmerke, dizajnirane majcice, naspricali tri kile parfema, stavili kremu na lice i jedan otisao na prajd, a drugi na litije.
 
Inace, posto ima puno tu narativa kako je homoseksualnost neprirodna i ne doprinosi zajednici i gajenju dece, jedna od najlepsih hipoteza o tome zasto genetske komponente srodne sa muskom homoseksualnoscu opstaju evolutivno jeste hipoteza "gej ujaka". U sustini, primitivne zajednice su cesto gubile muske clanove porodice, odn. oceve, pa su braca majki bez potomaka postajali de fakto zastitnici i pomagaci takvim porodicama. Takodje postoje i studije gde geni koji dovode do muske homoseksualnosti dovode i do povecane plodnosti, i samim tim, veceg broja dece, kod zena koje ih nose, pa samim tim i prenose na svoju musku decu.
Sve je to lepo. Verovatno postoji neki genetski boljitak ljudske rase vezan za homoseksualizam, ali ne treba nam javna prezentacija bilo cije seksualnosti na ulici.
 
Pa tebi ne treba. Možda nekom treba. Možda nekom drugom ne treba javna prezentacija bilo čije veroispovesti na ulici, pa se uredno kade ulice...
 
Kazu li sta pederi zasto Im je ukinuto pravo da budu dobrovoljni davaoci krvi ili ih to ne zanima
 
Jer inace, zasto i pedofili ne bi iskazivali svoju seksualnost na ulici?
Zato sto je ovo zlocin. Dete nema kapacitete da pristane na seksualni cin, za razliku od odraslih osoba. Naravno, ti ovo znas, nego tendenciozno dovodis te dve teme u vezu.
razbijanje sposobnosti da se iskaze organski drustveni stav, masovni stav.
Ne znam, meni okupljanje hiljada ljudi sa zajednickim ciljem zarad prihvatanja i mira lici poprilicno na politicki protest i masovni stav. Naravno, to nije stav koji tebi odgovara, pa nije validan i ne postoji.
Moramo da se suprotstavimo Prajdu, moramo da odgovorimo maksimalno.
Ne zato sto mrzimo LGBT ososbe nego zato sto su oni isntriment kapitalizma koji moramo da naucimo da mrzimo.

Mozemo da pricamo suptilno o tome kako se kapitalizam uvukao u pore svega, pa tako i gej pokreta (videti mesec jun i sve americke korporacije), ali ovo sto ti radis, stavljas gej zajednicu kao glavne promotere kapitalizma i gledas samo kroz prizmu kafenisanja i trznih centara je opasno, glupo, zlo, homofobicno... dopisi sam. Ima i siromasnih gej ljudi koji ne piju kafe nego oru zemlju i protestvuju protiv Rio Tinta. Ti samo ratujes protiv nekih stereotipa u svojoj glavi. Meni se pre cini da si ti instrument zatucanosti i patrijarhata koji se bori za status kvo i iskljucivo ona prava koja su tebi bitna, a sva druga su "orudje kapitalizma". Evo i ja mrzim kapitalizam, ali mrzim i g*vnare koji svoje predrasude uvijaju u ideolosku racionalizaciju. Lepo reci da se gadis i prestani da pises o onome o cemu imas samo najpovrsniju sliku.
 
Mozemo da pricamo suptilno o tome kako se kapitalizam uvukao u pore svega, pa tako i gej pokreta (videti mesec jun i sve americke korporacije), ali ovo sto ti radis, stavljas gej zajednicu kao glavne promotere kapitalizma i gledas samo kroz prizmu kafenisanja i trznih centara je opasno, glupo, zlo, homofobicno... dopisi sam. Ima i siromasnih gej ljudi koji ne piju kafe nego oru zemlju i protestvuju protiv Rio Tinta. Ti samo ratujes protiv nekih stereotipa u svojoj glavi. Meni se pre cini da si ti instrument zatucanosti i patrijarhata koji se bori za status kvo i iskljucivo ona prava koja su tebi bitna, a sva druga su "orudje kapitalizma". Evo i ja mrzim kapitalizam, ali mrzim i g*vnare koji svoje predrasude uvijaju u ideolosku racionalizaciju.

Gej pokret nije promoter nego alatka, instrument kapitalizma.
Oni su zrtve kao i svi ostali.
Mejdutim, oni su sada nesto kao ideoloska policija kapitalizma. Takva im je uloga.
 
Ja sam se, ako se ne varam, davno deklarisao kao pripadnik zajednice na ovom forumu, i stojim iza toga. Kada bi svaka osoba imala snage i uslova da se javno deklariše, bilo da je gej, bi, ili šta god drugo, mislim da biste se svi vi iz "većine" kolektivno šokirali koliko ste zaista okruženi tim "malim brojem ljudi" i koliko ih poznajete a da niste ni svesni.

Ne dao bre vama bog da proživite ono što pripadnici LGBT zajednice prožive ovde. Znam šta sam doslovno otkad znam za sebe, i proveo sam celo svoje detinjstvo panično skrivajući sebe od svih, svestan da je to nešto zbog čega bih bio zlostavljan i isključen iz društva. Iako sam odrastao u progresivnoj kući, celo svoje detinjstvo sam proveo osvrćući se preko ramena, pazeći šta govorim, glumeći da sam nešto što nisam, iz straha da ne ostanem bez prijatelja i da ne razočaram roditelje. Mogu samo da mislim kako je onima koji od najmlađih dana slušaju kako bi im rođeni majka i otac ubili takve kao što su oni. Sa 12 godina sam uplakan gledao u nebo i pitao se zašto mi je ovo dodeljeno u životu, zašto moram da se suočavam sa tim i da li bi bilo lakše da me nema. Sa 15 godina me je u autobusu u centru grada odrastao čovek zviznuo u glavu jer "zvučim kao pederčina" dok sam pričao na telefonu. Iz istog sam momentalno pobegao dok su ga drugi ljudi hvala bogu zgrabili. I tako redom, dok su se druga deca igrala, istraživala i odrastala postepeno, ja i meni slični smo odrasli jako rano, jako brzo, i svoje detinjstvo smo proveli u strahu, sumnji i preispitivanju svrhe odrastanja ako će ceo život da bude mučan. Svaki odnos koji sam imao u životu - sa rodbinom, sa prijateljima, sa mentorima, sa kolegama - prisiljen sam da preispitujem i da se pitam da li će saznanje o tome koga volim u očima te osobe da poništi sve ostalo o meni i da nam prekine odnos. Ako se stvari ne promene, svestan sam da to znači da ću jednog dana živeti sa "cimerom", da nećemo imati pravo na kredite, zajedničku imovinu, posete u bolnici, nasleđivanje ili bilo šta slično, te da ćemo živeti kao građani drugog reda u zemlji u kojoj smo rođeni.

Ako mislite da je normalno da neko tako odrasta, da oseti prezir i mržnju umesto ljubavi od svojih roditelja, da sluša kako bi oni streljali takve, da se oseća nedobrodošlo na mestu na kom se rodio, da trpi fizičko nasilje kao dete zbog boje glasa, načina hodanja ili bilo čega sličnog - onda zaista ne znam kako možete da tvrdite da se zalažete za decu, da tvrdite da predstavljate ljubav i porodicu.

A kad u septembru izađemo na ulicu, izlazimo na ulicu ne samo da bismo zahtevali da se stane na put svemu ovome što sam gore naveo, već i da bismo pokazali svima onima koji se osećaju uplašeno, isključeno i nedobrodošlo, koji počinju da misle da je najlakše da ih nema - da postoji zajednica njima sličnih u kojoj su dobrodošli i u kojoj će biti voljeni i prihvaćeni, kako možda nikad nisu bili voljeni ili prihvaćeni.

Zabole me za Vučića, za EU, za Rusiju, za crkvu i za to šta ćete svi vi ostali da radite u svojim životima, iskreno. Ali umoran sam bre više od toga da ja treba da krijem sebe od sveta i živim u senci kao insekt da se neko drugi ne bi slučajno uvredio. Imamo apsolutno isto pravo na postojanje kao i svako drugi u ovoj državi, krajnje je vreme.
 
Poslednja izmena:
Jbt.. otišao do prodavnice i pekare... 10 novih postova na Srbima najintrigantnijoj temi.. kako da čitam sve ovo, ceo dan ode 😄
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh