Šta je novo?

Parada ponosa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala - i još par stvari:

Za sve koji tvrde da je homoseksualizam neprirodan: homoseksualizam je zabeležen kao pojava u preko 450 vrsta životinja, pa im ništa ne fali.

Za sve koji me pitaju šta mislim o davanju krvi: mislim da je zabrana davanja krvi glupost, jer se krv svakako testira, a pogotovo što po statistici HIV sada zaražava više heteroseksualnih ljudi nego gej ljudi.

I za kraj: svi vi koji mislite da ste bolji od drugih i koji dajete sebi za pravo da sudite drugima ne biste izdržali ni 5% onoga što svaka LGBT osoba koja doživi punoletstvo po pravilu mora da preživi u ovoj sredini. To potpisujem krvlju, jer evo pričate kako biste proterali iz zemlje svakoga ko je iole drugačiji od vas - toliko ste krhki da ne možete da svarite pomisao ni da je neko drugi u vašem okruženju drugačiji od vas, tako da neću ni da pričam o tome šta bi bilo da morate da živite kao neko ko je voljom kosmosa rođen drugačiji.
 
Poslednja izmena:
Ipak je vecina ta koja odredjuje sta sme, a sta ne u jednom drustvu. I gotovo.
Jer inace, zasto i pedofili ne bi iskazivali svoju seksualnost na ulici?

Demokratija je vladavina većine uz poštovanje prava manjina... Deca ne umeju da iskažu svoju relevantnu volju, njihova volja je manjljiva i ne mogu da daju pristanak jer nisu psiho-fizički i emocionalno zrela bića... Zato je pedofilija zabranjena... Isto kao što deca ne mogu da zaključuju ugovor o prodaji nekretnine ili da zasnuju radni odnos... Nisu dovoljno zrela i zato im se pruža posebna zaštita od onih koji bi to iskoristili...

Sve i da recimo dete hoće, znači ne govorim ovde o silovanju deteta kao najtežem obliku silovanja, nego i da ima volje za stupanje u seksualni odnos, dete još nije u stanju da zna šta hoće i razume sve posledice seksualnog čina i takve svoje odluke... Zato ne samo da je pedofilija zabranjena nego i svaka njena promocija... Znači vrlo su racionalni razlozi zabrane iako je meni tih ljudi žao što su takvi rođeni...

Dva lika se probudila, odmah skrolovali sta ima po instagramu, procitali vesti na najgorim portalima, obukli se u Superdry majice, stavili slusalice na usi i pustili turbo dzihad i otisli do teretane kuckajuci poruke na vajberu dok su hodali ili vozili i sreli se tamo sa svojim burazerima i rekli: ,,E, gde si buraaz" kad su se sreli i poljubili u obraz i onda su dizali tegove gledajuci se u ogledalo u svoje bicepse i tetovaze razmisljajuci kako su trebali vise da se osuncaju ovog leta da bolje izgledaju na selfijima. No, dobro, tu je solarijum.

Opalili su par slicica i okacili na insta i otisli kuci, istusirali se, obukli se u uske farmerke, dizajnirane majcice, naspricali tri kile parfema, stavili kremu na lice i jedan otisao na prajd, a drugi na litije.

Care 😁 Tu bih samo negde u priču dodao i da su na PrEPu... To je sad jako popularno, svi su na PrEPu...

HIV sada zaražava više heteroseksualnih ljudi nego gej ljudi.

E ovo nisam znao??

Sećam se istraživanja iz neke 2010. godine prisutnost HIVa među MSM (males that have sex with males) populacijom Beograda, bila je katastrofalno velika...

Naravno edukacija je izuzetno važna, otkriti na vreme, biti na terapiji, uzimati je redovno, biti nedetektibilan...

Sa nedetektibilnim je sigurnije biti nego sa nekim ko ne zna status... 🙂
 
Braneći gejeve vi branite sebe. Sutra će random MC da dođe i da ti preti što piješ jameson pored naše lepe rakije, domaće. To g***o kapitalističko ti poturili.

Tek mi je preluda priča da gej osobe ne mogu da usvajaju decu jer će da ih uče da budu gej. Pa kako su roditelji postali gej na prvom mestu, ako se to dresira?
 
E ovo nisam znao??

Sećam se istraživanja iz neke 2010. godine prisutnost HIVa među MSM (males that have sex with males) populacijom Beograda, bila je katastrofalno velika...

Naravno edukacija je izuzetno važna, otkriti na vreme, biti na terapiji, uzimati je redovno, biti nedetektibilan...

Sa nedetektibilnim je sigurnije biti nego sa nekim ko ne zna status... 🙂
Da se razumemo - statistika je iz sveta, boga pitaj ima li takve statistike kod nas. Ali zabranu za davanje krvi smo svakako preuzeli iz sveta, a za trendovima obično kaskamo kada je to u pitanu, tako da princip stoji i pretpostavljam da će stići i do nas ako već nije, kao što je i PrEP stigao sa zakašnjenjem, i sve ostalo.

A što se tiče ovog MCevog komentara kako "vera određuje šta sme a šta ne sme u jednom društvu" - paa, ne. To je možda bilo pre N vekova, ali danas to rade sekularni zakoni, zasnovani na univerzalnim ljudskim pravima i naučnoj činjenici. Danas, u vremenu kada su populacije raznovrsne po pitanu nacionalnosti, etničke pripadnosti, veroisposvesti, orijentacije - vera apsolutno nije vrhovna reč, jer ona odavno nije zajednička svima. Vera može da bude vrhovna reč za tebe lično, i to ti niko ne brani, niti će ti ikada braniti. Ali nemaš pravo da teraš nekog drugog ko nije Hrišćanin da živi kao Hrišćanin. Nemaš čak pravo ni drugog Hrišćanina da teraš da živi kako ti misliš da bi Hrišćanin trebalo da živi. Možeš da se moliš za spas njegove duše, ali to je otprilike to.
 
Poslednja izmena:
A kad u septembru izađemo na ulicu, izlazimo na ulicu ne samo da bismo zahtevali da se stane na put svemu ovome što sam gore naveo, već i da bismo pokazali svima onima koji se osećaju uplašeno, isključeno i nedobrodošlo, koji počinju da misle da je najlakše da ih nema - da postoji zajednica njima sličnih u kojoj su dobrodošli i u kojoj će biti voljeni i prihvaćeni, kako možda nikad nisu bili voljeni ili prihvaćeni.
Zao mi je tvoje sudbine, ali mislis da ce parada pomoci?
Mnogo bi vise pomoglo kada bi negde na TV ispricao sta te snaslo.
Da barem roditelji nekako nauce da se nekako nose sa tim.

Sta bi u stvari ti zeleo da se promeni? Da ljudi ne reaguju s nasiljem? To je mislim, glavno.
Vecina ce vas uvek mrzeti (za sta vi niste krivi) i te nepravde ce uvek biti. Jedino bi trebalo da ljudi budu svesni da vas ne napadaju.

Ziveo sam u Holandiji. Tamo se ljudi javno deklarisu kao LGBT, ali to ih ne spasava od onog sto im se prica iza ledja.
(Npr, nemoj s njim da ides na rucak ako te je zvao, on je pe.er)

Postoje neka vrsta zejednica u velikim gradovima (Amsterdam) gde LGBT osobe odlaze da zive relativno neometano.

Vecina stanovnika je prisiljena propagandom vladajuce klase da tolerise LGBT osobe, ali kada bi pritisak nestao, bilo bi isto kao u Srbiji.
Razmisljam. Mozda je umesto nametnute tolerancije bilo bolje da vecina zali LGBT osobe?
LGBT osobe nisu svakako krive sto im je seksualnost takva.
 
A što se tiče ovog MCevog komentara kako "vera određuje šta sme a šta ne sme u jednom društvu" - paa, ne. To je možda bilo pre N vekova, ali danas to rade sekularni zakoni, zasnovani na
Ja to nisam napisao.
Ne vera nego vecina, misljenje vecine.
Npr, u nekim mislamskim zmeljama zene idu pokrivene.
 
homoseksualizam je zabeležen kao pojava u preko 450 vrsta životinja, pa im ništa ne fali.

Ко је забележио, како се та појава пројављује? Хоћеш да кажеш да два кера на улици формирају пар који се нон стоп боде? Ако сам и видео код керова да може да скочи на мушког он те исте покрете може и на лопту и на дрво да упражњава. Па шта је онда тај кер? свашто****? Или је можда у питању неконтролисан инстинкт?

И какве то везе има са људима? Ми нисмо животиње. Тежња да се угледамо на животиње је понижавање људске врсте.

Апропо ове шетње пре неки дан: Постоје неке границе које једноставно не семју да се пређу јер је у питању не еластична већ пластична деофрмација и нема назад.

Шта је проблем са овогодишњом "манифестацијом" То је прво много дана "феште" дакле мере безбедности нису потребне на неколико сати већ на неколико дана. За то време, од досаде и вишка времена могућ су сваке провокације.

Програм који организатори хоће да понуде:

Предвиђа обилазак манастира, црквава, богословије.

Назовимо ствари својим именом: Провокација! Јер сви ови припадници лезбо-педеро-шта ти ја знам нису нити религиозни нити их то занима, осим како би се испровоцирао конфликт.

Е па да се не би провоцирао конфликт, народ је изашао да објасни власти да не треба то да ради, кад већ патријарх и синод то не смеју да ураде.
 
Da ne citiram sad ceo post... Nije u redu porediti ljude sa zivotinjama, ali je potpuno u redu porediti drustvo sa fizickim pojavama i svesno koristiti rec "deformacija". Ljudi jesu zivotinje po svakom mogucem merilu. The math isn't mathing! I ako cemo realno, nema nazad od kako postoji internet i ljudi mogu da vide bolji svet a da ne napuste svoju drzavu.
Sto se tice obilazaka manastira, to je neizostavni deo nase kulture i verovatno jedna od retkih stvari koje vredi videti kod nas. Sreca pa ne umete da prepoznate ni pedofile u sopstvenim redovima, a kamoli gej ljude koji udju u neku crkvu... a i na pare ste alaviji nego vecina, valjda u strahu od novog komunizma... bice sve to u redu. Ovo deluje kao turisticki program jedne agencije, a ne zvanicni raspored EuroPride, ne znam sto vam se uvija mantija od muke.
 
Poslednja izmena:
Zao mi je tvoje sudbine, ali mislis da ce parada pomoci?
Mnogo bi vise pomoglo kada bi negde na TV ispricao sta te snaslo.
Da barem roditelji nekako nauce da se nekako nose sa tim.

Sta bi u stvari ti zeleo da se promeni? Da ljudi ne reaguju s nasiljem? To je mislim, glavno.
Vecina ce vas uvek mrzeti (za sta vi niste krivi) i te nepravde ce uvek biti. Jedino bi trebalo da ljudi budu svesni da vas ne napadaju.

Ziveo sam u Holandiji. Tamo se ljudi javno deklarisu kao LGBT, ali to ih ne spasava od onog sto im se prica iza ledja.
(Npr, nemoj s njim da ides na rucak ako te je zvao, on je pe.er)

Postoje neka vrsta zejednica u velikim gradovima (Amsterdam) gde LGBT osobe odlaze da zive relativno neometano.

Vecina stanovnika je prisiljena propagandom vladajuce klase da tolerise LGBT osobe, ali kada bi pritisak nestao, bilo bi isto kao u Srbiji.
Razmisljam. Mozda je umesto nametnute tolerancije bilo bolje da vecina zali LGBT osobe?
LGBT osobe nisu svakako krive sto im je seksualnost takva.
Da, mislim da bi pomogla. Znam koliko je meni pomoglo kada mi se komšija sa kojim sam išao u školu autovao, i kada je podelio sa mnom koliko je još drugih ljudi u naselju. Sećam se koliko sam se iznenadio kada sam prvi put ušao na aplikaciju za upoznavanje i video koliko ljudi ima oko mene. Odrastao sam misleći da sam sam na svetu, da bih odjednom shvatio da sam jedan od milion. Pritom Svi ti ljudi izgledaju kao sasvim obični građani, i žive sasvim obične živote, izuzev činjenice da veliki deo svog života kriju od svih svojih najbližih i od svoje sredine iz straha.

To šta neko misli je njihova stvar i njihov problem, i to sam vrlo jasno rekao već. Ne dotiče me šta neko misli o meni zbog čega bilo, pa i zbog ovoga. Ne moram da budem ničiji prijatelj, niti oni moj. Ono što me zanima je da imam SVA prava koja mi pripadaju, bez da strahujem da će neko da pokuša da me ubije zbog toga. Sve dok ne strahujem za život i sigurnost, mogu da misle šta god žele - ja se njihovim životom ne bavim, to što se oni bave mojim je njihov problem.
 
Mozda je umesto nametnute tolerancije bilo bolje da vecina zali LGBT osobe?
LGBT osobe nisu svakako krive sto im je seksualnost takva.

:rolleyes:

Pa nije to smrtna presuda, a i oni su zadovoljni što su takvi što bi ih neko žalio...

A to što žene u nekim društvima moraju da skrivaju glavu, kosu, lik jer muškarci tako hoće je baš pohvalno i to su baš demokratije na koje treba da se ugledamo...
 
:rolleyes:

Pa nije to smrtna presuda, a i oni su zadovoljni što su takvi što bi ih neko žalio...

A to što žene u nekim društvima moraju da skrivaju glavu, kosu, lik jer muškarci tako hoće je baš pohvalno i to su baš demokratije na koje treba da se ugledamo...
Ne treba ni da osudjujemo ta drustva.
Svi imaju pravo na svoju kulturu i tradiciju.
 
Ко је забележио, како се та појава пројављује? Хоћеш да кажеш да два кера на улици формирају пар који се нон стоп боде? Ако сам и видео код керова да може да скочи на мушког он те исте покрете може и на лопту и на дрво да упражњава. Па шта је онда тај кер? свашто****? Или је можда у питању неконтролисан инстинкт?

И какве то везе има са људима? Ми нисмо животиње. Тежња да се угледамо на животиње је понижавање људске врсте.

Апропо ове шетње пре неки дан: Постоје неке границе које једноставно не семју да се пређу јер је у питању не еластична већ пластична деофрмација и нема назад.

Шта је проблем са овогодишњом "манифестацијом" То је прво много дана "феште" дакле мере безбедности нису потребне на неколико сати већ на неколико дана. За то време, од досаде и вишка времена могућ су сваке провокације.

Програм који организатори хоће да понуде:

Предвиђа обилазак манастира, црквава, богословије.

Назовимо ствари својим именом: Провокација! Јер сви ови припадници лезбо-педеро-шта ти ја знам нису нити религиозни нити их то занима, осим како би се испровоцирао конфликт.

Е па да се не би провоцирао конфликт, народ је изашао да објасни власти да не треба то да ради, кад већ патријарх и синод то не смеју да ураде.
Gej pingvini koji usvajaju jaja koja majke napuste su primer za koji lično znam. Nisam biolog, ne nameravam da guglam članke za još dokaza da bih se pravio pametan, da guglaš umeš i sam. Ali da, i homoseksualni odnos bez zasnivanja trajne veze je takođe ispoljavanje homoseksualnosti, tako da, računa se. U ostalom, vama svima smeta i kad se 2 muškarca drže za ruke, prema tome smeta vam koncept kao takav, i kao čist seksualni čin, i kao nešto više.

"Mi nismo životinje" Mi apsolutno jesmo životinje prijatelju, doslovno smo životinje. Ideja da je čovek nekako iznad životinja i da je sa njima nepovezan je gadna zabluda, jedna koja je dugo kočila naučni razvoj. Mi smo životinja, od istih smo predaka potekli, od istih smo gradivnih jedinica sačinjeni. Vode nas isti biološki mehanizmi, nagoni i instinkti. A pritom nismo ni najveći, ni najbrži, niti najbolje plivamo, niti letimo. Uprkos silnom mozgu koji smo razvili, opet robujemo najosnovnijiim nagonima i instinktima. Uprkos silnom mozgu, uništavamo sebe na način koji bi svakom drugom živom biću na planeti bio neprirodan. Prema tome zaobiđi me sa pričom kako smo mi neka superiorna vrsta bogobića, jer nismo.

Tvoja pretpostavka da LGBT ljudi automatski nisu vernici je tužna i pogrešna, kao i tvoja pretpostavka da se crkva i LGBT zajednica međusobno isključuju. Upoznao sam sasvim dovoljno verujućih pripadnika LGBT zajednice, a upoznao sam, hvala bogu, i sveštenike koji nisu zaslepljeni mržnjom, koji se i dalje drže načela svoje vere, koji ne osuđuju, već pružaju pomoć, savet i utehu svima, pa i gejevima. To što koristiš Hristovo ime za širenje mržnje i nasilja, to što prezireš nekog zato što je gej je samo tvoj greh.
 
Da ne citiram sad ceo post... Nije u redu porediti ljude sa zivotinjama, ali je potpuno u redu porediti drustvo sa fizickim pojavama i svesno koristiti rec "deformacija". Ljudi jesu zivotinje po svakom mogucem merilu. The math isn't mathing! I ako cemo realno, nema nazad od kako postoji internet i ljudi mogu da vide bolji svet a da ne napuste svoju drzavu.

Разумни човек тврди да је исто што и бесловесно говече! Па како то може да буде? Да ли је могуће да не видиш ту разлику која је непремостива?

Sto se tice obilazaka manastira, to je neizostavni deo nase kulture i verovatno jedna od retkih stvari koje vredi videti kod nas.

Постоји нешто што се зове повокација, и што никако не може да се умањи без обзира какве еуфемизме користили. Ево примера (није најбољи, али је свеж): Вучић је хтео приватно да посети Јасеновац. И шта се десило? Неизоставни део културе, ретка ствар коју вреди видети у Хрватској, није му било дозвољено да дође. Зашто? Зато што је јасно да је у питању била провокација иако је Вучић правио окице и глумио невинашце. Е тако исто и посете манастирима. Шта ће тамо неко ко Богу не верује и јавно ради контра од онога што Бог тражи.
 
Шта је проблем са овогодишњом "манифестацијом" То је прво много дана "феште" дакле мере безбедности нису потребне на неколико сати већ на неколико дана.
Dobro zapažanje. Mere bezbednosti će ovaj put morati da budu izvan svega do sada viđenog. Mnogo ljudstva, mnogo opreme, mnogo frke i mnogo zatvaranja i ometanja saobraćaja. Baš me živo interesuje i čekam da vidim, sa logističke strane, kako će sve to izvesti. Pretpostavljam da će MUP imati svojevrsne kampove raspoređene po gradu za policajce dovedene iz drugih gradova, jer ovaj put nije manifestacija od jednog dana pa da u toku dežurstava mogu da odspavaju u autobusima, nego će biti više dana.

Naravno, već vidim učesnike ove teme na drugoj strani kako se mobilišu da mi napišu ''a šta, smetaju vam mere bezbednosti za prajd, a ne smetaju vam ratne zone tokom derbija!?'' Iako ja ne mogu imati gore mišljenje o navijačkim grupama, a i o fudbalu kao industriji i mafiji (odnosno gadi mi se onaj njegov industrijski i mafijaški deo). Šta mislim o fudbalu u Srbiji može se videti i na temi Nacionalni stadion, pretposlednja strana. A i o navijačima isto. Dovoljno je u Beobuild search ukucati ''navijačke horde'' i pogledati ko ima najviše toga u svojim postovima.

Elem, postavlja se pitanje i kako će navijačke horde reagovati tih dana. Jer jedno je kada se manifestacija održava jedan dan, pa njihove vođe, većinski udbaši i službaši, mogu da ih lakše iskontrolišu i ''namire''. A drugo je kada to traje danima, i kada nema (samo) jedne centralizovane manifestacije i jednog homogenog skupa učesnika, nego će ceo grad da bude prepun turista koji su došli u te svrhe i sa tim obeležjima. U takvim okolnostima će sigurno doći do mnoštva manjih incidenata. Evo zašto. Jednom kada sam prolazio kroz Kralja Milana pre koju godinu, kad sam bio na uglu Dobrinjske i KM, video sam ispred sebe kako se jedan momak-mladić sasvim običnog izgleda (nije gorila i nije ćelav) blago zatrčava prema oglasnoj tabli LGBT centra, grabi dve LGBT zastavice koje su bile na njoj i bez reči nastavlja dalje. To je sve bilo na oko 100 metara od obližnjeg pandura koji čuva Andrićev venac. Ali prosto onaj ko nije gledao u tom trenutku, ne bi ni primetio. LGBT centar je imao neke ljude ispred koji su čuvali i oni su videli sve to ali nisu ga jurili jer su se i sami našli u čudu, tj. tek su naknadno shvatili šta se desilo.

E sad, u tom slučaju i tim okolnostima, taj ''akt'' je prošao bez ikakvih posledica i zakačinjanja. Ali kapiram da kada takvih okolnosti bude širom grada, i sa mnoštvom turista, da će slične pojedinačne provokacije biti mnogo češće. Objekti se još i mogu lako obezbediti, pa makar i na 100 lokacija, jer su statični i dovoljno je da bude 2 pandura ispred i da imaju radio. A verovatno će biti i privatnog obezbeđenja. Ali obezbediti na primer par turista iz Evrope sa LGBT zastavama i obeležjima koji idu kroz razne delove grada, pa tako puta 100, e to će biti poduhvat.

Takođe se pitam da li će možda Grobari, one grupe koje nisu pod kontrolom službe, iskoristiti ovo da se osvete Vučiću i SNSu. Jer koliko znam, već neko vreme su besni na njih. A na par protesta protiv SNS sam viđao i neke ljude za koje znam da su pripadnici grobarskih grupa, kako odjednom dolaze - bez obeležja - na proteste, kao zanimaju se za proteste, kao protestuju kao i svi drugi ljudi... a u realnosti su tu da opipaju puls mase i da vide da li mogu da naprave neki incident ili makar neki ispad.

Takođe se mogu očekivati reakcije navijačkih hordi iz drugih gradova, ili odmetnutih grupa, jer nisu svi navijači u Srbiji za Zvezdu ili Partizan, i samim tim nisu svi pod radarom i na platnom spisku Službe.
 
Poslednja izmena:
Tretman koji osoba u Srbiji ima iskljucivo zavisi od kolicine novca koju ista poseduje.

Sumnjam da Brnaba i njena partnerka, Serifovicka i slicni imaju probleme u Srbiji zbog svog opredeljenja i da su ugrozeniji od npr. 15% osoba sa invaliditetom, 2-3% romske populacije, 8% onih ispod granice apsolutnog siromastva...

Da, mislim da bi pomogla. Znam koliko je meni pomoglo kada mi se komšija sa kojim sam išao u školu autovao, i kada je podelio sa mnom koliko je još drugih ljudi u naselju. Sećam se koliko sam se iznenadio kada sam prvi put ušao na aplikaciju za upoznavanje i video koliko ljudi ima oko mene. Odrastao sam misleći da sam sam na svetu, da bih odjednom shvatio da sam jedan od milion. Pritom Svi ti ljudi izgledaju kao sasvim obični građani, i žive sasvim obične živote, izuzev činjenice da veliki deo svog života kriju od svih svojih najbližih i od svoje sredine iz straha.
Verujem da bi svrsishodnije bilo da svaka opstina dodeli prostorije lokalnom LGBT udruzenju i budzet sa kojim bi mogli zaposliti odgovarajuci kadar, pomoci "ugrozenim" osobama u tranzicionom periodu autovanja i jos xxx korisnih stvari umesto pravljenja karnevala pracenog provokativnim akcijama.

Slicni efekat postizu i litijasi ili 0.1% najbogatijih poljoprivrednika koji sa 50k+ traktorima trenutno blokiraju sirotinju. Ocigledno je nekom u interesu da se sve ove kategorije RADNIKA nalaze u stalnom medjusobnom konfliktu/borbi...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
@Myah

Meni je isto žao zbog svega što ti se dešavalo i zbog svega što si osećao i kao što si i sam rekao kada su svi skočili na čoveka koji te je napao, većina apsolutno nema ništa protiv vas, možeš se smatrati i srećnim, mnoge devojke tih godina su preživele veća zlostavljanja, s tim što su neke imale nesreću da većina okreće glavu zbog zastrašujućeg izgleda kabadahije. Cenim iskrenost, mada mislim da glorifikuješ probleme. Ja sam u tim godinama više puta dolazio kući zatvorenog oka, a gkedajući ukupno, više puta završavao na urgentnom, a ako je to najveća neprijatnost u životu koja ti se desila, još kao gay tipu, možeš se slobodno smatrati vrlo srećnim.

U redu, treba zaštititi tanane dušice, ti mi deluješ kao jedna od tih, što se ne bi moglo reći za ovog boljševičkog provokatora, tužna kombinacija životne sudbine. Jedan od onih primera kada i treba okrenuti glavu.
 
Gej pingvini koji usvajaju jaja koja majke napuste su primer za koji lično znam. Nisam biolog, ne nameravam da guglam članke za još dokaza da bih se pravio pametan, da guglaš umeš i sam. Ali da, i homoseksualni odnos bez zasnivanja trajne veze je takođe ispoljavanje homoseksualnosti, tako da, računa se. U ostalom, vama svima smeta i kad se 2 muškarca drže za ruke, prema tome smeta vam koncept kao takav, i kao čist seksualni čin, i kao nešto više.

Да, смета отворено и бестидно испољавање нечега што није потребно. А још више силовање читавог система који се заснива управо на оним вредностима из којих смо и ти ја изашли. Дакле тата и мама. Нећемо тату и маму а хоћемо шта нам у главу уђе? Па погледај само идеју да је човек животиња! Допустили смо сексуалну револуцију и да се ми сами бестидно понашамо на улицама. Следећи корак је мешање међуполовима и потпуно слуђивање. А онда? Идемо даље: те исте животиње са којима смо исти. А онда још даље, децу ћемо да користимо за крваве пиреве. Ово није претеривање. Историја нас учи да су такви питмери већ били и како су те цивилизације завршиле.

"Mi nismo životinje" Mi apsolutno jesmo životinje prijatelju, doslovno smo životinje. Ideja da je čovek nekako iznad životinja i da je sa njima nepovezan je gadna zabluda, jedna koja je dugo kočila naučni razvoj. Mi smo životinja, od istih smo predaka potekli, od istih smo gradivnih jedinica sačinjeni. Vode nas isti biološki mehanizmi, nagoni i instinkti. A pritom nismo ni najveći, ni najbrži, niti najbolje plivamo, niti letimo. Uprkos silnom mozgu koji smo razvili, opet robujemo najosnovnijiim nagonima i instinktima. Uprkos silnom mozgu, uništavamo sebe na način koji bi svakom drugom živom biću na planeti bio neprirodan. Prema tome zaobiđi me sa pričom kako smo mi neka superiorna vrsta bogobića, jer nismo.

Не!! Човека не воде инстинкти! Човека води слободна воља. Животињу воде инстинкти. Нема материнског инстинкта, јер да га има, не би било абортуса и чедоморства, не би било одбачене деце. Да су инстинкти уосталом, не би било ни педера. Слободна воља! И ту и јесте проблем.

Tvoja pretpostavka da LGBT ljudi automatski nisu vernici je tužna i pogrešna, kao i tvoja pretpostavka da se crkva i LGBT zajednica međusobno isključuju. Upoznao sam sasvim dovoljno verujućih pripadnika LGBT zajednice, a upoznao sam, hvala bogu, i sveštenike koji nisu zaslepljeni mržnjom, koji se i dalje drže načela svoje vere, koji ne osuđuju, već pružaju pomoć, savet i utehu svima, pa i gejevima. To što koristiš Hristovo ime za širenje mržnje i nasilja, to što prezireš nekog zato što je gej je samo tvoj greh.

Прво, овде бих морао да подвучем црту јер долази до мешања појмова:
класичини педер или лезбејка, не морају обавезно да буду LGBT као и обрнуто. Врло често, LGBT је некаква скупина залуђених људи који су "пробали" па, будући морално посрнулим покушавају себи да оперу савест. Наравно, такве ствари се перу покајањем и изменом свести, али ми видимо други пирмер: гласно бусање у груди и говорење: па шта! То је нормално! Не, то није нормално, то је морални пад. Од тога има лека, само човек мора тај лек да затражи.

Друго, класични педер/лезбејка уколико су верујући, најчешће су жртве некаквог насиља, више менталног него физичког, и уколико не учествују у LGBT галами, могу да буду инклузирани у друштво јер зна какав проблем има. Свештеници би требло да такве људе третирају са више љубави и пажње.

Треће, LGBT галама користи исте социјалне механизме као и језуити кад су скупљали католичко становништо у једну хрватску нацију (19 век). Тада је било потребно да ратне људе који деле исте вредности да обједине под једну заставу, државу и слично. LGBT то ради исто, само на глобалном нивоу. Проспавали смо моменат стварање хрватске нације, и за мање од 100 година се десио Јасеновац, а касније и Олуја. Исто то ће се десити ако се LGBT агенди не стане на пут.

Да резимирам: којој год групи од горе наведених да неко припада, да се идентификује, лични је избор појединца. Али, то не значи да било ко тај избор треба да прихвата а још мање да тапше по рамену због тога. А по најмање да се о томе хвали или пропагира. Последње захтева одлучан отпор.

@Bender Rodriguez хорде су под влашћу и контролишу се истом, тако да од њих, уколико су уста решила да се покажу пред европом неће бити прблема. Шта више, хорде могу да буду коришћене за изазивање сукоба са обичним светом.

Најгоре је што Вучић флертује са европом са педер-манифестацијама што користи и манипулише тим људима како би оставрио неке своје циљеве. Политички то можеда има некако краткоточног ефекта, али дугорочно то убија класичну државу као такву.

Напомањем да свака промена система се врши исључиво преко револуција и крви, а ја бих да коначно Србију така судбина мимоиђе. Доста је било.
 
@Myah

Meni je isto žao zbog svega što ti se dešavalo i zbog svega što si osećao i kao što si i sam rekao kada su svi skočili na čoveka koji te je napao, većina apsolutno nema ništa protiv vas, možeš se smatrati i srećnim, mnoge devojke tih godina su preživele veća zlostavljanja, s tim što su neke imale nesreću da većina okreće glavu zbog zastrašujućeg izgleda kabadahije. Cenim iskrenost, mada mislim da glorifikuješ probleme. Ja sam u tim godinama više puta dolazio kući zatvorenog oka, a gkedajući ukupno, više puta završavao na urgentnom, a ako je to najveća neprijatnost u životu koja ti se desila, još kao gay tipu, možeš se slobodno smatrati vrlo srećnim.

U redu, treba zaštititi tanane dušice, ti mi deluješ kao jedna od tih, što se ne bi moglo reći za ovog boljševičkog provokatora, tužna kombinacija životne sudbine. Jedan od onih primera kada i treba okrenuti glavu.
Ja sam i rekao da sam svestan koliko sam sreće imao, ali da se zato i ježim onoga što drugi ljudi proživjavalju. To ne menja činjenicu da nije normalno da u 21. veku ljudi osećaju slobodu da napadaju ljude na ulici, niti to što je neko dolazio kući sa masnicama znači da to treba da bude normalno. Malo ima vajb onog "ja sam kao klinac morao da radim fizički posao 14 sati dnevno da bih preživeo i sada sam ogorčen što i drugi ne moraju da pate kao ja". To što su nasilje, diskriminacija, i teror nad slabijima nekada negde bili normalni ne znači da treba slegnuti ramenima i reći "jbg, to je što je".
 
Kada se govori o "prirodnim" ili "neprirodnim" stvarima, to moze biti malo klizav teren. Licno, ne volim poredjenje sa zivotinjama, jer cak da to ne postoji medju zivotinjama, homoseksualnost kod ljudske vrste bi i dalje bila legitimna. U praistoriji silovanje zenke je bilo "prirodno", danas sedimo za racunarima i niko ne izlazi na ulicu da protestuje protiv toga...
Za evoluciju se moze reci da je "neprirodna", jer se odvija na bazi DNK mutacija, odnosno "gresaka" koje nisu "normalne" za tu vrstu u tom odredjenom vremenskom periodu, ali isto tako znamo da nema niceg prirodnijeg od evolucije.

Za jedno drustvo postoje prihvatljive i neprihvatljive stvari. Mislim da tu nema neke velike filozofije koja se tesko razume.
Ne postoji nijedan racionalan strah od lgbt i povorke ponosa, bitno je prevazici svoje predrasude i imati dovoljno tolerancije, ako ne vise od toga, prema svojim sugradjanima koji postoje i koji zele da prozive ovaj svoj bogomdani zivot sa sto manje diskriminacije od strane sistema i svoje okoline.

Svi prolazimo kroz iste egzistencijalne probleme, razlikujemo se politicki i bioloski, samo sto LGBT imaju jedan dodatan problem, koji mnogi heteroseksualci ne shvataju, ali zele da o tome sude.
 
класичини педер или лезбејка, не морају обавезно да буду LGBT као и обрнуто. Врло често, LGBT је некаква скупина залуђених људи који су "пробали" па, будући морално посрнулим покушавају себи да оперу савест. Наравно, такве ствари се перу покајањем и изменом свести, али ми видимо други пирмер: гласно бусање у груди и говорење: па шта! То је нормално! Не, то није нормално, то је морални пад. Од тога има лека, само човек мора тај лек да затражи.
its-getting-weird-real-housewives-of-atlanta.gif


Kapiram da većina threada ovde napušta brod ludaka i kapiram da razumeju da ima i prostije objašnjenje od ovoga, i da nije sve teorija zavere. U Bibliji ovo ne piše, a bogme se nije čulo ni za Okamovu oštricu. Stalo se sa osvetoljubivim i gušećim Starim zavetom, umesto da se prelista i Novi.
 
хорде су под влашћу и контролишу се истом, тако да од њих, уколико су уста решила да се покажу пред европом неће бити прблема. Шта више, хорде могу да буду коришћене за изазивање сукоба са обичним светом.
Glavne jesu, ali nisu sve. Populacija navijačkih pavijana u Beogradu je prevelika i previše kompleksna da bi mogla da se drži samo uz par vođa. Ja se ni u fudbal ni u navijačenje ne razumem, ali sam sticajem okolnosti proveo neko vreme s jednim pavijanom (ali ono, baš je asocijalni pavijan) koji je bio iz Zabranjenih. I onda sam u par navrata, hteo ne hteo, čuo da su oni valjda odmetnuta grupa od ostalih, i da istovremeno oni Alkatraz zovu Značkatraz. Jer kao, puni su doušnika i službaša. Ja sam pre toga mislio da su svi oni ista grobarska gamad, samo sa različitim podoficirima i lokalnim komesarima (Grobari Padinjak, Grobari Brdo, Grobari Pitchkovac...) ali da svi odgovaraju istom vrhu. E onda sam shvatio da i oni imaju svoje tabore i previranja.

Takođe, postoji i po Srbiji mnoštvo navijačkih hordi za koje mi ovde i ne znamo, ali su tamo dobrano ukorenjeni i organizovani. Povremeno se desi da oni i dođu ciljano u Beograd da bi pravili njesra, kao što je 2010. bila masa njih iz mesta van Beograda, koji su došli ovde na anti-stres rušilačke sesije. A čak i posle 2010, na jednoj od parada, čini mi se 2014, bila je vest da je privedena neka omanja odmetnička grupa iz nekog mesta iz unutrašnjosti, koji su se sami zaletali na kordon (kake budale XD ).

Tako da ima ih raznih, na kraju krajeva fudbal je u Srbiji kult a maltene svaki četvrti tinejdžer se loži na ta navijačenja i igranje GTA u realnom životu. Samim tim naravno da ni Služba ne može sve da ih iskontroliše, niti je realno očekivati da svi rade za vođe pod Službom. Uvek će biti odmetnutih grupa i raznih frakcija.

U normalnim okolnostima, na normalnoj paradi, recimo Prajd 2017, bilo bi očekivano da sve prođe bez ikakvih incidenata. Jer em Služba pošalje dopis svim vođama, em ovi odmetnuti vide da im džaba da pokušaju bilo šta kad ih nema ni za 5 kordona. Em je tada, 2017, narod od Subotice pa do Preševa, uveliko naviknut na postojanje te parade, i ljudi ih uglavnom izignorišu (kao što i treba), prebole taj jedan dan i sutra se sve nastavlja redovno. Ali u ovim okolnostima sa ovoliko hajpa, frke, inaćenja, i sa ovolikim brojem učesnika i manifestacija, i to na nekoliko dana, ne bi me čudilo da se pojavi nekoliko odmenutih grupa koje će pokušati da prave lom i haos.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh