Šta je novo?

Pančevački most

Mislim da je ova vrsta slivnika revolucija za Beograd...
 
Izgleda da nova petlja daje rezultate . Nema vise velikih guzvi u Bulevaru Despota Stevana , ali se guzva pomerila na Pancevacki most i verovatno na prva tri semafora u Krnjaci . Moguce i na prvi i drugi semafor ka Visnjici
 
Odavno sam se pitao zašto nisu svuda po gradu ovakvi slivnici. Manje bi se habali autobusi, a i biciklisti bi mogli opuštenije da voze...
 
zanimljivo je kako su cak i pregradno ostrvo odradili sa kocko. Meni to mnogo bolje izgleda nego kada tupnu asvalt.
Mozda je u beogradu pocela nova tradicija poplocavanja
 
Ashatoraman":hnz1c4ml je napisao(la):
Једно моје запажање гледајући овај снимак.
Бојим се да ће бити још оваквих не дозвољених полукружних окретања као што је урадио овај бахати са Аудијем А4, погледајте на 1:29 :notok:
Или је "заборавио" да има нова улазна рампа на Панчевац (што чисто сумњам) па урадио то што је урадио, а највероватније је желео да скратио путању, да не би ишао на рампу па на мост, него овако "краћим путем" !!! Ту би требало да поставе банкине, јер ће бити сигурно још бахатих који ће ово да практикују (да не потроше пуно горива), али видећемо. Надам се да ће поставити и саобраћајне камере, ако већ нису ?
 
Гага":13rmrh02 je napisao(la):
Ashatoraman":13rmrh02 je napisao(la):
Једно моје запажање гледајући овај снимак.
Бојим се да ће бити још оваквих не дозвољених полукружних окретања као што је урадио овај бахати са Аудијем А4, погледајте на 1:29 :notok:
Или је "заборавио" да има нова улазна рампа на Панчевац (што чисто сумњам) па урадио то што је урадио, а највероватније је желео да скратио путању, да не би ишао на рампу па на мост, него овако "краћим путем" !!! Ту би требало да поставе банкине, јер ће бити сигурно још бахатих који ће ово да практикују (да не потроше пуно горива), али видећемо. Надам се да ће поставити и саобраћајне камере, ако већ нису ?


Ja sam danas prosao tuda i bila je kolona od 3-4 automobila koji čekaju da skrenu levo. Tačno na tom mestu gde je audi skretao na snimku. Kaoubojština.
 
bojan87":1c4zdtza je napisao(la):
zanimljivo je kako su cak i pregradno ostrvo odradili sa kocko. Meni to mnogo bolje izgleda nego kada tupnu asvalt.
Mozda je u beogradu pocela nova tradicija poplocavanja

Bilo je toga i ranije, čak i na NBG.

Гага":1c4zdtza je napisao(la):
Ashatoraman":1c4zdtza je napisao(la):
Једно моје запажање гледајући овај снимак.
Бојим се да ће бити још оваквих не дозвољених полукружних окретања као што је урадио овај бахати са Аудијем А4, погледајте на 1:29 :notok:
Или је "заборавио" да има нова улазна рампа на Панчевац (што чисто сумњам) па урадио то што је урадио, а највероватније је желео да скратио путању, да не би ишао на рампу па на мост, него овако "краћим путем" !!! Ту би требало да поставе банкине, јер ће бити сигурно још бахатих који ће ово да практикују (да не потроше пуно горива), али видећемо. Надам се да ће поставити и саобраћајне камере, ако већ нису ?


Veoma jednostavno - divlji čovek vozi po sećanju i instinktu (primitivnom), i inače ne poštuje propise i ne obraća pažnju na znake. Verovatno ne prati informativne emisije i štampu (osim možda poslednjih avantura Stanije i Seraje), a verovatno se i zapričao na mobilnom pa nije primetio da je ulica nešto šira nego ranije, dok je do juče psovao građevince jer stvaraju zastoje.
 
Danas na Pančevcu kolaps...dzabe ste krečili...
 
Па, није гужва на мосту била због неизграђене петље. То је био проблем Булевара Деспота Стефана. Да су проширили мост за још једну траку, па да разумем коментар. Најобичније троловање.
 
kad god se nesto uradi novo uvek ide trolovanje kako nista ne valja. Bez da se zastane i razmisli gde je nastao problem. Znaci pokvario se kamion na mostu, kriva je nova pelja. Pokvario se automobil na gazeli, kriva rekonstrukcija,...

Ne znam kako da nazovem to ponasanje? Bukvalno ljudi pocinju da razmisljaju kao tracerajske novine. Bitno je da se nesto kaze, a sad sto cemo mozda time slagati ili nekoga povrediti to nije bitno.

Tipican primer one stijurdese iz jata, svi su imali komentar, napljuvase, zenu, a zena jedva prezivela saobracajku i najedvite jade progovorila i prohodala.

Poruka za sve. Razmislite pre nego sto kazete nesto!
 
badža ste čilikre. Najlakše je tako. Jbš naknadnu pamet.
 
Poštovani forumaši,

Ako je moj komentar trolovanje onda hoćete da kažete da sam ja Trol ? Zar je to korektno ?
Da pojasnim: petlja je trebala rešiti probleme: 1. bezbednost i 2. gužve.
Ako se neko radovao i svakodnevno gledao izveštaje kako gradnja napreduje na ovim stranicama, iako svakodnevno prolazim tu deonicu, to sam bio ja.

Moje mišljenje je da petlja nije poboljšala bezbednost (rizici pri uključenju su ogromni jer su uklonjene plastične barijere koje sužavaju "sporu" traku iz pravca Bogoslovije) a gužva se prenela na semafore (kako je već neko i primetio na forumu). O Bezbednosti pešaka da ne pričamo kao i o novim semoforima, pešačkim prelazima...toliko o tome...

Moj komentar u vezi mosta je pokušaj da se skrene pažnja da postoji mnogo akutniji problem od same petlje i da svako normalan rešava prvo 1. po prioritetima i pod 2. tako da reši problem.

A za etiketiranje Trolova, kada se ne slažete sa nečijim mišljenjem ili zapažanjem osnujte privatan/zatvoren forum pa se tamo družite.

Za indireknto vređanje očekujem izvinjenje.
 
cgmiki":2jh2vzfz je napisao(la):
Па, није гужва на мосту била због неизграђене петље. То је био проблем Булевара Деспота Стефана. Да су проширили мост за још једну траку, па да разумем коментар. Најобичније троловање.

Kolaps na mostu je bio zbog neuređeng saobraćaja na potezu Borča - Despota Stefana.
Upravo je moj komentar što nisu i neće (decenijama) da prošire most za bar još jednu traku pa i za trotorar a ne da pošeaci gaze po sopstvenom dostojanstvu umesto po stazi kako dolikuje u "metropoli" u 21. veku.

Niko normalan ne ogradu dok mu prokišnjava krov , pa da ponovim "džabe ste krečili ogradu, krov nam prokišnjava, dođite kasnije..."
Kad vidim kako je lako ljude "namazati" jasno mi je što nam se mostovi raspadaju, jer mozgovi su odavno...
 
GOJE":2bjeuxj4 je napisao(la):
badža ste čilikre. Najlakše je tako. Jbš naknadnu pamet.

O čemu ti to, pa nisam ja plaćen da projektujem rešenje saobraćaja u gradu.
Ali jesam jedan od mnogih koji PLAĆA ta rešenja.
Kao svaki "kupac" imam pravo da kritikujem nešto što ne zadovoljava moje potrebe i uložene pare.

Možda se ti ne slažeš samnom, ali ja bih odmah potpisao da su umesto rampe uložili za peščko-biciklilstičku stazu i za silazak sa mosta preko nasipa u Dunavsku (neko je to već ovde predlagao). A sve to za iste ili manje pare..
Prošetajte malo Parizom, Roterdamom, pa ćete videti kako pametni favorizuju bicikl kao prevozno sredstvo.

Ups, možda nisam smeo sve ovo da kažem, jer će se neki mozgovi naljutiti... :violina:
 
Sve najnormalnije funkcionise, nema nekih guzvi veliki, samo je malo pojacan saobracaj. Jedini po meni problem je to sto sada ljudi koji se ukljucuju na most iz pravca karaburme trebaju da izbace svoje stare navike i postuju znak stop koji je stavljen, petlja kao petlja funkcionise savrseno
 
@nmilic

Džaba si krečio ovih preko nekoliko postova! Pola si nešto filozofirao, ali zato pola apsolutno stoji (bezbednost pešaka i biciklista). To što si tu u pravu, ne znači da je rampa džabe napravljena i da nisi zaslužio paljbu za onaj post.
 
@GOJE
Izgleda da se sve mora crtati...Gde ti vidis da sam ja u tom postu pominjao rampu ? :)
 
Накнадна памет је све што нам овде остаје јер нам је утицај на дешавања свима заједно 0. Нико нема против изградње нечег новог. И нико се не би жалио да је грађено све онако како одговара људима. Пропусте треба апострофирати. Да сам их платио да ми кући раде нешто, неко би и батине добио за овакво нешто. И сам прелазим мост свакодневно, предпостављам да ће профитирати правац вишњица - град и обрнуто. Правац преко моста, није боље, у најмању руку. Са моста ка граду је горе. А све укупно треба видети временом. Заштитну баријеру, семафор, и сервисни пролаз како га је неко назвао наравно не можемо хвалити. Не можемо као керови да будемо срећни довека за сваку бачену коску, или је ово ниво који заслужујемо. Хвала за шестомесечни труд ( муку ) градитељима. Поздрав за све добронамерне тролове, који критички посматрају све... а за похвале ће се сами постарати они који паре троше!
 
Vrh