Šta je novo?

Pančevački most

Večeras sam video mašine za asfaltiranje na rampi. Mislim da počinje asfaltiranje. :D
 
bboris7":3g28pf9j je napisao(la):
Veliki sam skeptik u pogledu resavanja saobracajnog problema u ovom delu gradu
Mislim da saobraćajne probleme u ovom delu grada ne može da reši jedan most, već više faktora:

- Kinez
- SMT (makar i bez mosta Ada Huja)
- Tramvaj do VIšnjičke i/ili produžetak BG:Voza do Karaburme.

Drugim rečima, prva stavka će biti uskoro. Druga može značajno da pomogne, ali je neizvesna u narednih recimo 5 god. Treća stavka je na vrlo dugačkom štapu. Metro da i ne pominjem...
 
Sto ce ovo u temi pancevacki most imas temu o metrou 2012
 
Bo'me gotovo... Ono meni vise nije Pancevac, Gazela totalna... :) Ono sto sam na brzaka zapazio da nije dobro je uzak prostor za pesake i nakrivljeni stubovi koji drze novi deo rampe na delu blizem reci...

dscn8751.jpg


dscn8760.jpg


dscn8762.jpg


dscn8764.jpg


dscn8766.jpg


dscn8767.jpg


dscn8768.jpg


dscn8771.jpg


dscn8772.jpg


dscn8775.jpg


dscn8778.jpg


dscn8779.jpg


dscn8781.jpg


dscn8783.jpg


dscn8784.jpg


dscn8786.jpg


dscn8787.jpg


dscn8789.jpg


dscn8790.jpg
 
BRavo clash.Bas gazelasto izgleda zbog te narandzaste boje.

Po slikama mi izgleda da je sirina pesacke staze veca na mostu u Obrenovcu.Kako ce neko moci uopste biciklom da ide tuda?
 
Svaka cast na fotkicama Clash odlicne su

@Vucko
pominjes pesacku stazu verovatno sa ove fotografije http://www.dodaj.rs/f/3b/r0/2qmKmbzE/dscn8784.jpg

To i nije pesacka staza a jos manje biciklisticka vec mislim obavezni servisni put koji se cesto vidja bas te sirine. Ako bolje pogledas videces da se put zavrsava na dosadasnjem ukrstanju iz pravca grada tj buducem iz pravca visnjice te je nemoguce da tu bude predvidjena pesacko biciklisticka staza
 
Odlicno ! Ja bih i celu konstrukciju Pancevca ofarbao u ovu nijansu narandzaste! Malo da kolorit razbije sivilo tog dela grada :)

Inace ovi iz AQ su zaista neverovatni ! Opet bilbordi na drugom stajalistu...

dscn8771.jpg
 
Kakav flesh! Pardon CLASH!

Hvala ti za sve fotografije i trud da sve ovo predstavis iz faze u faze! Naklon do poda!!!
 
vucko":rjoe7q2o je napisao(la):
Kako ce neko moci uopste biciklom da ide tuda?
Biciklisti će izgleda morati da koriste drugu stranu mosta.

Doduše, ja isključivo koristim pravac ka gradu za vožnju bicikla, jer je pristup mostu lakši i bezbedniji.
 
Улица се претрчава у било ком делу, па се долази до отвора у огради. Ово сам више пута лично видео, неко је имао овде такву визију пар страница раније. Дају се предвидети неке ствари. Како било, од сутра ће се показати практична страна свега направљеног. Лично очекујем да ће ефекат бити само естетски, био бих задовољан изостанком додатних проблема. При том, још је израженије колико тужно изгледа цео тај део града, уз овај освежени мали део.
 
Jel se samo meni cini, ili su u poslednjih par godine gradjevinari podigli svoj nivo gradnje. Pre par godina bi ovakva rekonstrukcija izgledala kao da je neko sklepao most, a sada ove betonske ograde, zastitne barijere, i ostala oprema izgleda poprilicno kvalitetno ilepo odradjeno.

Sve je pocelo izgradnjom mosta preko ade, i rekonstrukcijom gazele, a nadam se da ce se nastaviti i mostom preko dunava i nekim novim rekonstrukcijama i gradnjom.
 
dscn8764.jpg


mislio sam na ove stubove... ovde se mozda ne vidi lepo, ali se meni danas uzivo ucinilo da je to bas krivo... mozda je opticka varka jer se poredi sa starom konstrukcijom pored... videcu jos jednom to...

Zahvaljujem svima na pohvalama, jedan mali deo istorije je sacuvan... Cekamo sledece gradiliste, nadamo se da ce to biti Pancevac...
 
Da je stvarno kriv stub toliko koliko izgleda tesko da bi to bilo bezbedno... Mada sad kad bolje pogledam, opticka je varka... Novi stub je totalno paralelan sa ono sipkom barake u pozadini... Mozda ima neko strucniji da nam objasni...
 
A sinoc isao da fotkam danas pustaju saobracaj sinoc se radilo
dsc05055.jpg

dsc05054.jpg

dsc05053.jpg

dsc05052.jpg

dsc05051.jpg

dsc05050.jpg

dsc05049.jpg

dsc05048.jpg

Pranje poslednji radovi kazu otvaranje popodne
dsc05047.jpg

dsc05046.jpg

dsc05045.jpg

dsc05044.jpg

Kvalitetna linija
dsc05043.jpg
 
Clash, свака ти част. :) Стварно сте сви у праву како тек сад долази до изражаја сивило и пропаст тог дела града.

Гледам стајалиште и мислим се да ми је увек било чудно да град не може да направи посебне, веће и шире, надстрешнице за стајалишта која су посебно оптерећена. На овом месту стаје десетак линија, велике су измене путника, тако да често превоз чека 50-100 људи. Како да се сви они згурају под оне две надстрешнице када је лоше време? Слично је на Сајму, Трошарини и на још неким местима.

Ми који путујемо ка Банату требамо да направимо притисак код наших превозника (АТП, Ступ, Југопревоз Ковин) да се направи нормално стајалиште са надстрешницом на месту где ови бусеви стају.
 
Offtopic:

Gazda Jugoprevoza može samo da te časti pićem (hint: kupio autoprevozno preduzeće kao vlasnik diskonta pića :D)

A ATP-ova pečurka na ulazu u Dolovo već godinama stoji porušena na zemlji, i niko je ni ne pipa ... :(

Za pohvalu je da je u Mramorku firma koja planira otvaranje vetroparka podigla dva lepa stajališta:

Mramorak_autobuska-stanica-1.jpg
 
Sve pohvale za kraj radova iako su rok zavrsetka pomerali vise puta.

Ono sto me je na prvi pogled zaintrigiralo je saobracajna propusnost nove rampe . Sobzirom da se radi o jednoj traci i ako uzmemo da je neka maksimalana brzina u guzvi oko 30 km/h , a ukupan minimalni razmak zajedno sa vozilom oko 10 metara u proseku , broj vozila na sat vremena iznosi maksimalno 3000 . Znaci da je optimalan broj oko 2500 vozila .
 
Vrh