Šta je novo?

Pančevački most

Veliki Vracar":uz5r2nhx je napisao(la):
Bravo clash za slike! :D

Ne znam kako vama ostalima, ali meni se čini da bi ovo moralo mnogo brže da se radi! :? Prvenstveno zbog velikog saobraćaja koji koristi okolne ulice. Jel istina da rade samo u prvoj smeni?! :oops: Ako je tačno onda je to bruka za gradsku vlast, jer ipak je ovo jedini most preko Dunava, a i glavna saobraćajnica za Karaburmu i Višnjicu!! Most na Adi je rađen kao što znamo u tri smene 24/7! Dvostruki aršini ili se možda varam?! :wink:
Najpre je bilo reči da će sve biti gotovo do kraja oktobra a sad "eksperti" prolongiraju završetak radova za novu godinu!? :roll: Bruka... :oops:
Imam utisak da na celom projektu ne radi vise od 3 radnika :D Daj Boze da se neko od njih ne razboli, inace ce ovo gradiliste docekati prolece...
 
Naravno da je u pitanju nejednako tretiranje svih delova grada.Ceo projekat kosta manje od 2 miliona eura sa svim materijalom i radnicima.Ocigledno je da bi radovi mogli biti zavrseni jos u septembru ili najkasnije oktobru da je grad dao malo vise novca i organizovao radove u dve smene.

Mada sada ce pravdati se da i onako u Visnjickoj na 2km od mosta je zatvoren jedan smer zbog interceptora negirajuci da se do tada vec pola saobracaja odvoji za karaburmu i mirijevo.

O ustedi govori i to sto jedna firma radi radove na zemlji(AR gradnja) dok druga radi taj vijadukt(da li je bese Energoprojekt,Mostogradnja ili neka treca?).
 
''Update''

1. Onaj deo posle mosta u pravcu ka gradu (na trotoaru) kojeg su posuli tucanikom nije nizašta. Nonstop propadam sa točkom (26''x2.00). U principu, sad je 2x teže voziti taj deo nego pre. Pozitivna stvar je što od tog tucanika (ili kako već da se zove) ne može tako lako da nastane blato i da za sad izgleda sasvim pristojno. Koliko će to pristojno ostati, ostaje da se vidi, jer mi je već u glavi slika kako neki auto staje na ''trotoar'' i pri ponovnom bukvalno bunari isti.

2. Trenutno (dok ovo pišem) se asfaltira leva traka u pravcu ka gradu. Vozila mogu proći desnom (sporijom) trakom. Prošao sam maločas tuda i lepo izgleda (baš lepo i ravno), pa čim je tako lepo, pitam se koliko dugo će tako i ostati.
 
Evo novih slika sa potesa oko Pancevca...na zalost, slikao sam u vecernjem terminu, ali u glavnom se sve novo sto je uradjeno vidi... Siri se traka od stanice kod Tri bika do kraja ostrva, traka do policijske stanice je skoro gotova, rade se stubovi i temeljne stope za konstrukciju koja ce spojiti novu rampu sa ostatkom mosta...

dscn7330.jpg


dscn7333.jpg


dscn7334.jpg


dscn7337.jpg


dscn7339.jpg


dscn7341.jpg


dscn7342.jpg


dscn7345.jpg


dscn7348.jpg


dscn7349.jpg


dscn7352.jpg


dscn7353.jpg


dscn7355.jpg


dscn7363.jpg


dscn7366.jpg


dscn7370.jpg
 
Bio je prilog pre neki dan na Studiu Dj.Osvetljenje nije radilo a koliko razumeh ukinuse pesacki prelaz kod mosta pa su ljudi pretrcavali ulicu a ljudi iz direkcije za saobracaj pricase kako nije daleko da se ide nekih 300-400metara nize do semafora da bi se presla ulica 29.novembra.A komentari pesaka su bili da budale nece postaviti ponovo pesacki tu dok neko ne pogine.

Plasim se ce biti problema jer tu nije izgradjen podzemni prolaz(podhodnik) kao sto je trebalo,vec se ceka sa time za izgradnju druge petlje za nekoliko godina.
 
На сликама делује квалитетно.
 
Djeluje kvalitetno a i dobili smo novi model behatona umjesto asfalta na trotarima jedino sto fale su stubici
 
Nisam video da je neko spomenuo pa da napisem, od prosle nedelje je u toku zamena kolovoza na samom mostu, u smeru ka gradu su odradjene obe trake, dok se smer ka pancevu i zrenjaninu i dalje radi, tj ostala je da se odradi leva traka. Radovi se nastavljaju u pravcu borce, tako da je moguce da ce ceo zrenjaniski put srediti, jer se pretvorio u oranje
 
Dobismo ipak u sklopu ovog projekta više nego što smo očekivali, bar ja.
- celu traku za odvajanje ka mostu iz smera centra
- praktično nov nadvožnjak preko Despota Stefana
- prošireno skretanje ka Pioniru
- presvlačenje puta (i nadam se trotoara)

Sve u svemu, nije kompletna rekontrukcija, ali za prvo vreme sasvim solidno.
Kad se otvori Kinez očekujem i ovde punu rekonstrukciju Gazela stajl.
 
Malopre sam prosao preko Pancevca i nije mi jasno da ljudi nemogu one cesljeve ( ili kako se vec zovu ) da rese . Postavljen je novi asfalt , ali voznja mostom je i dalje kao preko mini lezecih policajaca . Ne znam koliko je tesko resiti taj problem , ali kada naidju sleperi od 30 tona i pocnu da poskakuju na mostu , novi asfalt nece izdrzati ni godinu dana .
 
Петак, 28. септембар 2012.

Радови на Панчевачком мосту и петљи „Крњача”

У ноћи између 29. и 30. септембра обележаваће се хоризонтална сигнализација на Панчевачком мосту, у смеру Београд–Панчево, саопштавају „Путеви Србије” као инвеститор. Радови ће се одвијати два до пет часова. Такође, те ноћи, као и следеће, између 30. септембра и 1. октобра, обављаће се и радови у оквиру редовног одржавања на петљи „Крњача” (искључење из правца Панчева/укључење ка Зрењанину). Радови ће се изводити од 21 до 5 часова, а саобраћај се преусмерава на Богословију.

Од 22 часа до 5 сати, у ноћи између 1. и 2. октобра обележаваће се хоризонтална сигнализација на петљи „Крњача”. Радови ће бити адекватно обезбеђени вертикалном и светлосном сигнализацијом и одвијаће се уз присуство патрола саобраћајне полиције. „Путеви Србије” апелују на возаче да поштују постављену саобраћајну сигнализацију, да буду посебно опрезни, брзину кретања прилагоде условима на путу и поведу рачуна о безбедности радника.
 
Nije mi jasno ovo popločavanje trotoara. Šta kao popločali smo samo taj dao, a pre i posle ništa?
 
bboris7":3qbzu9se je napisao(la):
Malopre sam prosao preko Pancevca i nije mi jasno da ljudi nemogu one cesljeve ( ili kako se vec zovu ) da rese . Postavljen je novi asfalt , ali voznja mostom je i dalje kao preko mini lezecih policajaca . Ne znam koliko je tesko resiti taj problem , ali kada naidju sleperi od 30 tona i pocnu da poskakuju na mostu , novi asfalt nece izdrzati ni godinu dana .

Tako je bilo i na gazeli posle rekonstrukcije pa su radilili "test opterecenja" o posle testa vec je bilo bolje :) Mozda urade i jedan test na Pancevcu :)

poz
 
Neka, ne treba. Skela mi nije u operativnom stanju. Nek' sačekaju dok Kineza ne završe. :)
 
људи када је рок за ово? крај године беше? најављивали су октобар, а ово баш нешто споро иде, а?
 
mekbejn":2ls6r6g6 je napisao(la):
Prošao nekoliko puta kolima - jbt oni češljevi me unakaziše. Sve preko 50 ubija gume i trap.

Ha ha ha :D
E pa onda oni imaju funkciju ograničenja brzine :D

EDIT: 17:40 03.10.2012
slovna greska
 
Eh da Srbi razmišljaju tako, više je ''Daj da ga opalim na stotku, valjda ću preleteti preko češljeva''. :)

U svakom slučaju, na prilazu mostu su pre mesec dana stavili vidljive znakove maks. brzine, i ona je 50km/h. Pa ti sad, il' ćeš da poštuješ i sačuvaš auto, il' ćeš da ga teraš k'o službeni.
 
Zanima me da li su u rekonstrukciju sadasnju koja se radi, ukljucene sve saobracajnice sto sam obelezio koje pristupaju pancevcu?
most.jpg
 
evo sad da li se radi ceo taj deo u trenutnoj rekonstrukciji?
 
Vrh